"Қазақстан Алюминийі" акционерлік қоғамына жария сервитут белгілеу туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы Бестөбе ауылы әкімінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 9 шешімі
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 19-бабына, 69-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабына сәйкес Бестөбе ауылының әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Қазақстан Алюминийі" акционерлік қоғамы Қостанай облысы Қамысты ауданы Бестөбе ауылының аумағында орналасқан, жалпы ауданы 7812,11 гектар жер учаскесіне 2028 жылғы 7 сәуірге дейінгі мерзімге жер қойнауын геологиялық зерттеу жөніндегі операцияларды жүргізу үшін, жер пайдалану жария сервитут белгіленсін, мұндай жерлерді меншікке немесе жер пайдалануға алмай және жеке меншік жер учаскелерінен алмай-ақ меншік иелері немесе жер пайдаланушылар.
2. "Қамысты ауданы әкімдігінің Бестөбе ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қамтамасыз ету:
1) осы шешімге қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесін электрондық түрде мемлекеттік және орыс тілдерінде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберу;
2) осы шешімді Қамысты ауданы әкімдігінің интернет - ресурсында ресми жарияланғаннан кейін орналастыру.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Бестөбе ауылының әкімі С. Бисембаев

Об установлении акционерному обществу "Алюминий Казахстана" публичный сервитут
Решение акима села Бестобе Камыстинского района Костанайской области от 27 августа 2025 года № 9
В соответствии со статьей 19, пунктом 4 статьи 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" аким села Бестобе РЕШИЛ:
1. Установить акционерному обществу "Алюминий Казахстана" публичный сервитут на земельный участок, общей площадью 7812,11 гектар, расположенный на территории села Бестобе, Камыстинского района, Костанайской области, сроком до 7 апреля 2028 года, для проведения операций по геологическому изучению недр без получения таких земель в собственность или землепользование, и без изъятия земельных участков у частных собственников или землепользователей.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима села Бестобе акимата Камыстинского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего решения направление его копии в электронном виде на государственном и русском языках в филиал Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет - ресурсе акимата Камыстинского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким села Бестобе С. Бисембаев