Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 4 шiлдедегi № 307-НҚ бұйрығы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 13) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа:
1) 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Абай атындағы Қазақ ұлттық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
2) 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Мұхтар Әуезов атындағы Қазақ ұлттық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
3) 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Михаил Лермонтов атындағы Ұлттық орыс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
4) 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ғабит Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
5) 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Наталия Сац атындағы Орыс мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
6) 6-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Республикалық мемлекеттік академиялық корей музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
7) 7-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Құдыс Қожамияров атындағы республикалық мемлекеттік академиялық ұйғыр музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
8) 8-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Республикалық академиялық неміс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
9) 9-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық филармониясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

Об установлении цен на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканскими государственными казенными предприятиями Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 4 июля 2025 года № 307-НҚ.
В соответствии с подпунктом 13) статьи 15 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые:
1) республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный театр оперы и балета имени Абая" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный театр драмы имени Мухтара Ауэзова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный русский театр драмы имени Михаила Лермонтова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный академический казахский театр для детей и юношества имени Габита Мусрепова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный академический русский театр для детей и юношества имени Наталии Сац" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский государственный академический корейский театр музыкальной комедии" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский государственный академический уйгурский театр музыкальной комедии имени Куддуса Кужамьярова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский академический немецкий драматический театр" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) республиканским государственным казенным предприятием "Казахская государственная академическая филармония имени Жамбыла" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 9 к настоящему приказу;

10) 10-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық халық аспаптар оркестрі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
11) 11-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының "Салтанат" мемлекеттік би ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
12) 12-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік академиялық би театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
13) 13-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Камератасы" классикалық музыка ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
14) 14-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Роза Бағланова атындағы "Қазақконцерт" мемлекеттік академиялық концерттік ұйымы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
15) 15-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
16) 16-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасы Ұлттық орталық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
17) 17-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Әбілхан Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық өнер музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
18) 18-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Сирек кездесетін қияқты саз аспаптарының мемлекеттік коллекциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
19) 19-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Мәдениеттерді жақындастыру орталығы" мемлекеттік музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
20) 20-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ордабасы" ұлттық тарихи-мәдени қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

10) республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный оркестр народных инструментов имени Курмангазы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный ансамбль танца Республики Казахстан "Салтанат" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный академический театр танца Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) республиканским государственным казенным предприятием "Ансамбль классической музыки "Камерата Казахстана" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) республиканским государственным казенным предприятием "Государственная академическая концертная организация "Қазақконцерт имени Розы Баглановой" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный центральный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный музей искусств Республики Казахстан имени Абылхана Кастеева" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) республиканским государственным казенным предприятием "Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный музей "Центр сближения культур" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный историко-культурный заповедник "Ордабасы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 20 к настоящему приказу;

21) 21-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Берел" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
22) 22-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Есік" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
23) 23-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Отырар" мемлекеттік археологиялық музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
24) 24-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
25) 25-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Әзірет Сұлтан" ұлттық тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
26) 26-қосымшаға сәйкес Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Абайдың "Жидебай-Бөрілі" мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
27) 27-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ежелгі Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
28) 28-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Таңбалы" мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
29) 29-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Сарайшық" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
30) 30-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ботай" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
31) 31-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Бозоқ" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

21) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Берел" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Есік" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный археологический музей-заповедник "Отырар" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный историко-культурный и природный музей-заповедник "Ұлытау" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный историко-культурный музей-заповедник "Әзірет Сұлтан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный музей-заповедник Абая "Жидебай-Бөрілі" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ежелгі Тараз ескерткіштері" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный и природный музей-заповедник "Таңбалы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Сарайшық" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ботай" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Бозоқ" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 31 к настоящему приказу;

32) 32-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Петр Чайковский атындағы Алматы музыкалық колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
33) 33-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Жүсіпбек Елебеков атындағы республикалық эстрада-цирк колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
34) 34-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Александр Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
35) 35-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Орал Таңсықбаев атындағы Алматы сәндік-қолданбалы өнер колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
36) 36-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қалибек Қуанышбаев атындағы Қазақ ұлттық музыкалық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар белгіленсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты күшіне енгеннен кейін Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты күшіне енгеннен кейін үш жұмыс күн ішінде осы бұйрықтың 1-тармағында көрсетілген Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдарға жұмыс үшін және олардың интернет-ресурсына орналастыру үшін жолдауды.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.

32) республиканским государственным казенным предприятием "Алматинский музыкальный колледж имени Петра Чайковского" Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский эстрадно-цирковой колледж имени Жусипбека Елебекова" Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) республиканским государственным казенным предприятием "Алматинское хореографическое училище имени Александра Селезнева" Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) республиканским государственным казенным предприятием "Алматинский колледж декоративно-прикладного искусства имени Орала Тансыкбаева" Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный музыкально-драматический театр имени Калибека Куанышбаева" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 36 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению 37 к настоящему приказу.
3. Комитету культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования.
3) в течение трех рабочих дней направления организациям, находящимся в ведении Министерства культуры и информации Республики Казахстан и его ведомств указанных в пункте 1 настоящего приказа для работы и размещения на их интернет-ресурсе после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Абай атындағы Қазақ ұлттық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Ағымдағы репертуардың опералық спектакліне кіру билеті
1)
партердің 1-2 қатары:
1 қатар 4 – 29-орын;
2 қатар 4 – 31 орын
1 билет
4000
2)
партердің 1-2 қатары:
1 қатар 1 – 3-орын, 30 – 32-орын;
2 қатар 1 – 3 орын, 32 – 34-орын
3500
3)
партердің 3-6 қатары:
4 – 31 орын

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
Приложение 1
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный театр оперы и балета имени Абая" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на оперный спектакль текущего репертуара
1)
1-2 ряд партера:
1 ряд с 4 по 29 место;
2 ряд с 4 по 31 место
1 билет
4000
2)
1-2 ряд партера:
1 ряд с 1 по 3 место, с 30 по 32 место; 2 ряд с 1по 3 место, с 32 по 34 место
3500
3)
3-6 ряд партера:
с 4 по 31 место

7500
4)
2 қатар:
1 орыннан 3 орынға дейін
32-ден 34-орынға дейін
7500
5)
партердің 3-6 қатары:
4 орыннан 31 орынға дейін
8500
6)
партердің 3-6 қатары:
1 орыннан 3 орынға дейін
32-ден 34-орынға дейін
7500
7)
партердің 7 қатары:
4 орыннан 31 орынға дейін
900
1 орыннан 3 орынға дейін
8500
32-ден 34-орынға дейін
8500
8)
партердің 8-12 қатары:
4 орыннан 31 орынға дейін
8500
1 орыннан 3 орынға дейін
7500
32-ден 34-орынға дейін
7500
9)
партердің 13-18 қатары
7500
10)
амфитеатр 1-5 қатары
6000
11)
балкон 1-4 қатары
3500
12)
№1, 3 ложаның 1-2 қатарлары
4500
13)
№2 ложаның 1-2 қатарлары
6000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
"Жоғарғы" мәртебесін белгілеу туралы шешімді көркемдік кеңес қабылдайды.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Мұхтар Әуезов атындағы Қазақ ұлттық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасы
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Үлкен залдағы спектакльдерге кіру билеті

7500
4)
2 ряд:
1 по 3 место
32 по 34 место
7500
5)
3-6 ряд партера:
4 по 31 место
8500
6)
3-6 ряд партера:
1 по 3 место
32 по 34 место
7500
7)
7 ряд партера:
4 по 31 место
900
1 по 3 место
8500
32 по 34 место
8500
8)
8-12 ряд партера:
4 по 31 место
8500
1 по 3 место
7500
32 по 34 место
7500
9)
13-18 ряд партера
7500
10)
1-5 ряд амфитеатра
6000
11)
1-4 ряд балкона
3500
12)
1-2 ряд ложи №1, 3
4500
13)
1-2 ряд ложи №2
6000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года №259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Решение обозначение статуса "топовый" принимается художественным советом.
Приложение 2
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный театр драмы имени Мухтара Ауэзова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на спектакль в большом зале

1)
1-5 қатар
1 билет
5000
2)
6-15 қатар
3000
6
Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша гастрольдік спектакльдерге кіру билеттері
1)
1-5 қатар
1 билет
3000
2)
6-15 қатар
1000
7
Бірлескен іс-шараларды өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызметтер
1)
үлкен зал
1 іс-шара
3 500 000
2)
кіші зал
1 500 000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Михаил Лермонтов атындағы Ұлттық орыс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің құны теңгемен
1
Үлкен залда орташа рейтингі бар спектакльдерге кіру билеттері

1)
1 – 5 ряд
1 билет
5000
2)
6 – 15 ряд
3000
6
Входной билет на гастрольные спектакли по регионам Республики Казахстан
1)
1 – 5 ряд
3000
2)
6 – 15 ряд
1000
7
Услуги по предоставлению зала для проведения совместных мероприятий
1)
большой зал
1 мероприятие
3 500 000
2)
малый зал
1 500 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11964) лица с инвалидностью первой и второй группы и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 3
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Национальный русский театр драмы имени Михаила Лермонтова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара, работы, услуги (входной билет)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входные билеты на спектакли со средним рейтингом в большом зале

3)
А сектордың 5-6 қатары, В сектордың 3 қатары, С сектордың 3 қатары
5000
4)
А сектордың 1-2 қатары, В сектордың 1 қатары
8000
5)
А сектордың 3-4 қатары, В сектордың 2 қатар
7000
6)
А сектордың 5-6 қатары, В сектордың 3 қатар
5000
7)
А сектордың 1-2 қатары, С сектордың 1 қатары
8000
8)
А сектордың 3-4 қатары, С сектордың 2 қатары
7000
9)
А сектордың 5-6 қатары, С сектордың 3 қатары
5000
15
Бірлескен сахналық-қойылымдық іс-шараларды (спектакльдер, концерттер, фестивальдар, шығармашылық кештер) өткізу
1 іс-шара
дүйсенбіде үлкен залда – 800000,
сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі үлкен залда – 1000000,
жұма, сенбі, жексенбі, мереке күндері үлкен залда – 1500000,
барлық күндерде кіші залда – 300000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ғабит Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1

3)
Сектор А 5-6 ряды, сектор В 3 ряд, сектор С 3 ряд
5000
4)
Сектор А 1-2 ряды, сектор В 1ряд
8000
5)
Сектор А 3-4, сектор В 2 ряд
7000
6)
Сектор А 5-6 ряды, сектор В 3 ряд
5000
7)
Сектор А 1-2 ряды, сектор С 1 ряд
8000
8)
Сектор А 3-4 ряды, сектор С 2 ряд
7000
9)
Сектор А 5-6 ряды, сектор С 3 ряд
5000
15
Проведение совместных сценическо-постановочных мероприятий (спектакли, концерты, фестивали, творческие вечера)
1 мероприятие
понедельник в большом зале – 800000,
вторник, среда, четверг в большом зале – 1000000,
пятница, суббота, воскресенье, в праздничные дни в большом зале – 1500000,
все дни в
малом зале – 300000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 4
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный академический казахский театр для детей и юношества имени Габита Мусрепова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1

1)
балаларға арналған
1 билет
1500
2)
ересектерге арналған
2000
8
Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша ересектерге арналған гастрольдік спектакльдерге (сағат 14.00-ден кейін) кіру билеттері
1)
алдыңғы сектор
1 билет
5000
2)
ортаңғы сектор
3000
3)
артқы сектор
2000
9
Бірлескен іс-шараларды өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызметтер
1 сағат
500000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Наталия Сац атындағы орыс мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасы
р/с
Тауардың (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Тарихи сахнадағы күндізгі жоғары рейтингі бар спектакльдер

1)
для детей
1 билет
1500
2)
для подростков
2000
8
Билеты на гастроли по регионам Республики Казахстан на спектакли (после 14.00 часов) для взрослых
1)
передний сектор
1 билет
5000
2)
средний сектор
3000
3)
задний сектор
2000
9
Услуги по предоставлению зала для проведения совместных мероприятий:
1 час мероприятия
500000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 5
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный академический русский театр для детей и юношества имени Наталии Сац" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Дневные спектакли с высоким рейтингом на исторической сцене

2)
партердің артқы қатары
2000
3)
амфитеатр
1500
4)
балкон
1000
12.2
Кешкі спектакльдер
1)
партердің алдыңғы қатары
1 билет
5000
2)
партердің артқы қатары
4000
3)
амфитеатр
3000
4)
балкон
1500
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Республикалық мемлекеттік академиялық корей музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Күндізгі (жоғары рейтингті) спектакльдерге кіру билеті

2)
задние ряды партера
2000
3)
амфитеатр
1500
4)
балкон
1000
12.2
вечерние спектакли
1)
передние ряды партера
1 билет
5000
2)
задние ряды партера
4000
3)
амфитеатр
3000
4)
балкон
1500
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 6
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский государственный академический корейский театр музыкальной комедии" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на дневные спектакли (с высоким рейтингом)

1500
2)
артқы сектор
1000
17
Бірлескен іс-шараны өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызметтер
1)
1 сағат
1 іс-шара
200000
2)
4 сағатқа дейін
400000
3)
4 сағаттан жоғары
600000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Құдыс Қожамияров атындағы республикалық мемлекеттік академиялық ұйғыр музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар

1500
2)
задний сектор
1000
17
Услуги по предоставлению зала для проведения совместного мероприятия
1)
1 час
1 мероприятие
200000
2)
До 4 часов
400000
3)
Свыше 4 часов
600000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 7
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский государственный академический уйгурский театр музыкальной комедии имени Куддуса Кужамьярова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан

1)
"Театр сахнасы"(топтық экскурсия)
1 билет
2500
11
Оқыту шеберлік сыныптарын ұйымдастыру және өткізу
1)
"Шешендік өнер" шеберлік сыныбы (8 сабақ курсы)
1 абонемент
25000
2)
"Би шеберлігі" шеберлік сыныбы (8 сабақ курсы)
25000
3)
"Музыкалық аспапта ойнау дағдылары" Мастер-класс (8 сабақ курсы)
25000
12
1)
Театр интерьеріндегі фотосессиялар (1 сағат)
25000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Республикалық академиялық неміс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтың) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
"Үлкен зал" премьералық қойылымдарына кіру билеті

1)
"Театральное закулисье" (групповая экскурсия)
1 билет
2500
11
Организация и проведение обучающих мастер классов
1)
Мастер-класс "Ораторское искусство" (Курс 8 занятий)
1 абонемент
25000
2)
Мастер-класс "Танцевальное мастерство" (Курс 8 занятий)
25000
3)
Мастер-класс "Навыки игры на музыкальном инструменте" (Курс 8 занятий)
25000
12
Фотосессии в интерьерах театра
1)
Фотосессии в интерьерах театра (1 час)
25000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года №259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 8
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский академический немецкий драматический театр" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на премьерные спектакли "Большой зал"

1)
"В" секторы
1 билет
5000
2)
"А" және "С" секторлары
4000
3)
Құжаттар ұсынылған кезде студенттер мен зейнеткерлерге
3000
25
Театр аумағында және ғимаратында фото және видео түсіру
1)
Жеке тұлғаларға
1 сағат
15000
2)
Заңды тұлғаларға
25000
26
Театрды жалға алу
1)
Үлкен зал, фойе
1 күн
1000000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық филармониясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар

1)
Сектор "В"
1 билет
5000
2)
Сектор "А" и "С"
4000
3)
Студентам и пенсионерам при предоставлении документов
3000
25
Фото и видео съемка на территории и здании театра
1)
Физическим лицам
1 час
15000
2)
Юридическим лицам
25000
26
Аренда театра
1)
Большой зал, фойе
1 день
1000000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года №259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 9
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Казахская государственная академическая филармония имени Жамбыла" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан

1)
Фойе 1-2 қабат
1 іс-шара
300 000
2)
Орган
500 000
3)
Рояль
100 000
4)
Жарықтандыру жабдықтары
100 000
5)
Дыбыстық жабдық
200 000
6)
Ақпараттық билборд (баннер маңдайшасы), бір баған
25000
7)
Ақпараттық билборд (баннер маңдайшасы), екі баған
50000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық халық аспаптар оркестрі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Құрманғазы атындағы оркестрдің залында өткізілетін концертке кіру билеті

1)
Фойе 1-2 этаж
1 мероприятие
300 000
2)
Орган
500 000
3)
Рояль
100 000
4)
Световое оборудование
100 000
5)
Звуковое оборудование
200 000
6)
Билборд информационный (вывеска баннера), одна колонна
25000
7)
Билборд информационный (вывеска баннера), две колонны
50000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года №259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 10
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный оркестр народных инструментов имени Курмангазы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на концерт, проводимый в концертном зале оркестра имени Курмангазы

1)
1 сағат
1 іс-шара
400 000
2)
2-5 сағат
800 000
3)
5-8 сағат
1 400 000
4)
8 сағаттан жоғары
2 000 000
6
Толық құрамның бір концерттік нөмірі
1 концерт
2 000 000
7
Толық емес құрамның бір концерттік нөмірі
1 концерт
1 000 000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының "Салтанат" мемлекеттік би ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
"Абай атындағы Қазақ ұлттық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының залындағы концертке кіру билеті

1)
1 час
1 мероприятие
400 000
2)
2-5 часов
800 000
3)
5-8 часов
1 400 000
4)
свыше 8 часов
2 000 000
6
Один концертный номер оркестра полного состава
1 концерт
2 000 000
7
Один концертный номер оркестра не полного состава
1 концерт
1 000 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 11
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный ансамбль танца Республики Казахстан "Салтанат" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на концерт в зале республиканского государственного казенного предприятия "Казахский национальный театр оперы и балета имени Абая"

1)
театр костюмдері мен реквизиттерді уақытша пайдалануға беру
Костюм (қарапайым) / тәулігіне
Костюм (күрделі) / тәулігіне
15 000
25 000
2)
жарғылық қызмет шеңберінде сахналық костюмдердің эскиздерін әзірлеу және дайындау
Костюм эскизі
Костюм тігу (қарапайым), тапсырыс берушінің материалдарынан
Костюм тігу (күрделі), тапсырыс берушінің материалдарынан
50 000
80 000
100 000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Камератасы" классикалық музыка ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасы
Р/с
Тауардың (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің құны теңгемен
1
Концерттік бағдарламаның премьерасына кіру билеті

1)
предоставление театральных костюмов и реквизита во временное пользование
Костюм (простой)/сутки
Костюм (сложный)/сутки
15 000
25 000
2)
разработка и изготовление эскизов сценических костюмов в рамках уставной деятельности
Эскиз костюма
Пошив костюма (простой), из материалов заказчика
Пошив костюма (сложный), из материалов заказчика
50 000
80 000
100 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года №259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 13
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Ансамбль классической музыки "Камерата Казахстана" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на премьеру концертной программы

3)
аудандық маңызы бар қалалар
500000
4)
ауылдық округтер
350000
5
Бірлескен сахналық-қойылымдық іс-шаралар өткізу
1)
композиторлар Одағы мүшелерінің шығармашылық кештері
1 іс-шара
300000
2)
республикалық маңызы бар фестивальдар, конкурстар
1200000
3)
қалалық маңызы бар фестивальдар, конкурстар
1000000
4)
премьералар, республикалық маңызы бар жобалар
1500000
5)
премьералар, қалалық маңызы бар жобалар
1000000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 шілдедегі №259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қолжетімділігін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11964 болып тіркелген) бірінші және екінші мүгедектігі бар адамдар он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар топтар мен балалар қызметтерді бюджет қаражаты есебінен, ал үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар – көрсетілген қызметтер құнының 50 пайызын төлей отырып пайдаланады.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Роза Бағланова атындағы "Қазақконцерт" мемлекеттік академиялық концерттік ұйымы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Тауар атауы (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің)
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Үлкен залдағы концертке кіру билеті
1.1
Эстрадалық концерт

3)
города районного значения
500000
4)
сельские округа
350000
5
Проведение совместных сценическо-постановочных мероприятий
1)
творческие вечера членов Союза композиторов
1 мероприятие
300000
2)
фестивали, конкурсы республиканского значения
1200000
3)
фестивали, конкурсы городского значения
1000000
4)
премьеры, проекты республиканского значения
1500000
5)
премьеры, проекты городского значения
1000000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 14
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственная академическая концертная организация "Қазақконцерт имени Розы Баглановой" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 14 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на концерт в большом зале
1.1
Эстрадный концерт

1)
партер, 2-7 қатар
1 билет
8000
2)
партер, 8-12 қатар
7000
3)
партер, 14-18 қатар
6000
4)
бельэтаж
5000
5)
балкон
3000
6)
галерея, эстрадалық концерт
2000
7)
Балалар билеті (6-12 жас) билет құнының 50%
1.2
Театралдық қойылымы
1)
партер
1 билет
6000
2)
бельэтаж
4000
3)
балкон
3000
4)
галерея, эстрадалық концерт
2000
5)
Балалар билеті (6-12 жас) билет құнының 50%
1.3
Классикалық концерт
1)
партер, 2-7 қатар
1 билет
4000
2)
партер, 2-7 қатар
3500

1)
партер, 2-7 ряд
1 билет
8000
2)
партер, 8-12 ряд
7000
3)
партер, 14-18 ряд
6000
4)
Бельэтаж
5000
5)
Балкон
3000
6)
галерея, эстрадный концерт
2000
7)
Детский билет (6-12 лет) 50% от стоимости билета
1.2
Театральная постановка
1)
Партер
1 билет
6000
2)
Бельэтаж
4000
3)
Балкон
3000
4)
галерея, эстрадный концерт
2000
5)
Детский билет (6-12 лет) 50% от стоимости билета
1.3
Классический концерт
1)
партер, 2-7 ряд
1 билет
4000
2)
партер, 2-7 ряд
3500

1)
30 минут
1 концерт
350000
2)
1 сағат
700000
30
Бірлескен сахналық-қойылымдық іс-шаралар өткізу (концерт, фестиваль, шығармашылық кеш)
1)
1 сағат
1 концерт
500000
2)
2-5 сағат
800000
3)
5-8 сағат
1000000
4)
8 сағаттан жоғары
1500000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
15-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р/с
Тауардың (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің құны теңгемен
1
Қазақстан Республикасының азаматтары үшін кіру билеті:
1)
ересек
1 билет
1 000
2)
студенттерге (растайтын құжаттарды көрсеткен жағдайда
700
3)
мектеп жасындағы балалар мен зейнеткерлерге (растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда)
500
4)
Шетел азаматтары үшін кіру билеті (гидсіз)
1 билет
5 000
2
Қазақстан Республикасы азаматтарының жеңілдікті санаттары үшін кіру билеті (растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда)
1)
Ұлы Отан соғысының, Ауған соғысының ардагерлері және оларға теңестірілгендер
1 билет
тегін
2)
денсаулық мүмкіндіктері шектеулі адамдар және олармен бірге жүретін адамдар
3)
7 жасқа дейінгі балалар
4)
Әскери қызметшілер (курсанттарға)
5)
көп балалы отбасылардың мүшелері (ата-аналарын қосқанда 18 жасқа дейін)

1)
30 минут
1 концерт
350000
2)
1 час
700000
30
Совместное проведение сценическо-постановочных мероприятий (концерт, фестиваль, творческий вечер)
1)
1 час
1 концерт
500000
2)
2-5 часов
800000
3)
5-8 часов
1000000
4)
свыше 8 часов
1500000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года №259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 15
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Национальный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 15 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименования товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет для граждан Республики Казахстан:
1)
взрослый
1 билет
1 000
2)
студентам (при предъявлении подтверждающих документов
700
3)
детям школьного возраста и пенсионерам (при предъявлении подтверждающих документов)
500
4)
Входной билет для иностранных граждан (без экскурсовода)
1 билет
5 000
2
Входной билет для льготной категории граждан Республики Казахстан (при предъявлении подтверждающих документов)
1)
ветераны Великой Отечественной Войны, Афганской войны и приравненных к ним
1 билет
бесплатно
2)
люди с ограниченными возможностями здоровья и сопровождающие их лица
3)
дети до 7лет
4)
Военнослужащие (курсантам)
5)
члены многодетных семей (до 18 лет, включая родителей)

6)
балалар үйлерінің тәрбиеленушілері
3
Қазақстан Республикасының азаматтары үшін №1 және №2 Алтын залына кіру билеті (аудио-гид тегін)
1)
ересек
1 билет
1 000
2)
студенттерге (растайтын құжаттарды көрсеткен жағдайда
700
3)
мектеп жасындағы балалар мен зейнеткерлерге (растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда)
500
4)
шетелдіктерге арналған №1 және №2 Алтын залына кіру билеті азаматтар (аудиогид тегін)
1 билет
1 000
4
Шетелдік көрмелерге кіру билеттері
1)
ересек
1 билет
2 000

6)
воспитанники детских домов
3
Входной билет в зал Золота № 1 и № 2 для граждан Республики Казахстан (аудио-гид бесплатно)
1)
взрослый
1 билет
1 000
2)
студентам (при предъявлении подтверждающих документов
700
3)
детям школьного возраста и пенсионерам (при предъявлении подтверждающих документов)
500
4)
входной билет в зал Золота № 1 и № 2 для иностранных граждан (аудиогид бесплатно)
1 билет
1 000
4
Входные билеты на зарубежные выставки
1)
взрослый
1 билет
2 000

1)
күрделі емес реставрациялау (механикалық тазалау, құрғақ, ылғалды жуу, кептіру)
1 шаршы сантиметр
15 000
2)
күрделілігі орташа реставрациялау (жарықтарды бекіту, деформацияларды жою, тұзсыздандыру, 2-3 элементтерді желімдеу)
30 000
3)
күрделі реставрациялау (жоғалған элементтердің, бөлшектердің орнын толтыру және өсіру, желімнің тігістерін мастикалау)
40 000
20
Музейі реконструкциялардың көшірмелерін жасау
1)
"Алтын адам" реконструкциясының толық ұзындықтағы көшірмелерін (бас киімімен бірге 2,6 м.), сондай-ақ реконструкцияның ұқсас көшірмелерін жасау
1 бірлік

1)
несложная реставрация (механическая чистка, промывка сухая, влажная, сушка)
1 квадратный сантиметр
15 000
2)
реставрация средней сложности (укрепление трещин, удаление деформации, обессоливание, склейка 2-3-х элементов)
30 000
3)
сложная реставрация (восполнение и наращивание утраченных элементов, деталей, мастиковка швов клейки)
40 000
20
Изготовление копий музейных реконструкции
1)
изготовление копий реконструкции "Золотой человек" в полный рост (вместе с головным убором 2,6 метра), а также аналогичных копий реконструкции
1 единица

15 800 000
2)
биіктігі 60-65 сантиметр болатын "Алтын адам" реконструкциясының көшірмелерін, сондай-ақ реконструкцияның ұқсас көшірмелерін жасау
1 бірлік
5 000 000
3)
музейі экспонаттарын реконструкциялаудың көшірмелерін жасау
1 бірлік
35 000 - 5 000 000
4)
күрделі реставрация емес (материалға қарамастан)
2 шаршы сантиметр
1000-3000
5)
күрделілігі орташа реставрациялау (материалға қарамастан)
3 500 - 6 000
6)
күрделі реставрация (материалға қарамастан)

15 800 000
2)
изготовление копий реконструкции "Золотой человек" высота 60-65 сантиметров, а также аналогичных копий реконструкции
1 единица
5 000 000
3)
изготовление копий реконструкций музейных экспонатов
1 единица
35 000 - 5 000 000
4)
не сложная реставрация (не зависимо от материала)
2 квадратных сантиметра
1000-3000
5)
реставрация средней сложности (не зависимо от материала)
3 500 - 6 000
6)
сложная реставрация (не зависимо от материала)

7 000 - 40 000
7)
күрделі емес, археологиялық олжаларды реставрациялау және консервациялау
1 шаршы сантиметр
2 000 -4 000
8)
күрделілігі орташа археологиялық олжаларды реставрациялау және консервациялау
4 500 - 7 500
9)
археологиялық олжаларды кешенді реставрациялау және консервациялау
8 000 - 40 000
21
Сараптамалық қорытынды беру
1)
заттың мәдени құндылығын растау
1 экспонат
50 000
2)
сараптамалық қорытынды – мәдени құндылықтарды шетелге әкету жөніндегі сараптама хаттамасына қосымша
1 экспонат
3 000
22
Қолдан жасалған кәдесый бұйымдарын жасау және сату (музейі экспонаттарының 3D көшірмелері және интерпретациялық дизайн):
1)
ассортименттегі "Алтын адам" үстел үсті мүсіншесі, (музейі экспонатының көшірмелері), өлшемі: 20×12×12 сантиметр 30×15×15 сантиметр дейін, көркем пластик, сәндік тер, ағаш, барқыт, шайырлы бояулар қолдан жасалған, стендте, түпнұсқалық қаптамада
1 бірлік
75 000
2)
үстел үсті мүсінше, үлкен, өлшемі: 14,5×9×12 сантиметр 22×10×10 сантиметр дейін, ассортиментте (музейі экспонаттарының көшірмелері), тас тұғырда көркем пластик сәндік тер, шайыр негізіндегі бояулар, барқыт, қолдан жасалған
20 000
3)
үстел үсті мүсіншесі, үлкен, өлшемі: 14,5×9×12 сантиметр 22×10×10 сантиметр дейін, ассортиментте (музейі экспонаттарының көшірмелері және дизайн интерпретациялары), пластикалық тұғырда, көркем пластик, сәндік кастрюль, шайыр негізіндегі бояулар, барқыт, қолдан жасалған
15 000
4)
үстел үсті мүсіншесі, орташа, өлшемі: бастап 10*10*5 дейін қараңыз 17*6*2 сантиметр, ассортиментте (музейі экспонаттарының көшірмелері), тас тұғырда, көркем пластик, сәндік тер, шайыр негізіндегі бояулар, барқыт, қолдан жасалған
9 000
5)
үстел үсті мүсіншесі, орташа, өлшемі: бастап 10*10*5 дейін қараңыз 17*6*2 сантиметр, ассортиментте (музейі экспонаттарының көшірмелері және дизайн интерпретациялары), пластикалық стендте, көркем пластик, сәндік кастрюль, шайыр негізіндегі бояулар, барқыт, қолдан жасалған
7 500
6)
үстел үсті мүсіншесі, орташа, өлшемі: бастап 10*10*5 дейін қараңыз 17*6*2 ассортименттен қараңыз (музейі экспонаттарының көшірмелері және дизайн интерпретациялары), көркем пластик, декоративті тер, шайыр негізіндегі бояулар, барқыт, қолдан жасалған
6 000
7)
үстел үсті мүсіншесі, шағын, өлшемі: бастап 6*3*5 дейін қараңыз 11,5*9*7 ассортиментте (музейі экспонаттарының көшірмелері), тас тұғырда, көркем пластиктен, сәндік тастан жасалған бұйымдардан, шайыр негізіндегі бояулардан, барқыттан, қолдан жасалған бұйымдарды қараңыз
7 000
8)
үстел үсті мүсіншесі, шағын, өлшемі: бастап 6*3*5 дейін қараңыз 11,5*9*7 ассортиментте (музейі экспонаттарының көшірмелері және дизайн интерпретациялары), пластикалық стендте қараңыз. көркем пластик, сәндік тер, шайыр негізіндегі бояулар, барқыт, қолдан жасалған.

7 000 - 4 0 000
7)
не сложная, реставрация и консервация археологических находок
1 квадратный сантиметр
2 000 - 4 000
8)
реставрация и консервация археологических находок средней сложности
4 500 - 7 500
9)
сложная реставрация и консервация археологических находок
8 000 - 40 000
21
Выдача экспертного заключения
1)
подтверждение культурной ценности предмета
1 экспонат
50 000
2)
экспертное заключение – приложение к протоколу экспертизы по вывозу культурных ценностей за рубеж
1 экспонат
3 000
22
Изготовление и реализация сувенирной продукции ручной работы (3Д копии музейных экспонатов и дизайн - интерпретации):
1)
статуэтка настольная "Золотой человек" в ассортименте, (копии музейного экспоната), размер: от 20×12×12 сантиметров до 30×15×15 сантиметров, художественный пластик, декоративная поталь, дерево, бархат, краски на основе смол ручная работа, на подставке, в оригинальной упаковке.
1 единица
75 000
2)
статуэтка настольная, большая, размер: от 14,5×9×12 сантиметров до 22×10×10 сантиметров, в ассортименте (копии музейных экспонатов), на каменной подставке художественный пластик декоративная поталь, краски на основе смол, бархат, ручная работа.
20 000
3)
статуэтка настольная, большая, размер: от 14,5×9×12 см до 22×10×10 см, в ассортименте (копии музейных экспонатов и дизайн - интерпретации), на пластиковой подставке, художественный пластик, декоративная поталь, краски на основе смол, бархат, ручная работа
15 000
4)
статуэтка настольная, средняя, размер: от 10*10*5 сантиметров до 17*6*2 сантиметров, в ассортименте (копии музейных экспонатов), на каменой подставке, художественный пластик, декоративная поталь, краски на основе смол, бархат, ручная работа
9 000
5)
статуэтка настольная, средняя, размер: от 10*10*5 сантиметров до 17*6*2 сантиметров в ассортименте (копии музейных экспонатов и дизайн -интерпретации), на пластиковой подставке, художественный пластик, декоративная поталь, краски на основе смол, бархат, ручная работа
7 500
6)
статуэтка настольная, средняя, размер: от 10*10*5 сантиметров до 17*6*2 сантиметров, в ассортименте (копии музейных экспонатов и дизайн- интерпретации), художественный пластик, декоративная поталь, краски на основе смол, бархат, ручная работа
6 000
7)
статуэтка настольная, малая, размер: от 6*3*5 сантиметров до 11,5*9*7 сантиметров, в ассортименте (копии музейных экспонатов), на каменной подставке, художественный пластик, декоративная поталь, краски на основе смол, бархат, ручная работа
7 000
8)
статуэтка настольная, малая, размер: от 6*3*5 сантиметров до 11,5*9*7 см, в ассортименте (копии музейных экспонатов и дизайн - интерпретации), на пластиковой подставке. художественный пластик, декоративная поталь, краски на основе смол, бархат, ручная работа.

6 500
9)
шағын үстел үсті мүсіншесі, (бастап 6*3*5 дейін қараңыз 11,5*9*7 қараңыз), ассортиментте (музейі экспонаттарының көшірмелері және дизайн интерпретациялары), көркем пластик, сәндік кастрюль, шайыр негізіндегі бояулар, барқыт, қолдан жасалған
5 000
10)
кәдесый кулоны, өлшемі: 4*7 сантиметр 9,5*6 сантиметр дейін, ассортиментте (музейі экспонаттарының көшірмелері), көркем пластик, сәндік тер, шайыр негізіндегі бояулар, барқыт, ағаш, қолдан жасалған
5 000

6 500
9)
статуэтка настольная, малая, (от 6*3*5 сантиметров до 11,5*9*7 сантиметров), в ассортименте (копии музейных экспонатов и дизайн -интерпретации), художественный пластик, декоративная поталь, краски на основе смол, бархат, ручная работа
5 000
10)
кулон сувенирный, размер: от 4*7 сантиметров до 9.5*6 см, в ассортименте (копии музейных экспонатов), художественный пластик, декоративная поталь, краски на основе смол, бархат, дерево, ручная работа
5 000

11)
кәдесый брошь, өлшемі: 8,5*4,5 сантиметр
1 бірлік
5 000
12)
кәдесый брошь, өлшемі: 6*2,5 сантиметр
4 000
13)
кәдесый брошь, өлшемі: 7,5*3,5 сантиметр
4 500
14)
кәдесый төсбелгісі, өлшемі: 4,5*3,5 сантиметр
1 бірлік
3 000
15)
кәдесый төсбелгісі, өлшемі: 3*3,5 сантиметр
2 700
16)
кәдесый төсбелгісі, өлшемі: 4*3 сантиметр
2 500
17)
сәндік панно, (археологиялық олжалар мен музейі экспонаттары бөлшектерінің көшірмелері), ассортиментте, өлшемі: 28×28 сантиметр 35×35 сантиметр дейін, шыны астындағы багет жақтауында, көркем пластик, барқыт, сәндік ыдыс, қолдан жасалған
1 бірлік

11)
брошь сувенирная, размер: 8,5*4,5 сантиметров
1 единица
5 000
12)
брошь сувенирная, размер: 6*2,5 сантиметров
4 000
13)
брошь сувенирная, размер: 7,5*3,5 сантиметров
4 500
14)
значок сувенирный, размер: 4,5*3,5 сантиметров
1 единица
3 000
15)
значок сувенирный, размер: 3*3.5 сантиметров
2 700
16)
значок сувенирный, размер: 4*3 сантиметров
2 500
17)
панно декоративное, (копии деталей археологических находок и музейных экспонатов), в ассортименте, размер: от 28×28 сантиметров – 35×35 см, в багетной раме под стеклом, художественный пластик, бархат, поталь декоративная, ручная работа
1 единица

40 000
18)
кәдесыйларға арналған қорап өлшемі: бастап 32*32*9 сантиметр дейін 37*37*9 сантиметр, материал: ПВХ, барқыт, қолдан жасалған
1 бірлік
15 000
19)
кәдесыйларға арналған қорап өлшемі: бастап 16*16*8 сантиметр 21*21*13 сантиметр дейін, материал: ПВХ, барқыт, қолдан жасалған
1 бірлік
12 000
23
Ассортименттегі музейі рәміздері бар брендтік өнімдерді, шектеулі коллекцияларды өндіру және сату
1)
музейі рәміздерімен таңбаланған магнит (6*6 сантиметр 12*12 сантиметр дейін)
1 бірлік

40 000
18)
коробка для сувениров размер: от 32*32*9 см до 37*37*9 см, материал: пвх, бархат, ручная работа
1 единица
15 000
19)
коробка для сувениров размер: от 16*16*8 см до 21*21*13см, материал: пвх, бархат, ручная работа
1 единица
12 000
23
Изготовление и реализация брендированной продукции с музейной символикой, лимитированные коллекции, в ассортименте
1)
магнит, брендированный музейной символикой (от 6*6 сантиметров до 12*12 сантиметров)
1 единица

2)
Журнал "Мәдени мұра" (жұмсақ байланыстыру, 205*275)
1 дана
7 000
3)
"Музей әлемі" журналы (жұмсақ түптеу, 205*275)
7 000
4)
ғылыми иллюстрацияланған каталог, қатты мұқабасы 200-250 бет
1 дана
15 000-20 000
5)
көркемөнер каталогы, жұмсақ мұқаба
4 000 - 6 000
6)
альбом, қатты мұқаба
20 000 - 25 000
7)
альбом, жұмсақ мұқаба
10 000 - 15 000
8)
жол көрсеткіш 40-60 бет
5 000
9)
монография, қатты мұқаба
10 000 - 15 000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Ұзақ мерзімді ынтымақтастық жүзеге асырылатын корпоративтік клиенттер үшін музейге бару қызметтеріне құнынан 10-20% жеңілдік беріледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
16-қосымша
"Қазақстан Республикасы Ұлттық орталық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалары
Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) атауы
Өлшем бірлігі
Баға теңгемен
1
Қазақстан Республикасы азаматтары үшін кіру билеті:

2)
Журнал "Мәдени мұра" (мягкий переплет, 205*275)
1 штук
7 000
3)
Журнал "Музей әлемі" (мягкий переплет, 205*275)
7 000
4)
научно-иллюстрированный каталог, твердый переплҰт 200-250 страниц
1 штук
15 000-20 000
5)
художественный каталог, мягкий переплет
4 000 - 6 000
6)
альбом, твердый переплҰт
20 000 - 25 000
7)
альбом, мягкий переплҰт
10 000 - 15 000
8)
путеводитель 40-60 страниц
5 000
9)
монография, твердый переплҰт
10 000 - 15 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года №259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
На услуги по посещению музея для корпоративных клиентов, с которыми осуществляется долгосрочное сотрудничество предоставляется скидка 10 – 20 % от стоимости.
Приложение 16
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Национальный центральный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 16 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1.
Входной билет для граждан Республики Казахстан

1)
ересектерге 1, 2, 3, 4 экспозиция залдарға (экскурсоводсыз )
1 билет
1 500
2)
студенттер мен зейнеткерлерге 1, 2, 3, 4 экспозициялық залдарға экскурсоводсыз (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
700
3)
студенттер мен зейнеткерлерге барлық залдарға экскурсоводсыз (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
1 500
4)
мектеп жасындағы балаларға 1, 2, 3, 4 экспозициялық залдарға экскурсоводсыз (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)

1)
взрослым 1, 2, 3, 4 экспозиционные залы (без экскурсовода)
1 билет
1500
2)
студентам и пенсионерам 1, 2, 3, 4 экспозиционные залы без экскурсовода (при предъявлении подтверждающих документов)
700
3)
студентам и пенсионерам с доступом во все залы без экскурсовода (при предъявлении подтверждающих документов)
1500
4)
детям школьного возраста 1, 2, 3, 4 экспозиционные залы без экскурсовода (при предъявлении подтверждающих документов)

500
23
"Археология" көшпелі көрмесінің құны Алматы қаласы бойынша
1)
Қаптама материалы: көпіршікті пленка
3 рулон
18 800
2)
Қаптама материалы: микалентті қағаз (ені – 123 сантиметр, салмағы – 10 килограмм, ұзындығы – 320 метр)
1 рулон
1 326 000
3)
Скотч (мөлдір), ені 50 миллиметр
10 рулон
780
4)
Скотч (малярлық), ені 50 миллиметр
10 рулон
920
5)
Жәшіктерді дайындау
З дана
280 000
6)
Жүктi екі жаққа тасымалдау. Жабық бортты көлік (тентсіз), жүк көтергіш лопата
15 сағат
30 000
7)
Жүктерді орын ауыстыру және тасымалдау қызметтері
6 сағат
10 000
8)
Экспонаттарды сақтандыру (экспонаттар құнының 0,1%)
Барлығы (тасымалдау құнын есептемегенде)
1 қызмет
ҚҚС-сыз
4 035 031,28
6 784 431,28
23.1
"Археология" көшпелі көрмесінің құны
Қазақстан өңірлері бойынша
1)
Қаптама материалы: көпіршікті пленка
3 рулон
18 800
2)

500
23
Стоимость выездной выставки "Археология" по городу Алматы
1)
Упаковочный материал: пупырчатая пленка
3 рулон
18 800
2)
Упаковочный материал: микалентная бумага (ширина – 123 сантиметра; масса – 10 килограмм, длина – 320 метров)
1 рулон
1 326 000
3)
Скотч (прозрачный), ширина 50 миллиметров
10 рулон
780
4)
Скотч (малярный), ширина 50 миллиметров
10 рулон
920
5)
Изготовление ящиков
З штук
280 000
6)
Транспортировка груза в обе стороны. Крытый борт (не тент) грузоподъемная лопата
15 часов
30 000
7)
Услуги по перемещению и транспортировке грузов
6 часов
10 000
23.1
Стоимость выездной выставки "Археология", по регионам Казахстана
1)
Упаковочный материал: пупырчатая пленка
3 рулон
18 800
2)

4 035 031,28
6 784 431,28
24
Музейдің интерактивті қорындағы жәдігерлерді пайдалана отырып, көшпелі көрме өткізу
1 сағат
50000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Ұзақ мерзімді ынтымақтастық жүзеге асырылатын корпоративтік клиенттер үшін музейге бару қызметтеріне құнынан 10-20% жеңілдік беріледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Әбілхан Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық өнер музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар

4 035 031,28
6 784 431,28
24
Поведение выездной выставки с использованием экспонатов из интерактивного фонда музея
1 час
50 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
На услуги по посещению музея для корпоративных клиентов, с которыми осуществляется долгосрочное сотрудничество предоставляется скидка 10 – 20 % от стоимости.
Приложение 17
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Национальный музей искусств Республики Казахстан имени Абылхана Кастеева" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
18-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Сирек кездесетін қияқты саз аспаптарының мемлекеттік коллекциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Қияқты музыкалық аспапқа төлқұжатты рәсімдеу (скрипка, альт, виолончель, контрабас)
1 төлқұжат
5000
2
Қияққа төлқұжатты рәсімдеу
5000
3
Қияқты музыкалық аспаптарға (скрипка, альт, виолончель, контрабас) және қияққа сараптама жасау
1 сараптама

В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года №259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 18
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Оформление паспорта на смычковый музыкальный инструмент (скрипка, альт, виолончель, контрабас)
1 паспорт
5000
2
Оформление паспорта на смычок
5000
3
Экспертиза смычковых музыкальных инструментов (скрипка, альт, виолончель, контрабас) и смычков
1 экспертиза

1)
біліктілікті арттыру курстары офлайн режимінде (8 сағат)
1 тыңдаушы
20000
2)
біліктілікті арттыру курстары онлайн режимінде (8 сағат)
15000
3)
мәдениеттерді жақындастыру орталығының жазғы мектебіне қатысу
20000
4)
тақырыптық дәрістер
10000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
20-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ордабасы" ұлттық тарихи-мәдени қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Кіру билеті
1)
ересектерге
1 билет

1)
курсы повышения квалификации в режиме офлайн (8 часов)
1 слушатель
20000
2)
курсы повышения квалификации в режиме онлайн (8 часов)
15000
3)
участие в летней школе Центра сближения культур
20000
4)
тематические лекции
10000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 20
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Национальный историко-культурный заповедник "Ордабасы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет
1)
взрослым
1 билет

500
2)
студенттер мен зейнеткерлерге (растайтын құжаттарды көрсеткен кезде)
300
3)
мектеп жасындағы балаларға (растайтын құжаттарды көрсеткен кезде)
200
4)
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдерінің шетелдік азаматтарына
1500
5)
өзге мемлекеттердің шетел азаматтарына
2000
6)
Ұлы Отан Соғысы, интернационалдық соғыс (Ауған соғысы) ардагерлері, 18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар адамдар, І, ІІ топтағы мүгедектігі бар адамдар, жетім балалар, мектеп жасына дейінгі балалар, көп балалы аналар (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
тегін
2
Экскурсиялық қызмет ұжымдық келушілер (20 адамға дейін топта)
1)
қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде
1 академиялық сағат

500
2)
студентам и пенсионерам (при предъявлении подтверждающих документов)
300
3)
детям школьного возраста (при предъявлении подтверждающих документов)
200
4)
иностранным гражданам стран Содружества Независимых Государств
1500
5)
иностранным гражданам иных государств
2000
6)
Ветераны Великой Отечественной Войны, Интернациональных войн (Афганская война), лица с инвалидностью до 18 лет, лица с инвалидностью І, ІІ групп, дети сироты, детям дошкольного возраста, многодетные матери (при наличии подтверждающих документов)
бесплатно
2
Экскурсионное обслуживание коллективных посетителей (в группе до 20 человек)
1)
на казахском, русском и английском языках
1 академический час

4)
блокнот
1000
5)
жолсілтеме
1000
6)
кружка
1500
7)
белгіше
500
8)
брелок
1000
9)
қалам
500
7
Тарих және мәдениет ескерткiшiне ғылыми, білім беру, туристік, ақпараттық және тәрбиелік мақсаттарда қол жеткізуді қамтамасыз ету жөніндегі қазметтер (семинарлар, тренингтер, конференциялар, коворкинг-орталықтар, тамақтану, қонуға алаңдар ұсыну арқылы)
1 бірлік/адам
3000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
21-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Берел" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 21-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с
Тауардың (көрсетілетін қызметтің, жұмыстың) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің құны теңгемен
1
Кіру билеті
1)
ересектерге
1 билет

4)
блокнот
1000
5)
путеводитель
1000
6)
кружка
1500
7)
значок
500
8)
брелок
1 000
9)
ручка
500
7
Услуги в целях обеспечения доступа к памятнику истории и культуры в научных, образовательных, туристских, информационных и воспитательных целях (путем предложения площадки для организации семинаров, тренингов, конференций, коворкинг-центров, питания, ночлега)
1 единица/человек
3000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 21
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги) производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Берел" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 21 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (услуги, работы)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет
1)
взрослым
1 билет

1 топтама. "Берел патшалық алқабының құпиясы" Сақ ақсүйектерінің павильондары мен қорғандарына экскурсия, квест, садақ ату, фотосессиялар, электромобиль (міндетті емес). Уақыты: 3-4 сағат.
туристік пакет
35 000
15
2 топтама. "Алтайдағы археологиялық демалыс" Экскурсия, "Археолог бір күнге" интерактиві, жаяу серуендеу, электрокар, от басындағы шағын кеш, тұру, сақ моншасы, атпен серуендеу (міндетті емес). Уақыты: 1-2 күн.
туристік пакет

Пакет 1. "Тайна Царской долины Береля" Экскурсия по павильонам и курганам сакской знати, квест, стрельба из лука, фотосессии, электрокар (опционально). Время: 3–4 часа.
турпакет
35 000
15
Пакет 2. "Археологический Weekend на Алтае" Экскурсия, интерактив "Археолог на один день", пешая прогулка, электрокар, мини-вечер у костра, проживание, сакская баня, конная прогулка (опционально). Время: 1–2 дня.
турпакет

96 000
16
3 топтама. "Алтай этно-туры"
Экскурсия, садақ ату, этно-атрибутикадағы фотосессия, атпен серуендеу және электромобиль (міндетті емес). Уақыты: 4-5 сағат.
туристік пакет
31 000
17
Тарихи-мәдени мұра объектілерінің қорғалатын аумақтарын өрт қаупі бар қураған ағаштардан санитарлық тазалау және өртке қарсы күтіп-ұстау жөніндегі іс-шараларды жүргізу барысында дайындалған пішенді (биомассаны) өткізу.
1 центнер (цн)
4 000 - 7 000
18
Орналастыру құны (тәулігіне 1 адамға)
Қонақ үй қызметін жүзеге асырмай уақытша болу үшін жағдайлар жасау (қызметтің тәуліктік құны бір адамға 7000 теңгені құрайды.

96 000
16
Пакет 3. "Алтайский этно-тур"
Экскурсия, стрельба из лука, фотосессия в этно-атрибутике, конная прогулка и электрокар (опционально). Время: 4–5 часов.
турпакет
31 000
17
Реализация сена (биомассы), заготовленного в ходе проведения мероприятий по санитарной очистке и противопожарному содержанию охранных зон объектов историко-культурного наследия от пожароопасного сухостоя.
1 центнер (цн)
4 000 - 7 000
18
Стоимость размещения (за 1 человека в сутки)
Предоставление условий для временного пребывания без осуществления гостиничной деятельности (суточная стоимость услуги составляет 7000 тенге за одного человека.

Тәулік ағымдағы тәуліктің 12:00-ден келесі тәуліктің 12:00-ге дейін есептеледі.
Ерте тіркелу (06:00-12:00) және кеш шығу (12:00-18:00) үшін тәулік құнының 50% мөлшерінде ақы алынады.
Сағат 06:00-ге дейін тіркелу немесе 18:00-ден кейін шығу үшін ақы алынады толық тәуліктік құн мөлшерінде.
7 жасқа дейінгі балалар үшін тегін тұруға тек жеке жатын орынсыз және бір ересек адамға бір баладан артық емес рұқсат етіледі.
7 жасқа толмаған балаға жеке жатын орын беру, сондай-ақ 7 жасқа толмаған әрбір баланы белгіленген нормадан тыс орналастыру үшін бір адамға тұру құнының 50% мөлшерінде ақы алынады.
7 жастан 15 жасқа дейінгі (қоса алғанда) балалар белгіленген тұру құнының 50%-ын төлей отырып орналастырылады. 15 жастан асқан адамдар тұрудың толық құнын төлей отырып орналастырылады.).
1 бірлік/адам
Қонақ үйлерде:
7 000;
Киіз үйлерде:
4 000;
Шатырларда:
3 000.
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Ұзақ мерзімді ынтымақтастық жүзеге асырылатын корпоративтік клиенттер үшін музейге бару қызметтеріне құнынан 10-20% жеңілдік беріледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
22-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Есік" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Кіру билеті

Сутки считаются с 12:00 текущих суток до 12:00 следующих суток.
За ранний заезд (06:00–12:00) и поздний выезд (12:00–18:00) взымается плата в размере 50% от стоимости суток.
За заезд до 06:00 или выезд после 18:00 начисляется плата в размере полной суточной стоимости.
В отношении детей до 7 лет бесплатное размещение допускается только без предоставления отдельного спального места и не более одного ребҰнка на одного взрослого.
За предоставление отдельного спального места ребҰнку до 7 лет, а также за размещение каждого ребҰнка до 7 лет сверх установленной нормы, взимается плата в размере 50% от стоимости проживания за одного человека.
Дети в возрасте от 7 до 15 лет (включительно) размещаются с оплатой 50% от установленной стоимости проживания. Лица старше 15 лет размещаются с оплатой полной стоимости проживания.).
1 единица/человек
В гостевых домиках:
7 000;
В юртах:
4 000;
В палатках:
3 000.
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года №259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
На услуги по посещению музея для корпоративных клиентов, с которыми осуществляется долгосрочное сотрудничество предоставляется скидка 10 – 20 % от стоимости.
Приложение 22
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Есік" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет

3000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
23-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Отырар" мемлекеттік археологиялық музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 23-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Кіру билеті
1)
ересектерге
1 билет
500
2)
студенттер мен зейнеткерлерге (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
300
3)
мектеп жасындағы балаларға
100
4)
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдердің шетелдік азаматтарына
1500
5)
Өзге мемлекеттердің шетел азаматтарына
2000
6)
Ұлы Отан Соғысы, интернационалдық соғыс (Ауған соғысы) ардагерлері, 18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар адамдар, І, ІІ топтағы мүгедектегі бар адамдар, жетім балалар, мектеп жасына дейінгі балалар, көп балалы аналар (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
тегін
7)
ІІІ топтағы мүгедектігі бар адамдарға 50 % жеңілдік
ересектер
зейнеткерлер және студенттер
оқушылар
250
150
50
8)
Қазақстан Республикасы азаматтарына:
25 адамнан жоғары – 5% жеңілдік
50 адамнан жоғары – 10% жеңілдік
Шетел азаматтарына:
25 адамнан жоғары – 5% жеңілдік
50 адамнан жоғары – 10% жеңілдік
2
Ұжымдық келушілерге арналған экскурсиялық қызмет ( топта 10-нан 25 адамға дейін)
1)
ересектерге қазақ және орыс тілдерінде
1 академиялық сағат
3000
2)
ересектерге шет тілінде
5000
3)
оқушыларға
1500
4)
Қазақстан Республикасы азаматтарына:
25 адамнан жоғары – 5% жеңілдік
50 адамнан жоғары – 10% жеңілдік
Шетел азаматтарына:
25 адамнан жоғары – 5% жеңілдік
50 адамнан жоғары – 10% жеңілдік
3
Тарихи-мәдени сараптама жүргізу

3 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 23
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный археологический музей-заповедник Отырар" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 23 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет
1)
взрослым
1 билет
500
2)
студенты и пенсионеры (при предъявлении подтверждающих документов)
300
3)
детям школьного возраста
100
4)
иностранным гражданам стран Содружества Независимых Государств
1500
5)
Иностранным гражданам иных государств
2000
6)
Ветераны Великой Отечественной Войны, Интернациональных войн (Афганская война), лица с инвалидностью до 18 лет, лица с инвалидностью І, ІІ групп, дети сироты, детям дошкольного возраста, многодетные матери (при наличии подтверждающих документов)
бесплатно
7)
лицам с инвалидностью ІІІ группы скидка 50 %
взрослые
пенсионеры и студенты
школьники
250
150
50
8)
Гражданам Республики Казахстан:
Свыше 25 человек-скидка 5%
Свыше 50 человек-скидка 10%
Иностранным гражданам:
Свыше 25 человек-скидка 5%
Свыше 50 человек-скидка 10%
2
Экскурсионное обслуживание для коллективных посетителей
(в группе от 10 до 25 человек)
1)
взрослым на казахском и русском языках
1 академический час
3000
2)
взрослым на иностранном языке
5000
3)
школьникам
1500
4)
Гражданам Республики Казахстан:
Свыше 25 человек-скидка 5%
Свыше 50 человек-скидка 10%
Иностранным гражданам:
Свыше 25 человек-скидка 5%
Свыше 50 человек-скидка 10%
3
Проведение историко-культурной экспертизы

1)
Археологиялық барлау, ғылыми-іздестіру жұмыстары, тарих және мәдениет ескерткіштерінде тарихи-мәдени сараптама жүргізу
1 метр
12000
2)
Тарих және мәдениет ескерткішін паспорттау, есепке алу, бастапқы тіркеу қызметтері
3)
Артефактілердің мәдени құндылығын анықтау
1 дана
3000
4
Музей-қорық қызметтері
1)
музей-қорық аумағында кәсіби фото және видео түсіру
1 сағат
5000
2)
заңды және жеке тұлғалардың жеке коллекциясынан бұйымдарды-қалпына келтіру
1 экспонат
50000
3)
музей-қорық экспонаттарының көшірмесін жасау
1 дана
30000
4)
"Жас өлкетанушы" үйірмесі
24 академиялық сағат

1)
Археологическая разведка, научно-изыскательские работы, проведение историко-культурной экспертизы на памятниках истории и культуры
1 метр
12000
2)
Услуги паспортизации, учета, первичной регистрации памятника истории и культуры
3)
Определение культурной ценности артефактов
1 штука
3000
4
Услуги музея-заповедника
1)
профессиональная фото и видео съемка на территории музея-заповедника
1 час
5000
2)
реставрация изделий из личной коллекции юридических и физических лиц
1 экспонат
50000
3)
изготовление копии экспонатов музея-заповедника
1 штук
30000
4)
кружок "Юный краевед"
24 академических часа

Ұзақ мерзімді ынтымақтастық жүзеге асырылатын корпоративтік клиенттер үшін музейге бару қызметтеріне құнынан 10-20% жеңілдік беріледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
24-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Кіру билеті

На услуги по посещению музея для корпоративных клиентов, с которыми осуществляется долгосрочное сотрудничество предоставляется скидка 10 – 20 % от стоимости.
Приложение 24
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Национальный историко-культурный и природный музей-заповедник "Ұлытау" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет

1000
4)
студенттер (Қазақстан Республикасының азаматтары) мен зейнеткерлеріне (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
500
5)
мектеп жасындағы балаларға (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
300
6)
Ұлы Отан соғысына қатысушыларына, он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға, жетім балаларға, мектеп жасына дейінгі балаларға, көп балалы аналарға, Ауған соғысына қатысушыларға
тегін
7)
каникул кезінде мектеп оқушыларына
тегін
2
Ұжымдық келушілерге экскурсиялық қызмет көрсету (топта 25 адамға дейін)

1000
4)
студентам (гражданам Республики Казахстан) и пенсионерам (при представлении подтверждающих документов)
500
5)
детям школьного возраста (при предъявлении подтверждающих документов)
300
6)
Участникам Великой Отечественной войны, детям с инвалидностью до восемнадцати лет, детям-сиротам, дошкольникам, многодетным матерям, участникам Афганской войны
бесплатно
7)
школьникам во время каникул
бесплатно
2
Экскурсионное обслуживание коллективных посетителей (в группе до 25 человек)

4)
сақтау сипаттамасын тексеру, қалпына келтіру іс-шараларының бағдарламасын жасау
1 жұмыс
4 000
5)
ғылыми құжаттаманы жүргізу – қалпына келтіру іс-шараларын сипаттайтын паспорт және фото тіркеу
5 000
19
Тарих және мәдениет ескерткiшiне ғылыми, білім беру, туристік, ақпараттық және тәрбиелік мақсаттарда қол жеткізуді қамтамасыз ету жөніндегі Сапар орталығының қызметі (семинарлар, тренингтер, конференциялар, коворкинг-орталықтар, тамақтану, қонуға алаңдар ұсыну арқылы)
1 бірлік/адам
10 000
20
Бос алаңдарды ұсыну бойынша қызмет көрсету
1 шаршы метр
10 000
21
Әжетхана
1 рет

4)
проверка характеристик сохранения, разработка программы восстановительных мероприятий
1 работа
4 000
5)
ведение научной документации-паспорт и фоторегистрация с описанием восстановительных мероприятий
5 000
19
Деятельность визит-центра по обеспечению доступа к памятнику истории и культуры в научных, образовательных, туристских, информационных и воспитательных целях (посредством предоставления семинаров, тренингов, конференций, коворкинг-центров, питания, посадочных площадок)
1 единица / человек
10 000
20
Оказание услуг по предоставлению свободных площадей
1 квадратный метр
10 000
21
Туалет
1 раз

Ұзақ мерзімді ынтымақтастық жүзеге асырылатын корпоративтік клиенттер үшін музейге бару қызметтеріне құнынан 10-20% жеңілдік беріледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
26-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Абайдың "Жидебай-Бөрілі" мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 26-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Семей қаласындағы бас музейге кіру билеті

На услуги по посещению музея для корпоративных клиентов, с которыми осуществляется долгосрочное сотрудничество предоставляется скидка 10 – 20 % от стоимости.
Приложение 26
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный музей-заповедник Абая "Жидебай-Бөрілі" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 26 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет в головной музей в городе Семей

2)
студенттер мен зейнеткерлерге (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
500
3)
мектеп жасындағы балаларға (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
250
4)
Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және оларға теңестірілген адамдарға, І және ІІ топтағы мүгедектігі бар адамдарға, он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға, жетім балаларға, мектеп жасына дейінгі балаларға, көп балалы аналарға, Ауған соғысына қатысушыларға
тегін
4
Экскурсиялық қызмет көрсету

2)
студентам и пенсионерам (при предъявлении подтверждающих документов)
500
3)
детям школьного возраста (при предъявлении подтверждающих документов)
250
4)
Участникам Великой Отечественной войны и лицам, приравненных к ним, лицам с инвалидностью І и ІІ групп, детям с инвалидностью до восемнадцати лет, детям-сиротам, детям дошкольного возраста, многодетным матерям, участникам Афганской войны
бесплатно
4
Экскурсионное обслуживание

20000
16
Кәдесый өнімдерін сатуды ұйымдастыру
1 ай
50000
17
Келушілерге арналған тамақтануды ұйымдастыру
1 ай
150000
18
Басқа мекемелердің көрмелерін ұйымдастыруға зал ұсыну
1 күнтізбелік күн
30000
Ескерту:
Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.

20000
16
Организация реализации сувенирной продукции
1 месяц
50000
17
Организация питания для посетителей
1 месяц
150000
18
Предоставление залов для организации выставок других организаций
1 календарный день
30000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года №259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.

Ұзақ мерзімді ынтымақтастық жүзеге асырылатын корпоративтік клиенттер үшін музейге бару қызметтеріне құнынан 10-20% жеңілдік беріледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
27-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ежелгі Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 27-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Кіру билеті

На услуги по посещению музея для корпоративных клиентов, с которыми осуществляется долгосрочное сотрудничество предоставляется скидка 10 – 20 % от стоимости.
Приложение 27
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ежелгі Тараз ескерткіштері" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 27 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет

Ұзақ мерзімді ынтымақтастық жүзеге асырылатын корпоративтік клиенттер үшін музейге бару қызметтеріне құнынан 10-20% жеңілдік беріледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
28-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Таңбалы" мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар

На услуги по посещению музея для корпоративных клиентов, с которыми осуществляется долгосрочное сотрудничество предоставляется скидка 10 – 20 % от стоимости.
Приложение 28
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный и природный музей-заповедник "Таңбалы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан

1)
коммерциялық мақсатта фото түсіру (кәсіби)
1 сағат
20 000
2)
видиоролик түсіру
1 ролик
100 000
3)
деректі фильм түсіру (ғылыми, танымдық)
1 сағат
35 000
4)
көркем фильм түсіру
1 сағат
150 000
5)
аэровидио түсіру (дрон)
1 сағат
100 000-
150 000
5.
Кәдесый өнімдерін өндіру және сату
1)
тобусқа салынған холосттағы картина, 57х80
1 дана
70 000
2)
холостқа салынған картина (рамкамен) 33х33
1 дана
50 000
3)
петроглиф бейнеленген кәдесыйлық төсбелгі
1 дана
20 000
4)
петроглиф бейнеленген кәдесыйлық тарелка
1 дана
10 000
5)
петроглиф бейнеленген кәдесыйлық алқа
1 дана
10 000
6)
петроглиф бейнеленген кәдесыйлық кілт белгі
1 дана
3 000
7)
петроглиф бейнеленген кәдесыйлық магнит
1 дана
2 000
8)
петроглиф бейнеленген кәдесыйлық қалам
1 дана
1 000
9)
баспа басылымдары
1 дана
3 000-15 000
6.
Аренда және жеке табыс қызметтері
1)
конференц залды жалға беру
1 тәулік
100 000
2)
асхананы жалға беру (50 адам)
1 тәулік
50 000
3)
шатыр жалға беру (глемпинг-палатка)
1 тәулік
10 000-20 000
4)
қонақүй қызметі
1 бөлме
7 000-9 000
5)
іс-шаралар өткізу (семинар, тренинг, мәдени-біліми шаралар және басқа)
1 күнтізбелік күн
100 000
6)
"Таңбалы тас" Іле өзенінің бойындағы археологиялық кешеніне автомашинамен кіру
1 көлік
5 000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Ұзақ мерзімді ынтымақтастық жүзеге асырылатын корпоративтік клиенттер үшін музейге бару қызметтеріне құнынан 10-20% жеңілдік беріледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
29-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Сарайшық" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар

1)
коммерческая фотосъемка (профессиональная)
1 час
20 000
2)
съемка видеоролика
1 ролик
100 000
3)
съемка документального фильма (научного, познавательного)
1 час
35 000
4)
съемка художественного фильма
1 час
150 000
5)
аэровидео съемка (дрон)
1 час
100 000-
150 000
5.
Производство и продажа сувенирной продукции
1)
картина, холст 57х80 в тубусе
1 штука
70 000
2)
картина с рамой 33х33 холст
1 штука
50 000
3)
сувенирный значок с изображением петроглифа
1 штука
20 000
4)
сувенирная тарелка с изображением петроглифа
1 штука
10 000
5)
кулон сувенирный с изображением петроглифа
1 штука
10 000
6)
брелок сувенирный с изображением петроглифа
1 штука
3 000
7)
магнит сувенирный с изображением петроглифа
1 штука
2 000
8)
ручка сувенирная с изображением петроглифа
1 штука
1 000
9)
печатные издания
1 штука
3 000-15 000
6.
Услуги аренды и собственного дохода
1)
аренда конференц-зала
1 сутки
100 000
2)
аренда столовой (50 человек)
1 сутки
50 000
3)
аренда палатки (глемпинг-палатка)
1 сутки
10 000-20 000
4)
услуги гостиницы
1 номер
7 000-9 000
5)
проведение мероприятий (семинар, тренинг, культурно-образовательные мероприятия и другое)
1 календарный день
100 000
6)
въезд на автомашине в археологический комплекс "Тамгалы тас" вдоль реки Или
1 автомашина
5 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года №259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
На услуги по посещению музея для корпоративных клиентов, с которыми осуществляется долгосрочное сотрудничество предоставляется скидка 10 – 20 % от стоимости.
Приложение 29
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги) производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Сарайшык" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан

Ұзақ мерзімді ынтымақтастық жүзеге асырылатын корпоративтік клиенттер үшін музейге бару қызметтеріне құнынан 10-20% жеңілдік беріледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
30-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ботай" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 30-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Кіру билеті
1)
ересектерге
1 билет
1000
2)
студенттерге (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
800
3)
мектеп жасындағы балаларға, мен зейнеткерлерге (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
500
4)
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдерінің шетелдік азаматтарына
3000
5)
өзге мемлекеттердің шетел азаматтарына
4000
2
Қазақстан Республикасы азаматтарының жеңілдікті санаты үшін кіру билеті (растайтын құжаттарды көрсеткен кезде)
1)
Ұлы Отан Соғысы, Ауған соғысының ардагерлері және оларға теңестірілгендер
1 билет
тегін
2)
мүмкіндігі шектеулі адамдар және еріп жүретін адамдар
3)
7 жасқа дейінгі балалар

На услуги по посещению музея для корпоративных клиентов, с которыми осуществляется долгосрочное сотрудничество предоставляется скидка 10 – 20 % от стоимости.
Приложение 30
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ботай" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 30 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет
1)
взрослым
1 билет
1000
2)
студентам (при предъявлении подтверждающих документов)
800
3)
детям школьного возраста и пенсионерам (при предъявлении подтверждающих документов)
500
4)
иностранным гражданам стран Содружества Независимых Государств
3000
5)
иностранным гражданам иных государств
4000
2
Входной билет для льготной категории граждан Республики Казахстан
(при предъявлении подтверждающих документов)
1)
ветераны Великой Отечественной Войны, Афганской войны и приравненных к ним
1 билет
бесплатно
2)
люди с ограниченными возможностями здоровья и сопровождающие их лица
3)
дети до 7 лет

15000
Ескерту:
"Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.

15000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года №259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.

Ұзақ мерзімді ынтымақтастық жүзеге асырылатын корпоративтік клиенттер үшін музейге бару қызметтеріне құнынан 10-20% жеңілдік беріледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
31-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Бозоқ" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 31-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Полиграфия өнімдерін сату

На услуги по посещению музея для корпоративных клиентов, с которыми осуществляется долгосрочное сотрудничество предоставляется скидка 10 – 20 % от стоимости.
Приложение 31
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Бозоқ" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 31 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Реализация полиграфической продукции

2)
тарихи-мәдени және музей ісі бағытындағы ақпараттық-ағартушылық және мәдени-танымдық семинар-практикумдарды, археология, тарих, этнография, музей ісі бойынша музейлік дәрістерді ұйымдастыру және өткізу
1 топ –
10 адам
20000
3)
музей қызметкерлеріне біліктілік арттыру курстарын ұйымдастыру және өткізу
1 адам
10000
4)
археологиялық зерттеулер, мәдениет ескерткіштерін барлау жұмыстары
(лицензия № 23010901, 15.05.2023 ж.)
1 объект
450000 теңгеден
7000000 теңгеге дейін (объектінің аумағы мен орындалатын жұмыстардың көлеміне байланысты анықталады)
5)
енгізілетін және шығарылатын нысандарға тарихи-мәдени сараптама жүргізу
(лицензия № 23010901, 15.05.2023 ж. және аккредитация № 000825, 16.06.2025 ж.)
1 дана
250000
6)
әртістердің қатысуымен ұлттық әдет-ғұрыптар мен салт-дәстүрлерді (мысалы, атқа мінгізу, тұсау кесу, қыз ұзату) ұйымдастыру және өткізу, этнографиялық іс-шара форматындағы (фототүсірілім, көрнекі безендіру, музыкалық, техникалық сүйемелдеу, атбегілерді, ақпаратшыларды, артистерді шақыру)
1 іс-шара
250000
7)
экскурсиялар өткізу (шолу немесе тақырыптық)
1 адам
500
8)
музейлік дәрістер
1 адам
5000
9)
тарихи-мәдени мұра объектілеріне арналған эскиздік жобаларды әзірлеу
1 жоба
жұмыстардың көлеміне байланысты 800 000-нан
2 000 000 теңгеге дейін
10)
кәсіпорындарда, мектептерде, жоғары оқу орындарында және басқа музейлерді құру және олардың қызметін ұйымдастыру мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсету
1 қызмет
45000
11)
орта, техникалық және кәсіптік, сондай-ақ жоғары білім беру ұйымдарының білім алушыларына ғылыми жобаларды әзірлеу және дайындау мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсету
1 жоба
35000
Ескерту:
"Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Ұзақ мерзімді ынтымақтастық жүзеге асырылатын корпоративтік клиенттер үшін музейге бару қызметтеріне құнынан 10-20% жеңілдік беріледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
32-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Петр Чайковский атындағы Алматы музыкалық колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Мамандық

2)
организация и проведение информационно-просветительских и культурно-познавательных семинаров-практикумов историко-культурной и музейной направленности, музейных лекций по археологии, истории, этнографии, музейному делу
1 группа –
10 человек
20000
3)
организация и проведение курсов повышения квалификации для музейных работников
1 человек
10000
4)
проведение археологических исследований, изыскательских работ памятников культуры
(лицензия № 23010901 от 15.05.2023 года)
1 объект
от 450000
до 7000000 тенге (определяется в зависимости от площади объекта и объема выполняемых работ)
5)
проведение историко-культурных экспертиз касательно вводимых и выводимых объектов
(лицензия № 23010901 от 15.05.2023 года и аккредитация № 000825 от 16.06.2025 года)
1 единица
250000
6)
организация и проведение национальных обрядов и обычаев с участием артистов (например атқа мінгізу, тұсау кесу, қыз ұзату) в формате этнографического мероприятия (фотосъҰмка, наглядное оформление, музыкальное, техническое сопровождение, приглашение конников, спортсменов, артистов)
1 мероприятие
250000
7)
проведение экскурсий (обзорная или тематическая)
1 человек
500
8)
музейные лекции
1 человек
5000
9)
разработка эскизных проектов для объектов историко-культурного наследия
1 проект
от 800 000 до 2 000 000 в зависимости от объема работы
10)
оказание консультационных услуг по вопросам создания и функционирования музеев на предприятиях, в школах и высших учебных заведениях
1 услуга
45000
11)
оказание консультационных услуг обучающимся организаций среднего, технического и профессионального, а также высшего образования по вопросам разработки и подготовки научных проектов
1 проект
35000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года №259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
На услуги по посещению музея для корпоративных клиентов, с которыми осуществляется долгосрочное сотрудничество предоставляется скидка 10 – 20 % от стоимости.
Приложение 32
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Алматинский музыкальный колледж имени Петра Чайковского" Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Специальность

1)
0404000 "Аспаптық орындаушылық және музыкалық өнер эстрадасы (түрлері бойынша"
оқу жылы / білім алушы
500000
2)
0405000 "Хор дирижеры"
500000
3)
0406000 "Музыка теориясы"
500000
4)
0407000 "Ән айту"
500000
5)
0416000 "Орындаушы әртіс, концерттік бағдарламалардың дыбыс операторы"
500000
6)
музыкалық өнер бағыты бойынша біліктілікті арттыру
1 тыңдаушы
25000
7)
музыкалық, би және сахналық өнер бағыты бойынша бірлескен іс-шараларды өткізу үшін 375 орындық Ермек Серкебаев атындағы концерт залының ұсынысы бойынша қызметтер (кәсіптік бағдар беру жұмысы, шеберлік сыныптары, спектакльдер, концерттер, фестивальдар, конкурстар
1 сағат
150800
8)
Шабал Бейсекова атындағы камералық залдың музыкалық, би және сахналық өнер бағыты бойынша бірлескен іс-шаралар өткізу үшін 60 орындық ұсынымы бойынша қызметтер (кәсіптік бағдар беру жұмысы, шеберлік сыныптары, спектакльдер, концерттер, фестивальдар, конкурстар
20000
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
33-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Жүсіпбек Елебеков атындағы республикалық эстрада-цирк колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Мамандық
1)
0404000 "Аспаптық орындаушылық және музыкалық өнер эстрадасы (түрлері бойынша)"
оқу жылы / білім алушылар
450000
2)
0407000 "Ән айту"
450000
3)
0408000 "Хореография өнері"
450000
4)
0409000 "Актерлік өнер"
450000
5)
0410000 "Цирк өнері"

1)
0404000 "Инструментальное исполнительство и музыкальное искусство эстрады (по видам)"
за учебный год/обучающиеся
500000
2)
0405000 "Хоровое дирижирование"
500000
3)
0406000 "Теория музыки"
500000
4)
0407000 "Пение"
500000
5)
0416000 "Артист исполнитель, звукооператор концертных программ"
500000
6)
повышение квалификации по направлению музыкального искусства
1 слушатель
25000
7)
услуги по представлению концертного зала имени Ермека Серкебаева на 375 посадочных мест для проведения совместных мероприятий по направлению музыкального, танцевального и сценического искусства, (профориентационная работа, мастер классы, спектакли, концерты, фестивали, конкурсы.
1 час
150800
8)
услуги по представлению камерного зала имени Шабал Бейсековой на 60 посадочных мест для проведения совместных мероприятий по направлению музыкального, танцевального и сценического искусства, (профориентационная работа, мастер классы, спектакли, концерты, фестивали, конкурсы)
20000
Приложение 33
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский эстрадно-цирковой колледж имени Жусипбека Елебекова" Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Специальность
1)
0404000 "Инструментальное исполнительство и музыкальное искусство эстрады (по видам)"
за учебный год/обучающиеся
450000
2)
0407000 "Пение"
450000
3)
0408000 "Хореографическое искусство"
450000
4)
0409000 "Актерское искусство"
450000
5)
0410000 "Цирковое искусство"

450000
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
34-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Александр Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 34-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р\п
Тауардың (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің құны теңгемен
Білім беру қызметтері
1
02150700 "Хореографиялық өнер" мамандығының білім беру бағдарламалары бойынша оқыту
1 жыл оқу:
- Қазақстан Республикасының азаматтары үшін
- шетел азаматтары үшін

450000
Приложение 34
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Алматинское хореографическое училище имени Александра Селезнева" Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 34 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п\п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
Образовательные услуги
1
Обучение по образовательным программам специальности 02150700 "Хореографическое искусство"
1 год обучения:
- для граждан Республики Казахстан
- для иностранных граждан

550000
625000
2
Дайындық курстары
1 тыңдаушыға 1 сабақ (90 минут)
3500
3
Біліктілікті арттыру (қосымша білім беру)
1 тыңдаушы (72 сағат)
68000
4
Шеберлік сабағы
1 тыңдаушы
15000
5
"ӨРЛЕУ" хореографиялық оқу орындарының халықаралық конкурсына (фестиваліне) қатысу үшін қатысушының кіру жарнасы
1 жеке орындауға қатысушы
1 ансамбльдік қойылымға қатысушы
15000
7500
6
"ӨРЛЕУ" хореографиялық оқу орындарының халықаралық конкурсы кезінде (фестиваліне) қатысушының училищенің интернат-жатақханасында тұруы (бір қатысушының тамақтану алаңын күтіп-ұстауға жұмсалған шығындарын өтеу)
1 төсек-орын / 1 күн
3000
7
Училищенің интернат-жатақханасында техникалық және кәсіптік білім беру (техникалық және кәсіптік білім берудің) алушы бір білім алушыны орналастыруға арналған шығындарды өтеу
1 төсек-орын / 1 ай
3000
Бірлескен іс-шаралар
1
Сахналық және хореографиялық өнер саласындағы бірлескен іс-шараларды (кәсіби бағдар беру жұмысы, шеберлік сабақтары, спектакльдер, концерттер, фестивальдер, конкурстар) өткізу үшін Ш. Жиенқұлова атындағы 400 орындық оқу театрының ғимаратын ұсыну
2 сағат
500000
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
35-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Орал Таңсықбаев атындағы Алматы сәндік-қолданбалы өнер колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшеу бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
Күндізгі оқу түрі бойынша 1-4 курстарда оқу кезеңіне
1
Кескіндеме, мүсін және графика (түрлері бойынша)
1 білім алушыға
450000
2
Театр декорациялық өнері
(бейін бойынша)
450000
3
Сәндік-қолданбалы және халықтық кәсіпшілік өнері
(бейін бойынша)
450000
4
Киім дизайны
450000
5
Интерьер дизайны
450000
6
Графикалық және мультимедиялық дизайн
450000
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
36-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қалибек Қуанышбаев атындағы Қазақ ұлттық музыкалық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар

550000
625000
2
Подготовительные курсы
1 урок (90 минут) для 1 слушателя
3500
3
Повышение квалификации (дополнительно образование)
1 слушатель (72 часа)
68000
4
Мастер-класс
1 слушатель
15000
5
Вступительный взнос конкурсанта за участие в Международном конкурсе (фестивале) хореографических учебных заведений "ӨРЛЕУ"
1 конкурсант сольного выступления
1 конкурсант ансамблевого выступления
15000
7500
6
Проживание (возмещение затрат на содержание площади проживания одного участника с питанием) участника Международного конкурса (фестиваля) хореографических учебных заведений "ӨРЛЕУ" в интернате-общежитии училища
1 койко-место / 1 день
3000
7
Проживание (возмещение затрат на содержание площади проживания одного обучающегося (технического и профессионального образования) в общежитии интерната училища
1 койко-место / 1 месяц
3000
Совместные мероприятия
1
Предоставление учебного театра имени Ш. Жиенкуловой на 400 мест для проведения совместных мероприятий сценического и хореографического искусства (профориентационная работа, мастер-классы, спектакли, концерты, фестивали, конкурсы)
2 часа
500000
Приложение 35
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Алматинский колледж декоративно-прикладного искусства имени Орала Тансыкбаева" Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п\п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
На период обучения на 1- 4 курсах по очной форме обучения
1
Живопись, скульптура и графика (по видам)
1 образование получателю
450000
2
Театральное декоративное искусство (по профилю)
450000
3
Декоративно-прикладное народное промысловое искусство (по профилю)
450000
4
Дизайн одежды
450000
5
Дизайн интерьера
450000
6
Графический мультимедийный дизайн
450000
Приложение 36
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный музыкально-драматический театр имени Калибека Куанышбаева" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан

1. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 15 қыркүйектегі № 254 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21214 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 15 қыркүйектегі № 254 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 99 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22565 болып тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 15 қыркүйектегі № 254 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2022 жылғы 5 шiлдедегi № 182 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28776 болып тіркелген).
4. "Мәдениет, дене шынықтыру және спорт салаларындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 1 желтоқсандағы № 346 бұйрығымен бекітілген Мәдениет, дене шынықтыру және спорт салаларындағы өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі 12 тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30911 болып тіркелген).

1. Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 15 сентября 2020 года № 254 "Об установлении цен на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканскими государственными казенными предприятиями Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21214).
2. Приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 16 апреля 2021 года № 99 "О внесении изменения и дополнения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 15 сентября 2020 года № 254 "Об установлении цен на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканскими государственными казенными предприятиями Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22565).
3. Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 5 июля 2022 года № 182 "О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 15 сентября 2020 года № 254 "Об установлении цен на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканскими государственными казенными предприятиями Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28776).
4. Пункт 12 перечня некоторых приказов, в сферах культуры, физической культуры и спорта, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 1 декабря 2022 года № 346 "О внесении изменений в некоторые приказы в сферах культуры, физической культуры и спорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30911).