Жангелдин ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 183 "Мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және қайта атау туралы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 4 қарашадағы № 109 қаулысы
Жангелдин ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жангелдин ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 183 "Мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және қайта атау туралы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту қаулысына толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жангелдин ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 183 "Мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және қайта атау туралы" мемлекеттік мекемесінің ережесіне:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 7), 8) тармақшалармен толықтырылсын:
"7) маңдайшаларды ауылдарда орналастыру туралы хабарламаларды қабылдауды және қарауды жүзеге асырады" ;
"8) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексінің 75-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық істерін қарайды және әкімшілік жаза қолданады";
2. "Жангелдин ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) жоғарыда көрсетілген Ережеге енгізілген толықтыру туралы әділет органдарын хабардар етуді;
2) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін оның Жангелдин ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Жангелдин ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин ауданының әкімі Д. Бидашев

"О внесении дополнения в постановление акимата Джангельдинского района от 28 декабря 2023 года № 183 "Об утверждении положения о государственном учреждении "О реорганизации и переименовании государственного учреждения"
Постановление акимата Джангельдинского района Костанайской области от 4 ноября 2025 года № 109
Акимат Джангельдинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Джангельдинского района "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Об утверждении положения о государственном учреждении "О реорганизации и переименовании государственного учреждения" от 28 декабря 2023 года № 183 следующее дополнение:
к положению государственного учреждения "о реорганизации и переименовании государственного учреждения" акимата Жангельдинского района от 28 декабря 2023 года № 183, утвержденному указанным постановлением:
пункт 14 дополнить подпунктами 7), 8) следующего содержания:
"7) осуществляет прием и рассмотрение уведомлений о размещении вывесок в селах".
"8) рассматривает дела об административных правонарушениях, предусмотренных статьей 75 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", и налагает административные взыскания";
2. Государственному учреждению "Отдел культуры и развития языков акимата Джангельдинского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) извещение органов юстиции о внесенном дополнении в выше указанное Положение;
2) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на государственном и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Джангельдинского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Джангельдинского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Джангельдинского района Д. Бидашев