Атырау қаласы Мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 143 "2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 198 шешімі
Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау қаласы Мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 143 "2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 448 348 410 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 398 276 211 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 044 027 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 561 715 мың теңге;
трансферттер түсімі – 37 466 457 мың теңге;
2) шығындар – 452 690 250 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 499 000 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 500 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -510 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 510 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 840 330 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 840 330 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2 793 350 мың теңге;

О внесении изменений в решение Маслихата города Атырау от 18 декабря 2024 года № 143 "О бюджете города на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Атырау Атырауской области от 18 декабря 2025 года № 198
Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Внести в решение Маслихата города Атырау от 18 декабря 2024 года № 143 "О бюджете города на 2025-2027 годы" следующие изменения:
Пункт-1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах":
1) доходы – 448 348 410 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 398 276 211 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 044 027 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 561 715 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 466 457 тысяч тенге;
2) затраты – 452 690 250 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 499 000 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 500 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 000 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -510 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 510 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 840 330 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 840 330 тысяч тенге:
поступление займов – 2 793 350 тысяч тенге;

485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 222 784
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 222 784
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 229 756
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
281 958
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
281 958
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
281 404
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз ету
554
2
Әлеуметтiк көмек
5 377 309
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 991 264
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
70 525
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
9 300
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
1 938 539
010
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
39 298
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
167 265
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
344 484
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
2 326 671
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
95 182
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
386 045
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
386 045
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 570 489
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 570 489
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
320 642
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу

485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 222 784
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 222 784
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 229 756
1
Социальное обеспечение
281 958
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
281 958
005
Государственная адресная социальная помощь
281 404
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
554
2
Социальная помощь
5 377 309
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 991 264
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
70 525
006
Оказание жилищной помощи
9 300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 938 539
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
39 298
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
167 265
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
344 484
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 326 671
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
95 182
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
386 045
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
386 045
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 570 489
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 570 489
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
320 642
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат