Құрманғазы ауданы бойынша оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 қарашадағы № 242-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 726-бабына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 27-бабына сәйкес Құрманғазы аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Құрманғазы ауданы бойынша оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығының мөлшерлемесінің мөлшері салықтық кезеңінде алынған (алынуға жататын) кірістер бойынша 4 (төрт) пайыздан 2 (екі) пайызға төмендетілсін.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Мәслихат төрағасы Г. Калиева

О понижении размера налоговой ставки при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации по Курмангазинскому району
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 24 ноября 2025 года № 242-VIII
В соответствии со статьей 726 Налогового кодекса Республики Казахстан, статьей 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", Курмангазинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации по Курмангазинскому району с 4 (четырех) процентов на 2 (два) процента по доходам, полученным (подлежащим получению) за налоговый период.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель маслихата Г. Калиева