2025 жылға Маңғыстау облысы бойынша басым дақылдар, оның ішінде көпжылдық екпелер өндірісін дамытуды субсидиялауға арналған басым дақылдардың тiзбесін және субсидиялар нормаларын бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 22 маусымдағы № 157 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 20209 болып тіркелген) сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес 2025 жылға Маңғыстау облысы бойынша басым дақылдар, оның ішінде көпжылдық екпелер өндірісін дамытуды субсидиялауға арналған басым дақылдардың тiзбесі және субсидиялар нормалары бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н.Қилыбай
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2025 жылғы "22" маусымдағы
№ 157 қаулысына қосымша
2025 жылға Маңғыстау облысы бойынша басым дақылдар, оның ішінде көпжылдық екпелер өндірісін дамытуды субсидиялауға арналған басым дақылдардың тiзбесі және субсидиялар нормалары
Басым дақылдардың тiзбесі
Өлшем бірлігі
1 гектарға субсидиялар нормалары
1
Жабық топырақта өсірілетін көкөніс дақылдары (бір дақыл айналымы):
гектар
теңге
Өнеркәсіптік жылыжай кешендері
гектар

Об утверждении перечня приоритетных культур и норм субсидий на субсидирование развития производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений, по Мангистауской области на 2025 год
Постановление акимата Мангистауской области от 22 июня 2024 года № 157
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №20209), акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень приоритетных культур и нормы субсидий на субсидирование развития производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений, по Мангистауской области на 2025 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Мангистауской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н.Килыбай
Приложение
к постановлению акимата
Мангистауской области
от "22" маусымдағы 2025 года № 157
Перечень приоритетных культур и нормы субсидий на субсидирование развития производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений, по Мангистауской области на 2025 год
Перечень приоритетных культур
Единица измерения
Норма субсидий на 1 тонну (гектар)
1
Овощные культуры, возделываемые в закрытом грунте (на один культурооборот):
гектар
тенге
промышленных тепличных комплексах
гектар