Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының аумағында жергілікті ауқымдағы техногенді сипаттағы төтенше жағдайды жариялау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімінің 2025 жылғы 23 қазандағы № 35 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабының 1-тармағы 13) тармақшасына, "Азаматтық қорғаныс туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 48-бабына және 50-бабының 2-тармағы 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар Министрі міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" № 240 бұйрығына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің жанындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі комиссия отырысының 2025 жылғы 21 қазандағы № 8 хаттамасы негізінде Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімі ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының аумағында жергілікті ауқымындағы техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімінің орынбасары Бақытжан Миктасұлы Жантілеуов төтенше жағдайды жоюдың басшысы болып бекітілсін және осы шешіммен анықталған тиісті іс-шараларды өткізу тапсырылсын.
3. Осы шешімнің орындалуына бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 21 қазаннан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімі М. Меңдібаев

Об объявлении на территории Айыртауского района Северо-Казахстанской области чрезвычайной ситуации техногенного характера местного масштаба
Решение акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 23 октября 2025 года № 35
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об утверждении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", протоколом внеочередного заседания комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций при акимате Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 21 октября 2025 года № 8, аким Айыртауского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Ообъявить на территории Айыртауского района Северо-Казахстанской области чрезвычайную ситуацию техногенного характера местного масштаба.
2. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуаций назначить заместителя акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области Жантлеуова Бакытжана Миктасовича и поручить провести соответствующие мероприятия, вытекающие из настоящего решения.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 21 октября 2025 года.
Аким Айыртауского района Северо-Казахстанской области М. Мендыбаев