Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 41 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер Кодексінің 17-бабының 1-1) тармақшасына, 69-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес және "Өзгент ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің 2024 жылдың 12 сәуірдегі №01-10/45 шығыс хатына сәйкес Жаңақорған ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес каналдардың күрделі жөндеу (қазып тазалау) мақсатында жер учаскелерін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай, Жаңақорған ауданы, Өзгент ауылдық округі аумағында орналасқан Р-17 каналынан жалпы көлемі – 6,7637 гектар, Р-19 каналынан жалпы көлемі – 6,2223 гектар және К2-10 каналынан жалпы көлемі – 14,9202 гектар жер учаскелеріне 2029 жылдың 31 желтоқсанына дейінгі мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін.

Об установлении общественного сервитута
Постановление Жанакорганского районного акимата Кызылординской области от 31 марта 2025 года № 41
В соответствии с подпунктом 1-1) статьи 17, пунктом 4 статьи 69 Земельного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 10) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании письма коммунального государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Озгент" №01-10/45 от 12 апреля 2024 года акимат Жанакорганского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут сроком до 31 декабря 2029 года на земельный участок общей площадью 6,7637 га канала Р-17, общей площадью 6,2223 га канала Р-19 и на земельный участок общей площадью 14,9202 га канала К2-10, расположенный на территории сельского округа Озгент Жанакорганского района, без изъятия земельных участков у собственников и землепользователей в целях капитального ремонта (выкопка) каналов согласно приложению к настоящему постановлению.

2. "Өзгент ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, Жаңақорған ауданы, Өзгент ауылдық округі аумағында күрделі жөндеу (қазып тазалау) мақсатында жер учаскелерін пайдалану кезінде Қазақстан Республикасының заңнама талаптарын сақтасын және операция аяқталғаннан кейін бүлінген жерлерді қалпына келтіруді жүргізсін.
3. "Жаңақорған ауданының ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын басқа да шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.

2. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Озгент" при использовании земельных участков в целях капитального ремонта (выкопка) каналов на территории сельского округа Озгент Жанакорганского района соблюдать требования законодательства Республики Казахстан и произвести рекультивацию нарушенных земель после завершения операции.
3. Коммунальному государственному учреждению "Отдел сельского хозяйства и земельных отношений Жанакорганского района" обеспечить принятие других мер, вытекающих из настоящего постановления.