"COPPER MINING INDUSTRY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің "Қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін жер учаскелеріне қауымдық сервитут белгілеу туралы
Қарағанды облысы Осакаров ауданының әкімдігінің 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 89/03 қаулысы.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров ауданының әкімдігінің 10.12.2025 № 112/03 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17-бабының 5-1) тармақшасына, 69, 71-1-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес, Осакаров ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "COPPER MINING INDUSTRY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін 2028 жылғы 06 желтоқсанға дейінгі мерзімге Осакаров ауданы Жансары ауылдық округінің аумағында орналасқан жалпы ауданы 863,078 гектар жер учаскелеріне қауымдық сервитут белгіленсін.

Об установлении публичного сервитута на земельные участки для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых товариществом с ограниченной ответственностью "COPPER MINING INDUSTRY"
Постановление акимата Осакаровского района Карагандинской области от 30 сентября 2025 года № 89/03.
Сноска. Заголовок постановления- в редакции постановления акимата Осакаровского района Карагандинской области от 10.12.2025 № 112/03.
В соответствии с подпунктом 5-1) статьи 17, статьями 69, 71-1 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 10) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Осакаровского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут на земельные участки общей площадью 863,078 гектаров, расположенные на территории сельского округа Жансары Осакаровского района без изъятия земельных участков сроком до 06 декабря 2028 года для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых товариществом с ограниченной ответственностью "COPPER MINING INDUSTRY", согласно приложению к настоящему постановлению.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров ауданының әкімдігінің 10.12.2025 № 112/03 қаулысымен.
2. "COPPER MINING INDUSTRY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (келісім бойынша) жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларға шығындарды толық көлемде өтеуі қажет. Залалдардың мөлшері мен оларды өтеу тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімімен айқындалсын.

Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления акимата Осакаровского района Карагандинской области от 10.12.2025 № 112/03.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "COPPER MINING INDUSTRY" (по согласованию) необходимо возместить убытки собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме. Размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров ауданының әкімдігінің 10.12.2025 № 112/03 қаулысымен.
3. "Осакаров ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қамтамасыз ету:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкіне енгізу және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау үшін қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде жіберілуін;

Сноска. Пункт 2 – в редакции постановления акимата Осакаровского района Карагандинской области от 10.12.2025 № 112/03.
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Осакаровского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Осакаров ауданының әкімі Р. Нурмуханбетов
Осакаров ауданы әкімдігінің
2025 жылғы "30" қыркүйектегі
№89/03
қаулысына қосымша
Оларға қатысты жария сервитут белгіленуге жататын қатты пайдалы қазбаларды барлауға арналған лицензияның 2022 жылғы 06 желтоқсандағы № 1919-EL шекарасындағы жер учаскелерінің тізбесі
№№
Кадастрлық нөмір
Участкенің орналасқан жері
Жария сервитут белгіленуге жататын учаскелер бөліктерінің ауданы (лицензия шекарасында), га
1.

2) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Осакаровского района Р. Нурмуханбетов
Приложение
к постановлению акимата
Осакаровского района
от "30" сентября 2025 года
№89/03
Перечень земельных участков в границах лицензии на разведку твердых полезных ископаемых от 06 декабря 2022 года № 1919-EL, в отношении которых подлежит установлению публичный сервитут
№№
Кадастровый номер
Местоположение участка
Площадь частей участков, в отношении которых подлежит установлению публичный сервитут (в границах лицензии), га
1.

09-137-037-084
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Жансары ауылдық округі, "ЕвразияИнвест Ltd" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
603,475
2.
09-137-037-023
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Жансары ауылдық округі, "ЕвразияИнвест Ltd" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
129,365
3.
09-137-037-080
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Жансары ауылдық округі, "ЕвразияИнвест Ltd" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
54,328
4.
09-137-037-133
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Жансары ауылдық округі, Кабидал Байтулла
75,91
БАРЛЫҒЫ
863,078

09-137-037-084
Карагандинская область, Осакаровский район, сельский округ Жансары, товарищество с ограниченной ответственностью "ЕвразияИнвест Ltd"
603,475
2.
09-137-037-023
Карагандинская область, Осакаровский район, сельский округ Жансары, товарищество с ограниченной ответственностью "ЕвразияИнвест Ltd"
129,365
3.
09-137-037-080
Карагандинская область, Осакаровский район, сельский округ Жансары, товарищество с ограниченной ответственностью "ЕвразияИнвест Ltd"
54,328
4.
09-137-037-133
Карагандинская область, Осакаровский район, сельский округ Жансары, Кабидал Байтулла
75,91
ВСЕГО
863,078