Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 4 шiлдедегi № 307-НҚ бұйрығы
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 13) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа:
1) 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Абай атындағы Қазақ ұлттық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
2) 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Мұхтар Әуезов атындағы Қазақ ұлттық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
3) 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Михаил Лермонтов атындағы Ұлттық орыс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
4) 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ғабит Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
5) 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Наталия Сац атындағы Орыс мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
6) 6-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Республикалық мемлекеттік академиялық корей музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
7) 7-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Құдыс Қожамияров атындағы республикалық мемлекеттік академиялық ұйғыр музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
8) 8-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Республикалық академиялық неміс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
9) 9-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық филармониясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

Об установлении цен на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканскими государственными казенными предприятиями Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
В соответствии с подпунктом 13) статьи 15 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые:
1) республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный театр оперы и балета имени Абая" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный театр драмы имени Мухтара Ауэзова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный русский театр драмы имени Михаила Лермонтова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный академический казахский театр для детей и юношества имени Габита Мусрепова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный академический русский театр для детей и юношества имени Наталии Сац" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский государственный академический корейский театр музыкальной комедии" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский государственный академический уйгурский театр музыкальной комедии имени Куддуса Кужамьярова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский академический немецкий драматический театр" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) республиканским государственным казенным предприятием "Казахская государственная академическая филармония имени Жамбыла" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 9 к настоящему приказу;

10) 10-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық халық аспаптар оркестрі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
11) 11-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының "Салтанат" мемлекеттік би ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
12) 12-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік академиялық би театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
13) 13-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Камератасы" классикалық музыка ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
14) 14-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Роза Бағланова атындағы "Қазақконцерт" мемлекеттік академиялық концерттік ұйымы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
15) 15-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
16) 16-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік орталық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
17) 17-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Әбілхан Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік өнер музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
18) 18-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Сирек кездесетін қияқты саз аспаптарының мемлекеттік коллекциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
19) 19-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Мәдениеттерді жақындастыру орталығы" мемлекеттік музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
20) 20-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ордабасы" ұлттық тарихи-мәдени қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

10) республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный оркестр народных инструментов имени Курмангазы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный ансамбль танца Республики Казахстан "Салтанат" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный академический театр танца Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) республиканским государственным казенным предприятием "Ансамбль классической музыки "Камерата Казахстана" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) республиканским государственным казенным предприятием "Государственная академическая концертная организация "Қазақконцерт имени Розы Баглановой" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) республиканским государственным казенным предприятием "Центральный государственный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный музей искусств Республики Казахстан имени Абылхана Кастеева" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) республиканским государственным казенным предприятием "Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный музей "Центр сближения культур" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный историко-культурный заповедник "Ордабасы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 20 к настоящему приказу;

21) 21-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Берел" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
22) 22-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Есік" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
23) 23-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Отырар" мемлекеттік археологиялық музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
24) 24-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
25) 25-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Әзірет Сұлтан" ұлттық тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
26) 26-қосымшаға сәйкес Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Абайдың "Жидебай-Бөрілі" мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
27) 27-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ежелгі Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
28) 28-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Таңбалы" мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
29) 29-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Сарайшық" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
30) 30-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ботай" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
31) 31-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Бозоқ" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

21) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Берел" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Есік" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный археологический музей-заповедник "Отырар" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный историко-культурный и природный музей-заповедник "Ұлытау" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный историко-культурный музей-заповедник "Әзірет Сұлтан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный музей-заповедник Абая "Жидебай-Бөрілі" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ежелгі Тараз ескерткіштері" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный и природный музей-заповедник "Таңбалы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Сарайшық" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ботай" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Бозоқ" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 31 к настоящему приказу;

32) 32-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Петр Чайковский атындағы Алматы музыкалық колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
33) 33-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Жүсіпбек Елебеков атындағы республикалық эстрада-цирк колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
34) 34-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Александр Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
35) 35-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Орал Таңсықбаев атындағы Алматы сәндік-қолданбалы өнер колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
36) 36-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қалибек Қуанышбаев атындағы Қазақ ұлттық музыкалық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар белгіленсін.
2. Осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты күшіне енгеннен кейін Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты күшіне енгеннен кейін үш жұмыс күн ішінде осы бұйрықтың 1-тармағында көрсетілген Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдарға жұмыс үшін және олардың интернет-ресурсына орналастыру үшін жолдауды.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Абай атындағы Қазақ ұлттық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Ағымдағы репертуардың опералық спектакліне кіру билеті

32) республиканским государственным казенным предприятием "Алматинский музыкальный колледж имени Петра Чайковского" Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский эстрадно-цирковой колледж имени Жусипбека Елебекова" Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) республиканским государственным казенным предприятием "Алматинское хореографическое училище имени Александра Селезнева" Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) республиканским государственным казенным предприятием "Алматинский колледж декоративно-прикладного искусства имени Орала Тансыкбаева" Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный музыкально-драматический театр имени Калибека Куанышбаева" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 36 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению 37 к настоящему приказу.
3. Комитету культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования.
3) в течение трех рабочих дней направления организациям, находящимся в ведении Министерства культуры и информации Республики Казахстан и его ведомств указанных в пункте 1 настоящего приказа для работы и размещения на их интернет-ресурсе после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
Приложение 1
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный театр оперы и балета имени Абая" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на оперный спектакль текущего репертуара

1)
партердің 1-2 қатары:
1 қатар 4 – 29-орын;
2 қатар 4 – 31 орын
1 билет
4000
2)
партердің 1-2 қатары:
1 қатар 1 – 3-орын, 30 – 32-орын;
2 қатар 1 – 3 орын, 32 – 34-орын
3500
3)
партердің 3-6 қатары:
4 – 31 орын
5000
4)
партердің 3-6 қатары:
1 – 3 орын, 32 – 34-орын
4500
5)
партердің 7 қатары:
4 – 31 орын
6500
6)
партердің 7 қатары:
1 – 3 орын, 32 – 34-орын
6000
7)
партердің 8-12 қатары:
4 – 31 орын
5000
8)
партердің 8-12 қатары:

1)
1-2 ряд партера:
1 ряд с 4 по 29 место;
2 ряд с 4 по 31 место
1 билет
4000
2)
1-2 ряд партера:
1 ряд с 1 по 3 место, с 30 по 32 место; 2 ряд с 1по 3 место, с 32 по 34 место
3500
3)
3-6 ряд партера:
с 4 по 31 место
5000
4)
3-6 ряд партера:
с 1 по 3 место, с 32 по 34 место
4500
5)
7 ряд партера:
с 4 по 31 место
6500
6)
7 ряд партера:
с 1 по 3 место, с 32 по 34 место
6000
7)
8-12 ряд партера:
с 4 по 31 место
5000
8)
8-12 ряд партера:

3)
заңды тұлғаларға Art галереясында (фойе)
2000000
4)
әлеуметтік сектордың заңды тұлғаларына
2400000
9
Театр музейіне экскурсия
1)
қазақ және орыс тілдерінде
(60 минут)
1 экскурсия
2500
2)
ағылшын тілінде (60 минут)
5000
10
Музей және театрдың сахна сыртындағы кеңістігіне экскурсия
1)
қазақ және орыс тілдерінде
(90 минут)
1 экскурсия
3000
2)
ағылшын тілінде (90 минут)
7000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Мұхтар Әуезов атындағы Қазақ ұлттық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасы
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Үлкен залдағы спектакльдерге кіру билеті

3)
юридическим лицам в галерее Art (фойе)
2000000
4)
юридическим лицам социального сектора
2400000
9
Экскурсия по музею театра
1)
на казахском и русском языках
(60 минут)
1 экскурсия
2500
2)
на английском языке (60 минут)
5000
10
Экскурсия по музею и закулисью театра
1)
на казахском и русском языках (90 минут)
1 экскурсия
3000
2)
на английском языке (90 минут)
7000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 2
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный театр драмы имени Мухтара Ауэзова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на спектакль в большом зале

1)
1-5 қатар
1 билет
5000
2)
6-15 қатар
3000
6
Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша гастрольдік спектакльдерге кіру билеттері
1)
1-5 қатар
1 билет
3000
2)
6-15 қатар
1000
7
Бірлескен іс-шараларды өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызметтер
1)
үлкен зал
1 іс-шара
3 500 000
2)
кіші зал
1 500 000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Михаил Лермонтов атындағы Ұлттық орыс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің құны теңгемен
1
Үлкен залда орташа рейтингі бар спектакльдерге кіру билеттері

1)
1 – 5 ряд
1 билет
5000
2)
6 – 15 ряд
3000
6
Входной билет на гастрольные спектакли по регионам Республики Казахстан
1)
1 – 5 ряд
3000
2)
6 – 15 ряд
1000
7
Услуги по предоставлению зала для проведения совместных мероприятий
1)
большой зал
1 мероприятие
3 500 000
2)
малый зал
1 500 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11964) лица с инвалидностью первой и второй группы и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 3
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Национальный русский театр драмы имени Михаила Лермонтова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара, работы, услуги (входной билет)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входные билеты на спектакли со средним рейтингом в большом зале

3)
А сектордың 5-6 қатары, В сектордың 3 қатары, С сектордың 3 қатары
5000
4)
А сектордың 1-2 қатары, В сектордың 1 қатары
8000
5)
А сектордың 3-4 қатары, В сектордың 2 қатар
7000
6)
А сектордың 5-6 қатары, В сектордың 3 қатар
5000
7)
А сектордың 1-2 қатары, С сектордың 1 қатары
8000
8)
А сектордың 3-4 қатары, С сектордың 2 қатары
7000
9)
А сектордың 5-6 қатары, С сектордың 3 қатары
5000
15
Бірлескен сахналық-қойылымдық іс-шараларды (спектакльдер, концерттер, фестивальдар, шығармашылық кештер) өткізу
1 іс-шара
дүйсенбіде үлкен залда – 800000,
сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі үлкен залда – 1000000,
жұма, сенбі, жексенбі, мереке күндері үлкен залда – 1500000,
барлық күндерде кіші залда – 300000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ғабит Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1

3)
Сектор А 5-6 ряды, сектор В 3 ряд, сектор С 3 ряд
5000
4)
Сектор А 1-2 ряды, сектор В 1ряд
8000
5)
Сектор А 3-4, сектор В 2 ряд
7000
6)
Сектор А 5-6 ряды, сектор В 3 ряд
5000
7)
Сектор А 1-2 ряды, сектор С 1 ряд
8000
8)
Сектор А 3-4 ряды, сектор С 2 ряд
7000
9)
Сектор А 5-6 ряды, сектор С 3 ряд
5000
15
Проведение совместных сценическо-постановочных мероприятий (спектакли, концерты, фестивали, творческие вечера)
1 мероприятие
понедельник в большом зале – 800000,
вторник, среда, четверг в большом зале – 1000000,
пятница, суббота, воскресенье, в праздничные дни в большом зале – 1500000,
все дни в
малом зале – 300000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 4
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный академический казахский театр для детей и юношества имени Габита Мусрепова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1

1)
балаларға арналған
1 билет
1500
2)
ересектерге арналған
2000
8
Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша ересектерге арналған гастрольдік спектакльдерге (сағат 14.00-ден кейін) кіру билеттері
1)
алдыңғы сектор
1 билет
5000
2)
ортаңғы сектор
3000
3)
артқы сектор
2000
9
Бірлескен іс-шараларды өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызметтер
1 сағат
500000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Наталия Сац атындағы орыс мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасы
р/с
Тауардың (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Тарихи сахнадағы күндізгі жоғары рейтингі бар спектакльдер

1)
для детей
1 билет
1500
2)
для подростков
2000
8
Билеты на гастроли по регионам Республики Казахстан на спектакли (после 14.00 часов) для взрослых
1)
передний сектор
1 билет
5000
2)
средний сектор
3000
3)
задний сектор
2000
9
Услуги по предоставлению зала для проведения совместных мероприятий:
1 час мероприятия
500000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 5
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный академический русский театр для детей и юношества имени Наталии Сац" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Дневные спектакли с высоким рейтингом на исторической сцене

2)
партердің артқы қатары
2000
3)
амфитеатр
1500
4)
балкон
1000
12.2
Кешкі спектакльдер
1)
партердің алдыңғы қатары
1 билет
5000
2)
партердің артқы қатары
4000
3)
амфитеатр
3000
4)
балкон
1500
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Республикалық мемлекеттік академиялық корей музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Күндізгі (жоғары рейтингті) спектакльдерге кіру билеті

2)
задние ряды партера
2000
3)
амфитеатр
1500
4)
балкон
1000
12.2
вечерние спектакли
1)
передние ряды партера
1 билет
5000
2)
задние ряды партера
4000
3)
амфитеатр
3000
4)
балкон
1500
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 6
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский государственный академический корейский театр музыкальной комедии" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на дневные спектакли (с высоким рейтингом)

1500
2)
артқы сектор
1000
17
Бірлескен іс-шараны өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызметтер
1)
1 сағат
1 іс-шара
200000
2)
4 сағатқа дейін
400000
3)
4 сағаттан жоғары
600000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Құдыс Қожамияров атындағы республикалық мемлекеттік академиялық ұйғыр музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Күндізгі спектакльдерге кіру билеті

1500
2)
задний сектор
1000
17
Услуги по предоставлению зала для проведения совместного мероприятия
1)
1 час
1 мероприятие
200000
2)
До 4 часов
400000
3)
Свыше 4 часов
600000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 7
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский государственный академический уйгурский театр музыкальной комедии имени Куддуса Кужамьярова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на дневные спектакли

4000
2)
5-8 қатар
3000
6
Бірлескен іс-шараны өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызметтер
1 іс-шара
1 000 000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Республикалық академиялық неміс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтың) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Премьералық спектакльдерге кіру билеті

4000
2)
5- 8 ряд
3000
6
Услуги совместных мероприятий
1)
Услуги по проведению мероприятий совместной деятельности
1 мероприятие
1 000 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 8
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский академический немецкий драматический театр" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара
(работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на премьерные спектакли

400 000
14
Қазақстан Республикасы бойынша гастрольдік спектакльдерге кіру билеті
1)
ересектерге
1 билет
7000
2)
балаларға
5000
15
Шет елдерде гастрольдік спектакльдерге кіру билеті (секторлар бойынша бөлуді қоса алғанда)
1)
ересектерге
1 билет
15000
2)
балаларға
10000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық филармониясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Филармонияның музыкалық мектептерде оқитын балаларға арналған концертіне билеттер
1 билет

400 000
14
Входной билет на гастрольные спектакли по Республике Казахстан
1)
взрослым
1 билет
7000
2)
детским
5000
15
Входной билет на гастрольные спектакли за рубежом (включая деление по секторам)
1)
взрослым
1 билет
15000
2)
детским
10000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 9
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Казахская государственная академическая филармония имени Жамбыла" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Билеты на концерт филармонии для детей, обучающихся в музыкальных школах
1 билет

1)
Фойенің 1-2 қабаты
1 іс-шара
300 000
2)
Орган
500 000
3)
Рояль
100 000
4)
Жарық жабдықтары
100 000
5)
Дыбыс жабдықтары
100 000
6)
Ақпараттық билборд (баннерді ілу), бір баған
25000
7)
Ақпараттық билборд (баннерді ілу), екі баған
50000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық халық аспаптар оркестрі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Құрманғазы атындағы оркестрдің залында өткізілетін концертке кіру билеті

1)
Фойе 1-2 этаж
1 мероприятие
300 000
2)
Орган
500 000
3)
Рояль
100 000
4)
Световое оборудование
100 000
5)
Звуковое оборудование
100 000
6)
Билборд информационный (вывеска баннера), одна колонна
25000
7)
Билборд информационный (вывеска баннера), две колонны
50000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 10
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный оркестр народных инструментов имени Курмангазы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на концерт, проводимый в концертном зале оркестра имени Курмангазы

1)
1 сағат
1 іс-шара
400 000
2)
2-5 сағат
800 000
3)
5-8 сағат
1 400 000
4)
8 сағаттан жоғары
2 000 000
6
Толық құрамның бір концерттік нөмірі
1 концерт
2 000 000
7
Толық емес құрамның бір концерттік нөмірі
1 концерт
1 000 000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының "Салтанат" мемлекеттік би ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
"Абай атындағы Қазақ ұлттық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының залындағы концертке кіру билеті

1)
1 час
1 мероприятие
400 000
2)
2-5 часов
800 000
3)
5-8 часов
1 400 000
4)
свыше 8 часов
2 000 000
6
Один концертный номер оркестра полного состава
1 концерт
2 000 000
7
Один концертный номер оркестра не полного состава
1 концерт
1 000 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 11
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный ансамбль танца Республики Казахстан "Салтанат" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на концерт в зале республиканского государственного казенного предприятия "Казахский национальный театр оперы и балета имени Абая"

6)
16-22 қатар
1500
7)
балкон
1000
9.2
ауылдық елді мекендерде
1 билет
1000
10
Бірлескен іс-шараны өткізу бойынша қызметтер
1)
5 концерттік нөмерге дейінгі гала-концерт
1 іс-шара
500000
2)
бір бөлімнен тұратын балет
700000
3)
екі бөлімнен тұратын балет
1200000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Камератасы" классикалық музыка ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасы
Р/с
Тауардың (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің құны теңгемен
1
Концерттік бағдарламаның премьерасына кіру билеті

6)
16-22 ряд
1500
7)
балкон
1000
9.2
в сельских населенных пунктах
1 билет
1000
10
Услуги по проведению совместных мероприятий
1)
гала концерт до 5 концертных номеров
1 мероприятие
500000
2)
одноактный балет
700000
3)
двухактный балет
1200000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 13
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Ансамбль классической музыки "Камерата Казахстана" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на премьеру концертной программы

3)
аудандық маңызы бар қалалар
500000
4)
ауылдық округтер
350000
5
Бірлескен сахналық-қойылымдық іс-шаралар өткізу
1)
композиторлар Одағы мүшелерінің шығармашылық кештері
1 іс-шара
300000
2)
республикалық маңызы бар фестивальдар, конкурстар
1200000
3)
қалалық маңызы бар фестивальдар, конкурстар
1000000
4)
премьералар, республикалық маңызы бар жобалар
1500000
5)
премьералар, қалалық маңызы бар жобалар
1000000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 шілдедегі №259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қолжетімділігін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11964 болып тіркелген) бірінші және екінші мүгедектігі бар адамдар он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар топтар мен балалар қызметтерді бюджет қаражаты есебінен, ал үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар – көрсетілген қызметтер құнының 50 пайызын төлей отырып пайдаланады.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Роза Бағланова атындағы "Қазақконцерт" мемлекеттік академиялық концерттік ұйымы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар атауы (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің)
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Үлкен залдағы концертке кіру билеті

3)
города районного значения
500000
4)
сельские округа
350000
5
Проведение совместных сценическо-постановочных мероприятий
1)
творческие вечера членов Союза композиторов
1 мероприятие
300000
2)
фестивали, конкурсы республиканского значения
1200000
3)
фестивали, конкурсы городского значения
1000000
4)
премьеры, проекты республиканского значения
1500000
5)
премьеры, проекты городского значения
1000000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 14
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственная академическая концертная организация "Қазақконцерт имени Розы Баглановой" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на концерт в большом зале

1)
30 минут
1 концерт
350000
2)
1 сағат
700000
24
Бірлескен сахналық-қойылымдық іс-шаралар өткізу (концерт, фестиваль, шығармашылық кеш)
1)
1 сағат
1 концерт
500000
2)
2-5 сағат
800000
3)
5-8 сағат
1000000
4)
8 сағаттан жоғары
1500000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
15-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Қазақстан Республикасы азаматтары үшін кіру билеті
1)
ересектерге
1 билет
1000
2)
студенттерге (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
700
3)
мектеп жасындағы балаларға және зейнеткерлерге (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
500
2
Шетел азаматтары үшін кіру билеті
1 билет
1000
3
Жеңілдікті пайдаланатын санаттағы Қазақстан Республикасы азаматтары үшін (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
1)
Ұлы Отан Соғысы, Ауған соғысының ардагерлері және соларға теңестірілген адамдарға
1 билет
тегін
2)
мүмкіндіктері шектеулі адамдар мен оларды ертіп жүретін тұлғаларға
3)
7 жасқа дейінгі балаларға
4)
әскери қызметшілерге (курсанттарға)

1)
30 минут
1 концерт
350000
2)
1 час
700000
24
Совместное проведение сценическо-постановочных мероприятий (концерт, фестиваль, творческий вечер)
1)
1 час
1 концерт
500000
2)
2-5 часов
800000
3)
5-8 часов
1000000
4)
свыше 8 часов
1500000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 15
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Национальный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет для граждан Республики Казахстан
1)
взрослым
1 билет
1000
2)
студентам (при предъявлении подтверждающих документов)
700
3)
детям школьного возраста и пенсионерам (при предъявлении подтверждающих документов)
500
2
Входной билет для иностранных граждан
1 билет
1000
3
Входной билет для льготной категории граждан Республики Казахстан (при предъявлении подтверждающих документов)
1)
ветераны Великой Отечественной Войны, Афганской войны и приравненных к ним
1 билет
бесплатно
2)
люди с ограниченными возможностями здоровья и сопровождающие их лица
3)
дети до 7лет
4)
Военнослужащие (курсантам)

2)
орташа күрделілікті қалпына келтіру (жарықтарды нығайту, деформацияны жою, тұзсыздандыру, 2-3 элементтерді желімдеу)
30000
3)
күрделі қалпына келтіру (жоғалған элементтерді, бөлшектерді толтыру және ұзарту, желімдеу тігістерін мастикалау)
40000
20
Өнер туындысына сараптамалық қорытынды беру
1)
белгілі автордың көркемдік (антикварлық) мағынасын немесе белгісіз немесе аз танымал автордың коллекциялық мағынасын растау
1 жәдігер

2)
реставрация средней сложности (укрепление трещин, удаление деформации, обессоливание, склейка 2-3-х элементов)
30000
3)
сложная реставрация (восполнение и наращивание утраченных элементов, деталей, мастиковка швов клейки)
40000
20
Выдача экспертного заключения на произведение искусства
1)
подтверждение художественного (антикварного) значения известного автора или коллекционного значения неизвестного, или менее известного автора
1 экспонат

50000
2)
шығармалардың көркемдік маңызы расталған жағдайда
50000
3)
этюдтер мен эскиздердің көркемдік маңызы расталған жағдайда
50000
4)
сараптамалық қорытынды – мәдени құндылықтарды шетелге әкету бойынша сараптама хаттамасына қосымша (кескіндеме және графикалық картиналар, иконалар, самауырлар, сәндік-қолданбалы өнер бұйымдары
3000
21
Кәдесый өнімдерін дайындау және сату
1)
"Алтын адам" үстел үсті мүсіні, 3D моделі (20*15*10 сантиметрден бастап 25*7*4 сантиметрге дейін), ассортиментте, түпнұсқа қаптамада, сұйық пластик, алтын жапырақ, барқыт, ағаш, шайыр негізіндегі бояулар, қолдан жасалған бұйымдар
1 бірлік
75000
2)
Үстел үсті статуэткасы, үлкен, 3D моделі (14,5*9*12 сантиметрден бастап 22*10*10 сантиметрге дейін) ассортиментте (музей экспонаттарының көшірмелері), мәрмәр стендте. Сұйық пластик, поталь алтын, күміс, шайыр негізіндегі бояулар
20000
3)
Үстел үсті статуэткасы, үлкен 3D моделі (14,5*9*12 сантиметрден бастап 22*10*10 сантиметрге дейін) ассортиментте (музей экспонаттарының көшірмелері), сұйық пластик, поталь алтын, күміс, шайыр негізіндегі бояулар, қолдан жасалған бұйымдар
15000
4)
Үстел үсті статуэткасы, орташа, 3D моделі (10*10*5 сантиметрден бастап 17*6*2 сантиметрге дейін) ассортиментте, (музей экспонаттарының көшірмелері), мәрмәр стендте, сұйық пластик, поталь алтын, күміс, шайыр негізіндегі бояулар, қолдан жасалған бұйымдар
9000
5)
Үстел үсті статуэткасы, орташа, 3D моделі (10*10*5 сантиметрден бастап 17*6*2 сантиметрге дейін) ассортиментте, (музей экспонаттарының көшірмелері), пластикалық стендте, сұйық пластик, поталь алтын, күміс, шайыр негізіндегі бояулар, қолдан жасалған бұйымдар
7500
6)
Үстел үсті статуэткасы, орташа, 3D моделі (10*10*5 сантиметрден бастап 17*6*2 сантиметрге дейін) ассортиментте, (музей экспонаттарының көшірмелері), сұйық пластик, поталь алтын, күміс, шайыр негізіндегі бояулар, қолдан жасалған бұйымдар
6000
7)
Үстел үсті статуэткасы, шағын, 3D моделі (6*3*5 сантиметрден бастап 11,5*9*7 сантиметрге дейін) ассортиментте, (музей экспонаттарының көшірмелері), мәрмәр стендте, сұйық пластик, поталь алтын, күміс, шайыр негізіндегі бояулар, қолдан жасалған бұйымдар
8000
8)
Үстел үсті статуэткасы, шағын, 3D моделі (6*3*5 сантиметрден бастап 11,5*9*7 сантиметрге дейін) ассортиментте (музей экспонаттарының көшірмелері), пластикалық стендте, сұйық пластик, поталь алтын, күміс, шайыр негізіндегі бояулар, қолдан жасалған бұйымдар
7500
9)
Үстел үсті статуэткасы, шағын, 3D моделі (6*3*5 сантиметрден бастап 11,5*9*7 сантиметрге дейін) ассортиментте (музей экспонаттарының көшірмелері), сұйық пластик, поталь алтын, күміс, шайыр негізіндегі бояулар, қолдан жасалған бұйымдар

50000
2)
подтверждение художественного значения произведений
50000
3)
подтверждение художественного значения этюдов и эскизов
50000
4)
экспертное заключение – приложение к протоколу экспертизы по вывозу культурных ценностей за рубеж (живописные и графические картины, иконы, самовары, изделия декоративно-прикладного искусства)
3000
21
Изготовление и реализация сувенирной продукции
1)
статуэтка настольная "Золотой человек", 3D модель (от 20*15*10 сантиметров до 25*7*4 сантиметров), в ассортименте, в оригинальной упаковке, жидкий пластик, сусальное золото, бархат, дерево, краски на основе смолы, изделия ручной работы
1 единица
75000
2)
статуэтка настольная, большая, 3D модель (от 14,5*9*12 сантиметров до 22*10*10 сантиметров), в ассортименте (копии музейных экспонатов), на мраморной подставке. Жидкий пластик, поталь золото, серебро, краски на основе смол
20000
3)
статуэтка настольная, большая, 3D модель (от 14,5*9*12 сантиметров до 22*10*10 сантиметров), в ассортименте (копии музейных экспонатов), жидкий пластик, поталь золото, серебро, краски на основе смол, изделия ручной работы
15000
4)
статуэтка настольная, средняя, 3D модель (от 10*10*5 сантиметров до 17*6*2 сантиметров), в ассортименте (копии музейных экспонатов), на мраморной подставке, жидкий пластик, поталь золото, серебро, краски на основе смол, изделия ручной работы
9000
5)
статуэтка настольная, средняя, 3D модель (от 10*10*5 сантиметров до 17*6*2 сантиметров), в ассортименте (копии музейных экспонатов), на пластиковой подставке, жидкий пластик, поталь золото, серебро, краски на основе смол, изделия ручной работы
7500
6)
статуэтка настольная, средняя, 3D модель (от 10*10*5 сантиметров до 17*6*2 сантиметров), в ассортименте (копии музейных экспонатов), жидкий пластик, поталь золото, серебро, краски на основе смол, изделия ручной работы
6000
7)
статуэтка настольная, малая, 3D модель (от 6*3*5 сантиметров до 11,5*9*7 сантиметров), в ассортименте (копии музейных экспонатов), на мраморной подставке, жидкий пластик, поталь золото, серебро, краски на основе смол, изделия ручной работы
8000
8)
статуэтка настольная, малая, 3D модель (от 6*3*5 сантиметров до 11,5*9*7 сантиметров) в ассортименте (копии музейных экспонатов), на пластиковой подставке, жидкий пластик, поталь золото, серебро, краски на основе смол, изделия ручной работы
7500
9)
статуэтка настольная, малая, 3D модель (от 6*3*5 сантиметров до 11,5*9*7 сантиметров), в ассортименте (копии музейных экспонатов), жидкий пластик, поталь золото, серебро, краски на основе смол, изделия ручной работы

60000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
16-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік орталық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Қазақстан Республикасы азаматтарына кіру билеті

60000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 16
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Центральный государственный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет для граждан Республики Казахстан

1)
экспозициялық залдардағы ересектерге 1,2,3,4 (экскурсоводсыз)
1 билет
1500
2)
барлық залдарға кіру мүмкіндігі бар ересектерге (экскурсоводсыз)
2000
3)
студенттер мен зейнеткерлерге экскурсоводсыз 1,2,3,4 экспозициялық залдар (растайтын құжаттарды көрсеткен кезде)
700
4)
барлық залдарға экскурсоводсыз кіре алатын студенттер мен зейнеткерлерге (растайтын құжаттарды көрсеткен кезде)
1500
5)
1, 2, 3, 4 мектеп жасындағы балаларға экскурсоводсыз экспозициялық залдар (растайтын құжаттарды көрсеткен кезде)

1)
взрослым 1,2,3,4 экспозиционные залы (без экскурсовода)
1 билет
1500
2)
взрослым с доступом во все залы (без экскурсовода)
2000
3)
студентам и пенсионерам 1,2,3,4 экспозиционные залы без экскурсовода (при предъявлении подтверждающих документов)
700
4)
студентам и пенсионерам с доступом во все залы без экскурсовода (при предъявлении подтверждающих документов)
1500
5)
детям школьного возраста 1, 2, 3, 4 экспозиционные залы без экскурсовода (при предъявлении подтверждающих документов)

1)
заттың мәдени құндылығын растау
1 бірлік
50000
2)
сараптамалық қорытынды-мәдени құндылықтарды шетелге әкету бойынша сараптама хаттамасына қосымша
1 сағат
3000
20
музей сабақтарын, дәрістер, квесттер өткізу
1 сағат
3000
21
"Жас өнер" қолөнер үйірмесін ұйымдастыру
1 сағат
2500
22
Фотоаймақта суретке түсіру
1 сурет
500
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Әбілхан Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік өнер музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Қазақстан Республикасы азаматтарына кіру билеті

1)
подтверждение культурной ценности предмета
1 единица
50000
2)
экспертное заключение – приложение к протоколу экспертизы по вывозу культурных ценностей за рубеж
1 час
3000
20
Проведение музейных уроков, лекций, квестов
1 час
3000
21
Организация кружка по рукоделию "Жас өнер"
1 час
2500
22
Фотографирование в фотозоне
1 фото
500
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 17
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный музей искусств Республики Казахстан имени Абылхана Кастеева" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет для граждан Республики Казахстан

1)
көркем түсірілім
1 сағат
150000
2)
клип
100000
3)
ролик
30000
15
басқа мемлекеттік музейлар мамандарының тағылымдамасы
1 күн
10000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
18-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Сирек кездесетін қияқты саз аспаптарының мемлекеттік коллекциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Қияқты музыкалық аспапқа төлқұжатты рәсімдеу (скрипка, альт, виолончель, контрабас)
1 төлқұжат
5000
2
Қияққа төлқұжатты рәсімдеу
5000
3
Қияқты музыкалық аспаптарға (скрипка, альт, виолончель, контрабас) және қияққа сараптама жасау
1 сараптама

1)
художественная съемка
1 час
150000
2)
клип
100000
3)
ролик
30000
15
Стажировка специалистов других государственных музеев
1 день
10000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 18
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Оформление паспорта на смычковый музыкальный инструмент (скрипка, альт, виолончель, контрабас)
1 паспорт
5000
2
Оформление паспорта на смычок
5000
3
Экспертиза смычковых музыкальных инструментов (скрипка, альт, виолончель, контрабас) и смычков
1 экспертиза

1)
біліктілікті арттыру курстары офлайн режимінде (8 сағат)
1 тыңдаушы
20000
2)
біліктілікті арттыру курстары онлайн режимінде (8 сағат)
15000
3)
мәдениеттерді жақындастыру орталығының жазғы мектебіне қатысу
20000
4)
тақырыптық дәрістер
10000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
20-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ордабасы" ұлттық тарихи-мәдени қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Кіру билеті
1)
ересектерге
1 билет

1)
курсы повышения квалификации в режиме офлайн (8 часов)
1 слушатель
20000
2)
курсы повышения квалификации в режиме онлайн (8 часов)
15000
3)
участие в летней школе Центра сближения культур
20000
4)
тематические лекции
10000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 20
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Национальный историко-культурный заповедник "Ордабасы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет
1)
взрослым
1 билет

500
2)
студенттер мен зейнеткерлерге (растайтын құжаттарды көрсеткен кезде)
300
3)
мектеп жасындағы балаларға (растайтын құжаттарды көрсеткен кезде)
200
4)
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдерінің шетелдік азаматтарына
1500
5)
өзге мемлекеттердің шетел азаматтарына
2000
6)
Ұлы Отан Соғысы, интернационалдық соғыс (Ауған соғысы) ардагерлері, 18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар адамдар, І, ІІ топтағы мүгедектігі бар адамдар, жетім балалар, мектеп жасына дейінгі балалар, көп балалы аналар (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
тегін
2
Экскурсиялық қызмет ұжымдық келушілер (20 адамға дейін топта)
1)
қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде
1 академиялық сағат

500
2)
студентам и пенсионерам (при предъявлении подтверждающих документов)
300
3)
детям школьного возраста (при предъявлении подтверждающих документов)
200
4)
иностранным гражданам стран Содружества Независимых Государств
1500
5)
иностранным гражданам иных государств
2000
6)
Ветераны Великой Отечественной Войны, Интернациональных войн (Афганская война), лица с инвалидностью до 18 лет, лица с инвалидностью І, ІІ групп, дети сироты, детям дошкольного возраста, многодетные матери (при наличии подтверждающих документов)
бесплатно
2
Экскурсионное обслуживание коллективных посетителей (в группе до 20 человек)
1)
на казахском, русском и английском языках
1 академический час

4)
блокнот
1000
5)
жолсілтеме
1000
6)
кружка
1500
7)
белгіше
500
8)
брелок
1000
9)
қалам
500
7
Тарих және мәдениет ескерткiшiне ғылыми, білім беру, туристік, ақпараттық және тәрбиелік мақсаттарда қол жеткізуді қамтамасыз ету жөніндегі қазметтер (семинарлар, тренингтер, конференциялар, коворкинг-орталықтар, тамақтану, қонуға алаңдар ұсыну арқылы)
1 бірлік/адам
3000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
21-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Берел" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/c
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Кіру билеті

4)
блокнот
1000
5)
путеводитель
1000
6)
кружка
1500
7)
значок
500
8)
брелок
1 000
9)
ручка
500
7
Услуги в целях обеспечения доступа к памятнику истории и культуры в научных, образовательных, туристских, информационных и воспитательных целях (путем предложения площадки для организации семинаров, тренингов, конференций, коворкинг-центров, питания, ночлега)
1 единица/человек
3000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 21
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги) производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Берел" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
п/п
Наименование товара (услуги, работы)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет

2000
13
Автотұрақ
1 қызмет
200
14
Көшпелі музей сабақтарын, дәрістер, квесттер, тренингтер өткізу
1 академиялық сағат
4000
15
Жеке және заңды тұлғалар үшін көрмелер ұйымдастыру
1 күнтізбелік күн
100000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
26-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Абайдың "Жидебай-Бөрілі" мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Семей қаласындағы бас музейге кіру билеті

2000
13
Автостоянка
1 услуга
200
14
Проведение выездных музейных уроков, лекций, квестов, тренингов
1 академический час
4000
15
Организация выставок для физических и юридических лиц
1 календарный день
100000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 26
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный музей-заповедник Абая "Жидебай-Бөрілі" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет в головной музей в городе Семей

2)
студенттер мен зейнеткерлерге (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
300
3)
мектеп жасындағы балаларға (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
200
4)
Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және оларға теңестірілген адамдарға, І және ІІ топтағы мүгедектігі бар адамдарға, он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға, жетім балаларға, мектеп жасына дейінгі балаларға, көп балалы аналарға, Ауған соғысына қатысушыларға
тегін
4
Экскурсиялық қызмет көрсету

2)
студентам и пенсионерам (при предъявлении подтверждающих документов)
300
3)
детям школьного возраста (при предъявлении подтверждающих документов)
200
4)
Участникам Великой Отечественной войны и лицам, приравненных к ним, лицам с инвалидностью І и ІІ групп, детям с инвалидностью до восемнадцати лет, детям-сиротам, детям дошкольного возраста, многодетным матерям, участникам Афганской войны
бесплатно
4
Экскурсионное обслуживание

1)
деректі бейне
1 сағат
20000
2)
көркем бейне
30000
3)
фототүсірілім
1 қызмет
500
14
Залдарда іс-шаралар өткізу
1)
70 орындық зал
1 сағат
60000
2)
25 орындық зал
30000
15
Музей көрмелерінің көшірмелерін жасау
1 дана
20000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
27-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ежелгі Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Кіру билеті

1)
документальное видео
1 час
20000
2)
художественное видео
30000
3)
фотосъемка
1 услуга
500
14
Проведение мероприятий в залах
1)
зал на 70 мест
1 час
60000
2)
зал на 25 мест
30000
15
Изготовление копий музейных экспонатов
1 штук
20000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года №259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 27
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ежелгі Тараз ескерткіштері" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет

1)
археология, қала құрылысы және сәулет ескерткіші, ансамбль және кешен, қасиетті объект, монументтік өнер құрылысы
1 нысан
500000
2)
игерілуге жататын жер учаскелері
1 километр
50000
3)
археологиялық барлау
1 километр
600000
11
Тарих және мәдениет ескерткішінің төлқұжатын жасау
1 нысан
40000
12
артефактінің мәдени құндылығын анықтау
1 бірлік
3000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
31-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Бозоқ" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Полиграфия өнімдерін сату

1)
памятник археологии, градостроительства и архитектуры, ансамбль и комплекс, сакральный объект, сооружение монументального искусства
1 объект
500000
2)
земельные участки, подлежащие освоению
1 километр
50000
3)
археологическая разведка
1 километр
600000
11
Составление паспорта памятника истории и культуры
1 объект
40000
12
Определение культурной ценности артефакта
1 единица
3000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 31
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Бозоқ" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Реализация полиграфической продукции

1)
жалпы орта, техникалық және кәсіби білім беру ұйымдарына арналған конкурстар (офлайн және онлайн)
1 адам
1000
2)
тарихи-мәдени, музей бағыттарындағы музей қызметкерлері мен басшыларына, мәдени сала мамандары және білім беру ұйымдарының педагог жұмыскерлеріне
7000
3)
музей қызметкерлеріне біліктілік арттыру курстарын ұйымдастыру және өткізу
10000
4)
археологиялық зерттеулер, мәдениет ескерткіштерін барлау жұмыстары
1 гектар
450000
5)
енгізілетін және шығарылатын нысандарға тарихи-мәдени сараптама жүргізу
1 дана
470000
6)
әртістердің қатысуымен ұлттық әдет-ғұрыптар мен салт-дәстүрлерді (мысалы, атқа мінгізу, тұсау кесу, қыз ұзату) ұйымдастыру және өткізу, этнографиялық іс-шара форматындағы (фототүсірілім, көрнекі безендіру, музыкалық, техникалық сүйемелдеу, атбегілерді, ақпаратшыларды, артистерді шақыру)
1 іс-шара
250000
7)
экскурсиялар өткізу (шолу немесе тақырыптық)
1 адам
500
8)
музейлік дәрістер
1 адам
5000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
32-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Петр Чайковский атындағы Алматы музыкалық колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Мамандық
1)
0404000 "Аспаптық орындаушылық және музыкалық өнер эстрадасы (түрлері бойынша"
оқу жылы / білім алушы
500000
2)
0405000 "Хор дирижеры"
500000
3)
0406000 "Музыка теориясы"
500000
4)
0407000 "Ән айту"
500000
5)
0416000 "Орындаушы әртіс, концерттік бағдарламалардың дыбыс операторы"
500000
6)
музыкалық өнер бағыты бойынша біліктілікті арттыру
1 тыңдаушы

1)
конкурсы для организаций образования – общего среднего, технического и профессионального образования (офлайн и онлайн)
1 человек
1000
2)
организация и проведение информационно-просветительских, культурно-познавательных семинаров-практикумов, историко-культурного, музейного направления для руководителей и музейных работников, специалистов сферы культуры и педагогических работников организаций образования
7000
3)
организация и проведение курсов повышения квалификации для музейных работников
10000
4)
проведение археологических исследований, изыскательских работ памятников культуры
1 гектар
450000
5)
проведение историко-культурных экспертиз касательно вводимых и выводимых объектов
1 единица
470000
6)
организация и проведение национальных обрядов и обычаев с участием артистов (например атқа мінгізу, тұсау кесу, қыз ұзату) в формате этнографического мероприятия (фотосъҰмка, наглядное оформление, музыкальное, техническое сопровождение, приглашение конников, спортсменов, артистов)
1 мероприятие
250000
7)
проведение экскурсий (обзорная или тематическая)
1 человек
500
8)
музейные лекции
1 человек
5000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован) в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 32
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Алматинский музыкальный колледж имени Петра Чайковского" Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Специальность
1)
0404000 "Инструментальное исполнительство и музыкальное искусство эстрады (по видам)"
за учебный год/обучающиеся
500000
2)
0405000 "Хоровое дирижирование"
500000
3)
0406000 "Теория музыки"
500000
4)
0407000 "Пение"
500000
5)
0416000 "Артист исполнитель, звукооператор концертных программ"
500000
6)
повышение квалификации по направлению музыкального искусства
1 слушатель

25000
7)
музыкалық, би және сахналық өнер бағыты бойынша бірлескен іс-шараларды өткізу үшін 375 орындық Ермек Серкебаев атындағы концерт залының ұсынысы бойынша қызметтер (кәсіптік бағдар беру жұмысы, шеберлік сыныптары, спектакльдер, концерттер, фестивальдар, конкурстар
1 сағат
150800
8)
Шабал Бейсекова атындағы камералық залдың музыкалық, би және сахналық өнер бағыты бойынша бірлескен іс-шаралар өткізу үшін 60 орындық ұсынымы бойынша қызметтер (кәсіптік бағдар беру жұмысы, шеберлік сыныптары, спектакльдер, концерттер, фестивальдар, конкурстар
20000
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
33-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Жүсіпбек Елебеков атындағы республикалық эстрада-цирк колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Мамандық
1)
0404000 "Аспаптық орындаушылық және музыкалық өнер эстрадасы (түрлері бойынша)"
оқу жылы / білім алушылар
450000
2)
0407000 "Ән айту"
450000
3)
0408000 "Хореография өнері"
450000
4)
0409000 "Актерлік өнер"

25000
7)
услуги по представлению концертного зала имени Ермека Серкебаева на 375 посадочных мест для проведения совместных мероприятий по направлению музыкального, танцевального и сценического искусства, (профориентационная работа, мастер классы, спектакли, концерты, фестивали, конкурсы.
1 час
150800
8)
услуги по представлению камерного зала имени Шабал Бейсековой на 60 посадочных мест для проведения совместных мероприятий по направлению музыкального, танцевального и сценического искусства, (профориентационная работа, мастер классы, спектакли, концерты, фестивали, конкурсы)
20000
Приложение 33
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский эстрадно-цирковой колледж имени Жусипбека Елебекова" Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Специальность
1)
0404000 "Инструментальное исполнительство и музыкальное искусство эстрады (по видам)"
за учебный год/обучающиеся
450000
2)
0407000 "Пение"
450000
3)
0408000 "Хореографическое искусство"
450000
4)
0409000 "Актерское искусство"

450000
5)
0410000 "Цирк өнері"
450000
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 307-НҚ бұйрығына
34-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Александр Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
р\с
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшеу бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
Мамандық: Күндізгі оқу түрі бойынша оқу кезеңіне
1
Хореографиялық өнер
1 білім алушыға

450000
5)
0410000 "Цирковое искусство"
450000
Приложение 34
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 4 июля 2025 года № 307-НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Алматинское хореографическое училище имени Александра Селезнева" Министерства культуры и информации Республики Казахстан
№ п\п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
На период обучения по очной форме обучения
1
Хореографическое искусство
1 образование получателю

1. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 15 қыркүйектегі № 254 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21214 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 15 қыркүйектегі № 254 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 99 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22565 болып тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 15 қыркүйектегі № 254 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2022 жылғы 5 шiлдедегi № 182 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28776 болып тіркелген).
4. "Мәдениет, дене шынықтыру және спорт салаларындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 1 желтоқсандағы № 346 бұйрығымен бекітілген Мәдениет, дене шынықтыру және спорт салаларындағы өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі 12 тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30911 болып тіркелген).

1. Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 15 сентября 2020 года № 254 "Об установлении цен на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканскими государственными казенными предприятиями Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21214).
2. Приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 16 апреля 2021 года № 99 "О внесении изменения и дополнения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 15 сентября 2020 года № 254 "Об установлении цен на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканскими государственными казенными предприятиями Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22565).
3. Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 5 июля 2022 года № 182 "О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 15 сентября 2020 года № 254 "Об установлении цен на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканскими государственными казенными предприятиями Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28776).
4. Пункт 12 перечня некоторых приказов, в сферах культуры, физической культуры и спорта, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 1 декабря 2022 года № 346 "О внесении изменений в некоторые приказы в сферах культуры, физической культуры и спорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30911).