"Қостанай облысы әкімдігінің қоғамдық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Қостанай облысы әкімдігінің 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 5 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2025 жылғы 24 қарашадағы № 342 қаулысы
Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қостанай облысы әкімдігінің қоғамдық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Қостанай облысы әкімдігінің 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 5 қаулысына келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Қостанай облысы әкімдігінің қоғамдық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) Қостанай облысы әкімдігі қоғамдық даму басқармасының "Өңірлік коммуникациялар қызметі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.";
15-тармақта:
3) және 4) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттік және басқа да мүдделі органдарға Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жыл сайынғы Жолдауларын түсіндіру бойынша әдіснамалық көмек көрсетеді, облыстық ақпараттық топтың қызметін ұйымдастырады;
4) "Қазақстан-2050" Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Президентінің "Әділетті Қазақстан: бәріміз және әрқайсымыз үшін. Қазір және әрдайым" сайлауалды бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарын, Қостанай облысының даму жоспарын ілгерілету және іске асыру;";
5) тармақша алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:
"16-1) өз құзыреті шегінде "Қостанай жастары" жас мамандарға арналған өңірлік тұрғын үй бағдарламасын үйлестіреді және іске асырады;";
29) тармақша алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 30-1) тармақшамен толықтырылсын:
"30-1) облыстық мәслихаттың қарауына "Қостанай облысының Құрметті азаматы" атағын беру туралы мәселені енгізу үшін материалдар жинауды және дайындауды жүзеге асырады;".
2. "Қостанай облысы әкімдігінің қоғамдық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) жоғарыда көрсетілген Ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы әділет орғандарын хабардар етуді;
2) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Костанайской области от 6 января 2022 года № 5 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление общественного развития акимата Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 24 ноября 2025 года № 342
Акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Костанайской области от 6 января 2022 года № 5 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление общественного развития акимата Костанайской области" следующие изменения и дополнения:
в Положении о государственном учреждении "Управление общественного развития акимата Костанайской области", утвержденном указанным постановлением:
часть первую пункта 2 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) коммунальное государственное учреждение "Региональная служба коммуникаций" Управления общественного развития акимата Костанайской области.";
в пункте 15:
подпункты 3) и 4) изложить в новой редакции:
"3) оказывает методологическую помощь государственным и другим заинтересованным органам по разъяснению ежегодных Посланий Президента Республики Казахстан народу Казахстана, организует деятельность областной информационной группы;
4) продвижение и реализация Стратегии "Казахстан-2050", Плана действий по реализации предвыборной программы Президента Республики Казахстан "Справедливый Казахстан – для всех и для каждого. Сейчас и навсегда", Плана развития Костанайской области;";
подпункт 5) исключить;
дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:
"16-1) координирует и реализует в пределах своей компетенции региональную жилищную программу для молодых специалистов "Қостанай жастары;";
подпункт 29) исключить;
дополнить подпунктом 30-1) следующего содержания:
"30-1) осуществляет сбор и подготовку материалов для внесения на рассмотрение областного маслихата вопроса о присвоении звания "Почетный гражданин Костанайской области";".
2. Государственному учреждению "Управление общественного развития акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) извещение органов юстиции о внесенных изменениях и дополнениях в вышеуказанное Положение;
2) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі Қ. Ақсақалов

3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области К. Аксакалов