Алтынсарин ауданы аумағында сібір жарасы көмілген жерлерді санитарлық қорғау аймақтарын белгілеу туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 6 қазандағы № 162 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 121-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 11 қаңтардағы № ҚР ДСМ-2 бұйрығымен "Қоршаған ортаға және адам денсаулығына әсер етуші объектілер болып табылатын объектілердің санитариялық-қорғау аймақтарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы "Алтынсары ауданы әкімдігінің" ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алтынсарин ауданының аумағындағы сібір жарасы көмілген жерлерді санитарлық-қорғау аймақтарының бірінші қауіптілік сыныбымен айқындалған радиустары 1000 метр осы қаулыға қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. "Алтынсарин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде электронды түрде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін,ресми жариялауға және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізуге;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Алтынсарин ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Алтынсарин ауданы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
А. Сартов

Об установлении санитарно-защитных зон сибиреязвенных захоронений на территории Алтынсаринского района
Постановление акимата Алтынсаринского района Костанайской области от 6 октября 2025 года № 162
В соответствии с пунктом 4 статьи 121 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 января 2022 года № ҚР ДСМ-2 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к санитарно-защитным зонам объектов, являющихся объектами воздействия на среду обитания и здоровье человека" акимат Алтынсаринского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить радиусы зон санитарной защиты сибиреязвенных захоронений на территории Алтынсаринского района, определяемых по первому классу опасности, 1000 метров согласно приложению, к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел сельского хозяйства акимата Алтынсаринского района" в законодательном порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления, направить его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включение в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) разместить настоящее постановление на интернет – ресурсе акимата Алтынсаринского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Алтынсаринского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его официального опубликования.
А. Сартов