2026 жылға Орал қаласы бойынша уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған тарифтерді бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 2998 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 230 "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдар қызметінің қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32875 болып тіркелген), Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 263 "Халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32941 болып тіркелген), Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 281 "Арнаулы әлеуметтік қызметтерге тарифтерді қалыптастырудың ережесі мен әдістемесін бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32987 болып тіркелген) сәйкес, Орал қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об утверждении тарифов на оказание специальных социальных услуг в условиях временного пребывания по городу Уральск на 2026 год
Постановление акимата города Уральск Западно-Казахстанской области от 18 декабря 2025 года № 2998
В соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 230 "Об утверждении Правил деятельности организаций, оказывающих специальные социальные услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32875), приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 263 "Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32941), приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 281 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на специальные социальные услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32987), акимат города Уральска ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес 2026 жылға Орал қаласы бойынша уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған тарифтері бекітілсін.
2. "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Орал қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі М. Байменов
Орал қаласы әкімдігінің
2025 жылғы 18 желтоқсан
№ 2998 қаулысына қосымша
Уақытша болу жағдайында көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтерге тарифтер
Қызмет түрлері
Лауазым
Бір қызметтін құны (теңге)
Әлеуметтік-тұрмыстық қызметтер
1
Киім, аяқ киім, төсек-жабдықтары және жеке гигиена құралдарын ұсыну
Әлеуметтік жұмыс маманы

1. Утвердить тарифы на оказание специальных социальных услуг в условиях временного пребывания по городу Уральск на 2026 год, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Уральска.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города М. Байменов
Приложение к постановлению
акимата города Уральска
№ 2998 от 18 декабря 2025 года
Тарифы на специальные социальные услуги в условиях временного пребывания
Виды услуг
Должность
Стоимость одной услуги (тенге)
Социально-бытовые услуги
1
Предоставление одежды, обуви, постельного белья, предметов личной гигиены
Специалист по социальной работе

947,40
2
Тұрмыстық қызмет көрсетуді қамтамасыз ету (ішкиім мен киімді, төсек-жабдықтарын жуу, кептіру, үтіктеу, дезинфекциялау)
Киім мен төсек-жабдықтарын жуу машинисі
192,20
3
Хаттарды жазуға және оқуға жәрдемдесу
Әлеуметтік жұмыс маманы
947,40
4
Бұрынғы тұрғылықты жеріне қайтуға жәрдем көрсету, оның ішінде жол жүру құжаттарын сатып алу және жолға қажетті азық-түлікпен қамтамасыз ету
Әлеуметтік жұмыс маманы
947,40
5
Қызмет алушыларды қабылдау және уақытша орналастыру
Әлеуметтік жұмыс маманы
947,40
6
Қызмет алушылардың жағдайын күнделікті аралап бақылау
Әлеуметтік жұмыс маманы
157,90
7
Қызмет алушылардың туыстарымен байланысты ұйымдастыру және қолдау
Әлеуметтік жұмыс маманы
315,80
8
Жеке жұмыс жоспарларының орындалуын бақылау (мамандардың жұмысын үйлестіру, қызметтердің жеке жоспарға сәйкес көрсетілуін мониторингтеу)
Әлеуметтік жұмыс маманы
157,90
Әлеуметтік-экономикалық қызметтер
9
Әлеуметтік кодекстің 11, 13, 14-тарауларына сәйкес тағайындалған жәрдемақыларды, өтемақыларды, алименттерді және тиісті төлемдерді алуға жәрдем көрсету, тұрғын үй жағдайларын жақсартуға көмектесу
Заңгер
981,30
10
Арнайы әлеуметтік қызметтерге мұқтаж жеке тұлға (отбасы) ретінде әлеуметтік көмекке, оның ішінде жергілікті өкілді органдар шешімі бойынша берілетін әлеуметтік көмекке, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүгінуге жәрдем көрсету
Заңгер
981,30
11
Зиян шеккендерге өтемақы төлеу қоры туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өтемақы алуға жәрдем көрсету
Заңгер
981,30
12
Қызмет алушылар саны бойынша есеп, статистика және есептілікті жүргізу, әлеуметтік-экономикалық мәселелер бойынша мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдармен өзара әрекеттесу
Әлеуметтік жұмыс маманы
157,90
Әлеуметтік-мәдени қызметтер
13
Мерекелерді және бос уақытты өткізу іс-шараларын ұйымдастыру
Мәдени ұйымдастырушы
1 054,40
14
Клубтық және үйірмелік жұмысты ұйымдастыру және өткізу
Мәдени ұйымдастырушы
1 054,40
15
Қызмет алушыларды бос уақытты өткізу шараларына және мәдени іс-шараларға қатыстыру
Мәдени ұйымдастырушы
1 054,40
Әлеуметтік-құқықтық қызметтер
16
Құқықтық мәні бар құжаттарды рәсімдеуге жәрдем көрсету
Заңгер
490,65
17
Арнайы әлеуметтік қызмет көрсететін ұйымдардың әрекетіне немесе әрекетсіздігіне байланысты қызмет алушылардың заңды құқықтарын бұзатын немесе шектейтін жағдайларда арыздар дайындауға және беруге жәрдем көрсету
Заңгер
981,30
18
Жеке басын куәландыратын құжаттарды қалпына келтіруге жәрдемдесу
Заңгер
981,30
19
Тұрғылықты жері бойынша тіркеу құжаттарын рәсімдеуге жәрдем көрсету
Заңгер
490,65
20
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік қамсыздандыруға құқықтар мен әлеуметтік көмекке қатысты мәселелер бойынша арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету саласында құжаттарды рәсімдеуге құқықтық кеңес беру және көмек көрсету
Заңгер
981,30
21
Арнайы әлеуметтік қызметтер көрсететін стационарлық ұйымдарға егде жастағы адамдарды, мүгедектігі бар адамдарды және/немесе он сегіз жастан асқан тұлғаларды орналастыру үшін қажетті құжаттарды рәсімдеуге көмек көрсету
Заңгер
981,30
22
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген әлеуметтік жеңілдіктер мен төлемдерді алуға құқықтық көмек және қолдау көрсету
Заңгер
490,65
23
Адам саудасы фактілерін тергеу, сот өндірісі және сот орындау процестері аясында құқық қорғау және сот органдарымен ынтымақтастық көрсетуге көмек
Заңгер

947,40
2
Обеспечение бытовым обслуживанием (стирка, сушка, глаженье, дезинфекция нательного белья, одежды, постельных принадлежностей)
Машинист по стирке одежды и белья
192,20
3
Оказание помощи в написании и прочтении писем
Специалист по социальной работе
947,40
4
Содействие в отправке к прежнему месту жительства путем приобретения проездных документов и обеспечения продуктами питания на время пути следования
Специалист по социальной работе
947,40
5
Прием и временное размещение получателей услуг
Специалист по социальной работе
947,40
6
Ежедневный обход и мониторинг состояния получателей услуг
Специалист по социальной работе
157,90
7
Организация и поддержание связи с родственниками получателей услуг
Специалист по социальной работе
315,80
8
Контроль за исполнением индивидуальных планов работ (координация работы специалистов, мониторинг оказания услуг в соответствии с индивидуальным планом)
Специалист по социальной работе
157,90
Социально-экономические услуги
9
Содействие в получении полагающихся пособий, компенсаций, алиментов и соответствующих выплат, улучшении жилищных условий в соответствии с главами 11, 13, 14 Социального кодекса
Юрист
981,30
10
Содействие в получении в качестве лица (семьи), нуждающегося (нуждающейся) в специальных социальных услугах, обращение за социальной помощью, предоставляемой по решениям местных представительных органов, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан1,2
Юрист
981,30
11
Содействие в получении компенсации в соответствии с законодательством Республики Казахстан о Фонде компенсации потерпевшим1,2
Юрист
981,30
12
Ведение учета, статистики и отчетности по количеству получателей услуг, взаимодействие с государственными и негосударственными организациями по соиально-экономическим вопросам
Специалист по социальной работе
157,90
Социально-культурные услуги
13
Организация праздников и досуговых мероприятий
Культорганизатор
1 054,40
14
Организация и проведение клубной и кружковой работы
Культорганизатор
1 054,40
15
Вовлечение получателей услуг в досуговые мероприятия, к участию в культурных мероприятиях
Культорганизатор
1 054,40
Социально-правовые услуги
16
Помощь в оформлении документов, имеющих юридическое значение
Юрист
490,65
17
Оказание помощи в подготовке и подаче обращений на действие или бездействие организаций, предоставляющих специальные социальные услуги и нарушающих или ущемляющих законные права получателей услуг
Юрист
981,30
18
Содействие в восстановлении документов, удостоверяющих личность
Юрист
981,30
19
Содействие в оформлении документов для регистрации по месту пребывания
Юрист
490,65
20
Юридическое консультирование и помощь в оформлении документов в области предоставления специальных социальных услуг по вопросам, связанным с правами на социальное обеспечение и помощь в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Юрист
981,30
21
Содействие в оформлении необходимых документов для помещения престарелых граждан и лиц с инвалидностью в организации стационарного типа, предоставляющие специальные социальные услуги престарелым, лицам с инвалидностью и (или) лицам старше восемнадцати лет
Юрист
981,30
22
Оказание юридической помощи и содействие в получении установленных законодательством льгот и преимуществ, социальных выплат
Юрист
490,65
23
Содействие в сотрудничестве с правоохранительными, судебными органами в рамках расследования фактов торговли людьми, судебного производства и исполнения 1,2
Юрист

1 471,95
24
Азаматтыққа қатысты дипломатиялық және консулдық өкілдіктерге қолжетімділікті қамтамасыз етуге көмек көрсету
Заңгер
981,30
25
Сыртқы істер, ішкі істер, әділет, денсаулық сақтау, әлеуметтік қорғау, білім салаларының елшіліктері, органдары мен мекемелеріне өтініштерді (өтініш-хаттар, апелляциялар) дайындау және тапсыруға көмек көрсету
Заңгер
981,30
26
Қызмет алушының мүдделерін білдіру үшін сенімхаттарды рәсімде
Заңгер
981,30
27
Қызмет алушының ана тіліне құжаттар, нысандар және іс материалдарын аудару
Заңгер
981,30
28
Медициналық тексерулерде, сотта, мемлекеттік органдар мен мекемелерде мәселелерді шешу кезінде (мүмкін болған жағдайда қызмет алушының жынысына сәйкес) аудармашымен қамтамасыз ету
Заңгер
981,30
29
Қызмет алушының мүдделерін сот және тергеу органдарында өкілеттікпен білдіру
Заңгер
981,30
Әлеуметтік-медициналық қызметтер
30
Бастапқы медициналық тексеру және бастапқы санитарлық өңдеу жүргізу
Мейіргер
2 209,80
31
Медициналық кеңес алуда профильді мамандардан, соның ішінде денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарынан көмек көрсету
Дәрігер
3 259,80
32
Дәрігерге дейінгі алғашқы медициналық көмек көрсету
Мейіргер
2 209,80
33
Дәрігерлік ұсыныстарға сәйкес дәрі-дәрмектер мен медициналық бұйымдарды алу және сатып алуға көмек көрсету
Мейіргер
2 209,80
34
Психиатриялық және психотерапевтік көмек көрсету
Дәрігер
1 629,90
35
Медико-әлеуметтік сараптаманы жүргізуге жәрдемдесу
Дәрігер
6 519,60
36
Кепілдендірілген көлемдегі тегін медициналық көмек алу бойынша көмек көрсету
Мейіргер
2 209,80
37
Емдеуші дәрігердің тағайындауы бойынша, денсаулық сақтау стандарттарына сәйкес емдік манипуляцияларды жүргізу
Мейіргер
2 209,80
38
Техникалық көмекші (компенсациялық) құралдармен қамтамасыз етуде, санаторлық-курорттық емдеуге қол жеткізуде, Жеке бағдарламасына (ИПАР) сәйкес жәрдем көрсету
Әлеуметтік жұмыс маманы
473,70
Әлеуметтік-педагогикалық қызметтер
39
Кәмелетке толмаған балалардың ұйым орналасқан жері бойынша психолого–медико–педагогикалық кеңеске қатысуына жәрдем көрсету
Әлеуметтік жұмыс маманы
473,70
40
Психолого–медико–педагогикалық кеңестің қорытындысы бойынша берілген ұсыныстарды ескере отырып әлеуметтік-педагогикалық іс-шараларды әзірлеу
Әлеуметтік жұмыс маманы
473,70
41
Кәмелетке толмаған балалардың ұйымдағы уақытша тәулік бойғы немесе ұзақ уақыттық орналасуы кезінде үй жағдайында білім беру процесіне қатысуына жәрдем көрсету
Әлеуметтік жұмыс маманы
473,70
42
Кәмелетке толмаған балалардың ұйымдағы уақытша тәулік бойғы немесе ұзақ уақыттық тұруы кезінде үй жағдайында білім алу процесіне қатысуына жәрдем көрсету
Тәрбиеші
(балалар болған жағдайда)
606,72
43
Дамуында кедергілері немесе ауытқулары бар балаларға психолого-педагогикалық түзету кабинеттерінде, реабилитациялық орталықтарда, ұйымдарда немесе ұйым орналасқан жерде кепілдендірілген көлемдегі түзету-дамыту көмегін алуға жәрдем көрсету
Тәрбиеші
(балалар болған жағдайда)
606,72
44
Қызмет алушылардың физикалық мүмкіндіктері мен зияттық қабілеттерін ескере отырып білім алуына жәрдем көрсету
Әлеуметтік жұмыс маманы

1 471,95
24
Содействие к доступности дипломатическим и консульским представительствам государства по гражданской принадлежности 2
Юрист
981,30
25
Оказание помощи в подготовке и подаче заявлений (обращений, апелляций) в Посольства, органы и учреждения иностранных дел, внутренних дел, юстиции, здравоохранения, социальной защиты, образования 2
Юрист
981,30
26
Оформление доверенностей на представительство интересов получателя услуг 2
Юрист
981,30
27
Перевод документов, форм и материалов дела на родной язык получателя услуг 2
Юрист
981,30
28
Обеспечение переводчика при медицинских осмотрах, в суде, при решении вопросов в государственных органах и учреждениях (по возможности, одного пола с получателем услуг)2
Юрист
981,30
29
Представительство интересов получателя услуг в судебно-следственных органах и учреждениях 2
Юрист
981,30
Социально-медицинские услуги
30
Проведение первичного медицинского осмотра и первичной санитарной обработки
Медицинская сестра
2 209,80
31
Содействие в медицинском консультировании профильными специалистами, в том числе из организаций здравоохранения
Врач
3 259,80
32
Оказание доврачебной помощи
Медицинская сестра
2 209,80
33
Содействие в обеспечении по заключению врачей лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения: получение, приобретение
Медицинская сестра
2 209,80
34
Сказание услуг психиатрической, психотерапевтической помощи
Врач
1 629,90
35
Содействие в проведении медико-социальной экспертизы
Врач
6 519,60
36
Содействие в получении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Медицинская сестра
2 209,80
37
Проведение лечебных манипуляций в соответствии со стандартами в области здравоохранения по назначению лечащего врача
Медицинская сестра
2 209,80
38
Подействие в обеспечении техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, в получении санаторно-курортного лечения, в соответствии с ИПАР
Специалист по социальной работе
473,70
Социально-педагогические услуги
39
Содействие в прохождении несовершеннолетними детьми психолого–медико-педагогической консультации по месту нахождения организации
Специалист по социальной работе
473,70
40
Разработка социально-педагогических мероприятий с учетом рекомендаций заключения психолого–медико-педагогической консультации
Специалист по социальной работе
473,70
41
Содействие во включении несовершеннолетних детей в образовательный процесс в условиях на дому в случае временного круглосуточного или длительного пребывания в организации
Специалист по социальной работе
473,70
42
Содействие во включении несовершеннолетних детей в образовательный процесс в условиях на дому в случае временного круглосуточного или длительного пребывания в организации
Воспитатель (в случае наличия детей)
606,72
43
Содействие в получении детьми, имеющими задержку и нарушение развития, гарантированного объема коррекционно развивающей помощи в кабинетах психолого-педагогической коррекции или реабилитационных центрах, организациях или по месту нахождения организации
Воспитатель (в случае наличия детей)
606,72
44
Содействие в получении образования получателей услуг с учетом их физических возможностей и умственных способностей
Специалист по социальной работе