Денисов ауданының аумағында сібір жарасы көмулеріне жерлердің санитарлық-қорғау аймақтарын белгілеу туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 11 тамыздағы № 178 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 11 қаңтардағы № ҚР ДСМ-2 "Адамның өмір сүру ортасы мен денсаулығына әсер ету объектілері болып табылатын объектілердің санитариялық-қорғаныш аймақтарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес Денисов ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес бірінші қауіптілік сыныбымен айқындалған, Денисов ауданының аумағындағы бар сібір жарасы көмулеріне жерлердің санитарлық қорғау аймақтарының радиустары 1000 метрде белгіленсін.
2. "Денисов ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қостанай облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Денисов ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Денисов ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Р. Қатпаев
Денисов ауданы әкімдігінің
2025 жылғы "11" тамыздағы
№ 178 қаулысына
қосымша
Санитариялық-қорғау аймақтары белгіленетін Денисов ауданының аумағында орналасқан жер учаскелерінің тізімі
1) Қостанай облысы, Денисов ауданы, Тельман ауылдық округі мекенжайында орналасқан, бар сібір жарасы көмулеріне орналастыру және қызмет көрсету үшін арналған кадастрлық нөмірі 12-187-030-136, ауданы – 0,0012 гектар жер учаскесі;
2) Қостанай облысы, Денисов ауданы, Қырым ауылы (елді мекен шегінен тыс) мекенжайында орналасқан, бар сібір жарасы көмулеріне орналастыру және қызмет көрсету үшін арналған, кадастрлық нөмірі 12-187-019-041, ауданы – 0,0100 гектар жер учаскесі;

Об установлении санитарно-защитных зон сибиреязвенных захоронений на территории Денисовского района
Постановление акимата Денисовского района Костанайской области от 11 августа 2025 года № 178
В соответствии со статьҰй 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 января 2022 года № ҚР ДСМ-2 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к санитарно-защитным зонам объектов, являющихся объектами воздействия на среду обитания и здоровье человека" акимат Денисовского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить санитарно-защитные зоны существующих сибиреязвенных захоронений на территории Денисовского района, определяемых по первому классу опасности радиусом 1 000 метров согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений акимата Денисовского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Денисовского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Денисовского района.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Р. Катпаев
Приложение
к постановлению акимата
Денисовского района
от "11" августа 2025 года
№ 178
Список земельных участков, расположенных в Денисовском районе
1) Земельный участок для размещения и обслуживания существующих сибиреязвенных захоронений, кадастровый номер 12-187-030-136, площадью – 0,0012 гектара, находящийся по адресу: Костанайская область, Денисовский район, Тельманский сельский округ;
2) Земельный участок для размещения и обслуживания существующих сибиреязвенных захоронений, кадастровый номер 12-187-019-041, площадью – 0,0100 гектара, находящийся по адресу: Костанайская область, Денисовский район, село Крымское (за пределами черты населенного пункта);

3) Қостанай облысы, Денисов ауданы, Архангельск ауылдық округі мекенжайында орналасқан, бар сібір жарасы көмулеріне орналастыру және қызмет көрсету үшін арналған, кадастрлық нөмірі 12-187-017-072, ауданы – 0,0200 гектар жер учаскесі;
4) Қостанай облысы, Денисов ауданы, Әйет ауылдық округі, Әйет ауылы мекенжайында орналасқан, бар сібір жарасы көмулеріне орналастыру және қызмет көрсету үшін арналған, кадастрлық нөмірі 12-187-009-232, ауданы – 0,0045 гектар. жер учаскесі

3) Земельный участок для размещения и обслуживания существующих сибиреязвенных захоронений, кадастровый номер 12-187-017-072, площадью – 0,0200 га, находящийся по адресу: Костанайская область, Денисовский район, Архангельский сельский округ;
4) Земельный участок для размещения и обслуживания существующих сибиреязвенных захоронений, кадастровый номер 12-187-009-232, площадью – 0,0045 га, находящийся по адресу: Костанайская область, Денисовский район, Аятский сельский округ село Аятское.