"2025 - 2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы"
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2025 жылғы 6 қаңтардағы № 24/205 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Қарақия аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/195 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 06.10.2025 № 30/263 шешімімен(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 және 21 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 245 321,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 542 951,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1 080,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 21 098,0 теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 680 192,2 мың теңге;
2) шығындар – 2 252 845,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 524,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 524,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 524,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 19.12.2025 № 33/276 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 680 162,2 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:

"О бюджетах сел, сельских округов на 2025 - 2027 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 6 января 2025 года № 24/205
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Каракиянского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 23/195 Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 06.10.2025 № 30/263 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить бюджет сел, сельских округов на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 245 321,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 542 951,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1080,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 21 098,0 тенге;
поступлениям трансфертов –1 680 192,2 тысячи тенге;
2) затраты – 2 252 845,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 524,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 524,5 тысячи тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки
бюджетных средств – 7 524,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 19.12.2025 № 33/276 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 680 162,2 тенге, в том числе:

Болашақ ауылдық округі – 108 115,9 мың теңге;
Бостан ауылдық округі – 259 124,4 мың теңге;
Жетібай ауылы – 302 662,8 мың теңге;
Құланды ауылдық округі – 151 661,7 мың теңге;
Құрық ауылы – 366 056,9 мың теңге;
Мұнайшы ауылы – 259 077,8 мың теңге;
Сенек ауылы – 233 462,7 мың теңге.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 19.12.2025 № 33/276 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

сельского округа Болашак – 108 115,9 тысяч тенге;
сельского округа Бостан – 259 124,4 тысяч тенге;
села Жетыбай – 302 662,8 тысяч тенге;
сельского округа Куланды – 151 661,7 тысяч тенге;
села Курык – 366 056,9 тысячи тенге;
села Мунайшы – 259 077,8 тысяч тенге;
села Сенек – 233 462,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 19.12.2025 № 33/276 (вводится в действие с 01.01.2025).

3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарақия аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Қалаубай
Қарақия аудандық мәслихатының 2025 жылғы "19" желтоқсандағы № 33/276 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Болашақ ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 19.12.2025 № 33/276 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
КІРІСТЕР

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Каракиянского районного маслихата Калаубай Ж.
Приложение 1 к решению Каракиянского районного маслихата от "19" декабря 2025 года № 33/276
Бюджет сельского округа Болашак на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 19.12.2025 № 33/276 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Наименование
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
ДОХОДЫ