"Астана қаласында 2026 жылға арналған арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету тарифтерін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 158-5066 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 7 шілдедегі № 158-2324 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 281 бұйрығымен бекітілген Арнаулы әлеуметтік қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Астана қаласында 2026 жылға арналған арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету тарифтерін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 158-5066 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген қаулыға 2-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оның Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.С. Мейрханға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ж. Қасымбек
Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары Н. Нұркенов
Астана қаласы әкімінің орынбасары Е. Байкен
Астана қаласы әкімінің орынбасары Е. Глотов
Астана қаласы әкімінің орынбасары Е. Мейрхан
Астана қаласы әкімінің орынбасары Е. Өтебаев
"Астана қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысы Д. Ешкеев
"Астана қаласының Қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы А. Сейітқұлов
"Астана қаласының Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы А. Түгелбаева
"Астана қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының орынбасары Т. Мусин
"Астана қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік-құқықтық бөлімінің басшысы Н. Қалшибеков
"Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Е. Жүсіпов
Астана қаласы әкімдігінің
2026 жылғы "___" _______
№ _____________ қаулысына
қосымша
Астана қаласы әкімдігінің

О внесении изменения в постановление акимата города Астаны от 26 декабря 2025 года № 158-5066 "Об утверждении тарифов на оказание специальных социальных услуг на 2026 год по городу Астане"
Постановление акимата города Астаны от 7 июля 2026 года № 158-2324
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Методикой формирования тарифов на специальные социальные услуги, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 281, акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Астаны от 26 декабря 2025 года № 158-5066 "Об утверждении тарифов на оказание специальных социальных услуг на 2026 год по городу Астане" следующее изменение:
приложение 2 к вышеуказанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление занятости и социальной защиты города Астаны" обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления после его официального опубликования на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Мейрхана Е.С.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны Ж. Қасымбек
Первый заместитель акима города Астаны Н. Нуркенов
Заместитель акима города Астаны Е. Байкен
Заместитель акима города Астаны Е. Глотов
Заместитель акима города Астаны Е. Мейрхан
Заместитель акима города Астаны Е. Отебаев
Руководитель Государственного учреждения "Аппарат акима города Астаны" Д. Ешкеев
Руководитель Государственного учреждения "Управление финансов города Астаны" А. Сейткулов
Руководитель Государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Астаны" А. Тугельбаева
Заместитель руководителя Государственного учреждения "Аппарат акима города Астаны" Т. Мусин
Руководитель государственно-правового отдела Государственного учреждения "Аппарат акима города Астаны" Н. Калшибеков
Руководитель Государственного учреждения "Управление занятости и социальной защиты города Астаны" Е. Джусупов
Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от "___" _______2026 года
№ ______________
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны

2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 158-5066 қаулысына
2-қосымша
Үкіметтік емес секторға арналған бір айға бір қызмет алушыға арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету тарифі
Р/с №
Ұйымның түрі
Айына бір адамға тариф, теңгемен
Жартылай стационар
1.
Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар балалар
279 812
2.
Тірек - қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар
254 698
3.
I және II топтағы мүгедектігі бар адамдар
221 783
4.
Психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектігі бар адамдар
250 440
Үй жағдайында
1.
Психоневрологиялық аурулары және тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар және психоневрологиялық аурулары және тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар адамдар
89 093
Уақытша болу
1.
Уақытша болу (тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандары мен адам саудасының құрбандары үшін)
155 836
Аралас моделі
1.
Он сегіз жасқа толмаған мүгедектігі бар адамдарға арналған арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетудің аралас моделі
105 560
________________________

от 26 декабря 2025 года
№ 158-5066
Тариф на оказание специальных социальных услуг на одного услугополучателя в месяц для неправительственного сектора
№ п/п
Тип организации
Тариф на 1-го услугополучателя в месяц (тенге)
Полустационар
1.
Дети с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями
279 812
2.
Дети с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата
254 698
3.
Лица с инвалидностью I и II групп
221 783
4.
Лица с инвалидностью старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями
250 440
На дому
1.
Дети с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями и нарушениями опорно-двигательного аппарата и лица с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями и нарушениями опорно-двигательного аппарата
89 093
Временное пребывание
1.
Временное пребывание (жертвы бытового насилия жертвы торговли людьми)
155 836
Комбинированная модель
1.
Комбинированная модель оказания специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью, не достигших восемнадцатилетнего возраста
105 560
________________________