Қарабалық ауданының аумағында сібір жарасы көмулеріне жерлердің санитарлық-қорғау аймақтарын белгілеу туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 7 қазандағы № 161 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзің-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңынын 31, 37 – баптарына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министірінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 11 қаңтардағы № ҚР ДСМ-2 "Адамның өмір сүру ортасы мен денсаулығына әсер ету объектілері болып табылатын объектілердің санитариялық-қорғаныш аймақтарына санитариялық қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Қарабалық ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, бірінші қауіптілік сыныбымен айқындалған, Қарабалық ауданының аумағында бар сібір жарасы көмулеріне жерлердің санитарлық қорғау аймақтарының радиус 1000 метрде белгіленсін.
2. "Қарабалық ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қостанай облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберілсін.
2) Осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қарабалық ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарабалық ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілсін.
Қарабалық ауданының әкімі Р. Халықов
Қарабалық ауданы әкімдігінің
2025 жылғы "___" __________
№ ______ қаулысына
қосымша
Қарабалық ауданында орналасқан жер учаскелердің тізімі
1. Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Новотроицк ауылдық округі мекенжайында орналасқан, сібір жарасы көмулеріне орналастыру және қызмет көрсету үшін арналған кадастрлық нөмірі 12-182-012-162, алаңы – 0,0098 гектар жер учаскесі;
2. Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Бозкөл ауылы мекенжайында орналасқан, сібір жарасы көмулеріне орналастыру және қызмет көрсету үшін арналған кадастрлық нөмірі 12-182-026-1204, алаңы – 0,0098 гектар жер учаскесі;
3. Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Өрнек ауылдық округі, Өрнек ауылы мекенжайында орналасқан, сібір жарасы көмулеріне орналастыру және қызмет көрсету үшін арналған кадастрлық нөмірі 12-182-031-568, алаңы – 0,0098 гектар жер учаскесі;
4. Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Бөрлі ауылы мекенжайында орналасқан, сібір жарасы көмулеріне орналастыру және қызмет көрсету үшін арналған кадастрлық нөмірі 12-182-033-760, алаңы – 0,0036 гектар жер учаскесі;
5. Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Кособа ауылдық округі мекенжайында орналасқан, сібір жарасы көмулеріне орналастыру және қызмет көрсету үшін арналған кадастрлық нөмірі 12-182-042-098, алаңы – 0,0098 гектар жер учаскесі;
6. Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Лесной ауылы (елді мекен шегінен тыс) мекенжайында орналасқан, сібір жарасы көмулеріне орналастыру және қызмет көрсету үшін арналған кадастрлық нөмірі 12-182-044-087, алаңы – 0,0098 гектар жер учаскесі.

Об установлении санитарно-защитных зон для сибиреязвенных захоронений на территории Карабалыкского района
Постановление акимата Карабалыкского района Костанайской области от 7 октября 2025 года № 161
В соответствии со статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 января 2022 года № ҚР ДСМ-2 "Об утверждении санитарных правил санитарно-защитных зон объектов, являющихся объектами, оказывающими воздействие на среду обитания и здоровье человека", акимат Карабалыкского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить санитарно-защитные зонысуществующих сибиреязвенных захоронений на территории Карабалыкского района, определяемых по первому классу опасности радиусом 1000 метров согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений акимата Карабалыкского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Карабалыкского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Карабалыкского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карабалыкского района Р. Халыков
Приложение
к постановлению акимата
Карабалыкского района
от "___" ___________ 2025 года
№ _______
Список земельных участков, расположенных в Карабалыкском районе
1) Земельный участок для размещения и обслуживания сибиреязвенного захоронения, кадастровый номер 12-182-012-162, площадью 0,0098 гектара, расположенного по адресу: Костанайская область, Карабалыкский район, Новотроицкий сельский округ;
2) Земельный участок для размещения и обслуживания сибиреязвенного захоронения, кадастровый номер 12-182-026-1204, площадью 0,0098 гектара, расположенного по адресу: Костанайская область, Карабалыкский район, село Босколь;
3) Земельный участок для размещения и обслуживания сибиреязвенного захоронения, кадастровый номер 12-182-031-568, площадью 0,0098 гектара, расположенного по адресу: Костанайская область, Карабалыкский район, Урнекский сельский округ, село Урнек;
4) Земельный участок для размещения и обслуживания сибиреязвенного захоронения, кадастровый номер 12-182-033-760, площадью 0,0036 гектара, расположенного по адресу: Костанайская область, Карабалыкский район, село Бурли;
5) Земельный участок для размещения и обслуживания сибиреязвенного захоронения, кадастровый номер 12-182-042-098, площадью 0,0098 гектара, расположенного по адресу: Костанайская область, Карабалыкский район, Кособинский сельский округ;
6) Земельный участок для размещения и обслуживания сибиреязвенного захоронения, кадастровый номер 12-182-044-087, площадью 0,0098 гектара, расположенного по адресу: Костанайская область, Карабалыкский район, село Лесное (за пределами черты населенного пункта).