Ұзынкөл ауданының аумағында сібір жарасы көмулеріне жерлердің санитарлық-қорғау аймақтарын белгілеу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 25 қыркүйектегі № 112 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 11 қаңтардағы № ҚР ДСМ-2 "Адамның өмір сүру ортасы мен денсаулығына әсер ету объектілері болып табылатын объектілердің санитариялық-қорғаныш аймақтарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес Ұзынкөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес бірінші қауіптілік сыныбымен айқындалған, Ұзынкөл ауданының аумағындағы бар сібір жарасы көмулеріне жерлердің санитарлық қорғау аймақтарының радиустары 1000 метрде белгіленсін.
2. "Ұзынкөл ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне Қазахстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қамтамасыз етілсін:
1) осы қаулығы қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесін электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қостанай облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберу;
2) осы қаулыны Ұзынкөл ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында ресми жарияланғаннан кейін орналастыру.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл ауданының әкімі М. Жұрқабаев
Әкімдіктің
2025 жылғы ____________
№ __ қаулысына
қосымша
Санитариялық-қорғау аймақтары белгіленетін Ұзынкөл ауданының аумағында орналасқан жер учаскелерінің тізімі
1) Қостанай облысы, Ұзынкөл ауданы, Сатай ауылы мекенжайында орналасқан, бар сібір жарасы көмулеріне орналастыру және қызмет көрсету үшін арналған кадастрлық нөмірі 12-184-015-090, ауданы – 0,0012 гектар жер учаскесі;
2) Қостанай облысы, Ұзынкөл ауданы, Федоров ауылдық округі, Сокол ауылы мекен жайында орналасқан, бар сібір жарасы көмулеріне орналастыру және қызмет көрсету үшін арналған, кадастрлық нөмірі 12-184-017-059, ауданы – 0,0018 гектар жер учаскесі;

Об установлении санитарно-защитных зон сибиреязвенных захоронений на территории Узункольского района
Постановление акимата Узункольского района Костанайской области от 25 сентября 2025 года № 112
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 января 2022 года № ҚР ДСМ-2 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к санитарно-защитным зонам объектов, являющихся объектами воздействия на среду обитания и здоровье человека" акимат Узункольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить санитарно-защитные зоны существующих сибиреязвенных захоронений на территории Узункольского района, определяемых по первому классу опасности радиусом 1000 метров согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Узункольского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Узункольского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Узункольского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Узункольского района М. Журкабаев
Приложение
к постановлению акимата
№ __ от _____________ 2025 года
Список земельных участков, расположенных в Узункольском районе
1) Земельный участок для размещения и обслуживания существующих сибиреязвенных захоронений, кадастровый номер 12-184-015-090, площадью – 0,0012 гектара, находящийся по адресу: Костанайская область, Узункольский район, село Сатай;
2) Земельный участок для размещения и обслуживания существующих сибиреязвенных захоронений, кадастровый номер 12-184-017-059, площадью – 0,0018 гектар, находящийся по адресу: Костанайская область, Узункольский район, Федоровский сельский округ, село Сокол;

3) Қостанай облысы, Ұзынкөл ауданы, Обаған ауылдық округі, Тайсойган ауылы мекенжайында орналасқан, бар сібір жарасы көмулеріне орналастыру және қызмет көрсету үшін арналған, кадастрлық нөмірі 12-184-018-511, ауданы – 0,0019 гектар жер учаскесі.

3) Земельный участок для размещения и обслуживания существующих сибиреязвенных захоронений, кадастровый номер 12-184-018-511, площадью – 0,0019 га, находящийся по адресу: Костанайская область, Узункольский район, сельский округ Обаған, село Тайсойган.