"2025 - 2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы"
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2025 жылғы 6 қаңтардағы № 24/205 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3 - тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Қарақия аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/195 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 06.10.2025 № 30/263 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 және 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 331 464,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 524 357,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 977,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 19 142,0 теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 786 988,2 мың теңге;
2) шығындар – 2 287 435,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 524,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 524,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 524,5 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 26/223 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.08.2025 № 29/248 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.12.2025 № 32/267 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 787 549,2 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Болашақ ауылдық округі – 107 408,9 мың теңге;
Бостан ауылдық округі – 258 725,4 мың теңге;

"О бюджетах сел, сельских округов на 2025 - 2027 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 6 января 2025 года № 24/205.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 3настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Каракиянского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 23/195 Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 06.10.2025 № 30/263 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить бюджет сел, сельских округов на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 331 464,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 524 357,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 977,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 19 142,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 1 786 988,2 тысячи тенге;
2) затраты – 2 287 435,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 524,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 524,5 тысячи тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 524,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решении Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 19.08.2025 № 29/248 (вводится в действие с 01.01.2025); 01.12.2025 № 32/267 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі);
2. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 787 549,2 тенге, в том числе:
сельского округа Болашак – 107 408,9 тысяч тенге;
сельского округа Бостан – 258 725,4 тысяч тенге;

3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарақия аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Қалаубай
Қарақия аудандық мәслихатының
2025 жылғы "1" желтоқсандағы
№ 32/267 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Болашақ ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 26/223 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.08.2025 № 29/248 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.12.2025 № 32/267 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
КІРІСТЕР

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Каракиянского районного маслихата Калаубай Ж.
Приложение 1
к решению Каракиянского
районного маслихата от
"1" декабря 2025 года № 32/267
Бюджет сельского округа Болашак на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решении Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 20.03.2025 № 26/223 (вводится в действие с 01.01.2025); от 19.08.2025 № 29/248 (вводится в действие с 01.01.2025); от 01.12.2025 № 32/267 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Наименование
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
ДОХОДЫ