"Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жер учаскеcін тұрақты жер пайдалану құқығына табыстау туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 25 ақпандағы № 54 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексінің 17 бабының 1–1 тармағының және 69 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 31, 37 баптарына сәйкес, Мәртөк аудандық жер комиссиясының 2024 жылғы 25 қарашадағы № 27 қорытындысының және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы КЕАҚ Ақтөбе облысы бойынша филиалы "Жер кадастры және жылжымайтын мүлікті техникалық тексеру" департаменті әзірлеген жерге орналастыру жобасының негізінде, Мәртөк ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне Мәртөк ауданы, Шевченко, Қызылжар, Бөрте ауылдарына күзет аймағымен бірге жеткізуші газ құбырын орналастыру және пайдалану үшін берілетін жер учаскесіне нысаналы шектеулі пайдалану (сервитут) құқығын беру үшін жалпы көлемі – 9,3314 га жер учаскелері тұрақты жер пайдалану құқығына табысталсын.
2. "Мәртөк аудандық жер қатынастары бөлімі" ММ-нің басшысы (А. Сасырауов) жер-есебін жүргізетін құжаттарға тиісті өзгерістер енгізсін.
3. Жер учаскесінің бөлінуі немесе бөлінбеуі – бөлінеді.
4. Жердің санаты – өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзгеде жер.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары А. Ербазиевке жүктелсін.
6. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк ауданының әкімі М. Ысқақов

О предоставлении земельного участка в право постоянного землепользования государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области"
Постановление акимата Мартукского района Актюбинской области от 25 февраля 2026 года № 54
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 17 и пунктом 4 статьи 69 Земельного Кодекса Республики Казахстан, статьями 31 и 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании заключения Мартукской районной земельной комиссии № 27 от 25 ноября 2024 года и проекта землеустройства, разработанного Департаментом "Земельный кадастр и техническое обследование недвижимости" филиала по Актюбинской области НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан", акимат Мартукского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Предоставить государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" земельные участки общей площадью 9,3314 га в право постоянного землепользования для предоставления права ограниченного целевого пользования (сервитута) на земельный участок, предназначенный для размещения и эксплуатации подводящего газопровода с охранной зоной к селам Шевченко, Кызылжар, Борте Мартукского района.
2. Руководителю ГУ "Мартукский районный отдел земельных отношений" (А. Сасырауов) внести соответствующие изменения в документы по ведению земельного учета.
3. Делимость земельного участка – делимый.
4. Категория земель – земли промышленности, транспорта, связи, космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного не сельско хозяйственного назначения.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района А. Ербазиева.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Мартукского района М. Искаков