"Форт-Шевченко қаласының жергілікті қоғамдастық жиналысының регламентін бекіту туралы" Түпқараған аудандық мәслихатының 2018 жылғы 20 шілдедегі № 22/189 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 наурыздағы № 26/131 шешімі
Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Форт-Шевченко қаласының жергілікті қоғамдастық жиналысының регламентін бекіту туралы" Түпқараған аудандық мәслихатының 2018 жылғы 20 шілдедегі №22/189 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3698 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Форт-Шевченко қаласының жергілікті қоғамдастық жиналысының регламентінде:
2 тармақта:
1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бөлініс аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы;";
4) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"4) жергілікті өзін-өзі басқару – халық тікелей жүзеге асыратын, сондай-ақ мәслихаттар және басқа да жергілікті өзін-өзі басқару органдары арқылы жүзеге асырылатын Заңда, өзге де нормативтік құқықтық актілерде айқындалған тәртіппен жергілікті маңызы бар мәселелерді өзінің жауапкершілігімен дербес шешуге бағытталған қызмет;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 24.07.2025 № 31/147 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы А.Байбатырова

О внесении изменений в решение Тупкараганского районного маслихата от 20 июля 2018 года № 22/189 "Об утверждении Регламента собрания местного сообщества города Форт-Шевченко"
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 17 марта 2025 года № 26/131.
Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тупкараганского районного маслихата от 20 июля 2018 года №22/189 "Об утверждении Регламента собрания местного сообщества города Форт-Шевченко" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3698) следующие изменения:
в регламенте собрания местного сообщества города Форт-Шевченко, утвержденном указанным решением:
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы;";
подпункт 4) изложить в новой редакции:
"4) местное самоуправление – деятельность, осуществляемая населением непосредственно, а также через маслихаты и другие органы местного самоуправления, направленная на самостоятельное решение вопросов местного значения под свою ответственность, в порядке, определяемом Законом, иными нормативными правовыми актами;".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 24.07.2025 № 31/147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата А.Байбатырова