Қызылқоға ауданы Миялы ауылы азаматтарының жекелеген санаттарына ауылдық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жол жүру үшін жеңілдіктер белгілеу туралы
Атырау облысы Қызылқоға ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 27 қарашадағы № 247 қаулысы және Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 қарашадағы № 35-4 бірлескен шешімі
"Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына және 31-бабы 1-тармағының 9) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Автомобиль көлігі туралы" Заңының 20-бабы 1-тармағы 4,6-тармақшаларына сәйкес Қызылқоға ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қызылқоға аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қызылқоға ауданы Миялы ауылы қоғамдық көліктеріне, азаматтардың келесі санаттарына ауылішілік қоғамдық көлікте (таксиден басқа) тегін жол жүру түріндегі жеңілдік белгіленсін:
1) басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
2) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
3) "Алтын алқа" және "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналарға;
4) бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
2. Қызылқоға ауданы Миялы ауылы қоғамдық көліктеріне, азаматтардың келесі санаттарына ауылішілік қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жол жүру үшін бекітілген тариф құнының 50% мөлшерінде жол жүру жеңілдігі белгіленсін:
1) 7 мен 15 жас аралығындағы балалар;
2) 15 пен 18 жасқа дейінгі адамдар.
3. Әлеуметтік маңызы бар ауылішілік тұрақты тасымалдау маршруттарында (таксиден басқа) адамдардың жекелеген санаттары үшін тегін жол жүру құқығын қоса алғанда, белгіленген жеңілдіктерді қаржыландыру облыстық бюджеттен қарастырылсын.
4. Осы бірлескен Қызылқоға ауданының әкімдігі қаулыcы мен Қызылқоға аудандық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің міндетін атқарушы Е. Иғали
Аудандық мәслихат төрағасы Т. Бейсқали

Об установлении льгот для общественном транспорте (кроме такси) отдельным категориям граждан села Миялы Кызылкогинского района
Совместное постановление акимата Кызылкогинского района Атырауской области от 27 ноября 2025 года № 247 и решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 27 ноября 2025 года № 35-4
Статья 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте", подпункт 15) пункта 1 статьи 6 и подпункт 9) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении", в соответствии с подпунктами 4,6 пункта 1 статьи 20 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте", акимат Кызылкогинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Кызылкогинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить скидку в виде бесплатного проезда на внутрипоселковом общественном транспорте села Миялы Кызылкогинского района (кроме такси) следующим категориям граждан на внутрипоселковом общественном транспорте:
1) ветеранам боевых действий на территории других государств;
2) ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
3) многодетным матерям, награжденным подвесками" Алтын алқа "и" Күміс алқа " или получившим ранее звание "Мать-героиня", а также награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени;
4) лицам с инвалидностью первой группы;
2. Установить скидку на проезд граждан в общественном транспорте (кроме такси) села Миялы Кызылкогинского района в размере 50% от стоимости утвержденного тарифа для проезда следующих категорий:
1) дети от 7 до 15 лет;
2) лица в возрасте от 15 до 18 лет.
3. Предусмотреть из областного бюджета финансирование установленных льгот, включая право бесплатного проезда для отдельных категорий лиц на социально значимых маршрутах регулярных внутрипоселковых перевозок (кроме такси).
4. Настоящее совместное постановление акимата Кызылкогинского района и решение Кызылкогинского районного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима района Е. Игали
Председатель районного маслихата: Т. Бейскали