2026-2028 жылдарға арналған Тарбағатай ауданы Қабанбай ауылдық округінің бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 36/6-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 91 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Тарбағатай ауданы Қабанбай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 97 318,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 18 510,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 78 783,0 мың теңге;
2) шығындар – 99 638,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2320,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2320,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 2320,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 39/6-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Тарбағатай ауданы Қабанбай ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 40 501,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. Тарбағатай ауданы Қабанбай ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен 78 783,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

О бюджете Кабанбайского сельского округа Тарбагатайского района на 2026-2028 годы
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2025 года № 36/6-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
"1. Утвердить бюджет Кабанбайского сельского округа Тарбагатайского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 97 318,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18 510,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 25,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 78 783,0 тысяч тенге;
2) затраты – 99 638,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2320,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2320,4 тысяч тенге;
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2320,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.05.2026 № 39/6-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете Кабанбайского сельского округа Тарбагатайского района на 2026 год установлен объем субвенции, передаваемый из районного бюджета в сумме – 40 501,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете Кабанбайского сельского округа Тарбагатайского района на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 78 783,0 тысяч тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 39/6-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-1. 2 320,4 мың теңге сомасында қалған бюджет қаражаты осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бөлінсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 39/6-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.05.2026 № 39/6-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
3-1. Используемые остатки бюджетных средств 2 320,4 тысяч тенге распределить согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.05.2026 № 39/6-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).

4. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тарбағатай аудандық мәслихатының төрағасы О. Канагатов
Тарбағатай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 36/6-VIII шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған Қабанбай ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 39/6-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КIРICТЕР

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Тарбагатайского районного маслихата О. Канагатов
Приложение 1 к решению
Тарбагатайского районного маслихата
от 23 декабря 2025 года
№ 36/6-VIII
Бюджет Кабанбайского сельского округа на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.05.2026 № 39/6-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ