Карантинді алу және Ақтөбе облысы Ырғыз ауданы Жайсаңбай ауылдық округі әкімінің 2021 жылғы 12 қазандағы "Карантин белгілеу туралы" № 18 шешімінің күші жойылды деп тану туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз ауданы Жайсаңбай ауылдық округі әкімінің 2026 жылғы 16 наурыздағы № 14 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 35 бабына, "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 10-1 бабының 8) тармақшасына сәйкес және Ырғыз ауданының прокуратурасының 2026 жылғы 06 наурыздағы № 2-0305-26-00211 наразылығы негізінде, ШЕШТІМ:
1. Мүйізді ірі қара малдары арасынан анықталған қарасан ауруын жою бойынша кешенді ветеринариялық іс-шараларының жүргізілуіне байланысты Ырғыз ауданы Жайсаңбай ауылдық округі Жайсаңбай ауылының "Шөкелбай" қыстағында орналасқан "Мұқасан" шаруа қожалығына белгіленген карантин алынсын.
2. Ақтөбе облысы Ырғыз ауданы Жайсаңбай ауылдық округі әкімінің 2021 жылғы 12 қазандағы "Карантин белгілеу туралы" № 18 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жайсаңбай ауылдық
округінің әкімі
Е. Мұхайыс

О снятии карантина и признании утратившим силу решения акима Жайсанбайского сельского округа Иргизского района Актюбинской области от 12 октября 2021 года № 18 "Об установлении карантин"
Решение акима Жайсанбайского сельского округа Иргизского района Актюбинской области от 16 марта 2026 года № 14
В соответствии со статьей 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 10-1 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" и на основании протеста прокуратуры Иргизского района от 06 марта 2026 года № 2-0305-26-00211, РЕШИЛ:
1. Снять карантин, установленный на территории крестъянского хозяйства "Мұқасан" расположенного в зимовке "Шөкелбай" села Жайсанбай Жайсанбайского сельского округа Иргизского района в связи с выполнением комплекса ветеринарных мероприятий по ликвидации заболевания эмфизематозный карбункул среди крупного рогатого скота.
2. Признать утратившим силу решение акима Жайсанбайского сельского округа Иргизского района Актюбинской области от 12 октября 2021 года № 18 "Об установлении карантин".
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится со дня его первого официального опубликования.
Аким Жайсанбайского
сельского округа
Е. Мухайыс