О внесении изменений в решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 24 ноября 2023 года № 2 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Петропавловска"
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 4/29 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және Петропавл қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2023 жылғы 24 қарашадағы № 2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7637-15 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және Петропавл қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидалары осы шешімге сәйкес 10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Толық мемлекеттік қамтамасыз етудегі адамдарды және бас бостандығынан айыру орындарындағы адамдарды қоспағанда, мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің бір реттік мөлшерінің шегінен аспайтынын ескере отырып, кезең-кезеңімен (жылына бір рет) 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, оның ішінде мынадай негіздер бойынша:
жетімдiк және ата-ана қамқорлығының болмауы;
жасы ұлғаюына байланысты, науқастануы және (немесе) мүгедектігі салдарынан өзіне-өзі қызмет көрсетуге қабілетсіздігі;
әлеуметтік маңызы бар аурулардың және айналасындағыларға қауіп төндіретін аурулардың салдарынан тыныс-тіршілігі шектелген азаматқа;
жергілікті өкілді органдар ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста белгілеген шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы жағдайларында көрсетіледі.
Қағидалардың 11-тармағы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған, сондай-ақ пробация қызметінде есепте тұрған адамдарға – бір жолғы 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде (босатылған немесе пробация қызметінде есепке қойылған күннен бастап 6 айдан кешіктірмей жүгінген жағдайда) әлеуметтік көмек көрсетіледі.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихатының төрағасы А. Бердағұлов

О внесении изменений в решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 24 ноября 2023 года № 2 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Петропавловска"
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 28 ноября 2025 года № 4/29
Петропавловский городской маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 24 ноября 2023 года № 2 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Петропавловска" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7637-15) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Петропавловска, утвержденных указанным решением:
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Социальная помощь с учетом среднедушевого дохода не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума, оказывается отдельным категориям нуждающихся граждан, за исключением лиц, находящихся на полном государственном обеспечении и лиц, находящихся в местах лишения свободы, периодически (один раз в год) в размере 10 (десяти) месячных расчетных показателей, в том числе по следующим основаниям:
сиротство и отсутствие родительского попечения;
неспособность к самообслуживанию в связи с преклонным возрастом, вследствие перенесенной болезни и (или) инвалидности;
гражданину, имеющему ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих;
наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога, установленного местным представительным органом, в кратном отношении к прожиточному минимуму.
пункт 11 дополнить абзацем следующего содержания:
"лицам, освобожденным из мест лишения свободы, а также находящимся на учете в службе пробации – единовременно в размере 10 (десяти) месячных расчетных показателей (при обращении не позднее 6 месяцев после освобождения либо постановки на учет службы пробации)".
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Петропавловского городского маслихата А. Бердагулов