Суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг пен бағалауды жүргізу кезінде ведомстволық бағынысты ұйым көрсететін ақылы қызмет түрлерін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің 2025 жылғы 16 маусымдағы № 137-НҚ бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 102-бабының 5-тармағына және Қазақстан Республикасы Су Кодексінің 23-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг пен бағалауды жүргізу кезінде ведомстволық бағынысты ұйым көрсететін ақылы қызмет түрлерін көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің Жерасты сулары департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Н. Нұржігітов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және
ирригация министрінің
2025 жылғы 16 маусымдағы
№ 137-НҚ бұйрығымен
бекітілген
Суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг пен бағалауды жүргізу кезінде ведомстволық бағынысты ұйымның ақылы қызмет түрлерін көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг пен бағалауды жүргізу кезінде ведомстволық бағынысты ұйымның ақылы қызмет түрлерін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 102-бабының 5-тармағына және Қазақстан Республикасы Су Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 23-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына сәйкес әзірленді және су қорын қоғау және пайдалану саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты ұйымының (бұдан әрі – ведомстволық бағынысты ұйым) суармалы жерлерді мелиорациялық жай-күйіне мониторинг пен бағалауды жүргізу кезінде ақылы қызмет түрлерін көрсету тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил оказания подведомственной организацией платных видов услуг при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель
Приказ Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 16 июня 2025 года № 137-НҚ.
В соответствии с пунктом 5 статьи 102 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 17) пункта 1 статьи 23 Водного Кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания подведомственной организацией платных видов услуг при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель.
2. Департаменту подземных вод Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Н. Нуржигитов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Министра водных
ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
от 16 июня 2025 года № 137-НҚ
Правила оказания подведомственной организацией платных видов услуг при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания подведомственной организацией платных видов услуг при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 102 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 17) пункта 1 статьи 23 Водного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок оказания подведомственной организацией уполномоченного органа в области охраны и использования водного фонда (далее – подведомственная организация) платных видов услуг при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель.

2. Осы Қағидалар суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг пен бағалауды жүргізу кезінде қызметті жүзеге асыратын ведомстволық бағынысты ұйымдарға қолданылады.
2-тарау. Суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг пен бағалауды жүргізу кезінде ведомстволық бағынысты ұйымның ақылы қызмет түрлерін көрсету тәртібі
3. Ведомстволық бағынысты ұйым суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг пен бағалауды жүргізу кезінде мынадай ақылы қызмет түрлерін көрсетеді:
1) суармалы жерлерге топырақ-мелиорациялық және тұздық түсірілімін жүргізу;
2) ыза суларының деңгейіне гидрорежимдік бақылау жүргізу;
3) топырақ пен судың құрамындағы тұздарға талдау жүргізу;
4) жерүсті және жерасты суларына ирригациялық бағалау жүргізу және оларды суару үшін пайдалану бойынша ұсынымдар әзірлеу;
5) байқау ұңғымаларын жабдықтау және суға ұңғымаларды бұрғылау.
4. Суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг пенбағалауды жүргізу кезінде ведомстволық бағынысты ұйым көрсететін ақылы қызмет түрлері Кодекстің 23-бабы 1-тармағының 18) тармақшасына сәйкес бекітілген суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг пен бағалауды жүргізу кезінде ведомстволық бағынысты ұйым көрсететін ақылы қызмет түрлеріне арналған тарифтерге сәйкес жүзеге асырылады.
5. Ведомстволық бағынысты ұйым осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – өтініш беруші) жазбаша өтініші негізінде өз қызметіне сәйкес ақылы қызмет түрлерін көрсетеді.
6. Өтінішті және тиісті құжаттарды қабылдауды ведомстволық бағынысты ұйымның лауазымды тұлғалары жүзеге асырады.
7. Өтініштер осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг пен бағалауды жүргізу кезінде ведомстволық бағынысты ұйымның ақылы қызмет түрлерін көрсету жөніндегі өтінішті есепке алу журналында тіркеледі, өтініш берушіге осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініштің және тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
8. Журнал тігіледі, нөмірленеді, сондай-ақ бірінші басшының немесе оның алмастырушы тұлғаның қолымен және мөрімен (бар болса) куәландырылады.
9. Ақылы қызмет түрлерін ведомстволық бағынысты ұйым осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг жүргізу және бағалау кезінде ақылы қызмет түрлерін ұсыну жөніндегі шарт негізінде көрсетеді.
10. Суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг жүргізу және бағалау кезінде ведомстволық бағынысты ұйым көрсететін ақылы қызмет түрлерінің тізбесі және ұсынылатын қызметтерге тарифтер ведомстволық бағынысты ұйымда көпшілік көре алатын орындарда орналастырылады..

2. Действие настоящих Правил распространяется на подведомственные организации, осуществляющие деятельность при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель.
Глава 2. Порядок оказания подведомственной организацией платных видов услуг при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель
3. Подведомственная организация при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель оказывает следующие платные виды услуг:
1) проведение почвенно-мелиоративной и солевой съемки орошаемых земель;
2) проведение гидрорежимных наблюдений за уровнем грунтовых вод;
3) проведение анализов почвы и воды на содержание в них солей;
4) проведение ирригационной оценки поверхностных и подземных вод, и разработка рекомендаций по их применению для орошения;
5) оборудование наблюдательных скважин и бурение скважин на воду.
4. Платные виды услуг подведомственной организации при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель осуществляются согласно тарифам на оказываемые подведомственной организацией платные виды услуг при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель утвержденные в соответствии с подпунктом 18) пункта 1 статьи 23 Кодекса.
5. Подведомственная организация оказывает платные виды услуг, соответствующие ее деятельности, на основании письменного заявления физических и юридических лиц (далее – заявитель) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Прием заявления и соответствующих документов осуществляют должностные лица подведомственной организации.
7. Заявления фиксируются в журнале учета заявления по оказанию платных видов услуг подведомственной организацией при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с выдачей заявителю расписки о приеме заявления и соответствующих документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
8. Журнал прошнуровывается, пронумеровывается, а также заверяется подписью первого руководителя подведомственной организации или лица его замещающего и печатью (при наличии).
9. Платные виды услуг оказываются подведомственной организацией на основании договора по предоставлению платных видов услуг при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
10. Перечень платных видов услуг, оказываемые подведомственной организацией при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель и тарифы на предоставляемые услуги размещаются в местах доступной для всеобщего обозрения в подведомственной организации.

11. Ақылы қызмет түрлері ведомстволық бағынысты ұйымда белгіленген күн тәртібіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын ұсынылады.
12. Ақылы қызмет түрлерін ұсыну үшін қажетті құжаттар тізбесімен және оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақтандырылған құжаттарды толтыру үшін орындар құрылады.
13. Өтініш берушілермен қолма-қол ақша арқылы жүзеге асырылатын есеп айырысу ведомстволық бағынысты ұйымның кассасы арқылы фискалдық жады бар бақылау-касса машиналарын міндетті түрде қолдана отырып және бақылау-касса машинасының чегін өтініш берушіге бере отырып, ал қолма-қол ақшасыз есеп айырысу бойынша ведомстволық бағынысты ұйымның бақылау шотына ақша қаражатын аудару жолымен жүргізіледі.
14. Ақылы негізде қызмет алған өтініш берушіге ведомстволық бағынысты ұйым шот-фактураны ұсынады.
15. Суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг пен бағалауды жүргізу кезінде ведомстволық бағынысты ұйымның ақылы қызмет түрлерін көрсетуден алынған қаражат ақшаның түсімдері мен шығыстарының жоспарына сәйкес жұмсалады:
1) далалық топырақ-мелиорациялық, зертханалық және гидрогеологиялық іздестіру жұмыстарын жүргізу;
2) ведомстволық бағынысты ұйымның материалдық-техникалық базасын жарақтандыру үшін көлік құралдарын, кеңсе техникасын, далалық аспаптарды, зертханалық жабдықтар мен тетіктерді сатып алу;
3) тауарлық-материалдық құндылықтарды: жанар-жағармай материалдарын, химиялық реактивтерді, қосалқы бөлшектерді, байланыс құралдарын, еңбекті қорғауды, өрт қауіпсіздігін және гигиенаны қамтамасыз етуге арналған арнайы қорғаныш құралдарын сатып алу;
4) байланыс қызметтеріне, банк қызметтеріне, коммуналдық қызметтерге, техникалық байқау қызметтеріне, көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруға, мамандандырылған жабдықтарды тексеру жөніндегі қызметтерге ақы төлеу;
5) далалық топырақ-мелиорациялық және гидрогеологиялық іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін ведомстволық бағынысты ұйым тартатын штаттан тыс маусымдық қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу;
6) жерді мониторингілеу және мелиорациялау саласындағы нәтижелердің деректерін автоматты өңдеудің арнайы бағдарламалық қамтамасыз етуін сатып алу және енгізу;
7) ведомстволық бағынысты ұйымның жұмыс істеуіне байланысты ғимараттарды, құрылыстарды және объектілерді жөндеу;
8) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде ведомстволық бағынысты ұйым қызметкерлерінің, оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге іссапар шығыстары;
9) ведомстволық бағынысты ұйымның қызметкерлерін еңбек көрсеткіштері үшін көтермелеу;

11. Платные виды услуг предоставляются ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с распорядком дня, установленным в подведомственной организации.
12. Для предоставления платных видов услуг создаются места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
13. Расчеты с заявителями, осуществляемые посредством наличных денег, производятся через кассу подведомственной организации с обязательным применением контрольно-кассовых машин с фискальной памятью и выдачей чека контрольно-кассовой машины заявителю, а по безналичному расчету путем перечисления денежных средств на контрольный счет подведомственной организации.
14. Заявителю, получившему на платной основе услуги, подведомственная организация предоставляет счет-фактуру.
15. Средства, полученные от оказания платных видов услуг подведомственной организацией при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель, используются на:
1) проведение полевых почвенно-мелиоративных, лабораторных и гидрогеологических изыскательских работ;
2) приобретение транспортных средств, офисной техники, полевых приборов, лабораторного оборудования и механизмов для оснащения материально-технической базы подведомственной организации;
3) приобретение товарно-материальных ценностей: горюче-смазочных материалов, химических реактивов, запасных частей, средств связи, специальных средств защиты для обеспечения охраны труда, пожарной безопасности и гигиены;
4) оплату услуг связи, банковских услуг, коммунальных услуг, услуг по техническому осмотру, обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, проверке специализированных оборудований;
5) оплату труда внештатных сезонных работников, привлекаемых подведомственной организацией для проведения полевых почвенно-мелиоративных и гидрогеологических изыскательских работ;
6) приобретение и внедрение специального программного обеспечения автоматической обработки данных результатов в области мониторинга и мелиорации земель;
7) ремонт зданий, сооружений и объектов, связанных с функционированием подведомственной организации;
8) командировочные расходы работников подведомственной организации, в том числе за пределы Республики Казахстан, в пределах норм возмещения командировочных расходов согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
9) поощрение работников подведомственной организации за трудовые показатели;

10) ведомстволық бағынысты ұйым қызметкерлерін оқыту, біліктілігін арттыру немесе қайта даярлау;
11) ғылыми, әдістемелік материалдар мен ресми бюллетеньдерді шығару.
16. Ведомстволық бағынысты ұйым қызметтердің ақылы түрлерін көрсетуден алатын ақшаның түсуі мен жұмсалуын есепке алу Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 130-бабының 4-тармағына және 131-бабының 7-тармағына сәйкес бюджетті атқару жөніндегі орталық мемлекеттік орган белгілеген тәртіппен жүзеге асырылады.
Суармалы жерлердің
мелиорациялық жай-күйіне
мониторинг пен бағалауды
жүргізу кезінде ведомстволық
бағынысты ұйымның ақылы
қызмет түрлерін көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге:__________________
(ведомстволық бағынысты
ұйымның толық атауы)
Кімнен:__________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі немесе
заңды тұлғаның өкілі)
Өтініш берушінің мекенжайы
_______________
(индекс, қала, аудан, облыс,
көше, үйдің № , телефон)
Өтініш берушінің деректемелері
____________
(жеке тұлғалар үшін – жеке
сәйкестендiру нөмiрi, заңды
тұлғалар үшін – бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
ӨТІНІШ
__________________________________________________________________
бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуіңізді сұраймын.
Өтініш беруші _____________________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
20__ жылғы "___"_________
Суармалы жерлердің
мелиорациялық жай-күйіне
мониторинг пен бағалауды
жүргізу кезінде ведомстволық
бағынысты ұйымның ақылы
қызмет түрлерін көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг пен бағалауды жүргізу кезінде ведомстволық бағынысты ұйымының ақылы қызмет түрлерін көрсету жөніндегі өтінішті есепке алу журналы
Тіркеу
Қабылдау күні
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе оның уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ақылы қызмет түрлері
Қоса берілген құжаттардың саны мен атауы
Өтінішті қабылдаған жауапты лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
1
2
3
4
5
6
Суармалы жерлердің
мелиорациялық жай-күйіне
мониторинг пен бағалауды
жүргізу кезінде ведомстволық
бағынысты ұйымның ақылы
қызмет түрлерін көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Өтінішті және тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат
___________________________ ведомстволық бағынысты ұйымы,
___________________________________________ мекенжайы бойынша
орналасқан, __________________ ақылы қызметтер түрлерін көрсету үшін
сіздің өтінішіңізді және тиісті құжаттарды, атап айтқанда:

10) обучение, повышение квалификации или переподготовку работников подведомственной организации;
11) издание научных, методических материалов и официальных бюллетеней.
16. Учет поступления и расходования денег, получаемых подведомственной организацией от оказания платных видов услуг, осуществляется в порядке установленный центральным государственным органом по исполнению бюджета в соответствии с пунктом 4 статьи 130 и пунктом 7 статьи 131 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1 к Правилам
оказания подведомственной
организацией платных видов
услуг при проведении
мониторинга и оценки
мелиоративного состояния
орошаемых земель
Форма
В ____________________________________
(полное наименование
подведомственной организации)
от___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица или представителя
юридического лица)
Адрес заявителя _______________________
(индекс, город, район, область, улица,
№ дома, телефон)
Реквизиты заявителя _______________
(для физических лиц – индивидуальный
идентификационный номер, для
юридических лиц – бизнес-
идентификационный номер)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу оказать платные виды услуг по ______________________________________________
________________________________________________________________________________
Заявитель _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
"____" _______20___ года
Приложение 2
к Правилам оказания
подведомственной организацией
платных видов услуг
при проведении мониторинга и
оценки мелиоративного
состояния орошаемых земель
Форма
Журнал учета заявления по оказанию подведомственной организацией платных видов услуг при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель
Регистрационный №
Дата принятия
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя или фамилия, имя, отчество (при его наличии) его уполномоченного представителя
Виды платных услуг
Количество и наименование приложенных документов
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного должностного лица, принявшего заявление
1
2
3
4
5
6
Приложение 3
к Правилам оказания
подведомственной организацией
платных видов услуг
при проведении мониторинга и
оценки мелиоративного
состояния орошаемых земель
Форма
Расписка о приеме заявления и соответствующих документов
Подведомственная организация ______________________________________________,
расположенная по адресу ________________________, для оказания платных видов
услуг___________________________________________ принимает Ваше заявление и
соответствующие документы, а именно:

1)__________________________________________________________________;
2)__________________________________________________________________;
3)__________________________________________________________________;
4)__________________________________________________________________;
5)________________________________________________________ қабылдайды.
Осы қолхат әр тарап үшін бір-бір данадан 2 данада жасалды.
___________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған жауапты лауазымды тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі, қолы)
Телефоны: ___________________________________________________________
Алдым:______________________________________________________________
(өтініш берушінің аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі немесе оның уәкілетті өкілінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
20__ жылғы "___"_________
Суармалы жерлердің
мелиорациялық жай-күйіне
мониторинг пен бағалауды
жүргізу кезінде ведомстволық
бағынысты ұйымның ақылы
қызмет түрлерін көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг пен бағалау жүргізу кезінде ақылы қызмет түрлерін ұсыну жөніндегі шарт
_____________________ _____ жылғы "___"_______
(Орналасқан жері)
Бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын
_________________________________________________________________,
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-
сәйкестендіру нөмірі жеке басты куәландыратын құжаттардың деректері)
бір тараптан және бұдан әрі Қызмет беруші деп аталатын _________________
(Жарғы, Ереже) негізінде әрекет ететін_________________________________
атынан (ұйымның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі) _____________
екінші тараптан (уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
төмендегілер туралы осы Шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты:
1. Шарттың мәні
1. Қызмет беруші _____ жылғы ______ бастап _________ бойынша __________ қызмет түрлерін (________) теңге сомасына ___ бастап ___ дейінгі мерзімде көрсетеді (жазумен).
2. Тапсырыс беруші немесе оның сенімхаты бойынша өкілі, Қызмет берушіге көрсетілген ақылы қызметтер үшін осы Шартта көрсетілген тәртіппен және мерзімдерде ақы төлеуді жүзеге асырады.
2. Ақы төлеу тәртібі
3. Тапсырыс беруші немесе оның сенімхат бойынша өкілі, Қызмет беруші ұсынған шотқа сәйкес нақты көрсетілген ақылы бойынша Қызмет берушінің қызметтеріне ақы төлеуді жүзеге асырады.

1)_______________________________________________________________________;
2)_______________________________________________________________________;
3)_______________________________________________________________________;
4)_______________________________________________________________________;
5)_______________________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному экземпляру для каждой
стороны__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись принявшего ответственного
должностного лица)
Телефон: ________________________________________________________________
Получил: ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя или фамилия, имя, отчество
(при его наличии) его уполномоченного представителя, подпись)
"____" _______20___ года
Приложение 4
к Правилам оказания
подведомственной организацией
платных видов услуг
при проведении мониторинга и
оценки мелиоративного
состояния орошаемых земель
Форма
Договор по предоставлению платных видов услуг при проведении
мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель
______________________                              "___"_________ ___года
(Местонахождение)
______________________________________________________________________,
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный
номер или бизнес-индентицикационный номер данные документов, удостоверяющих
личность) именуемый(ая) в дальнейшем Заказчик, с одной стороны и
_____________________________________________________________________________
(полное наименование организации, бизнес-индентификационный номер)
именуемый(ая) в дальнейшем Поставщик, в лице __________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного лица)
действующего на основании_______________________________________(Устава,
Положения) с другой стороны, заключили настоящий договор (далее – Договор)
о нижеследующем:
1. Предмет Договора
1. Поставщик оказывает услугу по __________ с ____________ по _____________года
на сумму ___(____________) тенге в срок с____ по _____(прописью).
2. Заказчик либо его представитель по доверенности, осуществляет оплату
Поставщику за оказанные услуги, в порядке и сроки, указанные в настоящем Договоре.
2. Порядок оплаты
3. Заказчик либо его представитель по доверенности, осуществляет оплату услуг
Поставщика по фактически оказанной платной услуге, согласно счету, представленному
Поставщиком.

4. Тапсырыс беруші немесе оның сенімхаты бойынша өкілі шарт жасалған кезде шарттың жалпы сомасының сексен пайызынан аспайтын мөлшерде Қызмет берушіге аванс төлеуге, қалған соманы – шоттың ұсынылуына қарай, қызмет көрсету аяқталған кезден бастап төлеуге жол беріледі.
5. Егер қызметтердің ақылы түрлерін ұсыну кезінде шартта көзделмеген қызметтердің ақылы негізде қосымша ақылы түрлерін ұсыну талап етілсе, өнім беруші Тапсырыс берушінің не сенімхат бойынша оның өкілінің келісімімен ақылы қызметтің нақты көрсетілген көлемін ескере отырып, шарт сомасына түзету жүргізеді.
6. Қызмет беруші Тапсырыс берушіге немесе оның сенімхаты бойынша өкіліне, Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ақы төлеу фактісін растайтын құжатты береді.
7. Қызметті мерзімінен бұрын тоқтатқан жағдайда, Қызмет беруші Шарттың талаптарын бұзу жағдайларын қоспағанда, Тапсырыс берушіге немесе оның сенімхат бойынша өкіліне, төленген сома мен іс жүзінде көрсетілген қызметтің арасындағы айырмашылықты төлейді.
3. Тараптардың міндеттері
8. Қызмет беруші міндетті:
1) осы Шартта белгіленген мерзімдер мен шарттарға сәйкес жұмыстарды орындауға;
2) Тапсырыс берушіге немесе оның сенімхаты бойынша өкіліне, көрсетілген ақылы қызмет түрлері мен көлемін көрсете отырып, Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 412-бабына сәйкес белгіленген мерзімдерде шот-фактура ұсынуға.
9. Тапсырыс беруші міндетті:
1) Шартта белгіленген қызмет көрсету күні басталғанға дейін үш күн бұрын өнім берушіні қызметті немесе қызмет бөлігін алудан бас тарту туралы хабардар етуге;
2) Шартта көрсетілген мерзімдерге сәйкес көрсетілген қызметтер үшін Қызмет берушіге ақы төлеуді жүргізуге.
4. Тараптардың құқықтары
10. Тапсырыс беруші құқылы:
1) Қызмет берушіден жұмыстардың орындалу барысы туралы толық, шынайы және өзекті ақпарат алуға, сондай-ақ аралық есептер мен түсініктемелер беруді талап етуге;
2) Қызмет беруші ұсынған нәтижелерге қатысты дәлелді қарсылықтарды жіберу, оларды пысықтауды және келісілген мерзімде түсіндіруді талап етуге.
11. Қызмет беруші құқылы:
1) Тапсырыс берушіден осы Шарт бойынша қызмет көрсету үшін қажетті толық, шынайы және уақтылы ақпаратты, құжаттарды алуға;
2) тексерілетін учаскелерге, оның ішінде жол жүруге, алып жүруге және қауіпсіздік техникасын қамтамасыз етуге қол жеткізуге.
5. Тараптардың жауапкершілігі
12. Осы Шартта көзделген міндеттемелер орындалмаған немесе тиісінше орындалмаған жағдайда тараптар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапты болады.
13. Тапсырыс беруші іс жүзінде көрсетілген қызметтер үшін қызмет берушіге шығындарды уақтылы өтемегені үшін жауапты болады.

4. Заказчиком либо его представителем по доверенности, допускается авансирование
Поставщика в размере не более восьмидесяти процентов от общей суммы Договора в момент
заключения Договора, выплата оставшейся суммы – по предоставлению счета, в момент
завершения оказания услуги.
5. В случае, если при предоставлении платных видов услуг потребуется
предоставление на возмездной основе дополнительных платных видов услуг,
не предусмотренных договором, Поставщик с согласия Заказчика либо его представителя по
доверенности, производит корректировку и оформляют в виде дополнительного соглашения
к договору.
6. Поставщик выдает Заказчику либо его представителю по доверенности документ
подтверждающий факт оплаты, в соответствии с налоговым законодательством Республики
Казахстан.
7. В случае досрочного прекращения услуги Поставщик выплачивает Заказчику либо
его представителю по доверенности, разницу между оплаченной суммой и фактически
оказанной услуги, за исключением случаев нарушения условий Договора Заказчиком.
3. Обязанности сторон
8. Поставщик обязан:
1) выполнить работы в соответствии со сроками и условиями, установленные
настоящим договором;
2) предоставлять Заказчику либо его представителю по доверенности, счет-фактуру
согласно статье 412 Налогового кодекса Республики Казахстан, с указанием видов и объема
оказанных платных видов услуг, в установленные сроки.
9. Заказчик обязан:
1) информировать Поставщика об отказе в получении услуги или части услуги за три
дня до наступления даты оказания услуги, установленной Договором;
2) производить оплату Поставщику, за оказанные услуги, согласно указанным срокам
в Договоре.
4. Права сторон
10. Заказчик имеет право:
1) получать от Поставщика полную, достоверную и актуальную информацию о ходе
выполнения работ, а также требовать предоставления промежуточных отчетов и
разъяснений;
2) направлять мотивированные возражения в отношении предоставленных
Поставщиком результатов, требовать их доработки и разъяснения в согласованные сроки.
11. Поставщик имеет право:
1) получать от Заказчика полную, достоверную и своевременную информацию,
документы необходимые для оказания услуг по настоящему договору;
2) получать доступ к обследуемым участкам, в том числе проезда, сопровождения и
обеспечения техники безопасности.
5. Ответственность сторон
12. В случае неисполнения или ненадлежащего исполнения обязательств,
предусмотренных настоящим Договором, стороны несут ответственность в соответствии
с законами Республики Казахстан.
13. Заказчик несет ответственность за несвоевременное возмещение затрат
Поставщику за фактически оказанные услуги.

14. Тараптар осы Шарт шеңберінде өз міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда барлық даулар мен келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының қолданыстағы азаматтық заңнамасына сәйкес шешіледі.
6. Форс-мажор
15. Егер Шарт талаптарының орындалмауы форс-мажорлық мән-жайлардың нәтижесі болып табылса, Тараптар ол үшін жауапты болмайды.
16. Егер Шарттың орындалуын кешіктіру форс-мажорлық мән-жайлардың нәтижесі болып табылса, Қызмет беруші тұрақсыздық айыбын төлеуге немесе Шарттың талаптарының орындалмауына байланысты оны бұзуға жауапты болмайды.
17. Шарттың мақсаттары үшін "форс-мажор" Тараптардың бақылауына жатпайтын және күтпеген сипаттағы (әскери іс-қимылдар, табиғи немесе дүлей зілзалалар) оқиғаны білдіреді.
18. Форс-мажорлық мән-жайлар туындаған кезде Қызмет беруші екі күн ішінде Тапсырыс берушіге немесе оның сенімхаты бойынша өкіліне, осындай мән-жайларды және олардың себептері туралы жазбаша хабарламаны дереу жіберуге тиіс.
Егер Тапсырыс берушіден немесе оның сенімхаты бойынша өкілінен басқа жазбаша нұсқаулықтар келіп түспесе, Қызмет беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін мүмкіндігінше орындауды жалғастырады және форс-мажорлық мән-жайларға байланысты емес Шартты орындаудың баламалы тәсілдерін іздеуді жүргізеді.
7. Шартты өзгерту және бұзу
19. Осы Шарттың талаптары тараптардың жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі және толықтырылуы мүмкін.
20. Шартты мерзімінен бұрын бұзу ниеті туралы тараптар үш жұмыс күн ішінде бір-бірін хабардар етуге міндетті.
21. Осы Шартты бұзуға тараптардың келісімі немесе Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген негіздер бойынша сот шешімімен жол беріледі.
8. Қорытынды ережелер
22. Тараптардың ешқайсысының осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін Тараптардың жазбаша келісімінсіз үшінші тарапқа беруге құқығы жоқ.
23. Осы Шарт Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және шарттың мерзімінен бұрын тоқтатылуын қоспағанда, осы Шарт бойынша тараптардың барлық міндеттемелері орындалған кезге дейін қолданылады.
24. Бірдей заңды күші бар осы Шарт екі данада жасалды, бір данасы Тапсырыс берушіде немесе оның сенімхаты бойынша өкілінде екіншісі Қызмет берушіде болады.
Шарт Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес қағаз және электрондық түрде жасалуы мүмкін.
25. Тапсырыс беруші мен Қызмет беруші арасындағы осы Шарттың талаптарын орындауға байланысты барлық даулы мәселелер Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес шешіледі.

14. В случае невыполнения или ненадлежащего выполнения Сторонами своих
обязательств в рамках настоящего Договора все споры и разногласия разрешаются
в соответствии с действующим гражданским законодательством Республики Казахстан.
6. Форс-мажор
15. Стороны не несут ответственность за неисполнение условий Договора, если оно
явилось результатом форс-мажорных обстоятельств.
16. Поставщик не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение
Договора в силу неисполнения его условий, если задержка с исполнением Договора является
результатом форс-мажорных обстоятельств.
17. Для целей договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю
Сторон, и имеющее непредвиденный характер (военные действия, природные или стихийные
бедствия).
18. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик должен
незамедлительно в течении двух дней направить Заказчику либо его представителю
по доверенности, письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах.
Если от Заказчика либо его представителя по доверенности не поступает иных
письменных инструкций, Поставщик продолжает выполнять свои обязательства
по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов
выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
7. Изменение и расторжение Договора
19. Условия настоящего Договора могут быть изменены и дополнены по письменному
соглашению сторон.
20. О намерении досрочного расторжения Договора стороны обязаны уведомить друг
друга в течении трех рабочих дней.
21. Расторжение настоящего Договора допускается по соглашению Сторон или
по решению суда по основаниям, предусмотренным гражданским законодательством
Республики Казахстан.
8. Заключительные положения
22. Ни одна из сторон не имеет право передавать свои обязательства по настоящему
Договору третьей стороне без письменного согласия сторон.
23. Настоящий Договор вступает в силу со дня подписания его сторонами и действует
до момента исполнения всех обязательств сторон по настоящему Договору, за исключением
досрочного прекращения Договора.
24. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах, имеющих одинаковую
юридическую силу, один экземпляр находится у Заказчика либо его представителя
по доверенности, другой – у Поставщика.
Договор может заключаться в бумажном и электронном виде в соответствии
с гражданским законодательством Республики Казахстан.
25. Все спорные вопросы между Заказчиком и Поставщиком, связанные
с исполнением условий настоящего Договора, разрешаются в соответствии с гражданским
законодательством Республики Казахстан.

26. Осы Шартта көзделмеген барлық жағдайларда Тараптар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасын басшылыққа алады.
9. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері:
Қызмет беруші: Тапсырыс беруші: _________________ _______________

26. Во всем, что не предусмотрено настоящим Договором, Стороны руководствуются
гражданским законодательством Республики Казахстан.
9. Адреса и реквизиты Сторон:
Поставщик:                                                Заказчик:
_________________                                          ______________