Шектеу іс-шараларын белгілеу туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы Буденный ауылдық округі әкімінің 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 4 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабына, "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-1-бабының 7) тармақшасына сәйкес және "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Меңдіқара аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесінің бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының 2025 жылғы 23 сәуірдегі № 01-27/201 ұсынысы негізінде ШЕШТІ:
1. Қостанай облысы Меңдіқара ауданы Буденный ауылдық округінің Қызылту ауылының аумағында 2025 жылғы 23 сәуірде пайда болған ірі қара малдың бруцеллез ауруының пайда болуына байланысты шектеу іс-шаралары белгіленсін.
2. "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қостанай облысының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменті Меңдіқара аудандық санитариялық-эпидемиологиялық бақылау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша), "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Меңдіқара аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) анықталған эпизоотиялық ошақта ветеринариялық-санитариялық салауаттылыққа қол жеткізу үшін қажетті ветеринариялық-санитариялық іс-шаралар жүргізу ұсынылсын.
3. "Меңдіқара ауданы Буденный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімге қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмелері Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қостанай облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде жіберілсін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Меңдіқара ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Меңдіқара ауданы Буденный ауылдық округінің әкімі Б. Дощанов
Келісілді
"Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Санитариялық-
эпидемиологиялық бақылау
комитеті Қостанай облысының
санитариялық-
эпидемиологиялық бақылау
департаменті Меңдіқара
аудандық санитариялық-
эпидемиологиялық бақылау
басқармасы" республикалық
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
_______________ Е. Смағұлов
Қостанай облысы әкімдігі
ветеринария басқармасының
"Меңдіқара ауданының
ветеринариялық станциясы"
коммуналдық мемлекеттік
кәсіпорны басшысының
міндетін атқарушы
_____________ С. Байғожин

Об установлении ограничительных мероприятий
Решение акима Буденновского сельского округа Мендыкаринского района Костанайской области от 29 апреля 2025 года № 4
В соответствии со статьей 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 7) статьи 10-1 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" и на основании представления главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора государственного учреждения "Мендыкаринская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" от 23 апреля 2025 года № 01-27/201, РЕШИЛ:
1. Установить ограничительные мероприятия на территории села Кызылту Буденновского сельского округа Мендыкаринского района Костанайской области в связи с возникновением болезни бруцеллез крупного рогатого скота, возникшие с 23 апреля 2025 года.
2. Рекомендовать республиканскому государственному учреждению "Мендыкаринское районное Управление санитарно-эпидемиологического контроля Департамента санитарно-эпидемиологического контроля Костанайской области Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (по согласованию), государственному учреждению "Мендыкаринская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (по согласованию), провести необходимые ветеринарно - санитарные мероприятия для достижения ветеринарно - санитарного благополучия в выявленном эпизоотическом очаге.
3. Государственному учреждению "Аппарат акима Буденновского сельского округа Мендыкаринского района" в установленном законодательстве Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего решения направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет - ресурсе акимата Мендыкаринского района после официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
5. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Буденновского сельского округа Мендыкаринского района Б. Дощанов
Согласовано
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Мендыкаринское районное
Управление санитарно-
эпидемиологического контроля
Департамента санитарно-
эпидемиологического контроля
Костанайской области Комитета
санитарно-эпидемиологического
контроля Министерства
здравоохранения Республики
Казахстан"
_________________ Е. Смагулов
Исполняющий обязанности
руководителя коммунального
государственного предприятия
"Ветеринарная станция
Мендыкаринского района"
Управления ветеринарии
акимата Костанайской области
_______________ С. Байгужин