2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 37/282 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7- тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы №24/278 "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 558 598,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 806 765,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 24 832,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 38 359,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 688 642,0 мың теңге;
2) шығындар – 9 084 598,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 197 987,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 315 725,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 117 738,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -276 013,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 276 013,0 мың теңге;
қарыздар түсімі - 315 725,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 591 738,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтің және ауылдардың бюджеттеріне 278 576,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Ақжігіт ауылы – 44 317,0 мың теңге;
Боранқұл ауылы – 55 673,0 мың теңге;
Есет ауылы – 25 822,0 мың теңге;
Сам ауылдық округі – 23 125,0 мың теңге;
Сарға ауылы – 24 741,0 мың теңге;
Сыңғырлау ауылы – 24 694,0 мың теңге;
Тәжен ауылы – 26 145,0 мың теңге;
Төлеп ауылы – 23 748,0 мың теңге;
Тұрыш ауылы – 30 311,0 мың теңге.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетке келесідей мөлшерлерде кірістерді бөлу нормативтері бөлінгені ескерілсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзiнен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
3) төлем көзiнен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 22 декабря 2025 года № 37/282
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2025 года №24/278 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы", Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 558 598,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 806 765,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 24 832,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 38 359,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 688 642,0 тысячи тенге;
2) затраты – 9 084 598,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 197 987,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 315 725,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –117 738,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 276 013,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 276 013,0 тысячи тенге;
поступление займов - 315 725,0 тысяч тенге;
погашение займов - 591 738,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
2. Учесть, что из районного бюджета на 2026 год в бюджеты сел и сельского округа выделена субвенция в сумме 278 576,0 тысяч тенге, в том числе:
села Акжигит – 44 317,0 тысяч тенге;
села Боранкул – 55 673,0 тысячи тенге;
села Есет – 25 822,0 тысячи тенге;
сельский округ Сам – 23 125,0 тысяч тенге;
села Сарга – 24 741,0 тысяча тенге;
села Сынгырлау – 24 694,0 тысячи тенге;
села Тажен – 26 145,0 тысяч тенге;
села Толеп – 23 748,0 тысяч тенге;
села Турыш – 30 311,0 тысяча тенге.
3. Учесть, что установлены нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2026 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;

4) төлем көзiнен салық салынбайтын шетелдiк азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық – 0 пайыз.
4. Аудан әкімдігінің резерві 100 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері және бюджеттік кредиттердің 1 004 367,0 мың теңге сомасында бөлінгені қаперге алынсын. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.

4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) социальный налог – 0 процентов.
4. Утвердить резерв акимата района в сумме 100 000,0 тысяч тенге.
5. Принять к сведению, что в районный бюджет на 2026 год из республиканского и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 1 004 367,0 тысяч тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.

6. Осы шешімнің 4,5 және 6 қосымшаларына сәйкес 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
7. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Бейнеу аудандық мәслихының төрағасы А.Бораш
Бейнеу аудандық мәслихатының
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№37/282 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4,5 и 6 к настоящему решению.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Бейнеуского районного маслихата А.Бораш
Приложение 1
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 22 декабря 2025 года
№37/282
Бюджет района на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1. Доходы

425 979,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 267 095,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 152,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 150 824,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
54 119,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
51 285,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 285,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
38 824,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 824,0
02
Қорғаныс
34 479,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34 479,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
33 379,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 100,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 351,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 351,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 351,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 798 118,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 791 256,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
59 593,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
410 149,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 303,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
472 900,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
15 001,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 868,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

425 979,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 267 095,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
62 152,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 150 824,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
54 119,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
51 285,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
51 285,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
38 824,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
38 824,0
02
Оборона
34 479,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34 479,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
33 379,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 100,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 351,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 351,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 351,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 798 118,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 791 256,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
59 593,0
005
Государственная адресная социальная помощь
410 149,0
006
Оказание жилищной помощи
3 303,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
472 900,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
15 001,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 868,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

6 669,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 669,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 957 606,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 950 401,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
62 573,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
425 129,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 468,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
496 545,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
15 751,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
141 658,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
594 286,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 556,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 157,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
77 293,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
54 985,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 205,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
7 205,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 831 614,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
463 389,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
35 342,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
428 047,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 050 000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 050 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

6 669,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 669,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 957 606,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 950 401,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
62 573,0
005
Государственная адресная социальная помощь
425 129,0
006
Оказание жилищной помощи
3 468,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
496 545,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
15 751,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141 658,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
594 286,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77 556,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 157,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
77 293,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
54 985,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 205,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
7 205,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 831 614,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
463 389,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
35 342,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
428 047,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 050 000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 050 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
008
Спорт объектілерін дамыту
13
Басқалар
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
Бейнеу аудандық мәслихатының
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№37/282 шешіміне 5 қосымша
2027 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
Бейнеу аудандық мәслихатының
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№37/282 шешіміне 6 қосымша
2028 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

467
Отдел строительства района (города областного значения),
008
Развитие объектов спорта
13
Прочие
467
Отдел строительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
Приложение 5
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 22 декабря 2025 года
№37/282
Перечень бюджетных программ развития районного бюджета направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2027 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
467
Отдел строительства района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
Приложение 6
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 22 декабря 2025 года
№37/282
Перечень бюджетных программ развития районного бюджета направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2028 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
07
Жилищно-коммунальное хозяйство