О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 декабря 2025 года № 1034 "Об утверждении Правил ведения личных дел, содержащих персональные данные сотрудника органов внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 августа 2026 года № 586
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 декабря 2025 года № 1034 "Об утверждении Правил ведения личных дел, содержащих персональные данные сотрудника органов внутренних дел Республики Казахстан" следующие изменения:
в Правилах ведения личных дел, содержащих персональные данные сотрудника органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Личное дело состоит из пяти частей по форме, согласно приложению к настоящим приказу:
в первой части хранятся:
1) послужной список по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) заключение комиссии по определению стажа службы;
3) заключения о подтверждении отдельных периодов службы.
Во второй части в хронологической последовательности хранятся:
1) оригинал сертификата о прохождении тестирования граждан, поступающих на правоохранительную службу;
2) оригинал сертификата (об окончании Первоначального профессионального обучения, курсов переподготовки, повышения квалификации, а также образовательных и других курсов, оплачиваемых за счет бюджета органов внутренних дел);
3) аттестационные листы;
4) служебные характеристики в период службы;
5) представления к присвоению первичного специального звания, представления к понижению (восстановлению), лишению в специальном звании;
6) решение о задержке представления к присвоению очередного специального звания;
7) представления к назначению на должность, перемещению по службе, освобождению от занимаемой должности, увольнению из органов внутренних дел;
8) ходатайство о продлении срока службы в органах внутренних дел;
9) наградные листы, представления к поощрению (награждению).
В третьей части в хронологической последовательности хранятся:
1) заявление о приеме на службу в органы внутренних дел, о поступлении на очное обучение в организации образования МВД;
2) автобиография по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (написанная от руки и отпечатанная на компьютере);
3) характеристики (служебные, учебные и др.), представляемые до поступления на службу (учебу);
4) заключение военно-врачебной комиссии;
5) письменное обязательство об ознакомлении с условиями прохождения службы, материального и пенсионного обеспечения, предупреждении об ответственности за нарушение служебной дисциплины и законности;

"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары қызметкерінің дербес деректерін қамтитын жеке істерді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 15 желтоқсандағы №1034 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2026 жылғы 20 тамыздағы № 586 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары қызметкерінің дербес деректерін қамтитын жеке істерді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 1034 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары қызметкерінің дербес деректерін қамтитын жеке істерді жүргізу қағидаларында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жеке іс осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес нысан бойынша бес бөлімнен тұрады:
бірінші бөлімде:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтік тізім;
2) қызмет өтілін айқындау жөніндегі комиссияның қорытындысы;
3) қызметтің жекелеген кезеңдерін растау туралы қорытынды сақталады.
Екінші бөлімде хронологиялық ретпен:
1) құқық қорғау қызметіне түсетін азаматтардың тестілеуден өткені туралы сертификаттың түпнұсқасы;
2) сертификаттың түпнұсқасы (бастапқы кәсіби оқуды, қайта даярлау, біліктілікті арттыру курстарын, сондай-ақ ішкі істер органдарының бюджеті есебінен төленетін білім беру және басқа да курстарды бітіргені туралы);
3) аттестаттау парақтары;
4) қызмет кезеңіндегі қызметтік мінездемелер;
5) бастапқы арнаулы атақ беруге ұсыну, арнаулы атақтан төмендетуге (қалпына келтіруге), айыруға ұсыну;
6) кезекті арнаулы атақ беруге ұсынуды кешіктіру туралы шешім;
7) лауазымға тағайындауға, қызмет бабында ауысуға, атқаратын лаузымынан босатуға, ішкі істер органдарынан босатуға ұсыну;
8) ішкі істер органдарында қызмет мерзімін ұзарту туралы өтінішхат;
9) марапаттау парақтары, көтермелеуге (наградтауға) ұсынымдар.
Үшінші бөлімде хронологиялық ретпен:
1) ішкі істер органдарына қызметке қабылдау туралы, ІІМ білім беру ұйымдарына күндізгі оқуға түсу туралы өтініш;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өмірбаян (қолмен жазылған және компьютерде басылған);
3) қызметке (оқуға) түскенге дейін ұсынылатын мінездемелер (қызметтік, оқу және т.б.);
4) әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы;
5) қызмет өткеру, материалдық және зейнетақымен қамсыздандыру шарттарымен танысу, қызметтік тәртіп пен заңдылықты бұзғаны үшін жауапкершілік туралы ескерту туралы жазбаша міндеттеме;

6) подписка по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
7) обязательство по ограничениям, установленным Законом Республики Казахстан "О противодействии коррупции";
8) обязательство по соблюдению Этического кодекса сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты и государственной фельдъегерской службы;
9) подписанный бланк с текстом Присяги лиц рядового и начальствующего состава органов внутренних дел Республики Казахстан;
10) иные обязательства, подписки, стандарты в период службы.
В четвертой части (отдельная папка) "Архивные материалы" хранятся:
1) трудовой договор;
2) контракт о приеме на службу в органы внутренних дел;
3) контракт на подготовку специалистов в организациях образования МВД;
4) справка о расходах за период обучения в организациях образования МВД;
5) справка о расходах за период обучения на первоначальной профессиональной подготовке МВД;
6) устаревшие послужные списки;
7) устаревшие автобиографии;
8) рапорта сотрудника;
9) заключения и материалы служебных проверок и расследований;
10) решения и протокола собраний личного состава, заседаний общественных формирований и др.;
11) устаревшие справки ВВК, справки о состоянии здоровья, о ранениях и контузиях;
12) рапорт о продлении срока службы в органах внутренних дел;
13) уведомление об увольнении;
14) нотариально засвидетельствованная копия договора на доверительное управление имуществом (при наличии);
15) другие документы личного дела, находящиеся в неактуальном состоянии.
Пятая часть (отдельная папка) – "Материалы изучения и специальной проверки" формируется из материалов изучения и специальной проверки кандидатов на службу (учебу) в органы внутренних дел, материалов дополнительной проверки сотрудника, осуществляемой в период его службы. В данной части хранятся:
1) заявление о согласии на сбор и обработку персональных данных, в том числе медицинских, изучение и проверку, по форме, согласно приложению 5 к настоящим правилам;
2) план проведения специальной проверки;
3) требования сформированные системой "Информационный сервис" КПСиСУ ГП РК на кандидата, сотрудника, близких родственников (родители (родитель), дети, усыновители (удочерители), усыновленные (удочеренные), полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки), а также супруг (супруга) и свойственников;
4) оригинал или копия ответа из органов Национальной безопасности;
5) материалы по дополнительной проверке, результаты проверок по административным учетам органов внутренних дел, оперативных мероприятий при необходимости;

6) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазылу;
7) "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген шектеулер бойынша міндеттеме;
8) Құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары және мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерінің әдеп кодексін сақтау жөніндегі міндеттеме;
9) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының қатардағы және басшы құрамы адамдарының ант мәтінімен қол қойылған бланк;
10) қызмет кезеңіндегі өзге де міндеттемелер, жазылымдар, стандарттар.
Төртінші бөлімде (жеке папка) "мұрағат материалдары" сақталады:
1) еңбек шарты;
2) ішкі істер органдарына қызметке қабылдау туралы келісімшарт;
3) ІІМ білім беру ұйымдарында мамандар даярлауға арналған келісімшарт;
4) ІІМ білім беру ұйымдарында оқу кезеңіндегі шығыстар туралы анықтама;
5) ІІМ-нің бастапқы кәсіптік даярлығында оқу кезеңіндегі шығыстар туралы анықтама;
6) ескірген қызметтік тізімдер;
7) ескірген өмірбаяндар;
8) қызметкердің баянаты;
9) қызметтік тексерулер мен тергеулердің қорытындылары мен материалдары;
10) жеке құрам жиналыстарының, қоғамдық құрылымдар отырыстарының шешімдері мен хаттамалары және т.б.;
11) ӘДК ескірген анықтамалары, денсаулық жағдайы туралы, жаралар мен контузиялар туралы анықтамалар;
12) ішкі істер органдарында қызмет мерзімін ұзарту туралы баянат;
13) жұмыстан босату туралы хабарлама;
14) мүлікті сенімгерлік басқаруға арналған шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі (бар болса);
15) өзекті емес жағдайдағы жеке істің басқа да құжаттары.
Бесінші бөлім (жеке папка) – "Зерделеу және арнайы тексеру материалдары" ішкі істер органдарына қызметке (оқуға) кандидаттарды зерделеу және арнайы тексеру материалдарынан, қызметкердің қызмет ету кезеңінде жүзеге асырылатын қосымша тексеру материалдарынан қалыптастырылады. Бұл бөлімде:
1) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дербес деректерді, оның ішінде медициналық деректерді жинауға және өңдеуге, зерделеуге және тексеруге келісім беру туралы өтініш;
2) арнайы тексеру жүргізу жоспары;
3) кандидатқа, қызметкерге, жақын туыстарына (ата-аналарына (ата-аналарына), балаларына, асырап алушыларына, асырап алынғандарына, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілеріне, атасы, әжесі, немерелеріне), сондай-ақ жұбайына (зайыбына) және жекжаттарына "Ақпараттық сервис" жүйесі қалыптастырған талаптар;
4) ұлттық қауіпсіздік органдарынан жауаптың түпнұсқасы немесе көшірмесі;
5) қосымша тексеру жөніндегі материалдар, ішкі істер органдарының әкімшілік есептері бойынша тексеру нәтижелері, қажет болған жағдайда жедел іс-шаралар;

6) заключение по специальной проверке (заключение по дополнительной автобиографической проверке);
7) договор (контракт) о допуске к государственным секретам;
8) заключение (допуск) к агентурно-оперативной работе;
9) заключение по результатам психолого-социологического исследования.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Послужной список является документом, отражающим служебную деятельность сотрудника ОВД. Записи в послужном списке производятся чернилами (шариковой ручкой) синего цвета, разборчиво, аккуратно, от руки, без сокращений и подчисток.
В случаях, если в последующей работе выявлены неточности и искажения в произведенных в послужном списке записях, вносятся исправления. Все исправления заверяются фразой: "Исправленному верить", подписью сотрудника (работника) кадровой службы, заверенной оттиском печати кадровой службы.
Оформление и последующее внесение записей в послужной список осуществляется на государственном или русском языках. Цифровое оформление различных записей в послужном списке, описях и иных документах личного дела осуществляется с использованием только арабских цифр.
В послужном списке производятся записи о постановке на специальный учет, об установлении выслуги лет, присвоении классной квалификации.
В соответствии с требованиями приказов МВД, в некоторых случаях, в послужном списке ставятся штампы установленного образца (о постановке на специальный учет; об установлении выслуги лет, присвоении классной квалификации и др.) по форме, согласно приложению 6.
Штампы должны иметь ясный оттиск. Внесение в послужной список данных, не предусмотренных его формой, запрещается.
Не допускается внесение в послужной список данных, не предусмотренных его формой.
Если при заполнении разделов послужного списка отсутствует какая-либо информация, или она носит непостоянный характер (не имеет, не замужем), запись делается простым карандашом в виде примечания "не имеет", "не владеет" (например, в разделе "Сведения об ученой степени и ученом звании" – не имеет).
Сотрудник кадровой службы при составлении и последующем ведении послужного списка руководствуется следующим:
1) на титульном листе послужного списка указывается личный номер, который присваивается лицам начальствующего состава, и сохраняются за ними на весь период их службы и состояния в запасе и никому другому не передается.
В графе фамилия, имя, отчество (при его наличии) указываются полностью и разборчиво фамилия, имя и отчество (при его наличии) сотрудника в точном соответствии с удостоверением личности, без искажения с учетом лексикографического оформления слов.
В случаях изменения фамилии, имени или отчества (при его наличии), прежние данные аккуратно берутся в круглые скобки, не зачеркиваются. Рядом разборчиво вносятся измененные сведения.
Далее вносится индивидуальный идентификационный номер сотрудника (далее - ИИН).
В левом нижнем углу указываются сведения об изменении учетных данных, прежние и измененные данные, номер и дата приказа, название учреждения, издавшей приказ.
Штамп о постановке на специальный учет МВД ставится в правом нижнем углу титульного листа послужного списка;

6) арнайы тексеру жөніндегі қорытынды (қосымша өмірбаяндық тексеру жөніндегі қорытынды);
7) мемлекеттік құпияларға рұқсат беру туралы келісімшарт;
8) жедел-тыңшылық жұмысқа қорытынды (рұқсат);
9) психологиялық-социологиялық зерттеу нәтижелері бойынша қорытынды сақталады.
10- тармақ мынадай редакцияда жазылсын::
"10. Қызметтік тізім ІІО қызметкерінің қызметтік жұмысын көрсететін құжат болып табылады. Қызметтік тізімдегі жазбалар көк түсті сиямен (шарикті қаламмен), түсінікті, ұқыпты, қолмен, қысқартуларсыз және өшірусіз жазылады.
Егер кейінгі жұмыста қызметтік тізімде жүргізілген жазбаларда дәлсіздіктер мен бұрмаланулар анықталған жағдайларда түзетулер енгізіледі. Барлық түзетулер: "түзетілгені дұрыс" деген сөзбен, кадр қызметі қызметкерінің (қызметкерінің) қолымен, кадр қызметі мөрінің бедерімен расталады.
Жазбаларды ресімдеу және кейіннен қызметтік тізімге енгізу мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жүзеге асырылады. Жеке істің қызметтік тізіміндегі, тізімдемелеріндегі және өзге де құжаттарындағы әртүрлі жазбаларды цифрлық ресімдеу тек араб цифрларын пайдалана отырып жүзеге асырылады.
Қызметтік тізімде арнайы есепке қою, еңбек сіңірген жылдарын белгілеу, сыныптық біліктілік беру туралы жазбалар жазылады.
ІІМ бұйрықтарының талаптарына сәйкес кейбір жағдайларда қызметтік тізімге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша белгіленген үлгідегі мөртабандар (ІІМ-нің арнайы есебіне қою туралы; еңбек сіңірген жылдарын белгілеу, сыныптық біліктілік беру туралы және т.б.) қойылады.
Мөртабандар айқын әсер етуі керек. Оның нысанында көзделмеген деректерді қызметтік тізімге енгізуге тыйым салынады.
Қызметтік тізімге оның нысанында көзделмеген деректерді енгізуге жол берілмейді.
Егер қызметтік тізімнің бөлімдерін толтыру кезінде қандай да бір ақпарат болмаса немесе ол құбылмалы сипатта болса (жоқ, бойдақ), жазба "жоқ", "иесіз" деген ескертпе түрінде қарапайым қарындашпен жазылады (мысалы, "ғылыми дәрежесі мен ғылыми атағы туралы мәліметтер" бөлімінде – жоқ).
Кадр қызметінің қызметкері қызметтік тізімді жасау және кейіннен жүргізу кезінде мыналарды басшылыққа алады:
1) қызметтік тізімнің титулдық парағында басшы құрамдағы адамдарға берілетін және олардың қызмет етуінің және запастағы жай-күйінің бүкіл кезеңіне сақталатын және басқа ешкімге берілмейтін жеке нөмірі көрсетіледі.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) бағанында сөздердің лексикографиялық ресімделуін ескере отырып, бұрмалаусыз, қызметкердің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) жеке куәлігіне дәл сәйкес толық және анық көрсетіледі.
Тегі, аты немесе әкесінің аты (бар болса) өзгерген жағдайда бұрынғы деректер жақшаға мұқият алынады, сызылып тасталмайды. Жақын жерде өзгертілген мәліметтер анық енгізіледі.
Әрі қарай қызметкердің жеке сәйкестендіру нөмірі енгізіледі.
Төменгі сол жақ бұрышта есептік деректердің өзгеруі туралы мәліметтер, бұрынғы және өзгертілген деректер, бұйрықтың нөмірі мен күні, бұйрық шығарған мекеменің атауы көрсетіледі.
ІІМ арнайы есебіне қою туралы мөртабан қызметтік тізімнің титулдық парағының төменгі оң жақ бұрышына қойылады;

2) в таблице специальных (воинских) званий, звания, указанные в военном билете вновь принимаемого лица, не указываются. Основаниями для заполнения таблицы выступают приказы по личному составу о присвоении специальных (воинских) званий;
3) в раздел 1 "Сведения о дате рождения" вносится запись в строгом соответствии с удостоверением личности сотрудника и записывается полностью в текстовой зоне словесно-цифровым способом;
4) в раздел 2 "Место рождения" вносится запись на основании удостоверения личности, сверенная с автобиографией;
5) в раздел 3 "Национальность" вносится запись о национальной принадлежности сотрудника в строгом соответствии с документом, удостоверяющим личность;
6) раздел 4 "Образование" заполняется на основании документов об образовании, вносятся наименование организации образования, серия и номер диплома, год окончания, квалификация или специальность по диплому, данные указываются в хронологическом порядке последовательно от ранней даты завершения обучения к более поздней;
7) в раздел 5 "Знание языков" запись вносится на основании сертификатов Qazaq resmi test/Qaztest, международных сертификатов об уровне владения иностранного языка, действительные на момент формирования или обновления личного дела (при наличии);
8) в разделе 6 "Сведения об ученой степени и звании" записи вносятся на основании документов, выданных уполномоченным органом, осуществляющим руководство в области высшего и послевузовского образования. В данном разделе указывается ученая степень и (или) ученое звание, дата присуждения ученой степени или присвоения ученого звания, кем выдан документ, номер (серия) документа. Также указывается шифр специальности и область научных исследований;
9) в разделе 7 "Сведения о наличии научных трудов и изобретений" указываются проверенные сведения научных трудов и изобретений, подтвержденные независимым органом или экспертом;
10) в раздел 8 "Самостоятельная трудовая деятельность" заносятся данные о выполняемой работе с начала трудовой деятельности, БИН организации, ИИН ИП в которых ранее сотрудник осуществлял трудовую деятельность (при наличии), исключая службу в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, специальных государственных и правоохранительных органах, аналогичных структурах и правоохранительных органах государств-участников Содружества Независимых Государств на основании документов, подтверждающих трудовую деятельность. В данном разделе отражаются сведения об очном обучении в гражданских учебных заведениях, работе в качестве рабочих и служащих в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, специальных государственных и правоохранительных органов, аналогичных структурах и правоохранительных органах государств-участников Содружества Независимых Государств.
В конце раздела зафиксированные сведения заверяются подписью лица, оформляющего послужной список, с указанием его должности, фамилии и инициалов, также отражаются реквизиты документа, подтверждающего трудовую деятельность, и на основании которого произведены записи. Подпись заверяется печатью кадровой службы;

2) кестеде жаңадан қабылданатын адамның әскери билетінде көрсетілген арнайы (әскери) атақтар, атақтар көрсетілмейді. Кестені толтыру үшін арнайы (әскери) атақтар беру туралы жеке құрам бойынша бұйрықтар негіз болып табылады;
3) "Туған күні туралы мәліметтер" деген 1-бөлімге қызметкердің жеке куәлігіне қатаң сәйкестікте жазба енгізіледі және мәтіндік аймақта ауызша-цифрлық тәсілмен толық жазылады;
4) "Туған жері" деген 2-бөлімге өмірбаянымен салыстырып тексерілген жеке куәлік негізінде жазба енгізіледі;
5) "Ұлты" деген 3-бөлімге қызметкердің жеке басын куәландыратын құжатқа қатаң сәйкестікте оның ұлттық тиесілігі туралы жазба енгізіледі;
6) "Білім беру" деген 4-бөлім білім туралы құжаттардың негізінде толтырылады, білім беру ұйымының атауы, дипломның сериясы мен нөмірі, бітірген жылы, диплом бойынша біліктілігі немесе мамандығы енгізіледі, деректер оқуды аяқтаудың ерте күнінен кейінгі күнге дейін хронологиялық тәртіппен дәйекті түрде көрсетіледі;
7) "Тілдерді білу" деген 5-бөлімге жазба Qazaq resmi test/Qaztest сертификаттары, жеке істі қалыптастыру немесе жаңарту сәтінде (бар болса)жарамды шет тілін меңгеру деңгейі туралы халықаралық сертификаттар негізінде енгізіледі;
8) "Ғылыми дәрежесі мен атағы туралы мәліметтер" деген 6-бөлімде жазбалар жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган берген құжаттар негізінде енгізіледі. Бұл бөлімде ғылыми дәреже және (немесе) ғылыми атақ, ғылыми дәреже берілген немесе ғылыми атақ берілген күн, құжатты кім бергені, құжаттың нөмірі (сериясы) көрсетіледі. Сонымен қатар мамандықтың шифры және ғылыми зерттеу саласы көрсетіледі;
9) "Ғылыми еңбектер мен өнертабыстардың болуы туралы мәліметтер" деген 7-бөлімде тәуелсіз орган немесе сарапшы растаған ғылыми еңбектер мен өнертабыстардың тексерілген мәліметтері көрсетіледі;
10) "Дербес еңбек қызметі" деген 8-бөлімге еңбек қызметін растайтын құжаттар негізінде Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарында, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің ұқсас құрылымдары мен құқық қорғау органдарындағы қызметті қоспағанда, еңбек қызметі басталғаннан бастап орындалатын жұмыс туралы деректер, қызметкер бұрын еңбек қызметін жүзеге асырған ұйымның БСН, ЖК ЖСН енгізіледі. Бұл бөлімде азаматтық оқу орындарында күндізгі оқу, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарында, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің ұқсас құрылымдары мен құқық қорғау органдарында жұмысшы және қызметші ретінде жұмыс істеу туралы мәліметтер көрсетіледі.
Бөлімнің соңында тіркелген мәліметтер қызметтік тізімді ресімдейтін адамның қолымен куәландырылады, оның лауазымы, тегі мен аты-жөні көрсетіледі, сондай-ақ еңбек қызметін растайтын құжаттың деректемелері көрсетіледі және оның негізінде жазбалар жүргізіледі. Қол кадр қызметінің мөрімен куәландырылады;

11) в разделе 9 "Прохождение службы" записи производятся в хронологическом порядке. Сведения о прохождении срочной воинской службы в Вооруженных Силах записываются на основании военного билета, о прохождении первоначального профессионального обучения – на основании сертификата (свидетельства), об обучении на очных отделениях организаций образования правоохранительных органов – на основании приказов о зачислении на учебу и об окончании обучения учебных заведений, о прохождении службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, специальных государственных и правоохранительных органах, аналогичных структурах и правоохранительных органах государств-участников Содружества Независимых Государств – на основании приказов по личному составу.
В настоящий раздел также вносятся сведения:
1) о трудовой деятельности в качестве стажеров по должностям рядового и начальствующего состава ОВД на основании приказов по личному составу соответствующих учреждений;
2) о зачислении в кадры МВД в связи с прикомандированием к государственным органам и международным организациям; обучения с предоставлением учебного отпуска в рамках государственного заказа по подготовке государственных служащих; нахождения в отпуске без сохранения заработной платы либо отпусках, предусмотренных статьей 77 настоящего Закона; после завершения первоначальной профессиональной подготовки в организациях образования правоохранительных органов;
3) об обучении за счет бюджета органов внутренних дел в учебных заведениях зарубежных государств на основании приказов о зачислении на учебу и окончании обучения, представленных зарубежными учебными учреждениями или самими обучающимися;
4) в случаях освобождения от должности и зачисления в распоряжение органа указывается причина: в "дисциплинарном порядке", по личной просьбе, в связи с организационно-штатными изменениями, завершение срока обучения, прикомандирования, заключения военно-врачебной комиссии, выхода на службу основного работника.
Также в этом разделе на основании соответствующих приказов ставятся штампы установленного образца:
1) о присвоении (подтверждении, снижении, лишении) классных квалификаций;
2) об установлении стажа службы для определения размера должностного оклада.
Номер, дата приказа и наименование учреждения, его издавшей, записываются против каждого периода службы, подтвержденного данным приказом. При записи перемещений лиц начальствующего состава с высшей должности на низшие, указывается причина перемещения, например: "назначен с понижением в порядке дисциплинарного взыскания" или "назначен с понижением в связи с сокращением штатов" или "назначен с понижением по личной просьбе". Запись о причинах понижения в должности производится только на основании приказа по личному составу.
В случаях откомандирования, увольнения сотрудника со службы или его исключения из списков личного состава, записи, произведенные в разделе 9, заверяются подписью руководителя кадрового аппарата или лицом его заменяющим и скрепляются печатью кадровой службы или органа внутренних дел.

11) "Қызмет өткеру" деген 9-бөлімде жазбалар хронологиялық тәртіппен жүргізіледі. Қарулы Күштерде мерзімді әскери қызметтен өткеру туралы мәліметтер әскери билет негізінде, бастапқы кәсіптік оқудан өткені туралы – сертификат (куәлік) негізінде, құқық қорғау органдарының білім беру ұйымдарының күндізгі бөлімдерінде оқығаны туралы жазылады – оқуға қабылдау туралы және оқу орындарын бітіргені туралы, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарында, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің ұқсас құрылымдары мен құқық қорғау органдарында қызмет өткергені туралы бұйрықтар негізінде-жеке құрам бойынша бұйрықтар негізінде жасалады.
Осы бөлімге мынадай мәліметтер де енгізіледі:
1) тиісті мекемелердің жеке құрам бойынша бұйрықтар негізінде ІІО қатардағы және басшы құрамының лауазымдары бойынша тағылымдамадан өтушілер ретіндегі еңбек қызметі туралы;
2) мемлекеттік органдарға және халықаралық ұйымдарға іссапарға жіберілуіне байланысты ІІМ кадрларына қабылдау туралы; мемлекеттік қызметшілерді даярлау жөніндегі мемлекеттік тапсырыс шеңберінде оқу демалысын бере отырып оқыту туралы; жалақысы сақталмайтын демалыста не осы Заңның 77-бабында көзделген демалыста болу туралы; құқық қорғау органдарының білім беру ұйымдарында бастапқы кәсіптік даярлығы аяқталғаннан кейін;
3) шетелдік оқу орындары немесе білім алушылардың өздері ұсынған оқуға қабылдау және оқуды аяқтау туралы бұйрықтар негізінде шет мемлекеттердің оқу орындарында ішкі істер органдарының бюджет есебінен оқыту туралы;
4) лауазымнан босатылған және органның өкіміне қабылданған жағдайларда: "тәртіптік ретте", жеке өтініші бойынша, ұйымдық-штаттық өзгерістерге байланысты, оқу мерзімінің аяқталуы, іссапарға жіберу, әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы, негізгі қызметкердің қызметіне шығу себебі көрсетіледі.
Сонымен қатар осы бөлімде тиісті бұйрықтар негізінде белгіленген үлгідегі мөртабандар қойылады:
1) сыныптық біліктіліктерді беру (растау, төмендету, айыру) туралы;
2) лауазымдық жалақының мөлшерін айқындау үшін қызмет өтілін белгілеу туралы.
Бұйрықтың нөмірі, күні және оны шығарған мекеменің атауы осы бұйрықпен расталған әрбір қызмет кезеңіне қарсы жазылады. Басшы құрамдағы адамдардың жоғары лауазымнан төмен лауазымға ауысуын жазу кезінде орын ауыстырудың себебі көрсетіледі, мысалы: "тәртіптік жаза тәртібімен төмендетіліп тағайындалды" немесе "штаттардың қысқаруына байланысты төмендетіле отырып тағайындалды" немесе "жеке өтініші бойынша төмендетіле отырып тағайындалды". Лауазымын төмендету себептері туралы жазба тек жеке құрам бойынша бұйрық негізінде жүргізіледі.
Қызметкер іссапарға жіберілген, қызметтен босатылған немесе жеке құрам тізімінен шығарылған жағдайларда 9-бөлімде жүргізілген жазбалар кадр аппараты басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен куәландырылады және кадр қызметінің немесе ішкі істер органының мөрімен бекітіледі.

12) в разделе 10 "Периоды службы, подлежащие зачету в выслугу лет на льготных условиях" записываются периоды службы, подлежащие зачету в выслугу лет при назначении пенсии на льготных условиях.
В данном разделе послужного списка производится запись следующего содержания:
"Период службы в выслугу лет для назначения пенсии
с ______ по _________ считать на льготных условиях:
один месяц за _______ месяца.
Основание: _______________________________________
(приказы, документы для льготного исчисления выслуги лет)".
Сведения об участии в войнах и боевых действиях записываются последовательно, в хронологическом порядке, с указанием воинских частей, соединений, учреждений, в составе которых сотрудник принимал участие в боевых действиях. Записи производятся на основании приказов и документов для льготного исчисления выслуги лет с указание номера и даты документа, наименования органа, их выдавшего.
Записи о службе сотрудника в отдаленных и высокогорных местностях производятся со ссылкой на постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 733 "Об утверждении Правил исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан".
Записи, произведенные в разделе 10, заверяются сотрудником кадровой службы и печатью кадровой службы;
13) в разделе 11 "Награды и поощрения" заносятся сведения о полученных в период прохождения службы сотрудником государственных наградах Республики Казахстан и иностранных государств, а также поощрений. Основанием для записей являются указы Президента Республики Казахстан о награждении, приказы о поощрении. В данном разделе могут ставиться штампы установленного образца о присвоении медалей Органов внутренних дел;

12) "Жеңілдікті шарттармен еңбек сіңірген жылдарына есептелуге жататын қызмет кезеңдері" деген 10-бөлімде жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау кезінде еңбек сіңірген жылдарына есептелуге жататын қызмет кезеңдері жазылады.
Қызметтік тізімнің осы бөлімінде мынадай мазмұндағы жазба жүргізіледі:
"Зейнетақы тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарындағы қызмет кезеңі
_ _ бастап___ бойынша _____ жеңілдікті жағдайларда есептелсін:
_ _ _ _ _ ай үшін бір ай.
Негіз: _______________________________________
(еңбек сіңірген жылдарын жеңілдікпен есептеуге арналған бұйрықтар, құжаттар)".
Соғыстарға және жауынгерлік іс-қимылдарға қатысу туралы мәліметтер құрамында қызметкер жауынгерлік іс-қимылдарға қатысқан әскери бөлімдер, құрамалар, мекемелер көрсетіле отырып, ретімен, хронологиялық тәртіппен жазылады. Жазбалар құжаттың нөмірі мен күнін, оларды берген органның атауын көрсете отырып, еңбек сіңірген жылдарын жеңілдікпен есептеу үшін бұйрықтар мен құжаттар негізінде жүргізіледі.
Шалғайдағы және биік таулы жерлерде қызметкердің қызметі туралы жазбалар "Әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерінің, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтарға, сыныптық шендерге ие болу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда, осындай адамдардың еңбек сіңірген жылдарын есептеу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 733 қаулысына сілтеме жасай отырып жүргізіледі.
10-бөлімде жүргізілген жазбаларды кадр қызметінің қызметкері және кадр қызметінің мөрі куәландырады;
13) "Наградалар мен көтермелеулер" деген 11-бөлімде қызметкердің қызмет өткеру кезеңінде алған Қазақстан Республикасының және шет мемлекеттердің мемлекеттік наградалары, сондай-ақ көтермелеулер туралы мәліметтер енгізіледі. Қазақстан Республикасы Президентінің марапаттау туралы жарлықтары, көтермелеу туралы бұйрықтары жазбалар үшін негіз болып табылады. Бұл бөлімде ішкі істер органдарының медальдарын беру туралы белгіленген үлгідегі мөртабандар қойылуы мүмкін;

14) в разделе 12 "Подготовка, повышение квалификации и переподготовка на основании подтверждающих документов" (сертификаты, дипломы и др.) вносятся записи о повышении квалификации и переподготовке сотрудников в ведомственных организациях образования, а также подготовке, повышении квалификации и переподготовке сотрудников в организациях образования других министерств, ведомств, в том числе, зарубежных стран. Указывается: когда и где осуществлялась подготовка, повышение квалификации и переподготовка, профиль и обучения, полученная специальность и квалификация, реквизиты подтверждающего документа.
15) в разделе 13 "Дисциплинарные взыскания" записываются дисциплинарные взыскания, налагаемые на сотрудника в период прохождения ими службы. Основаниями для внесения записей являются приказы о привлечении сотрудника к дисциплинарной ответственности, при этом, в графах раздела полностью отражается какое наложено взыскание и за что, в точном соответствии с приказом;
16) в разделе 14 "Сведения о ранениях и контузиях, полученных при исполнении служебного долга" производятся записи о ранениях, контузиях, травмах, увечьях, заболеваниях, полученных сотрудником при исполнении им служебных обязанностей или служебного долга. Основанием для записей служат документы, выданные медицинскими учреждениями, архивными справками со ссылкой на номер и дату подтверждающих документов, при этом указывается характер ранений, контузий, травм, увечий, заболеваний, когда и где они были получены;
17) в разделе 15 "Сведения о родителях сотрудника" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) отца и матери, их место жительства. Основанием для записи являются проверенные данные, отраженные в личном листке и автобиографии сотрудника;
18) в разделе 16 "Сведения о семейном положении" справа от названия раздела записываются следующие возможные значения: "женат (замужем)"; "холост (не замужем)"; "разведен (разведена)", "вдовец (вдова)". В таблице настоящего раздела записываются фамилия (в том числе девичья), имя, отчество (при его наличии) супруги (супруга) и детей сотрудника (в том числе усыновленных, удочеренных). Записи сведений о семейном положении сотрудника производится только на основании документов, выдаваемых органами, осуществляющими государственную регистрацию актов гражданского состояния.
В графе "Примечание" отображаются дополнительные сведения (о расторжении брака, смерти).
19) раздел 17 "Адрес места жительства сотрудника" заполняется на основании данных, отраженных в заполненной сотрудником личном листке, автобиографии (адрес регистрации и фактического проживания). В данном разделе указываются номера домашнего и мобильного телефонов, по которым можно связаться с сотрудником. Записи номеров домашнего и мобильного телефонов производятся простым карандашом.
В конце послужного списка указывается должность, фамилия и инициалы сотрудника кадровой службы, составившего послужной список, ставится его подпись, дата и печать подразделения кадровой службы.
Лицо, на которое составлен послужной список, в подтверждение достоверности внесенных сведений, расписывается в нем. После этого послужной список утверждается руководителем кадровой службы или лицом, его заменяющим, заверяется печатью кадровой службы.
Последний лист послужного списка предназначен для скрепления печатью.
В дальнейшем, в период прохождения службы сотрудники не реже одного раза в пять лет под роспись в обязательном порядке знакомятся с записями в послужном списке. В иных случаях ознакомление осуществляется по инициативе сотрудника.
Послужной список ведется на протяжении всей служебной деятельности сотрудника.
Последующие изменения и дополнения в сведениях социально-демографического (фамилия, дата и место рождения, образование, семейное положение), административного характера (должность и место службы, поощрения и взыскания), а также в данных, характеризующих личные и деловые качества сотрудника, отражаются в послужном списке личного дела теми кадровыми подразделениями, в которых эти дела находятся на учете.
Переоформление послужных списков допускается лишь в случаях прихода их в полную негодность, по мотивированному заключению кадровой службы, утвержденному руководителем кадровой службы или лицом, его заменяющим. При этом прежний послужной список не уничтожается, а подшивается в четвертую часть личного дела.";
главу 4 исключить;

14) "Растайтын құжаттар негізінде даярлау, біліктілігін арттыру және қайта даярлау" деген 12-бөлімде (сертификаттар, дипломдар және т.б.) ведомстволық білім беру ұйымдарында қызметкерлердің біліктілігін арттыру және қайта даярлау, сондай-ақ басқа министрліктердің, ведомстволардың, оның ішінде шет елдердің білім беру ұйымдарында қызметкерлерді даярлау, біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы жазбалар енгізіледі. Даярлау, біліктілікті арттыру және қайта даярлау, бейіні мен оқуы, алған мамандығы мен біліктілігі, растайтын құжаттың деректемелері қашан және қай жерде жүзеге асырылғаны көрсетіледі.
15) "Тәртіптік жазалар" деген 13-бөлімде қызметкерлердің қызмет өткеру кезеңінде оларға салынатын тәртіптік жазалар жазылады. Қызметкерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы бұйрықтар жазбаларды енгізу үшін негіз болып табылады, бұл ретте бөлімнің бағандарында қандай жаза қолданылғаны және не үшін, бұйрыққа дәл сәйкес келетіні толық көрсетіледі;
16) "Қызметтік борышын атқару кезінде алынған жарақаттар мен контузиялар туралы мәліметтер" деген 14-бөлімде қызметкердің қызметтік міндеттерін немесе қызметтік борышын атқару кезінде алған жарақаттары, контузиялары, жарақаттары, мертігулері, аурулары туралы жазбалар жазылады. Медициналық мекемелер берген құжаттар, растайтын құжаттардың нөмірі мен күніне сілтеме жасалған Мұрағаттық анықтамалар жазбалар үшін негіз болып табылады, бұл ретте жаралардың, контузиялардың, жарақаттардың, мертігулердің, аурулардың сипаты, олардың қашан және қай жерде алынғаны көрсетіледі;
17) "Қызметкердің ата-анасы туралы мәліметтер" деген 15-бөлімде әкесі мен анасының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), олардың тұрғылықты жері көрсетіледі. Қызметкердің жеке парағында және өмірбаянында көрсетілген тексерілген деректер жазбаның негізі болып табылады;
18) "Отбасы жағдайы туралы мәліметтер" деген 16-бөлімде бөлім атауының оң жағында мынадай ықтимал мәндер жазылады: "үйленген (тұрмыс құрған)"; "бойдақ (құрмаған)"; "ажырасқан (ажырасқан)", "тұл ер адам (жесір әйел)". Осы бөлімнің кестесінде қызметкердің (оның ішінде асырап алынған) жұбайының (зайыбының) және балаларының (оның ішінде асырап алынған) тегі (оның ішінде тұрмысқа шықпай тұрған кездегі), аты, әкесінің аты (ол болған кезде) жазылады. Қызметкердің отбасылық жағдайы туралы мәліметтерді жазу тек азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын органдар беретін құжаттар негізінде жүргізіледі.
"Ескертпе" бағанында қосымша мәліметтер (некені бұзу, қайтыс болу туралы) көрсетіледі.
19) "Қызметкердің тұрғылықты жерінің мекенжайы" деген 17-бөлім қызметкер толтырған жеке парағында, өмірбаянында (тіркеу және нақты тұру мекенжайы) көрсетілген деректер негізінде толтырылады. Бұл бөлімде қызметкермен байланысуға болатын үй және ұялы телефон нөмірлері көрсетіледі. Үй және ұялы телефон нөмірлерінің жазбалары қарапайым қарындашпен жасалады;
Қызметтік тізімнің соңында қызметтік тізімді жасаған кадр қызметі қызметкерінің лауазымы, тегі және аты-жөні көрсетіледі, оның қолы, күні және кадр қызметі бөлімшесінің мөрі қойылады.
Жасалған қызметтік тізіммен қызметтік тізім жасалған адам танысады және ол туралы жазылған мәліметтердің дұрыстығын растау үшін қызметтік тізімге қол қояды. Осыдан кейін қызметтік тізімді кадр қызметінің басшысы немесе оны алмастыратын адам бекітеді, кадр қызметінің мөрімен куәландырылады.
Қызметтік тізімнің соңғы парағы мөрмен бекітуге арналған.
Бұдан әрі, қызмет өткеру кезеңінде қызметкерлер кемінде бес жылда бір рет қол қойғызып, қызметтік тізімдегі жазбалармен міндетті түрде танысады, басқа жағдайларда танысу қызметкердің бастамасы бойынша жүзеге асырылады.
Қызметтік тізім қызметкердің барлық қызметтік жұмысы барысында жүргізіледі.
Әлеуметтік-демографиялық (тегі, туған күні және орны, білімі, отбасылық жағдайы), әкімшілік сипаттағы (лауазымы мен қызмет орны, көтермелеу және жазалау) мәліметтердегі, сондай-ақ қызметкердің жеке және іскерлік қасиеттерін сипаттайтын деректердегі кейінгі өзгерістер мен толықтыруларды бұл істер есепте тұран кадр бөлімшелері жеке істің қызметтік тізімінде көрсетеді.
Қызметтік тізімдерді қайта ресімдеуге кадр қызметінің басшысы немесе оны алмастыратын адам бекіткен кадр қызметінің дәлелді қорытындысы бойынша олар толық жарамсыз болған жағдайларда ғана жол беріледі. Бұл ретте бұрынғы қызметтік тізім жойылмайды, жеке істің төртінші бөлігіне тігіледі.";
4-тарау алып тасталсын;

приложения 1, 2 и 3 к указанным Правилам, изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
приложение 5 к указанным Правилам, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 5-1 к указанным Правилам исключить;
приложения 11 и 12 к указанным Правилам исключить.
2. Департаменту по работе с личным составом Министерства внутренних дел в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на начальника Департамента по работе с личным составом Министерства внутренних дел (Мырзабеков О.С.).
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2027 года, за исключением абзацев сто восемнадцатого и сто двадцать второго пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие со дня его подписания.
Министр Е. Саденов
Приложение 1 к приказу
О внесении изменений в приказ
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 15 декабря 2025 года № 1034
"Об утверждении Правил
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудника органов
внутренних дел
Республики Казахстан"
Формат 230х330мм
Приложение 1
к Правилам ведения личных
дел, содержащих персональные
данные сотрудника ОВД
Форма
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Секретно
(по заполнению)
ГЕРБ НОВОГО ОБРАЗЦА
ЛИЧНОЕ ДЕЛО №_______
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
/фамилия, имя отчество/
Формат 230х330мм
На лицевой стороне
На оборотной стороне
ЧАСТЬ I
1) послужной список;
2) заключение комиссии по определению стажа службы;
3) заключение о подтверждении отдельных периодов службы.
Опись документов
(находится на оборотной стороне всех частей личного дела)
№ п/п
наименование документа
количество листов
подпись сотрудника кадровой службы
Формат 230х330мм
На лицевой стороне
На лицевой стороне
ЧАСТЬ II
1) оригинал сертификата о прохождении тестирования граждан поступающих на правоохранительную службу;
2) оригинал сертификата (об окончании Первоначального профессионального обучения, курсов переподготовки, повышения квалификации, а также образовательных и других курсов, оплачиваемых за счет бюджета органов внутренних дел).

көрсетілген Қағидаларға 1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымша осы бұйрыққа 4 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 5-1-қосымша алып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға 11 және 12-қосымшалар алып тасталсын.
2. Ішкі істер министрлігінің Жеке құраммен жұмыс жөніндегі департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік және орыс тілдеріндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ішкі істер министрлігінің Жеке құраммен жұмыс жұмыс жөніндегі департаментінің бастығына (О.С. Мырзабековқа) жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының жүз он сегізінші және жүз жиырма екінші абзацтарын қоспағанда, 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр Е. Саденов
"Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдары қызметкерінің дербес деректерін қамтитын
жеке істерді жүргізу
қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің
2025 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 1034 бұйрығына өзгерістер
енгізу туралы бұйрыққа
1-қосымша
ІІО қызметкерінің дербес деректерін қамтитын жеке
істерді жүргізу қағидаларына
1-қосымша
нысан
пішімі 230х330мм
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
Құпия
(толтыру бойынша)
ЖАҢА ҮЛГІДЕГІ ЕЛТАҢБА
ЖЕКЕ ІС №_______
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
/ тегі, аты, әкесінің аты/
Пішімі 230х330мм
Алдынғы жағында
Артқы жағында
I БӨЛІМ
1) қызметтік тізім;
2) қызмет өтілін айқындау жөніндегі комиссияның қорытындысы;
3) қызметтің жекелеген кезеңдерін растау туралы қорытынды.
Құжаттар тізімдемесі
(жеке істің барлық бөліктерінің артқы жағында орналасқан)
№ р/с
Құжаттың атауы
Парақтар саны
Кадр қызметі қызметкерінің қолы
Пішімі 230х330мм
Алдынғы жағында
Алдынғы жағында
II БӨЛІМ
1) Құқық қорғау қызметіне түсетін азаматтардың тестілеуден өткені туралы сертификаттың түпнұсқасы;
2) сертификаттардың түпнұсқасы (бастапқы кәсіптік оқуды, қайта даярлау, біліктілікті арттыру курстарын, сондай-ақ ішкі істер органдарының бюджеті есебінен төленетін білім беру және басқа да курстарды бітіргені туралы);

1) заявление о согласии на сбор и обработку персональных данных, в том числе медицинских, изучение и проверку, согласно приложению 5;
2) план проведения специальной проверки;
3) требования сформированные системой "Информационный сервис" КПСиСУ ГП РК на кандидата, сотрудника, близких родственников (родители (родитель), дети, усыновители (удочерители), усыновленные (удочеренные), полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки), а также супруг (супруга) и свойственников;
4) оригинал или копия ответа из органов Национальной безопасности;
5) материалы по дополнительной проверке, результаты проверок по административным учетам органов внутренних дел, оперативных мероприятий при необходимости;
6) заключение по специальной проверке (заключение по дополнительной автобиографической проверке);
7) заключение (допуск) к агентурно-оперативной работе.
8) договор (контракт) о допуске к государственным секретам;
9) заключение по результатам психолого-социологического исследования.
ОПИСЬ
документов, находящихся в конверте личного дела
№/№
Наименование документа
Кол-во
листов
Подпись лица,
получившего документ
Дополнительные документы к личному делу
Кол-во листов
Дата и подпись сотрудника кадровой службы
Примечание
Дубликат личного дела
Материалы изучения и специальной проверки
Архивные материалы
Сокращенное личное дело офицера запаса
Приложение 2 к приказу
О внесении изменений в приказ
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 15 декабря 2025 года № 1034
"Об утверждении Правил
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудника органов
внутренних дел
Республики Казахстан"
Приложение 2
к Правилам ведения личных
дел, содержащих персональные
данные сотрудника ОВД
Форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
ҚЫЗМЕТТІК ТІЗІМ
ПОСЛУЖНОЙ СПИСОК
Жеке нөмір/Личный номер №______________
________________________________________________________________________________
фамилия/тегі
________________________________________________________________________________
аты, әкесінің аты/имя, отчество
________________________________________________________________________________
ЖСН/ИИН
арнайы (әскери) атағы специальное (воинское) звание
Күні, нөмірі және кімнің атақ беру туралы бұйрығы
Дата, номер и чей приказ о присвоении звания
арнайы (әскери) атағы специальное (воинское) звание
Күні, нөмірі және кімнің атақ беру туралы бұйрығы
Дата, номер и чей приказ о присвоении звания
1. Туған күні /Дата рождения
2. Туған жері / Место рождения
3. Ұлты / Национальность
4. Білімі, мамандығы (оқу орнын бітірген жылы және оның атауы)
Образование, специальность (год окончания и наименование учебного заведения)/
Деректер хронологиялық тәртіпте оқуды аяқтаудың ерте күнінен кейінгі күніне дейін дәйекті түрде көрсетіледі
Данные указываются в хронологическом порядке последовательно от ранней даты завершения обучения к более поздней.

1) 5-қосымшаға сәйкес дербес деректерді, оның ішінде медициналық деректерді жинауға және өңдеуге, зерделеуге және тексеруге келісім туралы өтініш;
2) арнайы тексеру жүргізу жоспары;
3) кандидатқа, қызметкерге, жақын туыстарына (ата-аналарына (ата-анасына), балаларына, асырап алушыларына, асырап алынғандарына, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілеріне, атасы, әжесі, немерелеріне), сондай-ақ жұбайына (зайыбына) және жекжаттарына Қазақстан Республикасы БП ҚСжАЕАК "Ақпараттық сервис" жүйесі қалыптастырған талаптар;
4) ұлттық қауіпсіздік органдарынан жауаптың түпнұсқасы немесе көшірмесі;
5) қосымша тексеру жөніндегі материалдар, ішкі істер органдарының әкімшілік есептері бойынша тексеру нәтижелері, қажет болған жағдайда жедел іс-шаралар;
6) арнайы тексеру жөніндегі қорытынды (қосымша өмірбаяндық тексеру жөніндегі қорытынды);
7) жедел-тыңшылық жұмысқа қорытынды (рұқсат);
8) мемлекеттік құпияларға рұқсат беру туралы келсімшарт;
9) психологиялық-социологиялық зерттеу нәтижелері бойынша қорытынды.
Жеке іс конвертіндегі құжаттардың тізімдемесі
№/№
Құжаттың атауы
Парақтар
саны
Құжатты алған адамның қолы
Жеке іске қосымша құжаттар
Парақтар саны
күні және қызметкердің қолы
ескертпе
Жеке істің телнұсқасы
Зерделеу және арнайы тексеру материалдары
Мұрағат материалдары
Офицердің қысқартылған жеке ісі
"Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдары қызметкерінің дербес деректерін қамтитын
жеке істерді жүргізу
қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің
2025 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 1034 бұйрығына өзгерістер
енгізу туралы бұйрыққа
2-қосымша
ІІО қызметкерінің дербес деректерін қамтитын жеке
істерді жүргізу қағидаларына
2-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
ҚЫЗМЕТТІК ТІЗІМ ПОСЛУЖНОЙ СПИСОК
Жеке нөмір/Личный номер №______________
________________________________________________________________________
фамилия/тегі
________________________________________________________________________
аты, әкесінің аты/имя, отчество
________________________________________________________________________
ЖСН/ИИН
арнайы (әскери) атағы специальное (воинское) звание
Күні, нөмірі және кімнің атақ беру туралы бұйрығы Дата, номер и чей приказ о присвоении звания
арнайы (әскери) атағы специальное (воинское) звание
Күні, нөмірі және кімнің атақ беру туралы бұйрығы
Дата, номер и чей приказ о присвоении звания
1. Туған күні /Дата рождения
2. Туған жері / Место рождения
3. Ұлты / Национальность
4. Білімі, мамандығы (оқу орнын бітірген жылы және оның атауы)
Образование, специальность(год окончания и наименование учебного заведения)/
Деректер хронологиялық тәртіпте оқуды аяқтаудың ерте күнінен кейінгі күніне дейін дәйекті түрде көрсетіледі
Данные указываются в хронологическом порядке последовательно от ранней даты завершения обучения к более поздней.

12. Даярлау, біліктілігін арттыру және қайта даярлау / Подготовка, повышение квалификации и переподготовка
Оқыту түрі
Вид обучения
Оқу кезені
Период обучения
Оқу орны
Место обучения
Оқуды аяқтағаны туралы құжаттың деректемелері
Реквизиты документа об окончании обучения
13. Тәртіптік жазалар / Дисциплинарные взыскания (3 парақ)
Кімнің бұйрығы, нөмірі және күні
Чей приказ, номер и дата
Қандай жаза қолданылады және не ушін
Какое наложено взыскание и за что
Жазаны алу туралы белгі
Отметка о снятии взыскания
14. Қызметкердің қызметтік міндеттерін немесе қызметтік борышын атқару кезінде алған жарақаттары, контузиялары, мертігулері, аурулары туралы мәліметтер / Сведения о ранениях, контузиях, травмах, увечьях, заболеваниях, полученных сотрудником при исполнении им служебных обязанностей или служебного долга ________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
15. Қызметкердің ата-насы туралы мәліметтер / Сведения о родителях сотрудника
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
16. Қызметкердің отбасылық жағдайы / Семейное положение сотрудника
Тегі, аты, әкеснің аты Әйелі, күйеуі, балалары
Фамилия, имя, отчество жены/мужа/детей
Туыстық дәрежесі
Степень родства
Туған күні, айы, жылы және орны
Число, месяц, год и место рождения
Жазу үшін негіз
Основание для записи
Ескертпе
Примечание
17. Қызметкердің тұрғылықты мекенжайы, байланыс телефонының нөмірі / Адрес места жительства сотрудника, контактный номер телефона
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қызметтік тізімді құрастырған:
Послужной список составил:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Кадр қызметінің лауазымы, атағы, тегі және аты-жөні /должность, звание, фамилия и инициалы сотрудник кадровой службы/
"______"_______________20_____ж.
"БЕКІТЕМІН"
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Кадр қызметі басшысының лауазымы, атағы, тегі және аты-жөні /руководитель кадровой службы, звание, фамилия и инициалы/
М.Ө./М.П.
Жазылған мәліметтердің дұрыстығын растаудағы қолхат / Расписка в подтверждении правильности записанных сведений "______"__________20____ж._________________________________
"______"__________20____ж._________________________________
"______"__________20____ж.__________________________________
"______"__________20____ж.__________________________________
"______"__________20____ж.__________________________________
Приложение 3 к приказу
О внесении изменений в приказ
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 15 декабря 2025 года № 1034
"Об утверждении Правил
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудника органов
внутренних дел
Республики Казахстан"
Приложение 3
к Правилам ведения личных
дел, содержащих персональные
данные сотрудника ОВД
Форма
А В Т О Б И О Г Р А Ф И Я
- фамилия, имя, отчество (при его наличии),
-индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН);
- число, месяц, год рождения и место рождения (село, район, город, область);
- национальность, гражданство;
- когда, где, в каких учебных заведениях учился, специальность по образованию, номер и дата выдачи документа;
- родной язык, владение другими языками (с указанием подтверждающих сертификатов);
- отношение к войнской обязанности, когда и кем призывался на службу в Вооруженные Силы, где и в качестве кого проходил службу;
- ученая степень, ученое звание, научные труды и изобретения (при наличии);
- какие государственные награды имеете (при наличии), избирались ли в выборные органы (при избрании);
- данные о личных достижениях в сфере науки, культуры, искусства и спорта (при наличии);
- семейное положение (холост/не замужем, женат/замужем, в разводе, вдовец/вдова), численность детей (при наличии);
- данные близких родственников кандидата: фамилия, имя, отчество (при его наличии), прежние фамилии, если они изменили в установленном порядке, ИИН, число, месяц и год рождения, место рождения, место проживания и место работы, даты и причины изменения гражданства (в случае их изменения);
- привлекались ли Вы, супруга (супруг) близкие родственники к уголовной ответственности, административной ответственности в судебном порядке (когда, за что);
- трудовая деятельность, кем, где, когда где работал(а);
- БИН организации, ИИН ИП в которых ранее сотрудник осуществлял трудовую деятельность (при наличии);
- место последней работы и должность;
- место прописки, место жительства
- контактный номер;
- контактный номер близкого родственника (супруг/супруга, родители).
"____"__________20___год
(дата заполнения)
_____________________
Подпись
Примечание: - пишется собственноручно, разборчиво, с ОБЯЗАТЕЛЬНЫМ указанием указанных сведений; -к близким родственникам относятся родители (родитель), дети, усыновители (удочерители), усыновленные (удочеренные), полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки, под свойственниками – полнородные и неполнородные братья и сестры, родители и дети супруга (супруги).
Приложение 4 к приказу
О внесении изменений
в приказ Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 15 декабря 2025 года № 1034
"Об утверждении Правил
ведения личных дел,
содержащих персональные
данные сотрудника органов
внутренних дел
Республики Казахстан"
Приложение 5
к Правилам ведения личных
дел, содержащих персональные
данные сотрудника ОВД
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ (СОГЛАСИЕ)
на сбор и обработку персональных, в том числе медицинских данных
Я, _______________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии))

12. Даярлау, біліктілігін арттыру және қайта даярлау / Подготовка, повышение квалификации и переподготовка
Оқыту түрі
Вид обучения
Оқу кезені
Период обучения
Оқу орны
Место обучения
Оқуды аяқтағаны туралы құжаттың деректемелері
Реквизиты документа об окончании обучения
13. Тәртіптік жазалар / Дисциплинарные взыскания (3 парақ)
Кімнің бұйрығы, нөмірі және күні
Чей приказ, номер и дата
Қандай жаза қолданылады және не үшін
Какое наложено взыскание и за что
Жазаны алу туралы белгі
Отметка о снятии взыскания
14. Қызметкердің қызметтік міндеттерін немесе қызметтік борышын атқару кезінде
алған жарақаттары, контузиялары, мертігулері, аурулары туралы мәліметтер /
Сведения о ранениях, контузиях, травмах, увечьях, заболеваниях, полученных
сотрудником при исполнении им служебных обязанностей или служебного долга
_______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
15. Қызметкердің ата-анасы туралы мәліметтер / Сведения о родителях сотрудника
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
16. Қызметкердің отбасылық жағдайы / Семейное положение сотрудника
Тегі, аты, әкесінің аты
Әйелі, күйеуі, балалары
Фамилия, имя, отчество жены/мужа/детей
Туыстық дәрежесі
Степень родства
Туған күні, айы, жылы және орны
Число, месяц, год и место рождения
Жазу үшін негіз
Основание для записи
Ескертпе
Примечание
17. Қызметкердің тұрғылықты мекенжайы, байланыс телефонының нөмірі /
Адрес места жительства сотрудника, контактный номер телефона ______________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Қызметтік тізімді құрастырған:
Послужной список составил:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Кадр қызметінің лауазымы, атағы, тегі және аты-жөні /должность, звание,
фамилия и инициалы сотрудник кадровой службы/
"__"_______________20_____ж.
"БЕКІТЕМІН"
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Кадр қызметі басшысының лауазымы, атағы, тегі және аты-жөні/руководитель
кадровой службы, звание, фамилия и инициалы/М.О./М.П.
Жазылған мәліметтердің дұрыстығын растаудағы қолхат / Расписка в подтверждении
правильности записанных сведений
"______"__________20____ж._________________________________
"______"__________20____ж._________________________________
"______"__________20____ж._________________________________
"______"__________20____ж._________________________________
"______"__________20____ж._________________________________
"Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдары қызметкерінің дербес деректерін қамтитын
жеке істерді жүргізу
қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің
2025 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 1034 бұйрығына өзгерістер
енгізу туралы бұйрыққа
3-қосымша
ІІО қызметкерінің дербес деректерін қамтитын жеке
істерді жүргізу қағидаларына
3-қосымша
нысан
ӨМІРБАЯН
- тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
-жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН);
- туған күні, айы, жылы және туған жері (ауыл, аудан, қала, облыс);
- ұлты, азаматтығы;
- қашан, қайда, қай оқу орындарында оқыған, білімі бойынша мамандығы, құжаттың нөмірі мен берілген күні;
- ана тілі, басқа тілдерді меңгеруі (растайтын сертификаттарды көрсете отырып);
- әскери міндеттілікке, қашан және кім Қарулы Күштерге қызметке шақырылды, қайда және кім ретінде қызмет өткерді;
- ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, ғылыми еңбектері мен өнертабыстары (бар болса);
- қандай мемлекеттік наградаларыңыз бар (бар болса), сайланбалы органдарға сайланды ма (сайланған кезде);
- ғылым, мәдениет, өнер және спорт саласындағы жеке жетістіктері туралы деректер (бар болса);
- отбасылық жағдайы (бойдақ/тұрмыс құрмаған, үйленген/тұрмыс құрған, ажырасқан, жесір ер адам/жесір), балалар саны (бар болса);
- кандидаттың жақын туыстарының деректері: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), бұрынғы тегі, егер олар белгіленген тәртіппен өзгерген болса, ЖСН, туған күні, айы және жылы, туған жері, тұратын жері мен жұмыс орны, азаматтықтың өзгерген күні мен себептері (олар өзгерген жағдайда);
- Сіз, жұбайыңыз (зайыбыңыз), жақын туыстарыңыз қылмыстық жауапкершілікке, сот тәртібімен әкімшілік жауапкершілікке тартылдыңыз ба (қашан, не үшін);
- еңбек қызметі, кім, қайда, қашан жұмыс істеді;
- бұрын қызметкер еңбек қызметін жүзеге асырған ұйымның БСН, ЖК ЖСН (бар болса);
- соңғы жұмыс орны және лауазымы;
- тіркелген жері, тұрғылықты жері;
- байланыс нөмірі;
- жақын туысының (жұбайы/зайыбы, ата-анасы) байланыс нөмірі.
"____" _______________ 20___жыл/год (толтырылған күні) (дата заполнения)
Өзінің қолы ____________________ Подпись
Ескертпе: - көрсетілген мәліметтерді міндетті түрде көрсете отырып, өз қолымен, анық жазылады;
- жақын туыстарына ата-аналары (ата-анасы), балалары, асырап алушылары, асырап алынғандары, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері, атасы, әжесі, немерелері, жекжаттарына ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері, жұбайының (зайыбының) ата-аналары мен балалары жатады.
"Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдары қызметкерінің дербес деректерін қамтитын
жеке істерді жүргізу
қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрінің
2025 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 1034 бұйрығына өзгерістер
енгізу туралы бұйрыққа
4-қосымша
ІІО қызметкерінің дербес деректерін қамтитын жеке
істерді жүргізу қағидаларына
5-қосымша
нысан
ӨТІНІШ (КЕЛІСІМ)
Дербес деректерді, оның ішінде медициналық деректерді жинауға және өндеуге
Мен, _______________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының қызметкері болып табыла отырып,
келесі заңнамалық актілерге сәйкес:

являясь сотрудником органов внутренних дел Республики Казахстан, в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", "Предпринимательского кодекса" Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите", Правилами ведения личных дел, содержащих персональные данные сотрудника органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 декабря 2025 года № 1034,
даю согласие на сбор, обработку, накопление, хранение, уточнение (обновление, изменение), использование и проверку моих персональных данных, включая медицинские данные.
Перечень медицинских данных, на обработку которых дается согласие:
1) сведения об открытии, продлении и закрытии листов временной нетрудоспособности;
2) сведения о периоде временной нетрудоспособности;
3) наименование медицинской организации;
4) фамилия и инициалы лечащего врача;
5) иные сведения о состоянии здоровья в объеме, необходимом для решения вопросов прохождения службы.
Цели обработки персональных и медицинских данных:
6) определение пригодности к службе в органах внутренних дел;
7) контроль соблюдения служебной дисциплины;
8) проведение аттестации и служебных проверок;
9) решение вопросов назначения на должность, перемещения и увольнения;
10) иные цели, прямо предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Персональные и медицинские данные подлежат хранению и обработке в защищенных информационных системах органов внутренних дел.
Настоящее согласие действует в период прохождения мной службы в органах внутренних дел.
Мне разъяснены мои права как субъекта персональных данных, цели, объем, порядок их обработки, а также меры по обеспечению их защиты.
Ф.И.О. и подпись сотрудника: _______________________________________
_________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись сотрудника службы по работе с личным составом:
__________________________________________________________________

"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі кодексі, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы "Кәсіпкерлік кодексі", "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 мамырдағы Заңы, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 1034 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары қызметкерінің дербес деректерін қамтитын жеке істерді жүргізу қағидаларына сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне және оның аумақтық бөліністеріне менің дербес деректерімді, соның ішінде медициналық деректерімді жинауға, өңдеуге, жинақтауға, сақтау, нақтылау (жаңарту, өзгерту), пайдалану және тексеруге келісім беремін.
Өңдеуге келісім берілген, медициналық деректердің тізімі:
1) уақытша еңбекке жарамсыздық парақтарын ашу, ұзарту және жабу туралы
мәліметтер;
2) уақытша еңбекке жарамсыздық кезеңі туралы мәліметтер;
3) медициналық ұйымның атауы;
4) емдейтін дәрігердің тегі және инициалдары;
5) қызметті өту мәселелерін шешу үшін қажет көлемде денсаулық жағдайы туралы
басқа мәліметтер.
Дербес және медициналық деректерді өңдеудің мақсаттары:
6) ішкі істер органдарында қызметке жарамдылығын анықтау;
7) қызметтік тәртіпті сақтауды бақылау;
8) аттестаттау және қызметтік тексерістер жүргізу;
9) лауазымға тағайындау, ауыстыру және босату мәселелерін шешу;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасында нақты көзделген өзге де мақсаттар.
Дербес және медициналық деректер ішкі істер органдарының қорғалған ақпараттық
жүйелерінде сақталады және өңделеді.
Осы келісім менің ішкі істер органдарындағы қызмет өтуім кезеңінде әрекет етеді.
Маған дербес деректер субъектісі ретіндегі құқықтарым, олардың мақсаттары, көлемі,
өңдеу тәртібі, сондай-ақ деректерді қорғау шаралары түсіндірілді.
Қызметкердің толық аты-жөні және қолы: ________________________________
____________________________________________________________________
Жеке құраммен жұмыс жөніндегі қызметкердің толық аты-жөні және қолы:
____________________________________________________________________
Қызметкердің Т.А.Ә. және қолы: _______________________________________
____________________________________________________________________
Жеке құраммен жұмыс жөніндегі қызмет қызметкерінің Т.А.Ә. және қолы:
____________________________________________________________________