Петропавл қаласы бойынша жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 6/29 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 2-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 18 шілдедегі Салық кодексінің 582-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, сәйкес Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес жүргізілген жерлерді аймақтарға бөлу жобаларына (сызбаларына) сәйкес, Петропавл қаласы бойынша жер салығының мөлшерлемелері Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 18 шілдедегі Салық кодексінің 577 және 578-баптарында белгіленген базалық мөлшерлемелерден елу пайызға арттырылсын, келесі жер учаскелерін қоспағанда: автотұрақтар (паркингтер), автожанармай құю станциялары үшін бөлінген, казино орналастырылған, сондай-ақ тиісті мақсатта пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылып жатқан жер учаскелері.
2. Осы шешім ресми жариялауға жатады және 2026 жылғы 01 қаңтардан қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихатының төрағасы А. Бердағұлов

О корректировке базовых ставок земельного налога по городу Петропавловску
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 28 ноября 2025 года № 6/29
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 1 статьи 582 Налогового кодекса Республики Казахстан от 18 июля 2025 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. На основании проектов (схем) зонирования земель, проводимого в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан повысить ставки земельного налога на пятьдесят процентов от базовых ставок земельного налога по городу Петропавловску, установленные статьями 577, 578 Налогового кодекса Республики Казахстан, за исключением земельных участков, выделенные под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, занятые под казино, а также неиспользуемые в соответствующих целях или используемые с нарушением законодательства Республики Казахстан".
2. Настоящее решение вводится в действие с 01 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Петропавловского городского маслихата А. Бердагулов