Жергілікті ауқымдағы техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялау туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы ауданы әкімінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 5-ш шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 33-бабына, Қазақстан Республикасының "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 48, 50-баптарына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" № 240 бұйрығына сәйкес, Маңғыстау облысы төтенше жағдайлар департаментінің 16 тамыз 2025 жылғы №21-06/3/1582-И хатына және "Promservice-Aktau" ЖШС-нің сараптамалық қорытындысы, Мұнайлы ауданының төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі комиссиясының кезектен тыс отырысының 2025 жылғы 18 тамыздағы № 3 хаттамасы негізінде Мұнайлы ауданы әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұнайлы ауданы, Қызылтөбе ауылдық округі, Қызылтөбе-2 тұрғын үй массиві аумағында жер асты газ құбырының техногендік авариялық жағдайдың туындау қауіпіне және жазатайым оқиғаларға әкеп соғуы мүмкіндігіне байланысты жергілікті ауқымдағы техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жою басшысы болып аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасары тағайындалсын және оған техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жоюға бағытталған іс-шараларды жүргізу тапсырылсын
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұнайлы ауданы әкімі Қ.Құлжанов

Об объявлении чрезвычайной ситуации техногенного характера местного масштаба
Решение акима Мунайлинского района Мангистауской области от 27 августа 2025 года № 5-ш
В соответствии со статьей 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 48, 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", на основании письма Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области от 16 августа 2025 года №21/6/3/1582-И, экспертного заключения ТОО "Promservice-Aktau" и протокола внеочередного заседания комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций Мунайлинского района от 18 августа 2025 года № 3 аким Мунайлинского района РЕШИЛ:
1. Обьявить чрезвычайную ситуацию техногенного характера местного масштаба в связи с угрозой возникновения техногенной аварии на подземном газопроводе и несчастными случаями на территории жилого массива Кызылтобе-2 сельского округа Кызылтобе, Мунайлинского района.
2. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации техногенного характера назначить курирующего заместителя акима района и поручить ему проведение мероприятий, направленных на ликвидацию чрезвычайной ситуации техногенного характера.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Мунайлинского района К.Кульджанов