Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 17 маусымдағы № 279-НҚ бұйрығы
"Ұлттық архив қоры және архивтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабы 2-тармағының 18-1) тармақшасына және "Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 455) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Сақтау мерзімін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдардың қызметінде жасалатын үлгілік құжаттардың тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Архив, құжаттама және кітап ісі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
бұйрыққа қосымша
Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесі
Тармақ нөмірі
Құжат түрі (оның ішінде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжаттар)
Құжаттың сақталу мерзімі
Ескертпе
1
2
3
4
1. Басқару жүйесін ұйымдастыру
1.1. Норма шығармашылық және басқару қызметі
1
Заңнамалық актілер (Қазақстан Республикасының Конституциясына өзгерістер мен толықтырулар енгізетін заңдар, конституциялық заңдар, кодекстер, шоғырландырылған заңдар, заңдар, Қазақстан Республикасы Парламентінің қаулылары, Қазақстан Республикасы Парламенті Сенаты мен Мәжілісінің қаулылары)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2
Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілер:
1) қабылдау орны бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

Об утверждении Перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 17 июня 2025 года № 279-НҚ
В соответствии с подпунктом 18-1) пункта 2 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О Национальном архивном фонде и архивах" и подпунктом 455) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан" от 4 октября 2023 года № 866, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
Приложение к приказу
Перечень типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения
Номер пункта
Вид документа (в том числе электронные документы, удостоверенные электронной цифровой подписью)
Срок хранения документа
Примечание
1
2
3
4
1. Организация системы управления
1.1. Нормотворческая и распорядительная деятельность
1
Законодательные акты (законы, вносящие изменения и дополнения в Конституцию Республики Казахстан, конституционные законы, кодексы, консолидированные законы, законы, постановления Парламента Республики Казахстан, постановления Сената и Мажилиса Парламента Республики Казахстан)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2
Подзаконные нормативные правовые акты:
1) по месту принятия;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

2) мемлекеттік тіркеу орны бойынша
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
3
Заңнамалық және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобалары: 1) әзірленген орны бойынша;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
2) келісу орны бойынша;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
3) қабылданған орны бойынша
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
4
Нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау жоспарлары (перспективалық, ағымдағы):
1) бекітілген орны бойынша;
5 жыл
Электрондық құжаттар.
2) әзірлеу және келісу орны бойынша
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
5
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
6
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары Төрағаларының және олардың орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының тапсырмалары және оларды орындау жөніндегі құжаттар:
1) әзірлеу және бекіту орны бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тапсырмада көрсетілген барлық мемлекеттік органдар (ұйымдар) тапсырманы орындау үшін жауапты болып табылатын жағдайларда, олар Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне тапсырманы орындау жөніндегі құжаттарды қағаз жеткізгіште және олармен бірдей электрондық құжаттар түрінде ұсынады.
2) басқа ұйымдарда
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
7
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысы орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппараты Басшысының және оның орынбасаларының тапсырмалары және оларды орындау жөніндегі құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
8
Мемлекеттік органдар басшыларының тапсырмалары және оларды орындау жөніндегі құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
9
Құрылымдық бөлімшелер ұйымдары басшылығының тапсырмалары және оларды орындау жөніндегі құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
10
Мемлекеттік органдарға енгізілген бастамалық ұсыныстар және оларды әзірлеу жөніндегі құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
11
Арнайы экономикалық аймақтар құру туралы құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
12
Ұйым басшысының нормативтік емес құқықтық актілері (бұйрықтары мен өкімдері):
1) негізгі (өндірістік) қызмет бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) жеке құрам бойынша (жұмысқа қабылдау (тағайындау, оқуға қабылдау), жұмыстан босату (шығару), ауысу туралы;
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

2) по месту государственной регистрации
5 лет
Электронные документы*.
3
Проекты законодательных и подзаконных нормативных правовых актов:
1) по месту разработки;
Постоянно
Электронные документы*.
2) по месту согласования;
3 года
Электронные документы*.
3) по месту принятия
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
4
Планы подготовки проектов нормативных правовых актов (перспективные и текущие):
1) по месту утверждения;
5 лет
Электронные документы*.
2) по месту разработки и согласования
3 года
Электронные документы*.
5
Распоряжения Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
6
Поручения Президента Республики Казахстан, Председателей палат Парламента Республики Казахстан и их заместителей, Государственного советника Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан и документы по их исполнению (письма, справки, заключения и другие документы):
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
В случаях, когда ответственными исполнителями являются все государственные органы (организации), указанные в поручении, то в Администрацию Президента Республики Казахстан документы об исполнении поручения предоставляются ими на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) в других организациях
Постоянно
Электронные документы*
7
Поручения Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителей Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителей Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Руководителя Аппарата Правительства и его заместителей и документы по их исполнению
Постоянно
Электронные документы*.
8
Поручения руководителей государственных органов и документы по их исполнению
Постоянно
Электронные документы*.
9
Поручения руководства организации структурным подразделениям и документы по их исполнению
5 лет
Электронные документы*.
10
Инициативные предложения, внесенные в государственные органы, документы по их разработке
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
11
Документы о создании специальных экономических зон
Постоянно
Электронные документы*.
12
Ненормативные правовые акты (приказы и распоряжения) руководителя организации:
1) по основной (производственной) деятельности;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) по личному составу (о приеме (назначении, зачислении на учебу), увольнении (отчислении), перемещении;
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

3) жеке құрам бойынша (іссапарлар, демалыстар, көтермелеу, біліктілікті арттыру, тәртіптік жазалар қолдану және алып тастау, аттестаттау, білім алу, атақтар (шендер) беру, тегін (әкесінің атын) өзгерту жөнінде, марапаттау, еңбекақы төлеу, сыйақы беру, төлемдер, жәрдемақылар туралы)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
13
Ұйым басшысының нормативтік емес құқықтық актілеріне негіздер және олар бойынша құжаттар
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жеке құрам бойынша нормативтік емес құқықтық актілерге өтініштер – қағаз жеткізгіште.
14
Ұйым басшысының нормативтік емес құқықтық актілерін орындау туралы құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
15
Мыналардың хаттамалары, шешімдері, ұсыныстары, қорытындылары, стенограммалары (аудиовизуалды жазбалар) және оларға қатысты құжаттар (анықтамалар, қорытындылар, баяндамалар және басқа құжаттар):
1) Қазақстан Республикасы Президенті, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің басшылығы шақыратын отырыстардың, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың, Қазақстан Республикасының Конституциялық Соты, Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің, Қазақстан Республикасының Жоғары сот кеңесінің, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесінің, Қазақстан халқы Ассамблеясының отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) Қазақстан Республикасы Парламенті және оның палаталарының, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының тұрақты комитеттері мен комиссияларының, Қазақстан Республикасы Парламенті мен оның палаталары жанындағы консультативтік-кеңесші органдар отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші органдар отырыстарының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің және оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппараты Басшысыкеңестерінің;
Тұрақты
Электрондық
құжаттар*
.
4) Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, аумақтық, округтік және учаскелік сайлау комиссиялары отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
5) республикалық, мемлекеттік комиссиялардың, қоғамдық кеңестердің, тұрақты комиссиялардың, алқалардың, өзге де консультативтік-кеңесші органдар отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
6) мәслихат сессиялары мен оның органдарының, мәслихаттың тұрақты және уақытша комиссиялары отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

3) по личному составу (о командировках, отпусках, поощрении, повышении квалификации, наложении и снятии дисциплинарных взысканий, аттестации, получении образования, присвоении званий (чинов), изменении фамилий (отчеств), награждении, оплате труда, премировании, выплатах, пособиях)
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
13
Основания к ненормативным правовым актам руководителя организации и документы к ним
1 год
Электронные документы*. Заявления к ненормативным правовым актам по личному составу – на бумажном носителе.
14
Документы о выполнении ненормативных правовых актов руководителя организации
3 года
Электронные документы*.
15
Протоколы, решения, рекомендации, заключения, стенограммы (аудиовизуальные записи) и документы к ним (справки, заключения, доклады и другие документы):
1) заседаний, созываемых Президентом Республики Казахстан, руководством Администрации Президента Республики Казахстан, заседаний консультативно-совещательных органов при Президенте Республики Казахстан, Конституционного Суда Республики Казахстан, Совета Безопасности Республики Казахстан, Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан, Ассамблеи народа Казахстана;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) заседаний Парламента Республики Казахстан и его палат, постоянных комитетов и комиссий палат Парламента Республики Казахстан, консультативно-совещательных органов при Парламенте Республики Казахстан и его палатах;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
3) заседаний Правительства Республики Казахстан, консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан, совещаний Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителей, Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан;
Постоянно
Электронные документы*.
4) заседаний Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, территориальных, окружных и участковых избирательных комиссий;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
5) заседаний республиканских государственных комиссии, общественных советов, постоянных комиссий, коллегий, иных консультативно-совещательных органов;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
6) заседаний сессий маслихата и его органов, постоянных и временных комиссий маслихата;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

7) Республикалық бюджет комиссияның, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік комиссиялары отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
8) акционерлердің, акционерлік қоғам директорлар кеңесінің, шаруашылық серіктестіктер құрылтайшыларының (қатысушыларының); жалпы жиналыстарының;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
9) ұйымның комиссиялары, кеңестері, алқалық, атқарушы және консультативтік-кеңесші органдарының;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
10) ұйымның жұмыс топтарының, уақытша комиссияларының;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
11) ұйым жұмыскерлерінің жалпы жиналыстарының (конференцияларының);
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
12) жария тыңдаулардың;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
13) азаматтардың жиналыстарының (жиындарының);
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
14) ұйым басшысындағы аппараттық (жедел) кеңестердің;
3 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
15) ұйымның құрылымдық бөлімшелері жұмыскерлері кеңестерінің
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*.
16
Халықаралық, республикалық, салалық съездер, симпозиумдар, конгрестер, конференциялар, кеңестер, семинарлар, конкурстар, мерейтойлық, салтанатты және басқа да іс-шараларды жүргізу бойынша құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
17
Стандарттау бойынша нормативтік құжаттар және техникалық реттеу
1) әзірлеу және бекіту орны бойынша
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) басқа ұйымдарда
Жаңамен ауыстырғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
18
Ұсынымдар (оның ішінде әдістемелік), нұсқаулар, жадынамалар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
19
Ұсынымдар (оның ішінде әдістемелік), қағидалар, нұсқаулықтар, нұсқаулар, жадынамалар және оларды әзірлеу жөніндегі құжаттардың жобалары
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
20
Қазақстан Республикасы Президентімен, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары Төрағалары және олардың орынбасарларымен, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысымен, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысымен хат алмасу
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
21
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрімен, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарларымен, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасарларымен, Үкімет Аппараты Басшысымен және оның орынбасаларымен хат алмасу
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
22
Жоғары тұрған мемлекеттік органдармен, жоғары тұрған ұйымдармен қызметтің негізгі бағыттары бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
23
Ведомстволық бағынысты (бағынысты) ұйымдармен, аумақтық органдармен және басқа да ұйымдармен қызметтің негізгі бағыттары бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
24
Ұйымның негізгі қызметі бойынша құжаттары
10 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
25
Ұйымның қызметін ұйымдастыру мәселелері бойынша құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.

7) заседаний Республиканской бюджетной комиссии, бюджетных комиссий области, городов республиканского значения, столицы, района (города областного значения);
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
8) общих собраний акционеров, совета директоров акционерных обществ, учредителей (участников) хозяйственных товариществ;
Постоянно
Электронные документы*.
При наличии соответствующих информационных систем.
9) комиссий, советов, коллегиальных, исполнительных и консультативно-совещательных органов организации;
Постоянно
Электронные документы*.
При наличии соответствующих информационных систем.
10) рабочих групп, временных комиссий организации;
3 года
Электронные документы*.
11) общих собраний (конференций) работников организации;
Постоянно
Электронные документы*.
12) публичных слушаний;
Постоянно
Электронные документы*.
13) собраний (сходов) граждан;
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
14) аппаратных (оперативных) совещаний у руководителя организации;
3 года ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
15) совещаний работников структурных подразделений организации
До минования надобности
Электронные документы*
16
Документы по проведению международных, республиканских, отраслевых съездов, симпозиумов, конгрессов, конференций, совещаний, семинаров, конкурсов, юбилейных, торжественных и других мероприятий
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
17
Нормативные документы по стандартизации и техническому регулированию:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) в других организациях
До замены новыми
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
18
Рекомендации (в том числе методические), указания, памятки
5 лет
Электронные документы*.
19
Проекты рекомендаций (в том числе методических) правил, инструкций, указаний, памяток и документы по их разработке
1 год
Электронные документы*.
20
Переписка с Президентом Республики Казахстан, Председателями палат Парламента Республики Казахстан и их заместителями, Государственным Советником Республики Казахстан, Руководителем Администрации Президента Республики Казахстан
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
21
Переписка с Премьер-Министром Республики Казахстан, заместителями Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителями Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Руководителем Аппарата Правительства и его заместителями
Постоянно
Электронные документы*.
22
Переписка с вышестоящими государственными органами, вышестоящими организациями по основным направлениям деятельности
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
23
Переписка с подведомственными (подчиненными) организациями, территориальными органами и другими организациями по основным направлениям деятельности
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
24
Документы по основной деятельности организации
10 ЭПК
Электронные документы*.
25
Документы по организационным вопросам деятельности организации
5 лет
Электронные документы*.

1.2. Бақылау
26
Тексерулер жүргізу кестелері
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Тексерулер жүргізудің жартыжылдық жиынтық кестесі – тұрақты.
27
Мемлекеттік бақылау мен қадағалаудың өткізілуі және нәтижелері, анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі шаралар туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
28
Келушілер мен тексерулерді, ревизияларды, зерттеулерді, олардың шешімдерін, айқындамаларын, ұйғарымдарын, актілерін, қорытындыларын есепке алу (тіркеу) журналдары, кітаптары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
29
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының, Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің, жергілікті өкілді органдар депутаттарының сұрау салулары және оларды қарау жөніндегі құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
30
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері, хабарламалары, ұсыныстары, үндеулері мен сауалдары, оларды қарау жөніндегі құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
31
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, хабарламаларын, ұсыныстарын, үн қатуларын және сауалдарын қарау жөніндегі жұмыстың жай-күйі туралы құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
32
Жеке тұлғалардың, заңды тұлғалар өкілдерінің
қабылдауды есепке алу, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу және орындалуын бақылау кітаптары, журналдары, карточкалары (деректер қоры)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тиісті электрондық жүйе
бар болған жағдайда
33
Әдеп жөніндегі уәкілдің құжаттары
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
1.3. Аудит және қаржылық бақылау
34
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарымен мемлекеттік аудитті өткізуі, нәтижелері және анықталған бұзушылықтарды жою бойынша шаралар туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Ұйымның ішкі тексерістері үшін – 5 жыл СТК
35
Қаржылық, бухгалтерлік есептілігі міндетті аудитке жататын ұйымдар қызметінің критерийлері (көрсеткіштер жүйесі)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
36
Аудит өткізу стандарттары, әдістемелері
1) әзірлеу және бекіту орны бойынша
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
2) басқа ұйымдарда
Жаңамен ауыстырғанға дейін
Электрондық құжаттар*.
37
Аудиторлық қызмет көрсету шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
1.4. Басқарудың ұйымдастырушылық негіздері
38
Ұйым қызметінің негізгі бағыттары бойынша тізбелер
Тұрақты
Электрондық құжаттар*. Тізбені жүргізу функциясын атқаратын ұйымда сақталады
Тиісті электрондық жүйе
бар болған жағдайда
39
Заңды тұлғаларды мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу), құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы құжаттар (ұйымды құру туралы шешім, мемлекеттік (есептік) тіркеу туралы өтініш (хабарлама), құрылтай және құқық белгілеу құжаттары, заңды тұлғаларды, оның филиалдарын (өкiлдiктерін) есептiк тiркегенi үшін бюджетке тіркеу алымы төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат, хаттамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
40
Заңды тұлғаларды тіркеу есебінен шығару туралы құжаттар (тіркеу есебінен шығару туралы өтініш, шешім, заңды тұлғалардың таратылуы, кредиторлардың талаптарды мәлiмдеу тәртiбi мен мерзiмдерi туралы ақпараттың Әдiлет министрлiгiнiң ресми баспасөз басылымдарында жарияланғанын растайтын құжат, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені үшін бюджетке тіркеу алымы төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
41
Салық органында тіркеу есебіне қою, тіркелу және есептен шығару туралы құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Тіркеу есебінен алынғаннан кейін
42
Мүлікке меншік құқығын, мүлікті иелену, пайдалану құқығын беретін фирмалық атауларды, тауар белгілерін (қызмет көрсету белгілерін, эмблемаларды, логотиптерді) тіркеу (қайта тіркеу) куәліктері (актілері)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
43
Заңды және жеке тұлғалардың меншік құқығын, мүлікті иелену, пайдалану құқығын белгілеу мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
44
Мүлікті меншіктену, иелену, пайдалану құқығына куәлік (актілер) беруге құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
45
Әкімшілік-аумақтық бірліктер шекараларын бекіту жөніндегі құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
46
Елдімекендердің тізбесі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
47
Қайта салынатын объектілерге берілетін мекен-жайлар туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
48
Заңды тұлғалар (филиалдар, өкілдіктер) туралы жарғылар, құрылтай шарттар, ережелер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
49
Ұйымның ережелері, нұсқаулықтары, қағидалары (оның ішінде еңбек тәртібінің қағидалары)

1.2. Контроль
26
Графики проведения проверок
3 года
Электронные документы*. Полугодовые сводные графики проведения проверок – постоянно.
27
Документы о проведении и результатах государственного контроля и надзора, мерах по устранению выявленных нарушений
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
28
Журналы, книги учета (регистрации) посещений и проверок, ревизий, обследований, их решений, определений, предписаний, актов, заключений
5 лет
Электронные документы*.
29
Запросы депутатов Сената Парламента Республики Казахстан, Мажилиса Парламента Республики Казахстан, местных представительных органов и документы по их рассмотрению
Постоянно
Электронные документы*.
30
Обращения, сообщения, предложения, отклики и запросы физических и юридических лиц, документы по их рассмотрению
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
31
Документы о состоянии работы по рассмотрению обращений, сообщений, предложений, откликов и запросов физических и юридических лиц
5 лет
Электронные документы*.
32
Книги, журналы, карточки (базы данных) учета приема физических лиц, представителей юридических лиц, регистрации и контроля исполнения обращений физических и юридических лиц
5 лет
Электронные документы*.
При наличии соответствующих информационных систем.
33
Документы уполномоченного по этике
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
1.3. Аудит и финансовый контроль
34
Документы о проведении, результатах проведения государственного аудита органами государственного аудита и финансового контроля и мерах по устранению выявленных нарушений
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Для внутренних проверок организации – 5 лет ЭПК.
35
Критерии (система показателей) деятельности организаций, по которым их финансовая, бухгалтерская отчетность подлежит обязательному аудиту
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
36
Стандарты, методики проведения аудита
1) по месту разработки и утверждения
Постоянно
Электронные документы*
2) в других организациях
До замены новыми
Электронные документы*
37
Договоры оказания аудиторских услуг
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
1.4. Организационные основы управления
38
Перечни по основным направлениям деятельности организации
Постоянно
Электронные документы*. Хранятся в организации, исполняющей функцию ведения перечня.
При наличии соответствующих информационных систем.
39
Документы о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации), государственной регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц (решение о создании организации, заявление (уведомление) о государственной (учетной) регистрации, учредительные и правоустанавливающие документы, квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов (представительств), протоколы и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
40
Документы о снятии с регистрационного учета юридических лиц (заявление о снятии с регистрационного учета, решение, документ, подтверждающий публикацию в официальных печатных изданиях Министерства юстиции информации о ликвидации юридических лиц, порядке и сроках заявления претензий кредиторами, квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную регистрацию прекращения деятельности юридического лица, за исключением юридических лиц, являющихся субъектами малого и среднего предпринимательства и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
41
Документы о постановке на регистрационный учет, регистрации и снятии с учета в органах государственных доходов
5 лет
Электронные документы*. После снятия с регистрационного учета.
42
Свидетельства (акты) на право собственности, владения, пользования имуществом, регистрации (перерегистрации) фирменных наименований, товарных знаков
Постоянно
Электронные документы*.
43
Переписка по вопросам установления прав собственности, владения, пользования имуществом юридических и физических лиц
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
44
Документы на выдачу свидетельства (акта) на право собственности, владения, пользования имуществом
Постоянно
Электронные документы*.
45
Документы по закреплению границ административно-территориальных единиц
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
46
Перечень населенных пунктов
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
47
Документы об адресах, присваиваемых вновь построенным объектам
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
48
Уставы, учредительные договоры, положения о юридических лицах (филиалах, представительствах)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
49
Положения, инструкции, правила (в том числе правила трудового распорядка) организации:

1) әзірлеу және бекіту орны бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) басқа ұйымда
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
50
Ұйымның алқа, консультативтік-кеңесші органдары туралы ережелер (сараптамалық, ғылыми, әдістемелік және басқалары)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
Мәлімет және жұмыста басшылыққа алу үшін жолданған – қажеттілігі өткенге дейін.
51
Ұйымның мүддесін білдіру мақсатында ұйым басшысы берген сенімхаттар
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
52
Жергілікті мемлекеттік басқарудың базалық құрылымы
1) әзірлеу және бекіту орны бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
2) басқа ұйымда
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*.
53
Мемлекеттік мекемелердің, аумақтық органдар мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың тізбелері
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
54
Басқару жүйесін жетілдіру туралы құжаттар (жоспарлар, негіздемелер, есептеулер мен басқа құжаттар)
1) әзірлеу және бекіту орны бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) басқа ұйымда
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*.
55
Ұйымның штат кестелері және оларға өзгерістер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
56
Штаттық орналастыру (жұмыскерлердің штаттық-тізімдік құрамы)
5 жыл
Электрондық құжаттар.
57
Ұйымның жұмыскерлерін іссапарға жіберу туралы құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар.
58
Жұмыскерлер лауазымдарының номенклатурасы
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар. Жаңамен ауыстырылғаннан кейін
59
Лауазымдар лимитінің есептеулері
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
60
Заңды тұлғалардың алқалық, атқарушы және басқа да органдарының мүшелерімен жасалған шарттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
61
Заңды тұлғаның басшысы және лауазымды, жауапты және материалдық жауапты тұлғалар ауысқанда жасалатын қабылдау-тапсыру актілері, оларға қосымшалар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Лауазымды, жауапты және материалды жауапты тұлға ауысқаннан кейін
62
Құрылымдық бөлімшелердің заңды тұлғаның басшылығына ұсынатын құжаттары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
63
Ұйымның әкімшілік-ұйымдастырушылық қызметі туралы құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
64
Ұйымның және оның бөлімшелерінің тарихы бойынша құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
65
Лицензиялау бойынша құжаттар және олардың дубликаттары
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*. Қызметтің жекелеген салалары бойынша құжаттар түрлері Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалады. Лицензияның күші тоқтағаннан кейін
66
Деректер базалары, тізбелер, тізілімдер, лицензияларды, рұқсаттарды, хабарламаларды тіркеу журналдары
Тұрақты
Электрондық құжаттар*. Деректер, тізбелер, тізілімдер базасын жүргізу функциясын орындайтын ұйымда сақталады
67
Мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
68
Мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингі бойынша құжаттар
10 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
69
Аккредиттеуден өту туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*. Аккредиттеу, аттестаттау тоқтатылғаннан кейін. Хаттамалар, шешімдер – тұрақты
70
Ұйымдардың аттестатталуын жүзеге асыратын заңды тұлғаны аккредиттеу туралы ережелер
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
71
Аккредиттеуден өту туралы құжаттардың берілуін тіркеу журналдары, кітаптары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
72
Сертификаттау бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Сертификаттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
73
Сәйкестік туралы декларациялар мен сәйкестікті сертификаттау рәсімдерін жүргізу мәселелері бойынша құжаттар
10 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Сертификаттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
74
Сәйкестікті ерікті растау шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
75
Сәйкестік сертификаттарын және сәйкестік туралы декларацияларын беру тізілімі
10 жыл
Электрондық құжаттар*.
76
Қоғамдардың акцияларын ұстаушылардың тiзiлiмі, тізілімнен үзінді көшірмелер
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
77
Құнды қағаздарды иеленушілердің тізбелері
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
78
Аффилирленген тұлғалардың тізбелері
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
79
Дивиденд алуға құқығы бар адамдардың тізімдері, акционерлердің жалпы жиналысына қатысуға құқығы бар тадамдардың тізімдері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
80
Акционерлердің жалпы жиналысына қатысуға сенімхаттар (сенімхаттардың көшірмелері)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Жиналысқа қатысқаннан кейін
81
Акцияларды (акциялар пакеттерін) қабылдау-тапсыру туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
82
Акционерлік қоғамның акцияларын, сондай-ақ акционерлік қоғамның акцияларына айырбасталатын өзге де эмиссиялық құнды қағаздарды, қоса берілген құжаттарымен сатып алу туралы міндетті ұсыныс
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар. Акциялармен және мемлекет меншігіндегі өзге де құнды қағаздармен операциялар бойынша – мемлекеттік мүлікті сату жөніндегі кешенді істердің құрамында тұрақты
83
Бағалы қағаздарға қатысты құжаттары қоса берілген бәсекелестік ұсыныс
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар. Акциялармен және мемлекет меншігіндегі өзге де құнды қағаздармен операциялар бойынша – мемлекеттік мүлікті сату жөніндегі кешенді істердің құрамында – тұрақты
84
Бағалы қағаздарды сатып алуды талап ету құқығы туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Акциялармен және мемлекет меншігіндегі өзге де құнды қағаздармен операциялар бойынша – тұрақты, мемлекеттік мүлікті сату жөніндегі кешенді істердің құрамында
85
Акциялармен және басқа бағалы қағаздармен операциялар бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Мемлекет меншігіндегілер – тұрақты, мемлекеттік мүлікті сату жөніндегі кешенді істердің құрамында
86
Акцияларды және басқа бағалы қағаздарды сату-сатып алу туралы шарттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
87
Акциялар пакеттерін және басқа бағалы қағаздардың табысталуын растайтын табыстау өкімдері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
88
Акциялармен және басқа бағалы қағаздармен операцияларды есепке алу журналдары, кітаптары, акционерлердің тізбелерінен үзінді көшірме беруді есепке алу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
89
Үлестік меншік туралы ережелер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
90
Эмитенттің есептері:

1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) в других организациях
5 лет
Электронные документы*.
50
Положения о коллегиальных, консультативно-совещательных (экспертных, научных, методических и иных) органах организации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Направленные для сведения и руководства – до минования надобности.
51
Доверенности, выданные руководителем организации на представление интересов организации
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия.
52
Базовая структура местного государственного управления:
1) по месту разработки и подписания;
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
2) в других организациях
До минования надобности
Электронные документы*.
53
Перечни государственных учреждений, территориальных органов и подведомственных организаций
Постоянно
Электронные документы*.
54
Документы о совершенствовании системы управления (планы, обоснования, расчеты и другие документы):
1) по месту разработки и подписания:
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
2) в других организациях
До минования надобности
Электронные документы*.
55
Штатные расписания организации и изменения к ним
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
56
Штатная расстановка (штатно-списочный состав работников)
5 лет
Электронные документы*.
57
Документы о командировании работников организации
5 лет
Электронные документы*.
58
Номенклатура должностей работников
5 лет
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы. После замены новой.
59
Расчеты лимита должностей
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
60
Договоры с членами коллегиальных, исполнительных и других органов юридических лиц
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
61
Акты приема-передачи, приложения к ним, составленные при смене руководителя юридического лица и должностных, ответственных и материально ответственных лиц
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После смены должностного, ответственного материально ответственного лица.
62
Документы, представляемые структурными подразделениями руководству юридического лица
5 лет
Электронные документы*.
63
Документы об административно-организационной деятельности организации
3 года
Электронные документы*.
64
Документы по истории организации и ее подразделений
Постоянно
Электронные документы*.
65
Документы по лицензированию и их дубликаты
5 лет ЭПК
Электронные документы*. Виды документов по отдельным сферам деятельности определяются законодательством Республики Казахстан. После прекращения действия лицензии.
66
Базы данных, перечни, реестры, журналы регистрации лицензий, разрешений и уведомлений
Постоянно
Электронные документы*. Хранятся в организации, исполняющей функцию ведения баз данных, перечней, реестров.
67
Правила оказания государственных услуг
Постоянно
Электронные документы*.
68
Документы по мониторингу оказания государственных услуг
10 лет ЭПК
Электронные документы*.
69
Документы о прохождении аккредитации
5 лет ЭПК
Электронные документы*. После прекращения аккредитации. Протоколы, решения – постоянно.
70
Положения об аккредитации юридического лица, осуществляющего аттестацию организаций
Постоянно
Электронные документы*.
71
Журналы, книги регистрации выдачи документов о прохождении аккредитации
5 лет
Электронные документы*.
72
Документы по сертификации
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия сертификата.
73
Документы по вопросам проведения процедур сертификации соответствия и декларации о соответствии
10 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия сертификата.
74
Договоры добровольного подтверждения соответствия
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
75
Реестр выданных сертификатов соответствия и декларации о соответствии
10 лет
Электронные документы*.
76
Реестр держателей акций обществ, выписки из реестра
Постоянно
Электронные документы*.
77
Перечни владельцев ценных бумаг
Постоянно
Электронные документы*.
78
Перечни аффилированных лиц
Постоянно
Электронные документы*.
79
Списки лиц, имеющих право на дивиденды, списки лиц, имеющих право на участие в общем собрании акционеров
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
80
Доверенности (копии доверенностей) на участие в общем собрании акционеров
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После участия в собрании.
81
Документы о приеме-передаче акций (пакетов акций)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
82
Обязательное предложение о приобретении акций акционерного общества, а также иных эмиссионных ценных бумаг, конвертируемых в акции акционерного общества с прилагаемыми документами
5 лет ЭПК
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы. По операциям с акциями и другими ценными бумагами, находящимися в государственной собственности – постоянно в составе комплексных дел по реализации государственного имущества.
83
Конкурирующее предложение в отношении ценных бумаг с прилагаемыми документами
5 лет ЭПК
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы. По операциям с акциями и другими ценными бумагами, находящимися в государственной собственности – постоянно в составе комплексных дел по реализации государственного имущества.
84
Документы о праве требования выкупа ценных бумаг
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. По операциям с акциями и другими ценными бумагами, находящимися в государственной собственности – постоянно в составе комплексных дел по реализации государственного имущества.
85
Документы по операциям с акциями и другими ценными бумагами
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Находящиеся в государственной собственности – постоянно в составе комплексных дел по реализации государственного имущества.
86
Договоры о продаже-покупке акций и других ценных бумаг
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
87
Передаточные распоряжения, подтверждающие передачу пакета акций и других ценных бумаг
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
88
Журналы, книги учета операций с акциями и другими ценными бумагами, выдачи выписок из перечня акционеров
5 лет
Электронные документы*.
89
Положения о долевой собственности
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
90
Отчеты эмитента:

1) қаржылық (есептік) жылдың 1-тоқсаны үшін;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) қаржылық (есептік) жылдың 2-4 тоқсандары үшін;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. 1-тоқсан үшін есептер болмаған жағдайда – тұрақты
91
Акционерлендіру бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
92
Құнды қағаздарды шығару (қосымша шығару) туралы шешімдер, құнды қағаздардың проспектілері (эмиссияның проспектілері), құнды қағаздарды шығару (қосымша шығару) туралы шешімдерге өзгерістер және/немесе қосымшалар, бағалы қағаздарды шығарудың (қосымша шығарудың) қорытындысы туралы есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
93
Бағалы қағаздар нарығында ашылуға тиіс ақпараттары бар хабарлар
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Дау-дамай, келіспеушілік, қылмыстық және сот істерін қарау туындаған жағдайда – соңғы түпкілікті шешім шығарылғанға дейін сақталады
94
Бағалы қағаз нарығының кәсіпқой қатысушыларының ұйым туралы мәліметтерге өзгертулер енгізу туралы және ұйым жауапкер болған сот отырыстарына қатысуы туралы есептері:
1) жасалған орны бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) ұсынылған орны бойынша
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
95
Банкроттық туралы істер бойынша құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Құжаттар түрлерінің толық құрамы Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалады. Жұмыс аяқталған соң құжаттар тарату комиссиясымен тиісті мемлекеттік архивке таратылған ұйымның архивтік қорына беріледі.
96
Қайта қалпына келтіру істері бойынша құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Құжаттар түрлерінің толық құрамы Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалады.
97
Борышкер-ұйымның активтерін, мүлкін сату туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Жылжымалы мүлік (жиһаз, автокөлік, ұйымдастыру техникасы және басқа мүліктер) – 5 жыл СТК
98
Мемлекеттік-жекеменшік әріптестік мәселелері бойынша құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
1.5. Ұйымның қызметін құқықтық қамтамасыз ету және азаматтық, қылмыстық істер
және әкімшілік құқық бұзушылық істері бойынша іс жүргізу
99
Заңнама нормаларының сақталуы, қақтығыстар, дау-дамайлар, басқа құқықтық сипаттағы мәселелер туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
100
Құқық қорғау органдарына, соттарға берілетін құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Түпкілікті шешім шығарылғаннан кейін

1) за 1 квартал финансового (отчетного) года;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) за 2-4 кварталы финансового (отчетного) года
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При отсутствии отчетов за 1 квартал – постоянно.
91
Документы по акционированию
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
92
Решения о выпуске (дополнительном выпуске) ценных бумаг, проспекты (проспекты эмиссии) ценных бумаг, изменения и/или дополнения в решения о выпуске (дополнительном выпуске) ценных бумаг, отчеты об итогах выпуска (дополнительного выпуска) ценных бумаг
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
93
Сообщения, содержащие информацию, подлежащую раскрытию на рынке ценных бумаг
3 года
Электронные документы*. В случае возникновения споров, разногласий, уголовных и судебных разбирательств – сохраняются до вынесения окончательного решения.
94
Отчеты профессиональных участников рынка ценных бумаг о внесении изменений в сведения об организации и об участии в судебных процессах, ответчиком в которых выступила организация:
1) по месту составления;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) по месту представления
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
95
Документы по делам о банкротстве
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Полный состав видов документов определяется законодательством Республики Казахстан. По завершении работы документы передаются ликвидационной комиссией в архивный фонд ликвидированной организации в соответствующий государственный архив.
96
Документы по делам реабилитации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Полный состав видов документов определяется законодательством Республики Казахстан.
97
Документы о продаже имущества, активов организации-должника
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Движимого имущества (мебель, автотранспорт, оргтехника и другое имущество) – 5 лет ЭПК.
98
Документы по вопросам государственно-частного партнерства
Постоянно
Электронные документы*.
1.5. Правовое обеспечение деятельности организации и производство по гражданским, уголовным делам и делам об административных правонарушениях
99
Документы о соблюдении норм законодательства, конфликтах, спорах, иных вопросах правового характера
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
100
Документы, представляемые в правоохранительные органы, суды
5 лет
Электронные документы*. После вынесения окончательного решения.

101
Әкімшілік, азаматтық, қылмыстық істер және әкімшілік құқық бұзушылық істері бойынша сот актілері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
102
Құқық қорғау органдарының актілері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
103
Мемлекеттік органдармен, соттармен құқықтық қамтамасыз ету мәселелері жөнінде хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
104
Заңгерлік көмек көрсету туралы шарттар, келісімдер
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың, келісімнің қолдану мерзімі өткеннен кейін
105
Құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама жүргізу жөніндегі құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
106
Әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
107
Ұйымда құқықтық оқыту жүргізу бойынша құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
108
Құқықтық жұмысты ұйымдастыру және жай-күйі туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
109
Құқықтық мәселелер және заңнама нормаларын түсіндіру жөнінде хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
110
Сот істері бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*. Түпкілікті шешім шығарылғаннан кейін
111
Шағымдық және талапарыздық жұмыстар бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*. Түпкілікті шешім шығарылғаннан кейін
1.6. Құжаттамалық қамтамасыз ету және құжаттарды сақтауды ұйымдастыру
112
Сақтау мерзімдері көрсетілген салалық құжаттар тізбесі
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
113
Үлгілік (тұрпаттық) істер номенклатурасы
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
114
Ұйымның істер номенклатурасы
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар. Құрылымдық бөлімшелердің істер номенклатурасы – жаңамен ауыстырылғанға дейін, бірақ істерді ұйымның ведомстволық (жеке) архивіне өткізгеннен немесе істер номенклатурасы бойынша есепке алынған істер жойылғаннан кейін 3 жылдан бұрын емес
115
Жоюға бөлу туралы актілер:
1) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген баспа-бланкі өнімдерінің бүлінген, пайдаланылмаған даналарын;
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлерді және мөртабандарды;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
3) құжаттарды қорғау құралдарын
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
4) есепке алу істерін, журналдарын (кітаптарын) және картотекаларын
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
5) "Қызмет бабында пайдалану үшін", "құпия" және құпия емес деген белгілері бар құжаттар мен басқа да құжаттамалық материалдар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

101
Судебные акты по административным, гражданским, уголовным, административным делам и делам об административных правонарушениях
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
102
Акты правоохранительных органов
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
103
Переписка с государственными органами, судами по вопросам правового обеспечения
5 лет
Электронные документы*.
104
Договоры, соглашения об оказании юридической помощи
5 лет ЭПК
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы. После истечения срока действия договора, соглашения.
105
Документы по проведению правовой экспертизы проектов правовых актов
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
106
Документы по административным правонарушениям
5 лет
Электронные документы*.
107
Документы по проведению правового обучения в организации
3 года
Электронные документы* .
108
Документы об организации и состоянии правовой работы
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
109
Переписка по правовым вопросам и разъяснению норм законодательства
3 года
Электронные документы*.
110
Документы по судебным делам
5 лет ЭПК
Электронные документы*. После вынесения окончательного решения.
111
Документы по претензионно-исковой работе
5 лет ЭПК
Электронные документы*. После вынесения окончательного решения.
1.6. Документационное обеспечение и организация хранения документов
112
Отраслевой перечень документов с указанием сроков хранения
Постоянно
Электронные документы*.
113
Типовые (примерные) номенклатуры дел
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
114
Номенклатура дел организации
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы. Номенклатуры дел структурных подразделений – до замены новыми, но не ранее 3 лет после передачи дел в ведомственный (частный) архив организации или уничтожения учтенных по номенклатуре дел.
115
Акты о выделении к уничтожению:
1) испорченных, неиспользованных экземпляров печатно-бланочной продукции с изображением Государственного Герба Республики Казахстан;
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) печатей, штампов с изображением Государственного Герба Республики Казахстан;
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
3) средств защиты документов;
1 год
Электронные документы*.
4) дел, журналов (книг) и картотек учета;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
5) документов и других документальных материалов с пометками "Для служебного пользования", "Конфиденциально" и несекретно;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

6) "аса маңызды", "өте құпия" және "құпия"деген белгілері бар құжаттар мен басқа да құжаттамалық материалдар
10 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
116
Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелері жөніндегі құжаттар (хат алмасу, іс-шаралар жоспарлары, құжаттарды есепке алу, сақтау және олармен жұмыс істеу, режимдік үй-жайларды және олардың жабдықтарын орналастыру, ерекше маңызы бар мәліметтерге рұқсат беру мен қол жеткізуді ресімдеу және ұсыну, құжаттармен танысуға рұқсат беру, режимдік үй-жайды пайдалануға енгізу мәселелері)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Ерекше маңызы бар мәліметтерге рұқсат беру және қол жеткізу үшін – қызметкер жұмыстан шығарылғаннан кейін.
Режимдік үй – жайларды пайдалануға беру туралы құжаттар үшін-Үй-жайлар режимдік үй-жайлар тізбесінен шығарылғаннан кейін
117
Мемлекеттік құпиялар болып табылатын мәліметтер тасығыштарын құпиясыздандыру және құпияландыру мерзімдерін ұзарту туралы құжаттар
30 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
118
Құпия ақпаратты иеленушілерді есепке алу және қызмет көрсетуге қабылдау жөніндегі құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Есептен шығарылғаннан кейін
119
Қолжетімділігі шектелген мәліметтерді жарияламау туралы міндеттеме алған адамдардың құжаттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Жұмыскер жұмыстан шыққаннан кейін
120
Басқаруды құжаттамалық қамтамасыз етуді жетілдіру, автоматтандырылған жүйелер мен бағдарламалық өнімдерді жобалау, әзірлеу, ендіру, пайдалану, сүйемелдеу, жетілдіру туралы құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
121
Құжаттарды басқаруды құжаттамалық қамтамасыз ету және құжаттарды архивтік сақтау мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
122
Мыналарды тіркеу кітаптары, карточкалары, журналдары (автоматтандырылған ақпарат жүйесіндегі электрондық тіркеу-бақылау нысандары):
1) заңнамалық актілерді және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Ұйымда сақталады. Егер ғылыми-анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкіндігі болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдануға жатады
2) ұйым басшысының негізгі қызмет бойынша (өндірістік) нормативтік емес құқықтық актілерін (бұйрықтар мен өкімдерді);
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Ұйымда сақталады. Егер ғылыми-анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкіндігі болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдануға жатады

6) документов и других документальных материалов с грифами "Особой важности", "Совершенно секретно" и "Секретно"
10 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
116
Документы (переписка, планы мероприятий, учет, хранение и обращение с документами, вопросы размещения режимных помещений и их оборудования, оформления и представления допуска и доступа к сведениям особой важности, допуска к ознакомлению с документами, введения в эксплуатацию режимного помещения) по вопросам защиты государственных секретов в государственных и негосударственных организациях
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Для допуска и доступа к сведениям особой важности – после увольнения работника.
Для документов о введении в эксплуатацию режимного помещения – после исключения помещения из перечня режимных помещений
117
Документы о рассекречивании и продлении сроков засекречивания носителей сведений, составляющих государственные секреты
30 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
118
Документы по учету и принятию на обслуживание обладателей конфиденциальной информации
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После снятия с учета.
119
Документы лиц, принявших обязательства о неразглашении сведений ограниченного доступа
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После увольнения работника.
120
Документы о совершенствовании документационного обеспечения управления, проектировании, разработке, внедрении, эксплуатации, сопровождении, совершенствовании автоматизированных систем и программных продуктов
5 лет
Электронные документы*.
121
Переписка по вопросам документационного обеспечения управления документацией и архивного хранения документов
5 лет
Электронные документы*.
122
Книги, карточки, журналы регистрации (электронные регистрационно-контрольные формы в автоматизированной информационной системе):
1) законодательных актов и подзаконных нормативных правовых актов;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Хранятся в организации. Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если могут быть использованы в качестве научно-справочного аппарата.
2) ненормативных правовых актов (приказов и распоряжений) руководителя организации по основной (производственной) деятельности;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Хранятся в организации. Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если могут быть использованы в качестве научно-справочного аппарата.

3) ұйым басшысының жеке құрам бойынша (жұмысқа қабылдау (тағайындау, оқуға қабылдау), жұмыстан босату (шығару), ауысу, аттестаттау, білім алу, атақтар (шендер) беру, тегінің (әкесінің атын) өзгергені, марапаттау, еңбекақы төлеу, сыйақы беру, төлемдер, жәрдемақылар, тәртіптік жазалар қолдану мен алу туралы) нормативтік емес құқықтық актілерін (бұйрықтар мен өкімдерді);
75 жыл СТК
Электрондық құжаттар* Ұйымда сақталады. Егер ғылыми-анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкіндігі болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдануға жатады
4) ұйым басшысының жеке құрам бойынша (іссапарлар, демалыстар, көтермелеу, біліктілікті арттыру, мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік жазаларды қоспағанда, тәртіптік жазалар қолдану мен алып тастау туралы) нормативтік емес құқықтық актілерін (бұйрықтар мен өкімдерді);
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
5) кіріс, шығыс және ішкі құжаттарды;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
6) құжаттардың орындалуын;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
7) телеграммаларды, телефонхаттарды, факстерді, сөйлесулерге өтінімдерді;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
8) аудиовизуалды құжаттарды;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
123
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген баспа-бланк өнімдерін, мөрлер мен мөртабандар жасауға өтінімдер
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
124
Мыналарды есепке алу және беру журналдары, кітаптары:
1) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген баспа-бланк өнімдерін;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлер мен мөртабандарды және арнайы мөрқалып бояуларын;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
3) арнайы сиямен толтырылған ұшты автоқаламдарды және басқа да тауарларды;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
4) жекелеген парақтарды, сызбаларды, арнайы блокноттарды, фотонегативтерді, фотосуреттерді, магнитті таспаларды, кино- және бейне үлдірлерді, аудиокассеталарды
Қажеттілігі өткенге дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
125
Техникалық құралдар мен бағдарламалардың жай-күйі, орнатылуы, оған жөндеу жұмыстарын жүргізу туралы құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
126
Ақпаратты қолжетімділік санаттарына жатқызу жөніндегі құжаттар, коммерциялық құпияны құрайтын ақпаратты сақтау және пайдалану шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Мәліметтерге қатысты қол жетімділікке қойылған шектеу алынып тасталғаннан кейін.

3) ненормативных правовых актов (приказов и распоряжений) руководителя организации по личному составу (о приеме (назначении, зачислении на учебу), увольнении (отчислении), перемещении, аттестации, получении образования, присвоении званий (чинов), изменении фамилий (отчеств), награждении, оплате труда, премировании, выплатах, пособиях, наложении и снятии дисциплинарных взысканий);
75 лет ЭПК
Электронные документы*. Хранятся в организации. Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если используется в качестве научно-справочного аппарата.
4) ненормативных правовых актов (приказов и распоряжений) руководителя организации по личному составу (командировках, отпусках, поощрении, повышении квалификации, наложении и снятии дисциплинарных взысканий за исключением дисциплинарных взысканий, дискредитирующих государственную службу)
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
5) входящих, исходящих и внутренних документов;
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
6) исполнения документов;
3 года
Электронные документы*.
7) телеграмм, телефонограмм, факсов, заявок на переговоры;
3 года
Электронные документы*.
8) аудиовизуальных документов;
3 года
Электронные документы*. Хранятся в организации. Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если используются в качестве научно-справочного аппарата.
123
Заявки на изготовление печатно-бланочной продукции, печатей и штампов с изображением Государственного Герба Республики Казахстан
3 года
Электронные документы*.
124
Журналы, книги учета и выдачи:
1) печатно-бланочной продукции с изображением Государственного Герба Республики Казахстан;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) печатей, штампов с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и специальной штемпельной краски;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
3) перьевых авторучек, заправленных специальными чернилами и других товаров;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
4) отдельных листов, чертежей, специальных блокнотов, фотонегативов, фотоотпечатков, магнитных лент, кино- и видеопленок, аудиокассет
До минования надобности
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
125
Документы о состоянии, установке, проведении ремонтных работ технических средств и программ
5 лет
Электронные документы*.
126
Документы по отнесению информации к категориям доступа, условия хранения и использования информации, составляющей коммерческую тайну
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После снятия ограничения доступа к сведениям.

127
Ақпаратты қорғау жөніндегі нормативтік (өкімдік) және пайдалану-техникалық құжаттама
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
128
Режимдік үй-жайлардың тізбелері
Қажеттілігі өткенге дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
129
Құпия құжаттардың (бұйымдардың) жоғалуын және құпия мәліметтердің жойылу фактілерін есепке алу журналы
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
130
Журналдарды, картотекаларды және өндіріспен аяқталған істерді, басшылыққа қол қою үшін алынған құжаттарды есепке алу және адресаттарға тарату журналы
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
131
Машиналық ақпарат тасығыштарды есепке алу журналы (карточкасы)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тіркелген тасымалдаушыларды есептен шығарғаннан кейін
132
Мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалана отырып, бірлескен және басқа да жұмыстарды жүргізуге арналған шарттарды есепке алу журналы
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
133
Ақпараттық жүйелердің деректер базасын сүйемелдеу, дамыту бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
134
Ұйымдағы ақпаратты қорғаудың жай-күйі туралы құжаттар
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
135
Құпия ақпараттың криптографиялық қорғалуын ұйымдастыру схемасы
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*.
136
Құпия ақпараты бар дербес компьютерлер парольдарының тізбелері
Жаңаларымен ауыстырылғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
137
Ақпараттың криптографиялық қорғау құралдарын және негізгі ақпараты бар машина тасығыштарды жою туралы актілер
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
138
Ақпаратты резервтік көшіру бойынша жұмыстар тізбелері
10 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
139
Мыналарды есепке алу журналдары, кітаптары:
1) электрондық ақпарат тасыыштарды, ақпараттарды рұқсат етілмеген әрекеттерден сақтайтын бағдарламалық-техникалық құралдарды, құпия ақпаратпен жұмыс істеуге арналған қатты дискідегі жинақтаушыларды;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын, пайдалану және техникалық құжаттарын және негізгі құжаттарды даналап есепке алу журналдары;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
3) істерді уақытша пайдалануға беруді;
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

127
Нормативная (распорядительная) и эксплуатационно-техническая документация по защите информации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
128
Перечни режимных помещений
До минования надобности
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
129
Журнал учета утрат секретных документов (изделий) и фактов разглашения секретных сведений
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
130
Журнал учета журналов, картотек и законченных производством дел, документов, полученных, для подписания руководством и рассылку тих адресатам
1 год
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы. После списания всех зарегистрированных материалов
131
Журнал (карточка) учета машинных носителей информации
5 лет
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы. После списания после списания зарегистрированных носителей
132
Журнал учета договоров на проведение совместных и других работ с использованием сведений составляющих государственные секреты
5 лет
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
133
Документы по сопровождению, развитию баз данных информационных систем
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
134
Документы о состоянии защиты информации в организации
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
135
Схемы организации криптографической защиты конфиденциальной информации
До минования надобности
Электронные документы*.
136
Перечни паролей персональных компьютеров, содержащих конфиденциальную информацию
До замены новыми
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
137
Акты об уничтожении средств криптографической защиты информации и машинных носителей с ключевой информацией
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
138
Перечни работ по резервному копированию информации
10 лет ЭПК
Электронные документы*.
139
Журналы, книги учета:
1) электронных носителей информации, программно-технических средств защиты информации от несанкционированных действий, накопителей на жестких дисках, предназначенных для работы с конфиденциальной информацией;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) поэкземплярного учета средств криптографической защиты информации, эксплуатационной и технической документации и ключевых документов;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
3) выдачи дел во временное пользование;
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

4) температура мен ылғалдықты өлшеу құралдарының көрсеткіштерін тіркеуді;
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
5) ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына кілттік тасыағыштарды беруді;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Кілтті ауыстырғаннан кейін
6) деректер базасын көшірмелеуді
Қажеттілігі өткенге дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
140
Электрондық цифрлық қолтаңба кілттерінің сертификаттары
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
141
Электрондық цифрлық қолтаңбаларды құру және жою туралы құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
142
Электрондық цифрлық қолтаңбаның сәйкестігін растайтын берілген тіркеу куәліктерін есепке алу журналдары (тізбелері, тізілімдері)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
143
Архивтік есепке алу құжаттары (архивтік қорлардың тізімдері, архивтік қорлардың парақтары, ұйымдардың ведомстволық (жеке меншікті) архивтерінің паспорттары, сақтауға келмейтін құжаттарды жоюға бөлу туралы, мемлекеттік сақтауға қабылдау-тапсыру актілері және басқа құжаттары)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Құқықтық мұрагерлері жоқ ұйымдар таратылғанда жағдайда тұрақты мемлекеттік сақтауға тапсырылады
144
Істер тізімдемелері:
1) тұрақты сақталатын (бекітілген);
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) жеке құрам бойынша;
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Істер жойылғаннан кейін
3) уақытша сақталатын (10 жылға дейін);
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Істер жойылғаннан кейін
4) уақытша сақталатын (10 жылдан аса)
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Істер жойылғаннан кейін
145
Құжаттар мен істерді, тізімдемелерді уақытша пайдалануға беруді (құжаттар мен істерді алуды) есепке алу құжаттары
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Құжаттар қайтарылғаннан кейін. Істерді өзге ұйымдарға уақытша пайдалануға беру актілері үшін – 5 жыл СТК
146
Архивтік анықтамаларды, архивтік құжаттардың көшірмелерін, архивтік құжаттардан үзінді көшірмелер беруді тіркеу кітаптары, журналдары, карточкалары, деректер базасы
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тиісті электрондық жүйе
бар болған жағдайда
147
Жеке және заңды тұлғалардың сұрау салулары бойынша берілген архивтік анықтамалар, архивтік құжаттардың көшірмелері, архивтік құжаттардан үзінді көшірмелер, олардың құжаттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
148
Мыналарды есепке алу кітаптары, журналдары:

4) регистрации показаний приборов измерения температуры и влажности;
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
5) выдачи ключевых носителей к криптографическим средствам защиты информации;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После замены ключа.
6) копирования баз данных
До минования надобности
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
140
Сертификаты ключей электронных цифровых подписей
Постоянно
Электронные документы*.
141
Документы о создании и аннулировании электронной цифровой подписи
Постоянно
Электронные документы*.
142
Журналы (перечни, реестры) учета выданных регистрационных свидетельств, подтверждающих соответствие электронной цифровой подписи
Постоянно
Электронные документы*.
143
Документы архивного учета (списки архивных фондов, листы архивных фондов, паспорта ведомственных (частных) архивов организаций, акты о выделении к уничтожению документов, не подлежащих хранению, акты приема-передачи на государственное хранение и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. На постоянное государственное хранение передаются при ликвидации организации без правопреемников.
144
Описи дел:
1) постоянного хранения (утвержденные);
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) по личному составу;
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После уничтожения дел.
3) временного хранения (до 10 лет);
3 года
Электронные документы*. После уничтожения дел.
4) временного хранения (свыше 10 лет)
3 года
Электронные документы*. После уничтожения дел.
145
Документы учета выдачи документов и дел (изъятия документов и дел), описей во временное пользование
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После возвращения документов. Для актов выдачи дел во временное пользование другим организациям – 5 лет ЭПК.
146
Книги, журналы, карточки, базы данных регистрации выдачи архивных справок, копий архивных документов, выписок из архивных документов
5 лет
Электронные документы*.
При наличии соответствующих информационных систем.
147
Архивные справки, копии архивных документов, выписки из архивных документов, выданные по запросам физических и юридических лиц, документы к ним
5 лет
Электронные документы*.
148
Книги, журналы учета:

1) құпия сипаттағы мәліметі бар құжаттардың даналарын (көшірмелерін);
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шектеу грифі (белгісі) алынғаннан кейін
2) құпия сипаттағы мәліметі бар электрондық тасығыштарды
Қажеттілігі өткенге дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2. Болжау және жоспарлау
2.1. Болжау
149
Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары (Қазақстанның 2050 жылға дейінгі даму стратегиясы, Қазақстан Республикасының 10 жылға арналған стратегиялық даму жоспары, Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың болжамды схемасы, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздігінің стратегиясы, Әлеуметтік-экономикалық даму болжамы, мемлекеттік бағдарламалар, үкіметтік бағдарламалар, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарлары, өңірлерді дамытудың бағдарламалары, ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық компаниялардың даму стратегиялары)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
150
Қазақстан Республикасының Президентінің жолдаулары, әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторлық), өңірлік бағдарламалары, стратегиялары, тұжырымдамалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
151
Қазақстан Республикасының Президенті жолдауларының жобалары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
152
Әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламалардың, стратегиялардың, тұжырымдамалардың жобалары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
153
Қазақстан Республикасы Президентінің жолдауларын, әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламаларын, стратегияларын, тұжырымдамаларын әзірлеу туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
154
Қазақстан Республикасы Президентінің жолдауларын (Жалпыұлттық ұлт жоспарын), әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламаларын, стратегияларын, тұжырымдамаларын іске асыру бойынша іс-шаралар жоспарлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
155
Қазақстан Республикасы Президентінің жолдауларын, әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламаларын іске асыру бойынша іс-шаралар жоспарларының жобалары
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
156
Әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламаларын, стратегияларын, тұжырымдамаларын әзірлеу, түзету және орындау бойынша құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

1) экземпляров (копий) документов, содержащих сведения конфиденциального характера;
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После снятия грифа (пометки) ограничения доступа .
2) электронных носителей, содержащих сведения конфиденциального характера
До минования надобности
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2. Прогнозирование и планирование
2.1. Прогнозирование
149
Документы Системы государственного планирования в Республике Казахстан (Стратегия развития Казахстана до 2050 года, Стратегический план развития Республики Казахстан на 10 лет, Прогнозная схема территориально-пространственного развития страны, Стратегия национальной безопасности Республики Казахстан, Прогноз социально-экономического развития, государственные программы, правительственные программы, стратегические планы государственных органов, программы развития территорий, стратегии развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний с участием государства в уставном капитале)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
150
Послания Президента Республики Казахстан, государственные, отраслевые (секторальные), региональные программы, стратегии, концепции социально-экономического и научно-технического развития
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
151
Проекты посланий Президента Республики Казахстан
5 лет
Электронные документы*.
152
Проекты государственных, отраслевых (секторальных), региональных программ, стратегий, концепций социально-экономического и научно-технического развития
5 лет
Электронные документы*.
153
Переписка о разработке посланий Президента Республики Казахстан, государственных, отраслевых (секторальных), региональных программ, стратегий, концепций социально-экономического и научно-технического развития
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
154
Планы мероприятий по реализации посланий Президента Республики Казахстан (Общенационального плана нации), государственных, отраслевых (секторальных), региональных программ, стратегий, концепций социально-экономического и научно-технического развития
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
155
Проекты планов мероприятий по реализации посланий Президента Республики Казахстан, государственных, отраслевых (секторальных), региональных программ социально-экономического и научно-технического развития
Постоянно
Электронные документы*.
156
Документы по разработке, корректировке и выполнению государственных, отраслевых (секторальных), региональных программ, стратегий, концепций социально-экономического и научно-технического развития
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

157
Қазақстан Республикасының, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әлеуметтік-экономикалық даму жоспарлары, ұлттық компаниялар мен республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың және мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың даму жоспарлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
158
Қазақстан Республикасының, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әлеуметтік-экономикалық даму жоспарларының жобалары, ұлттық компаниялардың, республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың және мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың даму жоспарларының жобалары:

157
Планы социально-экономического развития Республики Казахстан, областей, городов республиканского значения, столицы, планы развития национальных компаний и республиканских государственных предприятий и акционерных обществ с участием государства
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
158
Проекты планов социально-экономического развития Республики Казахстан, областей, городов республиканского значения, столицы, проекты планов развития национальных компаний, республиканских государственных предприятий и акционерных обществ с участием государства:

1) әзірленген орны бойынша;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
2) келісу орны бойынша
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
159
Қазақстан Республикасының, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әлеуметтік-экономикалық дамуының стратегиялық, операциялық жоспарларын, ұлттық компаниялардың, республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың және мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың даму жоспарларын түзету және орындау бойынша құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
160
Ұйымның қызметі мен дамуының болжамдары (перспективалық жоспарлар, бағдарламалар)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
161
Саланың, ұйымның даму тұжырымдамалары, доктриналары:
1) әзірлеу және бекіту орны бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) келісу орны бойынша
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
162
Ұйым дамуының перспективалық жоспарларының, тұжырымдамаларының жобалары, олардың құжаттары
10 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
163
Орталық мемлекеттік органның кезекті қаржы жылына меморандумы
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
164
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің лимиттері, жаңа бастамаларға лимиттер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
165
Болжау және жоспарлауды ұйымдастыру және әдістемесі туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
2.2. Ағымдағы жоспарлау
166
Ұйымның экономикалық және әлеуметтік даму жоспарлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
167
Бизнес-жоспарлар, оларға қатысты құжаттар (техникалық-экономикалық негіздемелер, қорытындылар, есептер және басқа да құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
168
Ұйымның жылдық жоспарлары, олардың құжаттары (жазбалар, негіздемелер, техникалық-экономикалық көрсеткіштер және басқа да құжаттар):
1) осы ұйым қызметінің негізгі бағыттары бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) осы ұйымның қосымша қызмет бағыттары бойынша
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
169
Жылдық жоспарлардың жобалары және оларды әзірлеу жөніндегі құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
170
Мемлекеттік тапсырыстар
1) өткізілетін орында
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Құжаттардың толық жиынтығы Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалады
2) ұсынылатын ұйымда
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
171
Төтенше жағдайлардың, дүлей зілзалалардың зардаптарын жою жөніндегі іс-шаралар жоспарлары, бағдарламалары, басқа да бағыттар бойынша жедел жұмыс түрлерін өткізу
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

1) по месту разработки;
Постоянно
Электронные документы*.
2) по месту согласования
5 лет
Электронные документы*.
159
Документы по корректировке и выполнению стратегических, операционных планов социально-экономического развития Республики Казахстан, областей, городов республиканского значения, столицы, планов развития национальных компаний, республиканских государственных предприятий и акционерных обществ с участием государства
Постоянно
Электронные документы*.
160
Прогнозы (перспективные планы, программы) деятельности и развития организаций
Постоянно
Электронные документы*.
161
Концепции, доктрины развития отрасли, организаций:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) по месту согласования
5 лет
Электронные документы*.
162
Проекты перспективных планов, программ, концепций развития организации, документы к ним
10 лет ЭПК
Электронные документы*.
163
Меморандум центрального государственного органа на очередной финансовый год
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему Электронные документы.
164
Лимиты расходов администраторов бюджетных программ, лимиты на новые инициативы
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
165
Переписка об организации и методике прогнозирования и планирования
5 лет
Электронные документы*.
2.2. Текущее планирование
166
Планы экономического и социального развития организации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
167
Бизнес-планы, документы к ним (технико-экономические обоснования, заключения, расчеты и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
168
Годовые планы организаций, документы к ним (записки, обоснования, технико-экономические показатели и другие документы):
1) по основным для данной организации направлениям деятельности;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) по вспомогательным для данной организации направлениям деятельности
5 лет
Электронные документы*.
169
Проекты годовых планов и документы по их разработке
5 лет
Электронные документы*.
170
Государственные заказы:
1) по месту проведения;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Полный комплект документов определяется законодательством Республики Казахстан.
2) в представляющей организации
5 лет
Электронные документы*.
171
Планы, программы мероприятий по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, стихийных бедствий, проведение срочных видов работ и другим направлениям
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

172
Салықтық жоспарлау бойынша құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
173
Ұйымның құрылымдық бөлімшелерінің жоспарлары:
1) жылдық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жиынтық жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
2) жартыжылдық;
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдықболмаған жағдайда – тұрақты
3) тоқсандық;
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық және жартыжылдық болмаған жағдайда – тұрақты
4) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, жарты-жылдық жәнетоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
174
Ұйым қызметінің барлық бағыттары бойынша жедел жоспарлар
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*.
2.3. Баға белгілеу
175
Тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге баға тізбектері, баға көрсеткіштері, тарифтер
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
176
Тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге бағалар мен тарифтерді болжау бойынша құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
177
Мемлекетпен реттелетін бағалар мен тарифтер қолданылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бағалары, тарифтерінің негізділігін тексеру нәтижелері туралы жиынтық есептік деректер
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
178
Мүлікке, тауарларға, жұмыс пен көрсетілетін қызметтерге бағалар мен тарифтерді келісу жөніндегі құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
179
Өндірушілер мен жеткізушілердің арасындағы бағалық келісімдер
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Келісім мерзімі өткеннен кейін
180
Тарифтік-калькуляциялық комиссия отырыстарының хаттамалары
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
181
Шетелдік ұйымдармен тарифтер туралы хат алмасу
15 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
182
Табиғи монополия субъектілерінің тарифтерін бекітуге өтінімдер
3 жыл
Электрондық құжаттар*
183
Өткізілген тендерлер мен стратегиялық тауарларды сатып алулар бойынша табиғи монополия субъектілерінің хабарламалары
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
184
Табиғи монополия субъектілерінің инвестициялық бағдарламалары
3 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
3. Қаржыландыру, кредиттеу
185
Қазақстан Республикасының бірыңғай бюджеттік сыныптамасы
Тұрақты
Электрондық құжаттар. *
186
Міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, төлемдер бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
187
Бюджеттік өтінім
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*. Тиісті электрондық жүйе бар болған жағдайда.
188
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
189
Бюджеттік міндеттемелер лимиттері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
190
Мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері және төлемдері бойынша қаржыландырудың жеке жоспарлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

172
Документы по налоговому планированию
5 лет
Электронные документы*.
173
Планы структурных подразделений организации:
1) годовые;
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии сводных годовых – постоянно.
2) полугодовые;
1 год
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
3) квартальные;
1 год
Электронные документы*. При отсутствии годовых и полугодовых – постоянно.
4) месячные
1 год
Электронные документы*. При отсутствии годовых, полугодовых и квартальных – постоянно.
174
Оперативные планы по всем направлениям деятельности организации
До минования надобности
Электронные документы* .
2.3. Ценообразование
175
Прейскуранты, ценники, тарифы на товары, работы и услуги
Постоянно
Электронные документы*.
176
Документы по прогнозированию, разработке, корректировке и применении цен, тарифов на товары, работы и услуги
Постоянно
Электронные документы*.
177
Сводные расчетные данные о результатах проверок обоснованности цен, тарифов на товары, работы и услуги, на которые применяются регулируемые государством цены и тарифы
Постоянно
Электронные документы*.
178
Документы по согласованию цен, тарифов на имущество, товары, работы и услуги
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
179
Ценовые соглашения между производителями и поставщиками
5 лет
Электронные документы*. После истечения срока действия соглашения.
180
Протоколы заседаний тарифно-калькуляционной комиссии
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
181
Переписка с иностранными организациями о тарифах
15 лет ЭПК
Электронные документы*.
182
Заявки на утверждение тарифов субъектов естественных монополий
3 года
Электронные документы*.
183
Уведомления субъектов естественных монополий по проведенным тендерам и закупу стратегических товаров
1 год
Электронные документы*.
184
Инвестиционные программы субъектов естественных монополий
3 года ЭПК
Электронные документы*.
3. Финансирование, кредитование
185
Единая бюджетная классификация Республики Казахстан
Постоянно
Электронные документы*.
186
Сводный план финансирования по обязательствам, сводный план поступлений и финансирования по платежам
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
187
Бюджетная заявка
5 лет ЭПК
Электронные документы*. При наличии соответствующей электронной системы.
188
Бюджетные программы (подпрограммы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
189
Лимиты бюджетных обязательств
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
190
Индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

191
Мемлекеттік мекемелермен тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан ақша түсімдері мен шығындарының жоспарлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
192
Бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуы мониторингінің нәтижелері туралы есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
193
Түсімдердің жиынтық жоспарларына өзгерістер енгізу туралы анықтамалар, төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
194
Перспективалық қаржылық жоспарлар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
195
Ұйымның жоспарлары (бюджеттері): қаржылық (кіріс және шығыс баланстары), қаржыландыру және кредиттеу, валюталық, материалдық баланстар, күрделі салымдар, еңбек және жалақы бойынша, ұйымның қорларын, пайданы пайдалану, ұйым қорларын құру, бөлу және пайдалану, айналымды қаражатты жинақтау мен жұмсау және басқалар:
1) жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Тоқсандық, жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
196
Ұйым жоспарларының (бюджеттерінің) жобалары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
197
Тиісті дербес шоттардан үзінділер, дербес шоттар үзінділеріне қосымшалар, төлем құжаттары қосымша берілген дербес шоттардың жай-күйі туралы есептер
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
198
Республикалық немесе жергілікті бюджеттерге түсімдер бойынша құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
199
Қаржылық менеджмент сапасының мониторингі бойынша құжаттар:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) тоқсандық
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
200
Қаржылық жоспарларды әзірлеу және өзгерту туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
201
Ұзақ мерзімді кредиттеу және инвестициялық қызмет туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
202
Ұйымның бюджеттік инвестициялық жобаларының жоспарлары (сметалары):
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
203
Ұйымның бюджеттік инвестициялық жоспарларының орындалуы туралы есептер:

191
Планы поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
192
Отчеты о результатах мониторинга реализации бюджетных программ
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
193
Справки о внесении изменений в сводные планы поступлений, сводный план финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
194
Перспективные финансовые планы
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
195
Планы (бюджеты) организации: финансовый (баланс доходов и расходов), финансирования и кредитования, валютный, материальных балансов, капитальных вложений, по труду и заработной плате, использования фондов организации, прибыли, образования, распределении и использования фондов организации, накопления и расходования оборотных средств и другие:
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) квартальные;
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
3) месячные
1 год
Электронные документы*. При отсутствии квартальных, годовых – постоянно.
196
Проекты планов (бюджетов) организации
5 лет
Электронные документы*.
197
Выписки из соответствующих лицевых счетов, приложения к выпискам из лицевых счетов, отчеты о состоянии лицевых счетов с приложением платежных документов
5 лет
Электронные документы*.
198
Документы по поступлениям в республиканский или местные бюджеты
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
199
Документы по мониторингу качества финансового менеджмента:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) квартальные
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
200
Документы о разработке и изменении финансовых планов
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
201
Документы о долгосрочном кредитовании и инвестиционной деятельности
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
202
Планы (сметы) бюджетных инвестиционных проектов организации:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) квартальные;
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
3) месячные
3 года
Электронные документы*. При отсутствии годовых, квартальных – постоянно.
203
Отчеты о выполнении планов бюджетных инвестиционных проектов организации:

1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
204
Қосымша бюджеттік инвестициялық жобалар бөлінгені және оларды қайта бөлу туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
205
Бюджеттік инвестициялық жобалар туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
206
Бюджеттік инвестициялық жобаларды қаржыландыру туралы есептер мен есептердің талдаулары:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) тоқсандық
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
207
Ғимараттар мен құрылыстарды реконструкциялау және жөндеу сметалары
10 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Мемлекеттің қорғауындағы ғимараттар мен құрылыстарды – сәулет ескерткіштерін қайта жаңарту және жөндеу сметалары – тұрақты
208
Қазынашылық хабарламалар, шығыс кестелері, шығыс кестелерінің тізілімдері
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
209
Қазынашылық рұқсаттар, Қазақстан Республикасы министрліктерінің, агенттіктерінің, бюджеттік бағдарламаның төмен тұрған билік етушілерінің, министрлікаралық (ведомствоаралық) рұқсаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
210
Экономикалық нормативтер туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
211
Қаржы-экономикалық және конъюнктуралық шолулар:
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
212
Ұйымның, бюджеттік мекеменің табыс әкелетін қызметі бойынша жылдық сметалары (табыстар мен шығындар), сметалық тағайындалымдар туралы мәліметтер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Әкімшілік-шаруашылық шығындар – 5 жыл
213
Ақылы қызмет түрлерін іске асырудан түсетін табыстар жоспарлары және шығындарды қаржыландыру
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
214
Қызметтің барлық бағыттарын қаржылық қамтамасыз ету туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
215
Ұйым жоспарларының орындалуы (бюджеттің атқарылуы) туралы есептер (талдамалық кестелер): қаржылық, қаржыландыру және кредиттеу, валюталық, материалдық баланстар, күрделі қаржы салымдары, еңбек пен жалақы, пайда бойынша, ұйымның қорларын құру, бөлу және пайдалану, айналымды қаражатты жинау мен жұмсау және басқалары:
1) жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты

1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) квартальные;
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
3) месячные
3 года
Электронные документы*.
При отсутствии годовых, квартальных – постоянно.
204
Документы о выделении дополнительных бюджетных инвестиционных проектов и их перераспределении
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
205
Переписка о бюджетных инвестиционных проектах
5 лет ЭПК
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
206
Отчеты и анализы отчетов о финансировании бюджетных инвестиционных проектов:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) квартальные
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
207
Сметы на реконструкцию и ремонт зданий и сооружений
10 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Сметы на реконструкцию и ремонт зданий и сооружений-памятников архитектуры, находящихся под охраной государства – постоянно.
208
Казначейские уведомления, расходные расписания, реестры расходных расписаний
5 лет
Электронные документы*.
209
Казначейские разрешения, разрешения министерств, агентств Республики Казахстан, нижестоящего распорядителя бюджетных программ, межминистерские (межведомственные)
5 лет
Электронные документы*.
210
Переписка об экономических нормативах
5 лет
Электронные документы*.
211
Финансово-экономические и конъюнктурные обзоры
Постоянно
Электронные документы*.
212
Годовые сметы (доходов и расходов) организации, бюджетного учреждения по приносящей доход деятельности, сведения о сметных назначениях
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Административно-хозяйственных расходов – 5 лет.
213
Планы доходов и финансирования расходов по получаемым от реализации платных услуг
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
214
Документы о финансовом обеспечении всех направлений деятельности
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
215
Отчеты (аналитические таблицы) о выполнении планов (исполнения бюджетов) организации: финансового, финансирования и кредитования, валютного, материальных балансов, капитальных вложений, по труду и заработной плате, прибыли, образования, распределения и использования фондов организации, накопления и расходования оборотных средств и другие:
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) квартальные;
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.

3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
216
Республикалық (жергілікті) бюджет қаражатын игеру бойынша жедел есептер
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
217
Ұлттық компаниялармен, мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдармен ірі мәмілелер жасауды келісу бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
218
Мемлекеттік тапсырыстарды (келісімшарттар) бөлу бойынша есептер:
1) аукцион немесе конкурс өткізу орны бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) ұсынатын ұйымда
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
219
Жасалынған мемлекеттік келісімшарттар (олардың өзгергені) туралы, мемлекеттік келісімшарттардың орындалуы (күшінің тоқтатылғаны) туралы мәлімет
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
220
Қаржылық тәртіптің сақталуы туралы құжаттар (актілер, жазбалар, хат алмасу және басқа да құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
221
Ұйымның басқару аппаратын қаржыландыру және қаржыландыруды жетілдіру туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
222
Ұйымның басқару аппаратын ұстауға және әкімшілік-шаруашылық қажеттіліктерге шығындардың өзгеруі туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
223
Шағын және орта кәсіпкерлік салаларын, ұйымдарын, субъектілерін қаржыландыру туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
224
Ұйым қорларын құру мен оларды жұмсау туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
225
Ағымдағы, есеп айырысатын, бюджеттік есепшоттарды ашу, жабу, жай-күйі, төлемі туралы, ақша-есептік операциялар өткізу туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
226
Есептік, ағымдағы, корреспонденттік, тиісті дербес шоттарды ашу, жабу, қайта ресімдеу туралы құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
227
Банктермен төленбеген есепшоттар бойынша және банктердің есепшоттарды төлеуден бас тартулары бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
228
Банк шоттарының шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
229
Кредит беру мәселелері бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
230
Кредиттік шарттар, займ шарттары және өзге де борыштық міндеттемелер, кредиттің (займның) берілгенін және борышкердің өз міндеттемелерін орындағанын растайтын құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Міндеттемелерді толық орындағаннан, берешектерді міндеттемелер не өзге негіздер бойынша берешекті есептен шығарғаннан кейін

3) месячные
1 год
Электронные документы*. При отсутствии годовых, квартальных – постоянно.
216
Оперативные отчеты по освоению средств республиканского (местного) бюджета
5 лет
Электронные документы*.
217
Документы по согласованию совершения крупных сделок национальными компаниями, акционерными обществами с участием государства
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
218
Отчеты по распределению государственных заказов (контрактов):
1) по месту проведения аукциона или конкурса;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) в представляющей организации
5 лет
Электронные документы*
219
Сведения о заключенных государственных контрактах (их изменении), об исполнении (прекращении действия) государственных, контрактов
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
220
Документы о соблюдении финансовой дисциплины (акты, записки, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
221
Документы о финансировании и совершенствовании финансирования аппарата управления организации
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему Электронные документы.
222
Переписка об изменении расходов на содержание аппарата управления и административно-хозяйственные нужды
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
223
Документы о финансировании отраслей, организаций, субъектов малого и среднего предпринимательства
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
224
Документы о формировании фондов организации и их расходовании
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
225
Переписка об открытии, закрытии, состоянии, оплате текущих, расчетных, бюджетных счетов, о проведении денежно-расчетных операций
5 лет
Электронные документы*.
226
Документы об открытии, закрытии, переоформлении расчетных, текущих, корреспондентских, соответствующих лицевых счетов
3 года
Электронные документы*.
227
Переписка с банками по неоплаченным счетам и по отказам банков в оплате счетов
5 лет
Электронные документы*.
228
Договоры банковского счета
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
229
Документы по вопросам кредитования
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
230
Кредитные договоры, договоры займа и иные долговые обязательства, документы, подтверждающие предоставление кредита (займа) и исполнение должником своих обязательств
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После полного исполнения обязательств, списания задолженностей по обязательству или иным основаниям.

231
Жеке кәсіпкерлікті дамытудың арнайы қорын қолдау шаралары шеңберінде жасалатын кепілдік шарттары
10 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
232
Кредиттер бойынша жоспарланған түсімдер бойынша есептер:
1) жылдық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
2) тоқсандық;
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты.
233
Инвестициялық ұсыныстар:
1) қабылданғандар;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) қабылданбағандар
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*.
234
Мемлекеттік-жекеменшік әріптестік жобаларын, соның ішінде концессия әзірлеу бойынша құжаттар
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
235
Бюджеттік инвестициялық жобаларды әзірлеу жөніндегі құжаттар
1) әзірлеу және бекіту орны бойынша;
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) басқа ұйымда
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*.
236
Заңды тұлғаның жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту арқылы жасалған бюджеттік инвестициялар бойынша құжаттар
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
237
Бюджеттік инвестициялық жобалардың іске асырылуының мониторингі және бағалау жөніндегі құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
238
Заңды тұлғаның жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе)ұлғайту арқылы жасалған бюджеттік инвестицияларды мониторингілеу және бағалау бойынша құжаттар
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
239
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия жобаларын іске асыру мониторингі және бағалау бойынша құжаттар
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
240
Кредиттеу және инвестициялық қызмет туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
241
Тиісті жылға арналған бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
242
Бюджеттік кредиттеу, кредиттік ресурстардың жай-күйі және пайдалану мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
243
Инвестициялық бағдарламаларды кредиттеу туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.

231
Договора гарантий, заключаемые в рамках мер поддержки специального фонда развития частного предпринимательства
10 лет ЭПК
Электронные документы*.
232
Отчеты по планируемым поступлениям по кредитам:
1) годовые;
5 лет
Электронные документы*.
2) квартальные;
3 года
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
3) месячные
1 год
Электронные документы*. При отсутствии годовых, квартальных – постоянно.
233
Инвестиционные предложения:
1) принятые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) не принятые
До минования надобности
Электронные документы*.
234
Документы по разработке проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессии
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
235
Документы по разработке бюджетных инвестиционных проектов:
1) по месту разработки и утверждения;
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) в других организациях
До минования надобности
Электронные документы*.
236
Документы по разработке бюджетных инвестиций посредством формирования и (или) увеличения уставного капитала юридического лица
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
237
Документы по мониторингу и по оценке реализации бюджетных инвестиционных проектов
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
238
Документы по мониторингу и по оценке реализации бюджетных инвестиций посредством формирования и (или) увеличения уставного капитала юридического лица (акты, заключения, справки, отчеты и другие документы)
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
239
Документы по мониторингу и по оценке реализации проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессии
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
240
Документы о кредитовании и инвестиционной деятельности
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
241
Отчеты о реализации республиканских бюджетных программ на соответствующий год:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) квартальные;
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
3) месячные
1 год
Электронные документы*. При отсутствии годовых, квартальных – постоянно.
242
Переписка по вопросам бюджетного кредитования, состояния и использования кредитных ресурсов
5 лет
Электронные документы*.
243
Переписка о кредитовании инвестиционных программ
5 лет
Электронные документы*.

244
Акцияларды, салымдарды орналастыру туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
245
Дивидендтерді есептеу туралы хат алмасу
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
246
Кредиттер алуға өтінімдер:
1) мақұлданғандары;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*. Кредиттер өтелгеннен кейін
2) қайтарылғандары
1 жыл
Электрондық құжаттар*
247
Міндетті резервтердің нормалары туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
248
Бюджеттік инвестициялардың қаржылай қамтамасыз етілуінің тәртібін түсіндіру мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
249
Қолданыстағы бюджеттік кредиттерді игеру бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
250
Бюджеттік кредиттерді өтеу бойынша есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар
2) тоқсандық;
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
4. Есеп пен есептілік
4.1. Бухгалтерлік есеп пен есептілік
251
Республикалық бюджеттің, жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы жылдық есептер
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
252
Біріздендірілген бастапқы құжаттар мен бухгалтерлік есеп тіркелімдерінің нысандары (нысандар альбомдары)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
253
Бухгалтерлік (қаржылық) есептілік (бухгалтерлік баланстар, пайда мен шығын туралы есептер, қаражатты мақсатты пайдалану туралы есептер және басқа да құжаттар):
1) жиынтық жылдық (шоғырландырылған), жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
2) жартыжылдық, тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық,жартыжылдық жәнетоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
254
Бюджеттік есептілік (баланстар, есептер, анықтамалар, түсіндірме жазбалар):
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар
2) тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
255
Республикалық бюджеттің тауарларды (жұмыстар мен қызметтерді) іске асырудан түскен ақшаның кірісі мен шығысы жоспарларының орындалуы туралы, демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсуі және жұмсалуы туралы, жергілікті бюджеттердің тауарларды (жұмыстар мен қызметтерді) іске асырудан түскен ақшаның кірісі мен шығысы жоспарларының орындалуы туралы, демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсуі және жұмсалуы туралы, мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттердің кредиторлық және дебиторлық борыштары туралы, бюджеттік бағдарламалардың тікелей және соңғы көрсеткіштеріне, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының мақсатты индикаторларына қол жеткізілгендігі туралы есептер:

244
Переписка о размещении акций, вкладов
5 лет
Электронные документы*.
245
Переписка о начислении дивидендов
5 лет
Электронные документы*.
246
Заявки на получение кредитов:
1) одобренные;
5 лет ЭПК
Электронные документы*. После погашения кредитов.
2) отклоненные
1 год
Электронные документы*.
247
Переписка о нормах обязательных резервов
5 лет
Электронные документы*.
248
Переписка по вопросам разъяснения порядка финансового обеспечения бюджетных инвестиций
5 лет
Электронные документы *.
249
Переписка по освоению действующих бюджетных кредитов
5 лет
Электронные документы*.
250
Отчеты по погашению бюджетных кредитов:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) квартальные;
3 года
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
3) месячные
1 год
Электронные документы*. При отсутствии годовых, квартальных – постоянно.
4. Учет и отчетность
4.1. Бухгалтерский учет и отчетность
251
Годовые отчеты об исполнении республиканского бюджета, местных бюджетов
Постоянно
Электронные документы*.
252
Формы (альбомы форм) унифицированных первичных документов и регистров бухгалтерского учета
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
253
Бухгалтерская (финансовая) отчетность (бухгалтерские балансы, отчеты о прибылях и убытках, отчеты о целевом использовании средств и другие документы):
1) сводная годовая (консолидированная), годовая;
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
2) полугодовая, квартальная;
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовой – постоянно.
3) месячная
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии годовой, полугодовой, квартальной – постоянно.
254
Бюджетная отчетность (балансы, отчеты, справки, пояснительные записки):
1) годовая;
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
2) квартальная;
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовой – постоянно.
3) месячная
1 год
Электронные документы*. При отсутствии годовой, квартальной – постоянно.
255
Отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи республиканского бюджета, исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи местных бюджетов, кредиторской и дебиторской задолженностях государственного, республиканского и местных бюджетов, достижении прямых и конечных показателей бюджетных программ, целевых индикаторов стратегических планов государственных органов:

1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) тоқсандық, жартыжылдық
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
256
Ұйымдардың бюджеттік есептілігі (тауарларды (жұмыстар мен қызметтерді) іске асырудан түскен ақшаның кірісі мен шығысы туралы жоспарлардың орындалуы туралы, демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсуі және жұмсалуы туралы, дебиторлық және кредиторлық борыш туралы):
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
2) тоқсандық, жартыжылдық
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
257
Табыстау актілері, бөлу, тарату теңгерімдері, түсіндірме жазбалар, оларға қосымшалар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
258
Жылдық бухгалтерлік (бюджеттік) есептерге талдамалық құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
259
Жылдық бухгалтерлік (бюджеттік) есептерді қарау және бекіту туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
260
Сметалардың атқарылуы туралы есептер:
1) жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) тоқсандық
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
261
Бюджеттен алынған субсидиялар, субвенциялар бойынша есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) жартыжылдық, тоқсандық
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
262
Халықаралық қаржылық есептердің стандарттары немесе өзге стандарттар бойынша бухгалтерлік (қаржылық) есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
263
Бухгалтерлік есеп, бюджеттік есеп, бухгалтерлік (қаржылық) есептілікті, бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
264
Есептік саясат құжаттары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
265
Бухгалтерлік (бюджеттік) есеп тікелімдері ("Бас журнал" кітабы, ордер журналы, мемориалды ордерлер, есепшоттар бойынша операциялар журналдары, айналым ведомостері, жинақтаушы ведомостер, әзірлеме кестелер, тізілімдер, кітаптар (карточкалар) және басқа да тіркелімдер)
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен.
266
Бухгалтерлік есепке алудың синтетикалық, талдау, материалдық шоттары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
267
Шаруашылық операцияларды жүзеге асыру фактілерін белгілейтін және бухгалтерлік жазбаларға негіз болатын бастапқы құжаттар мен оларға қосымшалар
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен.

1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) квартальные, полугодовые
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
256
Бюджетная отчетность организаций (об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи, дебиторской и кредиторской задолженности):
1) годовая;
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
2) квартальная, полугодовая
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовой – постоянно.
257
Передаточные акты, разделительные, ликвидационные балансы, пояснительные записки, приложения к ним
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
258
Аналитические документы к годовой бухгалтерской (бюджетной) отчетности
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
259
Документы о рассмотрении и утверждении годовой бухгалтерской (бюджетной) отчетности
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
260
Отчеты об исполнении смет:
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) квартальные
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
261
Отчеты по субсидиям, субвенциям, полученным из бюджетов:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) полугодовые, квартальные
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
262
Бухгалтерская (финансовая) отчетность по международным стандартам финансовой отчетности или другим стандартам
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
263
Переписка по вопросам бухгалтерского учета, бюджетного учета, составления и представления бухгалтерской (финансовой) отчетности, бюджетной отчетности
5 лет
Электронные документы*.
264
Документы учетной политики
5 лет
Электронные документы*.
265
Регистры бухгалтерского (бюджетного) учета (книга "Журнал-главная", журналы-ордера, мемориальные ордера, журналы операций по счетам, оборотные ведомости, накопительные ведомости, разработочные таблицы, реестры, книги (карточки) и другие регистры)
5 лет
Электронные документы*. При условии проведения проверки (ревизии).
266
Синтетические, аналитические, материальные счета бухгалтерского учета
5 лет
Электронные документы*.
267
Первичные документы и приложения к ним, зафиксировавшие факт совершения хозяйственной операции и явившиеся основанием для бухгалтерских записей
5 лет
Электронные документы*. При условии проведения проверки (ревизии).

268
Бекітілген лимиттер, жалақы қорлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
269
Жалақы қорларын, лимиттерін есепке алу және олардың жұмсалуын бақылау туралы, жалақы бойынша артық жұмсалым және борыш туралы, жалақыдан, әлеуметтік сақтандыру қаражатынан ұсталымдар туралы, демалыс және жұмыстан босау жәрдемақыларын төлеу туралы мәліметтер
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
270
Ұйымдар арасындағы өзара есеп айырысу мен қайта есептесу туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Өзара есеп айырысу жүргізілгеннен кейін
271
Шаруашылық мүкәммалды, кеңсе бұйымдарын, теміржол және авиабилеттерін сатып алу, байланыс құралдарының қызметтерін төлеу және өзге де әкімшілік-шаруашылық шығындар туралы хат алмасу
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
272
Қайырымдылық қызметтің қаржылық мәселелері бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
273
Валюталық операциялар (сатып алу, сату) туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
274
Валюталық және конверсиялық операциялар, гранттармен операциялар жүргізу туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
275
Валюталық төлемдер мен түсімдер туралы есептер:
1) жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) тоқсандық;
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
276
Шетелдегі шетелдік валютадағы есепшоттар бойынша жедел есептер
10 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шот жабылғаннан кейін.
277
Шетелдік іссапарларға шетелдік валюталарды жұмсау туралы жедел есептер
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
278
Асыл металдар бойынша есептер
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тескеріс (ревизия) жүргізу шартымен.
279
Кепілдік хаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Кепілдік күшінің мерзімі аяқталғаннан кейін.
280
Несиені беру және қайтару туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Несие өтелгеннен кейін.
281
Дебиторлық және кредиторлық берешектер туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
282
Бастапқы есептілік құжаттарға қол қою құқығына ие тұлғалардың тізбесі
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жаңамен ауыстырылғаннан кейін.
283
Мемлекеттік кірістер органдарында есепке қою туралы куәліктер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
284
Республикалық (жергілікті) бюджетке, бюджеттен тыс қорларға есептелген және аударылған салықтар, олар бойынша қарыздар туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.

268
Утвержденные лимиты, фонды заработной платы
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
269
Сведения об учете фондов, лимитов заработной платы и контроле за их распределением, расчетах по перерасходу и задолженности по заработной плате, об удержании из заработной платы, из средств социального страхования, выплате отпускных и выходных пособий
5 лет
Электронные документы*.
270
Документы о взаимных расчетах и перерасчетах между организациями
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После проведения взаиморасчетов.
271
Переписка о приобретении хозяйственного инвентаря, канцелярских принадлежностей, железнодорожных и авиабилетов, оплате услуг средств связи и других административно-хозяйственных расходах
1 год
Электронные документы *.
272
Документы по финансовым вопросам благотворительной деятельности
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
273
Документы о валютных операциях (покупка, продажа)
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
274
Документы о ведении валютных и конверсионных операций, операций с грантами
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
275
Отчеты о платежах и поступлениях валюты:
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) квартальные;
3 года
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
3) месячные
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии годовых, квартальных – постоянно.
276
Оперативные отчеты по счетам в иностранной валюте за границей
10 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После закрытия счета.
277
Оперативные отчеты о расходовании иностранной валюты на заграничные командировки
5 лет
Электронные документы*.
278
Отчеты по драгоценным металлам
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При условии проведения проверки (ревизии).
279
Гарантийные письма
5 лет
Электронные документы*.
После окончания срока действия гарантии.
280
Переписка о выдаче и возврате ссуд
5 лет
Электронные документы *.
После погашения ссуды.
281
Документы о дебиторской и кредиторской задолженности
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
282
Перечень лиц, имеющих право подписи на первичных учетных документах
5 лет
Электронные документы*. После замены новым.
283
Свидетельства о постановке на учет в органах государственных доходов
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
284
Документы о начисленных и перечисленных суммах налогов в республиканский (местный) бюджет, внебюджетные фонды, задолженности по ним
5 лет ЭПК
Электронные документы*.

285
Мемлекеттік әлеуметтік қорларға сақтандыру жарналары есептелмейтін төлемдер тізбесі
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
286
Салық төлеуден босату, жеңілдіктер беру, салықтар, акциздер және өзге де алымдар бойынша төлемдерді шегіндіру немесе олардан бас тарту туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
287
Мемлекеттік кірістер органдарына тапсырылатын есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) тоқсандық
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда төртінші тоқсан – тұрақты
288
Бюджетке салықтарды есепке алулармен, бағалы қағаздармен төлеу туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Салықтар өтелгеннен кейін
289
Вексельдерді төлеу, айырбастау, қабылдау-тапсыру туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
290
Салық заңнамасын қайта қарауға байланысты белгілі уақыт мерзіміндегі қосымша салық салу жөніндегі құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
291
Жер салығын есептеу тізілімі
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
292
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына сақтандыру жарналарын аудару бойынша есеп айырысу ведомостері:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) тоқсандық
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты. Төртінші тоқсан үшін өсу қорытындысымен – тұрақты.
293
Мемлекеттік және мемлекеттік емес сақтандыру жөніндегі ақша сомаларын аудару бойынша есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
294
Заңды тұлғалардың салықтың барлық түрлері бойынша салық декларациялары (есептері)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*. Жылдық бухгалтерлік есептер құрамында – тұрақты.
295
Мемлекеттік қызметшілердің жылдық жиынтық табыс, активтер мен мүліктер туралы декларациялары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
296
Мемлекеттік қызметшілермен жылдық жиынтық табыс, активтер мен мүлік туралы декларацияны тапсырғаны туралы анықтамалар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
297
Салық салу, акциздер өндіріп алу және өзге де алымдар мәселелері бойынша келіспеушіліктер туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
298
Сақтандыру жарналары бойынша берешектерді реструктуризациялау туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
299
Салық мерзіміне заңды тұлғалармен салық қорына есеп айырысу бойынша құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
300
Салық салудың қарапайымдандырған жүйесін қолданатын ұйымдар мен жеке кәсіпкерлердің табыстары мен шығыстарын есепке алу кітаптары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

285
Перечень выплат, на которые не начисляются страховые взносы в государственные социальные фонды
Постоянно
Электронные документы*.
286
Документы об освобождении от уплаты налогов, предоставлении льгот, отсрочек уплаты или отказе в ней по налогам, акцизным и другим сборам
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
287
Отчеты в органах государственных доходов:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) квартальные
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых четвертый квартал – постоянно.
288
Документы об уплате налогов в бюджет зачетами, ценными бумагами
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После погашения налогов.
289
Документы об оплате, размене, приеме-передаче векселей
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
290
Документы по дополнительному налогообложению за определенный период времени из-за пересмотра налогового законодательства
5 лет
Электронные документы*.
291
Реестры расчета земельного налога
5 лет
Электронные документы*.
292
Расчетные ведомости по отчислению страховых взносов в фонд социального медицинского страхования:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) квартальные
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно.
С нарастающим итогом за четвертый квартал – постоянно.
293
Отчеты по перечислению денежных сумм по государственному и негосударственному страхованию
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
294
Налоговые декларации (расчеты) юридических лиц по всем видам налогов
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
В составе годовых бухгалтерских отчетов – постоянно.
295
Декларации государственных служащих о годовом совокупном доходе, активах и имуществе
5 лет
Электронные документы*.
296
Справки о сдаче государственными служащими деклараций о годовом совокупном доходе, активах и имуществе
5 лет
Электронные документы*.
297
Переписка о разногласиях по вопросам налогообложения, взимания акцизных и других сборов, наложенных на организацию взысканиях, штрафах
5 лет ЭПК
Электронные документы *.
298
Документы о реструктуризации задолженности по страховым взносам
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
299
Документы по расчету налоговой базы юридическими лицами за налоговый период
5 лет
Электронные документы*.
300
Книги учета доходов и расходов организаций и индивидуальных предпринимателей, применяющих упрощенную систему налогообложения
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

301
Қаржылық-шаруашылық қызметтің құжаттық ревизиясын, бақылау-ревизиялық жұмысты, аудиториялық тексерістерді, оның ішінде кассаны тексеру, салық өндірудің дұрыстығын және өзге де тексерістерді жүргізу туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
302
Анықталған жетіспеушілік, ысырап қылушылық, ұрлықтар фактілері туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
303
Еңбекақы төлеу және жұмыскерлерге сыйақы беру туралы ережелер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
304
Жалақы мен өзге де төлемдер алу туралы құжаттар (жиынтық есептік (есептік-төлемдік), ведомостер (табулеграммалар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тескеріс (ревизия) жүргізу шартымен.
305
Жалақыны есептеу ведомостері
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
306
Жалақы төлеу туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
307
Арнайы мемлекеттік және өзге де жәрдемақыларды төлеу, еңбекке жарамсыздық парақтарын және материалдық көмектің төлемдерін жасау туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Төлемдер тоқтатылғаннан кейін
308
Жұмысшылардың атқару парақтары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
309
Оқу демалыстарын төлеу жөніндегі құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*
310
Акционерлердің дербес шоттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Акцияларға меншік құқығы өткеннен кейін. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
311
Дивидендтер берудің ведомостері
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
312
Мемлекеттік мүлік тізбесін жүргізу бойынша құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
313
Мүлікті республикалық меншіктен коммуналдық меншікке, коммуналдық меншіктен республикалық меншікке беру бойынша құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
314
Активтерді, міндеттемелерді түгендеу туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен.
315
Тарату комиссияларының түгендеу тізімдемелері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
316
Негізгі қорларды қайта бағалау, негізгі құралдардың амортизациясын анықтау, ұйым мүлкінің құнын бағалау туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

301
Документы о проведении документальных ревизий финансово-хозяйственной деятельности, контрольно-ревизионной работы, аудиторских проверок, в том числе проверке кассы, правильности взимания налогов и других проверок
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
302
Документы о выявленных фактах недостачи, растратах, хищениях
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
303
Положения об оплате труда и премировании работников
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
304
Документы о получении заработной платы и других выплат (сводные расчетные (расчетно-платежные), ведомости (табуляграммы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При условии проведения проверки (ревизии).
305
Ведомости начисления заработной платы
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
306
Переписка о выплате заработной платы
5 лет
Электронные документы*.
307
Документы о выплате специальных государственных и иных пособий, оплате листков нетрудоспособности и материальной помощи
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После прекращения выплат.
308
Исполнительные листы работников
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
309
Документы об оплате учебных отпусков
5 лет
Электронные документы*.
310
Лицевые счета акционеров
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После перехода права собственности на акции. При условии проведения проверки (ревизии) .
311
Ведомости на выдачу дивидендов
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
312
Документы по ведению перечня государственного имущества
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
313
Документы по передаче государственного недвижимого и движимого имущества из одного вида государственной собственности в другой
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Перечни и другие документы – электронные документы.
314
Документы об инвентаризации активов, обязательств
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При условии проведения проверки (ревизии) .
315
Инвентаризационные описи ликвидационных комиссий
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
316
Документы о переоценке основных фондов, определении амортизации основных средств, оценке стоимости имущества организации
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

317
Жылжымалы мүлікті сату бойынша құжаттар (шарттар, өтінімдер, бағалау актілері, хат алмасу және басқа да құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Мүлікті сатудан кейін.
318
Жылжымайтын мүлікті сату бойынша құжаттар
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Мүлікті сатудан кейін. Құқық белгілейтін құжаттар –тұрақты.
319
Заңды тұлғалардың бірлескен меншігін бөлу туралы хат алмасу
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
320
Бұрынғы иесінен жаңа құқықиеленушіге жылжымалы және жылжымайтын мүлікке құқығын және олармен мәмілелерді беру (баланстан балансқа), тапсыру, материалдық құндылықтарды есептен шығару туралы құжаттар
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Құқық берілгеннен кейін. Жылжымайтын мүлікке құқық берілген туралы құжаттар –тұрақты.
321
Материалдық құндылықтарды тапсыру, тізімнен шығару туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен.
322
Қондырғыларды, өндірістік және тұрғын жай қорларын сатып алуға шығыстар туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен.
323
Шарттар, келісімдер
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Осы Тізбенің тармақтарында көрсетілмегендер. Шарттың, келісімнің қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін.
324
Келісімшарттар, шарттар, келісімдер, ниет-шарттар бойынша келіспеушілік хаттамалары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін.
325
Заңды тұлғалармен мердігерлік шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін.
326
Жалға алу шарттары
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін.
327
Прокат шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін.
328
Рента шарттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
329
Өтеулі қызметтер көрсету шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін.
330
Тапсырма шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін.

317
Документы по продаже движимого имущества (договоры, заявки, акты оценки, переписка и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После продажи имущества.
318
Документы по продаже недвижимого имущества
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После продажи имущества. Правоустанавливающие документы – постоянно.
319
Переписка о разделе совместной собственности юридических лиц
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
320
Документы о передаче прав на движимое и недвижимое имущество и сделок с ним от прежнего к новому правообладателю (с баланса на баланс), сдаче, списании материальных ценностей
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После передачи прав. Документы о передаче прав на недвижимое имущество – постоянно.
321
Документы о сдаче, списании материальных ценностей
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При условии проведения проверки (ревизии).
322
Документы о расходах на приобретение оборудования, производственного и жилого фонда
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При условии проведения проверки (ревизии).
323
Договоры, соглашения
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Не указанные в пунктах настоящего Перечня. После истечения срока действия договора, соглашения.
324
Протоколы разногласий по контрактам, договорам, соглашениям, договорам-намерениям
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
325
Договоры подряда с юридическими лицами
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
326
Договоры аренды
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
327
Договоры проката
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
328
Договоры ренты
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
329
Договоры возмездного оказания услуг
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
330
Договоры-поручения
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.

331
Жалға алу шарттары, сату-сатып алу шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін.
332
Мүліктік және азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шарттары және оларға құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін.
333
Ұйым мүлкінің лизингі бойынша шарттар және оларға құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін.
334
Ұйым мүлкін кепілге қою шарттары және оларға құжаттар
10 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін. Жылжымайтын мүлікті кепілдікке алу жөніндегі құжаттар – тұрақты
335
Мәмілелер паспорттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
336
Ақылы қызмет көрсету мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
337
Шарттарға, келісімшарттар, келісімдер бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың, келісімшарттың, келісімнің қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін.
338
Материалдық жауапты тұлғаның толық материалдық жауапкершілігі туралы шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Материалды жауапты тұлға жұмыстан шыққанға кейін.
339
Материалдық жауапты тұлғалар қолдарының үлгілері
Қажеттілігі өткенге дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
340
Есепке алу кітаптары, журналдары, карточкалары:
1) бағалы қағаздарды;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) валюта түсімдерін;
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен.
3) жылжымалы және жылжымайтын мүліктің, соның ішінде акцияларды сатып алу-сату келісімшарттарын тіркеуді;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
4) заңды тұлғалармен шарттарды, келісімшарттарды, келісімдерді;
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың, келісімшарттартың, келісімнің қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
5) негізгі құралдарды (ғимараттарды, құрылыстарды), өзге де мүліктерді, міндеттемелерді;
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Негізгі құралдарды таратқаннан кейін.
6) мүлікті қабылдау-тапсыру туралы шарттарды, актілерді;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

331
Договоры найма, договоры купли-продажи
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора
332
Договоры страхования имущественной и гражданско-правовой ответственности и документы к ним
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
333
Договоры по лизингу имущества организации и документы к ним
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
334
Договоры по залогу имущества организации и документы к ним
10 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора Документы по залогу недвижимого имущества – постоянно.
335
Паспорта сделок
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
336
Переписка по вопросам оказания платных услуг
5 лет
Электронные документы*.
337
Документы о приеме выполненных работ по договорам, контрактам, соглашениям
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора, контракта, соглашения.
338
Договоры о полной материальной ответственности материально ответственного лица
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После увольнения материально-ответственного лица.
339
Образцы подписей материально ответственных лиц
До минования надобности
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
340
Книги, журналы, карточки учета:
1) ценных бумаг;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) поступления валюты;
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии).
3) регистрации договоров купли-продажи движимого и недвижимого имущества, в том числе акций;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
4) договоров, контрактов, соглашений с юридическими лицами;
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора, контракта, соглашения.
5) основных средств (зданий, сооружений), иного имущества, обязательств;
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После ликвидации основных средств.
6) договоров, актов о приеме-передаче имущества;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

7) ұйымдармен есеп айырысуларды;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен.
8) кіріс-шығыс кассалық құжаттарды (есепшоттар, төлем тапсырмалары);
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен.
9) салық төлеуге өтелген вексельдерді;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Салықты өтегеннен кейін. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен.
10) қосымша құн салығы салынатын және салынбайтын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтерді іске асыруды;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
11) көмекші, бақылау (көліктік, жүктік, таразылық және өзгелер);
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен.
12) материалдық жауапты тұлғаларды;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
13) атқару парақтарын;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
14) депоненттік жалақыны;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен.
15) депозиттік сомалар бойынша депоненттерді;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
16) сенімхаттарды
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен.
341
Бухгалтерлік есеп пен есептіліктің автоматтандырылған жүйесін ұйымдастыру және енгізу бойынша бағдарламалар, нұсқаулар:
10 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
342
Бухгалтерлік есепке алу мен есептіліктің автоматтандырылған жүйесін ұйымдастыру және енгізу туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар.*
4.2. Есептілік, статистикалық есеп және статистикалық есептілік
343
Перспективалық (ұзақ мерзімді) және ағымдағы бағдарламалардың, жоспарлардың, жылдық жоспарлардың, есептерді талдаудың орындалуы туралы ұйымның есептері:
1) жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) жарты жылдық;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты.
3) тоқсандық;
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, жартыжылдықболмаған жағдайда – тұрақты.
4) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, жартыжылдықжәне тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты.
344
Мемлекеттік, салалық бағдарламаларды және саланы дамытудың стратегиялық жоспарларын іске асыруды бағалау бойынша есептер:
1) жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) жартыжылдық;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты.

7) расчетов с организациями;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При условии проведения проверки (ревизии).
8) приходно-расходных кассовых документов (счетов, платежных поручений);
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При условии проведения проверки (ревизии).
9) погашенных векселей на уплату налогов;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После погашения налога. При условии проведения проверки (ревизии).
10) реализации товаров, работ, услуг, облагаемых и не облагаемых налогом на добавленную стоимость;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При условии проведения проверки (ревизии).
11) вспомогательные, контрольные (транспортные, грузовые, весовые и другие);
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При условии проведения проверки (ревизии).
12) материально ответственных лиц;
5 лет
Электронные документы*.
13) исполнительных листов;
5 лет
Электронные документы*.
14) депонированной заработной платы;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При условии проведения проверки (ревизии).
15) депонентов по депозитным суммам;
5 лет
Электронные документы*.
16) доверенностей
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При условии проведения проверки (ревизии).
341
Программы, руководства по организации и внедрению автоматизированных систем бухгалтерского учета и отчетности
10 лет ЭПК
Электронные документы*.
342
Переписка об организации и внедрении автоматизированных систем бухгалтерского учета и отчетности
5 лет
Электронные документы*.
4.2. Отчетность, статистический учет и статистическая отчетность
343
Отчеты организации о выполнении перспективных (долговременных) и текущих программ, планов, годовых планов, анализы отчетов:
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) полугодовые;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При отсутствии годовых – постоянно.
3) квартальные;
3 года
Электронные документы*. При отсутствии годовых, полугодовых – постоянно.
4) месячные
1 год
Электронные документы*. При отсутствии годовых, полугодовых и квартальных – постоянно.
344
Отчеты по оценке реализации государственных, отраслевых программ и стратегических планов развития отрасли:
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) полугодовые;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При отсутствии годовых – постоянно.

3) тоқсандық;
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық және жартыжылдық болмаған жағдайда – тұрақты.
4) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, жартыжылдық және тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты.
345
Мемлекеттік қаржыландырудың статистикасы жөніндегі есептер, мәліметтер және кестелер:
1) жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) жартыжылдық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты.
3) тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, жартыжылдық болмаған жағдайда – тұрақты.
4) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, жартыжылдық және тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты.
346
Ұйым қызметінің қорытындылары туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
347
Статистикалық есептер, қызметтің барлық бағыттары мен түрлері бойынша статистикалық мәліметтер мен кестелер, олардың құжаттары:
1)жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) жартыжылдық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты.
3) тоқсандық;
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық және жартыжылдық болмаған жағдайда – тұрақты.
4) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, жартыжылдық және тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты.
348
Алғашқы статистикалық деректерді қоспағанда, әкімшілік дереккөздер қалыптастыратын жеке немесе заңды тұлға жөніндегі жеке-дара сандық және (немесе) сапалық деректер және шаруашылық бойынша есепке алу деректері:
1) жылдық;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
2) жартыжылдық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты.
3) тоқсандық;
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық және жартыжылдық болмаған жағдайда – тұрақты.
4) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, жартыжылдық және тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты.
349
Жедел статистикалық есептер
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*.
350
Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін орындау туралы есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
351
Ұйымның құрылымдық бөлімшелерінің жұмысы туралы есептер:
1) жылдық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
2) тоқсандық;
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
352
Ұйым жұмыскерлерінің жеке есептері
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
353
Жолданатын статистикалық деректерді есепке алу журналдары
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
354
Статистикалық есептерді жасау, ұсыну, тексеру жөніндегі хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
355
Статистикалық есептілік нысандарының бланкілері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

3) квартальные;
3 года
Электронные документы*. При отсутствии годовых и полугодовых – постоянно .
4) месячные
1 год
Электронные документы*. При отсутствии годовых, полугодовых и квартальных – постоянно.
345
Отчеты, сведения и таблицы по статистике государственного финансирования:
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) полугодовые;
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
3) квартальные;
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовых, полугодовых – постоянно.
4) месячные
1 год
Электронные документы*. При отсутствии годовых, полугодовых и квартальных – постоянно.
346
Документы об итогах деятельности организации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
347
Статистические отчеты и таблицы по всем направлениям и видам деятельности (для данной организации) и документы к ним:
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) полугодовые;
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
3) квартальные;
3 года
Электронные документы*. При отсутствии годовых и полугодовых – постоянно
4) месячные
1 год
Электронные документы*. При отсутствии годовых, полугодовых и квартальных – постоянно.
348
Индивидуальные количественные и (или) качественные данные по физическому или юридическому лицу и данные похозяйственного учета, формируемые административными источниками, за исключением первичных статистических данных:
1) годовые;
Постоянно
Электронные документы*.
2) полугодовые;
5 лет
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
3) квартальные;
3 года
Электронные документы*. При отсутствии годовых и полугодовых – постоянно.
4) месячные
1 год
Электронные документы*. При отсутствии годовых, полугодовых и квартальных – постоянно.
349
Оперативные статистические отчеты
До минования надобности
Электронные документы*.
350
Отчеты по выполнению Системы государственного планирования в Республике Казахстан
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
351
Отчеты о работе структурных подразделений организации:
1) годовые;
5 лет
Электронные документы*.
2) квартальные;
1 год
Электронные документы*.
3) месячные
1 год
Электронные документы*.
352
Индивидуальные отчеты работников организации
1 год
Электронные документы*.
353
Журналы учета передаваемых статистических данных
3 года
Электронные документы*.
354
Переписка о составлении, представлении и проверке статистической отчетности
5 лет
Электронные документы*.
355
Бланки форм статистической отчетности
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

5. Мүліктік қатынастар
356
Жылжымайтын мүліктің, табиғи ресурстардың кадастрлары, топырақтың балдық картасы және жылжымайтын мүліктің құндылық деңгейін растайтын құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
357
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
358
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және оларға мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы хат алмасу
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
359
Мүлікті басқару құқығына бас сенімхаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Сенімхаттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
360
Заңды тұлғалардың мүліктік құқықтық мұрагерлігін растау туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
361
Заңды тұлғалардың мүліктік құқықтық мұрагерлігін растау туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
362
Мүлікті сенімгерлік басқарушыға сенімгерлік басқаруға беру туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Сенімхаттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
363
Меншік иесінің мүлікті жедел басқаруға, ұйымның шаруашылық жүргізуіне беруі туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Сенімхаттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
364
Жеке және заңды тұлғаларға мүліктік кешендерді сату туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
365
Жерге мемлекеттік мониторинг бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
366
Жер учаскелерін бір санаттан басқасына ауыстыру туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
367
Жер учаскелерін сатып алу мүмкіндіктері туралы қорытындылар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
368
Жер учаскелерін меншікке және/немесе жер пайдалануға ресімдеу туралы шарттар, актілер және олардың құжаттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
369
Шаруашылықтар бойынша кітаптар және шаруашылықтардың әліпбилік кітаптары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
370
Мүлікті мемлекет мұқтажы үшін мәжбүрлеп иеліктен шығару туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
371
Меншік иесінің мүлкінен айыру туралы шешімге наразылық білдіруі туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Түпкілікті шешім шығарылғаннан кейін.

5. Имущественные отношения
356
Кадастры недвижимого имущества, природных ресурсов, карты балльности почвы и документы, свидетельствующие о степени ценности недвижимого имущества
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
357
Свидетельства о государственной регистрации прав на недвижимое имущество
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
358
Переписка о государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним
Постоянно
Электронные документы*.
359
Генеральные доверенности на право управления имуществом
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия доверенности.
360
Документы по подтверждению имущественного правопреемства юридических лиц
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
361
Переписка о подтверждении имущественного правопреемства юридических лиц
5 лет
Электронные документы*.
362
Документы о передаче имущества в доверительное управление доверительному управляющему
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия доверенности.
363
Документы о передаче собственником имущества в оперативное управление, хозяйственное ведение организации
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия доверенности.
364
Документы о продаже имущественных комплексов физическим и юридическим лицам
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
365
Документы по государственному мониторингу земель
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
366
Документы о переводе земельных участков из одной категории в другую
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
367
Заключения о возможности выкупа земельных участков
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
368
Договоры, акты по оформлению земельных участков в собственность и/или в землепользование и документы к ним
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
369
Похозяйственные книги и алфавитные книги хозяйств
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
370
Документы о принудительном отчуждении имущества для государственных нужд
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
371
Документы по опротестованию собственником решений по отчуждению его имущества
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После вынесения окончательного решения.

372
Жекешелендіру туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Құжаттардың толық жиынтығы Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалады.
373
Республикалық және коммуналдық мүліктерді жекешелендірудің бағдарламалары, жоспарлары
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
374
Мүлік кешені ретінде жекешелендіруге жататын кәсіпорындар тізбесі, түгендеу актілері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
375
Мүлік кешені ретіндегі кәсіпорынның құрамындағы жекешелендіруге жатпайтын объектілердің тізбесі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
376
Республикалық және коммуналдық ұйымдардың (кәсіпорындардың) жекешелендіру туралы ұсыныстары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
377
Мүлікті жекешелендіруді тіркеу және есепке алу журналдары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
378
Мүлікті иеленуге актілер (куәліктер)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
379
Өсиетнамалар
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
380
Жылжымалы мүлікті сыйға тарту шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
381
Жылжымайтын мүлікті сыйға тарту шарттары
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
382
Айырбастау шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
383
Ұйымның мүлкін бағалау туралы есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
384
Ұйым қызметінің мониторингі туралы есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
385
Қала құрылысы және сәулет ескерткіштерінің – ғимараттар мен құрылыстар паспорттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Сәулет ескерткіштеріне жатпайтындар – 5 жыл СТК. Ғимарат (құрылыс) жойылғаннан кейін.
386
Жылжымайтын мүлікті сатып алу, сату, республикалық, коммуналдық меншікке беру туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
387
Жылжымайтын мүлікті ұйым меншігіне сатып алу- сату, беру, алу туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
388
Үй-жайларды тұрғын үй, тұрғын емес үйлерге ауыстыру жөніндегі құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
389
Мұраға қалдырылған жер учаскелеріне иелігін тұрақты және уақытша пайдалану құқығын тоқтату туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

372
Документы о приватизации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Полный комплект документов определяется законодательством Республики Казахстан.
373
Программы, планы приватизации республиканского и коммунального имущества
Постоянно
Электронные документы*.
374
Перечни, акты инвентаризации подлежащего приватизации предприятия как имущественного комплекса
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
375
Перечень объектов, не подлежащих приватизации в составе предприятия как имущественного комплекса
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
376
Предложения республиканских и коммунальных организаций (предприятий) о приватизации имущества
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
377
Журналы учета и регистрации приватизации имущества
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
378
Акты (свидетельства) на владение имуществом
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
379
Завещания
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы .
380
Договоры дарения движимого имущества
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
381
Договоры дарения недвижимого имущества
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
382
Договоры обмена
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
383
Отчеты об оценке имущества организации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
384
Отчеты о мониторинге деятельности организации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
385
Паспорта зданий и сооружений – памятников градостроительства и архитектуры
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Не относящиеся к памятникам архитектуры – 5 лет ЭПК. После ликвидации здания (сооружения).
386
Документы о купле-продаже недвижимого имущества, передаче в республиканскую, коммунальную собственность
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
387
Документы о купле-продаже, передаче, приобретении недвижимого имущества в собственность организации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
388
Документы о переводе помещений в категорию жилых и нежилых
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
389
Документы о прекращении права постоянного и временного пользования наследуемого владения земельными участками
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

390
Жылжымайтын мүлікті жалға (қосалқы) алу және беруді қабылдау, тапсыру туралы шарттар, келісімдер:
1) халықаралықи шарт негізінде мемлекеттік жылжымайтын және жылжымалы мүліктерді шет мемлекетке иелікке және/немесе пайдалануға берілгені туралы құжаттар халықаралық шартты іске асырудан туындайтын бірлескен құжаттар, хаттама, бұйрық, шешім, актілер, түгендеу тізілімі, хат алмасу және басқа да құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың (келісімнің) қолдану мерзімі өткеннен кейін.
391
Ғимараттарды, үй-жайларды, жер учаскелерін жалға алу шарттарын тіркеу кітаптары, журналдары, карточкалары , деректерқоры
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тиісті электрондық жүйе бар болған жағдайда.
392
Сауда-саттыққа (аукциондарға, конкурстарға) ұсынылған жер учаскелерін, ғимараттарды және құрылыстарды, басқа да жылжымайтын мүлікті сатып алу-сату бойынша құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
393
Саудаға (аукциондарға, конкурстарға) қойылған мүліктің, жер учаскелерінің, ғимараттардың, құрылыстардың және өзге объектілердің тізімдемесі
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар. Сауда (аукцион, конкурс) өткізілгеннен кейін.
394
Республикалық, коммуналдық мүліктерді сату бойынша сауданы (аукциондарды, конкурстарды) ұйымдастыру туралы құжаттар
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
395
Жер учаскелерін, ғимараттарды, құрылыстарды, республикалық және коммуналдық меншіктің өзге де объектілерді сату-сатып алу бойынша саудалардың (аукциондардың, конкурстардың) хаттамалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
396
Республикалық және коммуналдық меншікті есепке алу және басқару туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
397
Баспананы жекешелендіру туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
398
Жабдықтардың паспорттары
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Жабдықтарды есептен шығарғаннан кейін.
6. Еңбек қатынастары
6.1. Еңбекті және қызметті ұйымдастыру
399
Еңбек процестерін жетілдіру туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
400
Персоналды басқару жүйесін жетілдіру туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
401
Жұмыскерлердің кәсіби жарамдылығы туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

390
Договоры, соглашения о приеме и сдаче недвижимого имущества в аренду (субаренду) и документы к ним:
1) документы по недвижимому и движимому государственному имуществу, переданному во владение и/ (или) пользование иностранному государству на основании международного договора (совместные документы, вытекающие из реализации международного договора, протокола, приказа, решения, акты, инвентаризационные описи, переписка и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора (соглашения).
391
Книги, журналы, карточки, базы данных регистрации договоров об аренде зданий, помещений, земельных участков
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При наличии соответствующих информационных систем.
392
Документы, представляемые на торги (аукционы, конкурсы) по купле-продаже земельных участков, зданий и сооружений, другого недвижимого имущества
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
393
Опись имущества, земельных участков, зданий, сооружений и иных объектов, выставленных на торги (аукционы, конкурсы)
5 лет
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы. После проведения торгов (аукциона, конкурса).
394
Документы об организации торгов (аукционов, конкурсов) по продаже республиканского, коммунального имущества
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
395
Протоколы торгов (аукционов, конкурсов) по купле-продаже земельных участков, зданий, сооружений, иных объектов республиканской и коммунальной собственности
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
396
Переписка об учете и управлении республиканской и коммунальной собственностью
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
397
Документы о приватизации жилья
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
398
Паспорта оборудования
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После списания оборудования.
6. Трудовые отношения
6.1. Организация труда и служебной деятельности
399
Документы о совершенствовании процессов труда
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
400
Документы о совершенствовании системы управления персоналом
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
401
Документы о профессиональной пригодности работников
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

402
Кәсіптерді қоса атқарғанда еңбекті ұйымдастыру туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
403
Еңбек өнімділігін арттыруды болжау туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
404
Әлеуметтік әріптестік тараптары арасында жасалатын ұжымдық шарттар, келісімдер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
405
Әлеуметтік әріптестік тараптар арасында жасасқан ұжымдық шарттар, келісімдер талаптарының орындалуын тексеру туралы құжаттар
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
406
Еңбек дауларын келісу комиссияларымен шешу туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
407
Ереуілдік қозғалыс туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
408
Жұмыскерлерді қысқартылған жұмыс күніне немесе жұмыс апталығына ауыстыру туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
409
Еңбек тәртібін бұзу туралы құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
410
Жұмыс уақытының ұзақтығын есепке алу туралы құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
411
Жұмыс уақытын есепке алу табелдері (кестелері), журналдары
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Ауыр, зиянды, қауіпті еңбек жағдайларындағы жұмыскерлер үшін – 75 жыл.
412
Қызметкерлер мен құрылымдық бөлімшелердің еңбек тиімділігінің талдауы:
1) жиынтық жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) тоқсандық
Тұрақты
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты.
413
Еңбек тиімділігі мен жұмыс сапасы бойынша қызметкерлерді бағалау парақтары
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
6.2. Еңбекті нормалау, тарифтеу, еңбекақы төлеу
414
Еңбек нормалары (уақыт, өнімділік, қызмет көрсету нормалары, саны, бағалау, белгілі бір тапсырмалар, бірыңғай және үлгілік нормалар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
415
Өнімділік және бағалау нормалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Өнімділік және бағалаудың уақытша нормалары 3 жыл – жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін.
416
Өнімділік және бағалау нормаларын әзірлеу туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
417
Жұмыстар мен жұмысшылар кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығы, қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығы
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
418
Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының тізілімі, әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің санаттары мен лауазымдарының тізілімі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.

402
Документы об организации труда при совмещении профессий
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
403
Документы о прогнозировании повышения производительности труда
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
404
Коллективные договоры, соглашения, заключаемые между сторонами социального партнерства
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
405
Документы о проверке выполнения условий коллективных договоров, соглашений, заключаемых между сторонами социального партнерства
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
406
Документы о разрешении трудовых споров согласительными комиссиями
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
407
Документы по забастовочному движению
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
408
Документы о переводе работников на сокращенный рабочий день или рабочую неделю
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
409
Документы о нарушениях трудовой дисциплины
3 года
Электронные документы*.
410
Документы об учете продолжительности рабочего времени
3 года
Электронные документы*.
411
Табели (графики), журналы учета рабочего времени
5 лет
Электронные документы*. Для работников с тяжелыми, вредными, опасными условиями труда – 75 лет.
412
Анализ эффективности труда сотрудников и структурных подразделений:
1) сводные годовые;
Постоянно
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
2) квартальные
Постоянно
Электронные документы*. При отсутствии годовых – постоянно.
413
Оценочные листы сотрудников по эффективности труда и качества работы
1 год
Электронные документы*.
6.2. Нормирование труда, тарификация, оплата труда
414
Нормы труда (нормы времени, выработки, обслуживания, численности, расценок, нормированные задания, единые и типовые нормы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
415
Нормы выработки и расценок
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Временные нормы выработки и расценок - 3 года после замены новыми.
416
Документы о разработке норм выработки и расценок
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
417
Единый тарифно-квалификационный справочник работ и профессий рабочих, Квалификационный справочник должностей служащих
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
418
Реестр должностей политических государственных служащих, категории и реестр должностей административных государственных служащих
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.

419
Мемлекеттік қызметшілер тізілімі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
420
Тарифтік ведомостер (тізімдер)
15 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
421
Өнімділік, бағалау нормаларын, тарифтік жүйелер мен мөлшерлемелерді қайта қарау және қолдану, еңбектің түрлі төлем түрлерін, ақшалай қызмет көрсетуді жетілдіру туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
422
Еңбек нормалау қағидаларын сақтау бойынша, еңбекақы қорын жұмсау бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
423
Еңбекақы төлеу, ақшалай төлеу және жұмыскерлердің өтілін есептеу туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
424
Жұмыскеркерге сыйақы беру туралы құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
425
Материалдық көтермелеу қорларын құру және пайдалану туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
6.3. Еңбекті қорғау
426
Еңбек жағдайлары бойынша жұмыс орындарын аттестаттау туралы құжаттар
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
427
Қауіпсіздік техникасы бойынша актілер, ұйғарымдар, оларды орындау жөніндегі құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
428
Еңбек жағдайларын жақсарту, қорғау, техникалық қауіпсіздік пен санитарлық-эпидемиологиялық іс-шараларының кешенді жоспарлары және оларды орындау бойынша құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
429
Еңбекті қорғау мәселелері жөніндегі келісімдердің орындалуын тексеру нәтижелері туралы құжаттар (актілер, анықтамалар, жазбалар мен басқа да құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
430
Әйелдердің және жасөспірімдердің еңбек жағдайының жай-күйі және еңбегін пайдалану туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
431
Әйелдердің және он сегіз жасқа толмаған жұмыскерлердің еңбегін пайдалануға тыйым салынатын жұмыстардың тізімі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
432
Еңбек жағдайлары зиянды және (немесе) қауіпті мамандықтардың, ауыр жұмыстардың тізбесі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
433
Еңбек жағдайлары зиянды және (немесе) қауіпті өндірісте, ауыр жұмыстарда жұмыс істейтін жұмыскерлердің тізімдері
45 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
434
Ұйым жұмыскерлерінің ауыру себептері туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
435
Кәсіптік ауруларды (улануды) зерттеу актілері
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

419
Реестр гражданских служащих
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
420
Тарификационные ведомости (списки)
15 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
421
Документы о пересмотре и применении норм выработки, расценок, тарифных сеток и ставок, совершенствовании различных форм оплаты труда, форм денежного содержания
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
422
Документы по соблюдению правил нормирования труда, по расходованию фонда заработной платы
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
423
Документы об оплате труда, выплате денежного содержания и исчислении стажа работы работникам
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
424
Документы о премировании работников
5 лет
Электронные документы*.
425
Переписка об образовании и использовании фондов материального поощрения
5 лет
Электронные документы*.
6.3. Охрана труда
426
Документы об аттестации рабочих мест по условиям труда
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При тяжелых, вредных и опасных условиях труда – 75 лет.
427
Акты, предписания по технике безопасности, документы об их выполнении
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
428
Комплексные планы улучшения условий, охраны труда, техники безопасности и санитарно-эпидемиологических мероприятий и документы по их исполнению
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
429
Документы о результатах проверок выполнения соглашений по вопросам охраны труда (акты, справки, записки и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
430
Документы о состоянии условий и применении труда женщин и подростков
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
431
Список работ, на которых запрещается применение труда работников, не достигших восемнадцатилетнего возраста
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
432
Перечень профессий с вредными и (или) опасными условиями труда, тяжелых работ
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
433
Списки работников, работающих на производстве с вредными и (или) опасными условиями труда, тяжелых работах
45 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
434
Документы о причинах заболеваемости работников организаций
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
435
Акты расследования профессиональных заболеваний (отравлений)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

436
Жұмыскерлерді еңбек (қызметтік) міндеттерін орындау кезінде жазатайым оқиғалардан сақтандыруға арналған шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
437
Жұмыскерлерді қауіпсіздік техникасына оқыту туралы құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
438
Қауіпсіздік техникасы бойынша аттестаттау хаттамалары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
439
Есепке алу журналдары, кітаптары (электрондық деректер базасы):
1) қауіпсіздік техникасы бойынша алдын алу жұмыстарын;
5 жыл
Электрондық құжаттар* Тиісті деректер базасы бар болған жағдайда.
2) қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулықты;
5 жыл
Электрондық құжаттар* Тиісті деректер базасы бар болған жағдайда
3) қауіпсіздік техникасы бойынша аттестаттау өткізуді
5 жыл
Электрондық құжаттар* Тиісті деректер базасы бар болған жағдайда
440
Авариялар және жазатайым оқиғалар туралы мәліметтер
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Адам өліміне байланысты жазатайым оқиғалар туралы мәліметтер – тұрақты.
441
Еңбек қызметіне байланысты жазатайым оқиғаларды және өндірісте денсаулығына келтірілген өзге де зақымдарды тіркеу журналы
45 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
442
Еңбек қызметіне байланысты жазатайым оқиғалар туралы құжаттар
45 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Ірі материалдық залалға және адам өліміне байланысты – тұрақты.
443
Жарақаттану, кәсіптік аурулар (уланулар) және оларды жою жөніндегі шаралар туралы құжаттар
10 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
444
Жұмысшылар мен қызметшілерді арнайы киімдермен және басқа жеке қорғану құралдарымен, емдік-профилактикалық тағаммен қамтамасыз ету туралы құжаттар
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
445
Айыппұлдар туралы қаулылардың орындалуын есепке алу журналдары
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Журналда жазылған соңғы айыппұл төленгеннен кейін.
446
Санитарлық-гигиеналық нормалар мен қағидаларды бұзғаны үшін әкімшілік жазаларды тіркеу журналдары
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
447
Профилактикалық және санитарлық-гигиеналық іс-шараларды, жұмыскерлердің медициналық тексерілуін өткізу туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
448
Жұмыскерлері міндетті медициналық тексеруден өтуге жататын мамандықтар тізбелері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
449
Жұмыскерлердің еңбек жағдайын зерттеу сауалнамалары
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
7. Кадрмен қамтамасыз ету
7.1. Жұмысқа орналастыру

436
Договоры страхования работников от несчастных случаев при исполнении ими трудовых (служебных) обязанностей
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
437
Документы об обучении работников технике безопасности
5 лет
Электронные документы*.
438
Протоколы аттестации по технике безопасности
5 лет
Электронные документы*.
439
Журналы, книги учета (электронные базы данных):
1) профилактических работ по технике безопасности;
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих баз данных.
2) инструктажа по технике безопасности;
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих баз данных.
3) проведения аттестации по технике безопасности
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих баз данных.
440
Сведения об авариях и несчастных случаях
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Сведения о несчастных случаях, связанных с человеческими жертвами – постоянно.
441
Журналы регистрации несчастных случаев, связанных с трудовой деятельностью, и иных повреждений здоровья на производстве
45 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
442
Документы о несчастных случаях, связанных с трудовой деятельностью
45 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Связанных с крупным материальным ущербом и человеческими жертвами – постоянно.
443
Документы о травматизме, профессиональных заболеваниях (отравлениях) и мерах по их устранению
10 лет ЭПК
Электронные документы*.
444
Документы об обеспечении рабочих и служащих специальной одеждой и другими средствами индивидуальной защиты, лечебно-профилактическим питанием
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
445
Журналы учета исполнения постановлений о штрафах
3 года
Электронные документы*. После оплаты последнего штрафа, записанного в журнале.
446
Журналы регистрации административных взысканий за нарушение санитарно-гигиенических норм и правил
3 года
Электронные документы*.
447
Переписка о проведении профилактических и санитарно-гигиенических мероприятий, медицинских осмотров работников
3 года
Электронные документы*.
448
Перечни профессий, работники которых подлежат проведению обязательных медицинских осмотров
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
449
Анкеты обследования условий труда работников
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
7. Кадровое обеспечение
7.1. Трудоустройство

450
Жұмыскерлердің болуы, қозғалысы, толықтырылуы, пайдаланылуы туралы құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
451
Жұмыскерлердің босатылуы және қажеттілігі, жұмыс орындарын құру, босатылған және жұмысқа қажетті жұмыскерлердің жыныстық-жастық құрылымы мен кәсіби-біліктілік құрамы туралы құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
452
Азаматтардың аз қорғалған санаттары үшін бос жұмыс орындарының квотасын беру туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
453
Ұйымдардың шетелдік жұмыскерлерді жұмысқа тарту және шетелдік азаматтардың Қазақстан Республикасында еңбек етуіне квота мөлшерлері туралы ұсыныстары
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
454
Жұмысқа орналастыру мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
7.2. Жұмыскерлерді қабылдау, ауыстыру және босату
455
Кадрлармен жұмыстың жай-күйі және оны тексеру туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
456
Кадрларды қабылдау, тексеру, бөлу, ауыстыру, есепке алу туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
457
Жұмыскерлердің резервін қалыптастыру бойынша құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
458
Мемлекеттік лауазымдардағы жұмыскерлердің құрамы, жынысы, жас мөлшері, білімі, бір жылдағы еңбек өтілі туралы мәліметтер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
459
Жеке істердің құрамына енбеген жұмыс берушінің себептерін көрсете отырып жұмыскерлерді жұмыстан босатуы туралы жазбаша хабарламалары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
460
Жұмыскерлердің дербес деректері туралы құқықтық актілер (ережелер, нұсқаулықтар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
461
Еңбек шарттары, келісімшарттар
75 жыл
Электрондық құжаттар. *.
Тиісті электрондық жүйе бар болған жағдайда
462
Жеке істер (өтініштер, өмірбаяндар, жарлықтардан, қаулылардан, бұйрықтардан, өкімдерден көшірмелер және үзінділер, жеке құжаттар көшірмелері, зейнеткерлік қамтамасыз ету туралы шарттар көшірмелері, мінездемелер, түйіндемелер, кадрларды есепке алу жөніндегі парақтар, сауалнамалар, қызмет тізімдері, аттестаттау парақтары және басқа құжаттар):
1) саяси мемлекеттік қызметшілердің;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ұйым басшыларының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
3) жоғары ерекшелік белгілері, мемлекеттік және өзге де құрмет шендері, марапаттаулары, ғылыми дәрежелері бар жұмыскерлердің;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

450
Документы о наличии, движении, комплектовании, использовании работников
5 лет
Электронные документы*.
451
Документы о высвобождении и потребности в работниках, создании рабочих мест, половозрастной структуре и профессионально-квалификационном составе высвобожденных и необходимых работников
5 лет
Электронные документы*.
452
Документы о представлении квоты вакантных рабочих мест для слабозащищенных категорий граждан
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
453
Предложения организаций о потребности в привлечении иностранных работников и объемах квот на осуществление иностранными гражданами трудовой деятельности в Республике Казахстан
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
454
Переписка по вопросам трудоустройства
5 лет
Электронные документы*.
7.2. Прием, перемещение и увольнение работников
455
Документы о состоянии и проверке работы с кадрами
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
456
Переписка о приеме, проверке, распределении, перемещении, учете кадров
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
457
Документы по формированию резерва работников
5 лет
Электронные документы*.
458
Сведения о составе работников, замещающих государственные должности, по полу, возрасту, образованию, стажу работы за год
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
459
Письменные уведомления работодателя об увольнении работников с указанием причин, не вошедшие в состав личных дел
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
460
Правовые акты (положения, инструкции) о персональных данных работников
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
461
Трудовые договоры, контракты
75 лет
Электронные документы*.
При наличии соответствующих информационных систем.
462
Личные дела (заявления, автобиографии, копии и выписки из указов, постановлений, приказов, распоряжений, копии личных документов, копии договоров о пенсионном обеспечении, характеристики, резюме, листки по учету кадров, трудовые договоры, анкеты, послужные списки, аттестационные листы и другие документы):
1) политических государственных служащих;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) руководителей организаций областей, городов республиканского значения, столицы;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
3) работников, имеющих высшие знаки отличия, почетные государственные и иные звания, награды, ученые степени;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

4) жұмыскерлердің, оның ішінде әкімшілік мемлекеттік және азаматтық қызметшілердің
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
463
Жұмыскерлердің, оның ішінде уақытша жұмыскерлердің жеке карточкалары
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
464
Жұмысқа қабылданбаған адамдардың құжаттары
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар. *.
465
Жеке құжаттардың түпнұсқалары
Талап етілгенге дейін
Электрондық құжаттар*. Талап етілмегендер – кем дегенде 50 жыл (жұмыскердің жалпыға бірдей белгіленген зейнеткерлік жасқа жеткеннен кейін талап етілмеген еңбек кітапшалары – 10 жыл).
466
Жеке істердің құрамына енбеген құжаттар (декларацияны тапсыру туралы анықтама, 075 анықтама, психикалық және наркологиялық диспансерлерден анықтама
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
467
Жұмыскерлердің дербес деректерді өңдеуге келісім беру туралы өтініштері
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
468
Мемлекеттік және азаматтық қызметшілер басқа жұмысқа ауысқан кезде жеке істерін қабылдау-тапсыру актілері
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
469
Бос лауазымдық орындарға орналастыру, қызметке таңдау бойынша конкурстық комиссия отырыстарының хаттамалары және олардың құжаттары
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
470
Мемлекеттік және азаматтық қызметтен өтуі туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
471
Жұмыскерлердің еңбек өтілін растау мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
472
Еңбек кітапшалардың бланкілерін және оларға қосымша беттерді есепке алу кіріс-шығыс кітаптары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
473
Жұмыскерлердің еңбек өтілдерін белгілеу бойынша комиссия отырыстарының хаттамалары және оның құжаттары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
474
Тәртіптік комиссиялар (кеңестер) отырыстарының хаттамалары және олардың құжаттары (шешімдер, түсіндірмелер, түсініктемелер және басқа да құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
475
Жұмыскерлердің қызметтік тәртібіне қойылатын талаптарды сақтау және мүдделер қақтығыстарын реттеу мәселелері бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*. Қақтығыс реттелгеннен кейін.
476
Мемлекеттік және азаматтық қызметшілерді сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылыққа итермелеу мақсатында өтініш білдіру, мемлекеттік және азаматтық қызметшілердің өзге де ақылы қызметті жүзеге асыруы фактілері туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

4) работников, в том числе административных государственных и гражданских служащих
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
463
Личные карточки работников, в том числе временных работников
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
464
Документы лиц, не принятых на работу
До минования надобности
Электронные документы*.
465
Подлинные личные документы
До востребования
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Невостребованные – не менее 50 лет (невостребованные трудовые книжки – 10 лет после достижения работником общеустановленного пенсионного возраста).
466
Документы, не вошедшие в состав личных дел (справка о сдаче декларации, справка 075, сведения об отсутствии динамического наблюдения наркологических больных и больных с психическими поведенческими расстройствами)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
467
Заявления работников о согласии на обработку персональных данных
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
468
Акты приема-передачи личных дел государственных и гражданских служащих при переходе на другую работу
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
469
Протоколы заседаний конкурсных комиссий по замещению вакантных должностей, избранию на должность и документы к ним
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
470
Переписка о прохождении государственной и гражданской службы
5 лет
Электронные документы*.
471
Переписка по вопросам подтверждения трудового стажа работников
5 лет
Электронные документы*.
472
Приходно-расходные книги учета бланков трудовых книжек и вкладышей к ним
5 лет
Электронные документы*.
473
Протоколы заседаний комиссий по установлению трудового стажа работников и документы к ним
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
474
Протоколы заседаний дисциплинарных комиссий (советов) и документы к ним (решения, объяснения, рекомендации и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
475
Документы по вопросам соблюдения требований к служебному поведению работников и урегулированию конфликта интересов (заявления, протоколы, записки и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*. После урегулирования конфликта.
476
Документы о фактах обращения в целях склонения государственных и гражданских служащих к совершению коррупционных правонарушений, об осуществлении государственными и гражданскими служащими иной оплачиваемой деятельности
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

477
Мемлекеттік және азаматтық қызметшілерді қызметтік тексеру туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
478
Тізімдер (электрондық деректер базасы):
1) жоғарғы және орта арнаулы білімі бар инженерлік-техникалық қызметкерлердің;
75 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
2) жоғарғы және арнаулы орта білімі бар жас мамандардың;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
3) диссертация қорғаған және ғылыми дәреже алған тұлғалардың;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
4) лауазымы бойынша жоғарылауға үміткерлердің;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
5) аттестаттаудан өткен адамдардың;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
6) Ұлы Отан соғысының ардагерлері және оларға теңестірілген тұлғалардың;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
7) әскери міндеттілердің;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
8) мемлекеттік және өзге наградалармен наградталғандардың, мемлекеттік және өзге атақтарға, сыйлықтарға ие болғандардың
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
9) жұмыскерлердің;
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
10) өндірістен қол үзбей оқып жүргендердің
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
479
Шетел визаларын ресімдеу және алу бойынша өтінімдер
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
480
Әскери міндеттілерді әскерге шақыруды және кейінге шегеруді есепке алу туралы, әскери басқару органдарымен әскери есептілік мәселелері бойынша хат алмасу
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
481
Запастағы азаматтарды брондау бойынша құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
482
Әскери есептілік және запастағы азаматтарды брондаудың жай-күйін тексеру журналдары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
483
Еңбек демалысын беру кестелері
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
484
Еңбек тәртібін бұзған адамдарды жауапкершілікке тарту туралы құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
485
Есепке алу кітаптары, журналдары, карточкалары:
1) жұмыскерлерді қабылдауды, ауыстыруды, босатуды;
75 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
2) жеке істерді, жеке карточкаларды, еңбек шарттарын (келісімшарттарын) еңбек келісімдерін;
75 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
3) еңбек кітапшалары мен олардың қосымша беттерін беруді (қозғалысын есепке алуды);
75 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.

477
Документы о служебных проверках государственных и гражданских служащих
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
478
Списки (электронные базы данных):
1) инженерно-технических работников с высшим и средним специальным образованием;
75 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
2) молодых специалистов с высшим и средним специальным образованием;
5 лет
Электронные документы*.
3) лиц, защитивших диссертации и получивших ученые степени;
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
4) кандидатов на выдвижение по должности;
5 лет
Электронные документы*.
5) лиц, прошедших аттестацию;
3 года
Электронные документы*.
6) ветеранов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
7) военнообязанных;
3 года
Электронные документы*.
8) награжденных государственными и иными наградами, удостоенных государственных и иных званий, премий;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
9) работников;
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
10) обучающихся без отрыва от производства
5 лет
Электронные документ*.
479
Заявки по оформлению и получению иностранных виз
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
480
Переписка об учете призыва и отсрочек от призыва военнообязанных, по вопросам военного учета с органами военного управления
3 года
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
481
Документы по бронированию граждан, пребывающих в запасе
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
482
Журналы проверок состояния воинского учета и бронирования граждан, пребывающих в запасе
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
483
Графики предоставления отпусков
1 год
Электронные документы*.
484
Документы о привлечении к ответственности лиц, нарушивших трудовую дисциплину
3 года
Электронные документы*.
485
Книги, журналы, карточки учета (электронные базы данных):
1) приема, перемещения (перевода), увольнения работников;
75 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
2) личных дел, личных карточек, трудовых договоров (контрактов), трудовых соглашений;
75 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
3) выдачи (учета движения) трудовых книжек и вкладышей к ним;
75 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.

4) жалақы, еңбек өтілі, жұмыс орны туралы анықтамалар беруді;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
5) әскери есепке жататын адамдарды;
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
6) Қазақстан Республикасының шетелдік өкілдіктер мен мекемелерге, халықаралық ұйымдарға жіберілген жұмыскерлер мен олардың отбасы мүшелерінің келуі мен кетуін тіркеуді;
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
7.3. Жұмыскерлердің біліктілігін белгілеу
486
Аттестаттау, біліктілік, тарифтеу комиссиялары отырыстарының хаттамалары, қаулылары (шешімдері) және олардың құжаттары
15 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Ауыр, зиянды, қауіпті еңбек жағдайларындағы өндірістер үшін – 75 жыл СТК.
487
Біліктілік талаптары
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар.
488
Жұмыскерлердің кәсіби шеберліктерін, мүмкіндіктерін айқындау (бағалау) бойынша құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
489
Аттестаттау, біліктілік емтихандары туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
490
Аттестаттау, біліктілік, тарифтеу комиссиялары мүшелерінің тізімдері
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
491
Жұмыскерлерді тарифтеу бойынша құжаттар
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
492
Аттестаттауды, біліктілік емтихандарын өткізудің қорытынды жиынтық мәліметтері, мағлұматтар, ведомостері
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
493
Біліктілік санатының берілгендігі туралы дипломдарды, куәліктерді беруді тіркеу журналдары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
494
Аттестаттаудан өткізу, біліктілікті белгілеу кестелері
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
7.4. Жұмыскерлердің кәсіби даярлығы және біліктілігін арттыру
495
Ұйым жұмыскерлерін даярлау, қайта даярлау, екінші мамандыққа оқыту, біліктіліктерін арттыру туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
496
Болжамды білім беру бағдарламалары (ұзақ мерзімді және мақсатты)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
497
Оқу жоспарлары, бағдарламалары, тапсырмалары, оқу-әдістемелік құралдар, ұсынылған оқулықтардың, әдістемелік және оқу құралдарының, оқу фильмдерінің тізімдері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
498
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындары (ұйымдары) тыңдаушыларының курстық және бақылау жұмыстары
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
499
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындарының (ұйымдарының) жұмысын ұйымдастыру туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжаттар*.

4) выдачи справок о заработной плате, стаже, месте работы;
5 лет
Электронные документы*.
5) лиц, подлежащих воинскому учету;
3 года
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
6) регистрации прибытия и выезда работников и членов их семей, направленных в заграничные представительства и учреждения Республики Казахстан, международные организации;
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
7.3. Установление квалификации работников
486
Протоколы заседаний, постановления (решения) аттестационных, квалификационных, тарификационных комиссий и документы к ним
15 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. На предприятиях с тяжелыми, вредными и опасными условиями труда – 75 лет ЭПК.
487
Квалификационные требования
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
488
Документы по определению (оценке) профессиональных качеств, возможностей работников
5 лет
Электронные документы*.
489
Переписка об аттестации, квалификационных экзаменах
5 лет
Электронные документы*.
490
Списки членов аттестационных, квалификационных, тарификационных комиссий
5 лет
Электронные документы*.
491
Документы по тарификации персонала
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
492
Итоговые сводки, сведения, ведомости проведения аттестации, квалификационных экзаменов
5 лет
Электронные документы*.
493
Журналы регистрации выдачи дипломов, удостоверений, свидетельств о присвоении квалификационной категории
5 лет
Электронные документы*.
494
Графики проведения аттестации, установления квалификации
1 год
Электронные документы*.
7.4. Профессиональная подготовка и повышение квалификации работников
495
Документы о подготовке, переподготовке, обучении вторым профессиям, повышении квалификации работников организации
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
496
Примерные образовательные программы (долгосрочные и целевые)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
497
Учебные планы, программы, задания, учебно-методические пособия, списки рекомендованных учебников, методических и учебных пособий, учебных фильмов
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
498
Курсовые и контрольные работы слушателей учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
1 год
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
499
Переписка об организации работы учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
3 года
Электронные документы*.

500
Оқу зертханаларын, кабинеттерін, шеберханаларын жабдықтау, оқу бағдарламаларымен, оқу және әдістемелік әдебиеттермен, оқу фильмдерімен қамтамасыз ету туралы құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
501
Біліктілікті арттыру бойынша құжаттар (жұмыскерлердің біліктілігін арттыру туралы жоспарлар, есептер, шарттар, жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындарының (ұйымдардың) жұмыс кестелері)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
502
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындары (ұйымдары) тыңдаушыларының бақылау жұмыстарын есепке алу кітаптары
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
503
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын, оқу орындары (ұйымдары) тыңдаушыларының сабақтарына қатысуды есепке алу кітаптары, журналдары (электрондық деректер базасы)
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
504
Оқытушылардың жұмыс сағаттарын есепке алу ведомостері
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
505
Оқытушылар мен консультанттардың еңбек ақысының сағаттық ставкалары
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін.
506
Сабақтар, консультациялар, сынақтар өткізу туралы құжаттар
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
507
Білім алушы жұмыскерлерге стипендиялар есептеу туралы құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
508
Тыңдаушылардың практикасын және тағылымдамасын ұйымдастыру және өткізу туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
509
Оқу-өндірістік экскурсияларды ұйымдастыру және жүргізу туралы құжаттар
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
510
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындары (ұйымдар) тыңдаушыларын оқу бейіні бойынша бөлудің тізімдері, ведомостері
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Оқу аяқталғаннан кейін.
511
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындарын (ұйымдарды) бітірген адамдардың тізімдері
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
512
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындарын (ұйымдарды) бітіргендігі туралы куәліктерді беруді тіркеу журналдары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
7.5. Марапаттау
513
Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен, ведомстволық наградалармен марапаттауға, атақтар беруге, сыйлықтар тағайындауға ұсыну туралы құжаттар:
1) марапаттайтын ұйымдарда;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
2) ұсынған ұйымдарда
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
514
Мемлекеттік және ведомстволық наградаларды беруді есепке алу журналдары (электрондық деректер базасы)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.

500
Документы об оборудовании учебных лабораторий, кабинетов, мастерских, обеспечении учебными программами, учебной и методической литературой и учебными фильмами
3 года
Электронные документы*.
501
Документы по повышению квалификации (планы, отчеты, договоры о повышении квалификации работников, графики работы учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников)
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
502
Книги учета контрольных работ слушателей учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
3 года
Электронные документы*.
503
Книги, журналы (электронные базы данных) учета посещения занятий слушателями учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
1 год
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
504
Ведомости учета часов работы преподавателей
5 лет
Электронные документы*.
505
Ставки почасовой оплаты труда преподавателей и консультантов
3 года
Электронные документы*. После замены новыми.
506
Документы о проведении занятий, консультаций, зачетов
1 год
Электронные документы*.
507
Документы о начислении стипендий обучающимся работникам
5 лет
Электронные документы*.
508
Документы об организации и проведении практики и стажировки слушателей
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
509
Документы об организации и проведении учебно-производственных экскурсий
1 год
Электронные документы*.
510
Списки, ведомости распределения по профилю обучения слушателей учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
5 лет
Электронные документы*. После окончания обучения.
511
Списки лиц, окончивших учебные заведения (организации), осуществляющие повышение квалификации работников
5 лет
Электронные документы*.
512
Журналы регистрации выдачи удостоверений об окончании учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
5 лет
Электронные документы*.
7.5. Награждение
513
Документы о представлении к награждению государственными наградами Республики Казахстан, ведомственными наградами, присвоению званий, присуждению премий:
1) в награждающих организациях;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
2) в представляющих организациях
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
514
Журналы (электронные базы данных) учета выдачи государственных и ведомственных наград
Постоянно
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.

515
Қарулы қақтығыстарға, апаттарды және басқа да төтенше жағдайларды жоюға қатысушылардың жеке куәліктерін беру құқығын растайтын құжаттар
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
516
Жоғалған құжаттардың орнына мемлекеттік наградалар құжаттарының теңнұсқаларын беру туралы қолдаухаттар және олардың құжаттары
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
517
Жоғалған мемлекеттік және ведомстволық наградалар құжаттарының теңнұсқаларын беруді есепке алу журналдары (электрондық деректер базасы)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
518
Жұмыскерлерді марапаттау, оларға құрметті атақтар беру, сыйлықтар тағайындау туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
519
Мемлекеттік және ведомстволық наградаларды беру хаттамалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
520
Мемлекеттік наградалардан айыру туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
8. Экономикалық, ғылыми, мәдени байланыстар
8.1. Экономикалық, ғылыми және мәдени байланыстарды ұйымдастыру
521
Ұйым мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдардың (бірлестіктердің) жарғылары, ережелері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
522
Ұйым мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдардың нормативтік (өкімдік) құжаттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
523
Саммиттер, форумдар, съездер, конференциялар, ресми тұлғалар мен делегациялардың мемлекетаралық сапарлар, халықаралық ұйымдар органдарына сайлаулар дайындау, өткізу және қорытындылары бойынша жоспарлар, бағдарламалар, жобалар, келісімдер, хаттамалар, шешімдер, әңгіме жазбалары, аналитикалық ақпарат, өмірбаяндық анықтамалар, ноталар, хаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
524
Қазақстан Республикасының шетелдік мемлекеттермен, халықаралық ұйымдармен сыртқы саясат саласында, экономиканың, ауыл шаруашылығының, құқықтың түрлі салаларында, әскери ынтымақтастықта, әлеуметтік салада, гуманитарлық өзара іс-қимыл туралы ынтымақтастық құжаттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
525
Халықаралық ұйымдардың (бірлестіктердің) жұмысына қатысатын мамандарға нұсқаулар (тапсырмалар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
526
Халықаралық ұйымдарға (бірлестіктерге) қатысу туралы құжаттар (анықтамалар, өтініштер, жазбалар, хат алмасу және басқа да құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

515
Документы, подтверждающие право на выдачу удостоверений участников вооруженных конфликтов, ликвидации аварий и других чрезвычайных ситуаций
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
516
Ходатайства о выдаче дубликатов документов к государственным наградам взамен утраченных и документы к ним
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
517
Журналы (электронные базы данных) учета выдачи дубликатов документов к утраченным государственным и ведомственным наградам
Постоянно
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
518
Переписка о награждении работников, присвоении почетных званий, присуждении премий
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
519
Протоколы вручения государственных и ведомственных наград
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
520
Документы о лишении государственных наград
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
8. Экономические, научные, культурные связи
8.1. Организация экономических, научных и культурных связей
521
Уставы, положения международных организаций (объединений), членом которых является организация
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
522
Нормативные (распорядительные) документы международных организаций, членом которых является организация
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
523
Планы, программы, проекты соглашений, протоколы, решения, записи бесед, аналитическая информация, биографические справки, ноты, письма по подготовке, проведению и итогам саммитов, форумов, съездов, конференций, межгосударственных визитов официальных лиц и делегаций, выборов в органы международных организаций
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
524
Документы о сотрудничестве Республики Казахстан с иностранными государствами, международными организациями в области внешней политики, различных областях экономики, сельского хозяйства, права, военном сотрудничестве, социальной сфере, гуманитарном взаимодействии
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
525
Указания (задания) специалистам, принимающим участие в работе международных организаций (объединений)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
526
Документы о вступлении в международные организации (объединения) (справки, заявления, записки, переписка и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

527
Қазақстан Республикасының шетел мемлекеттерімен өзара әіс-қимыл хаттамасын ұйымдастыру бойынша құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
528
Халықаралық және қазақстандық ұйымдардың өкілдерін қабылдау және олардың келуін ұйымдастыру туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
529
Ұйым өкілдеріне кездесулер (келіссөздерді) өткізу бойынша берілген нұсқаулықтар (нұсқаулар, тапсырмалар, ұсынымдар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
530
Халықаралық және қазақстандық ұйымдардың өкілдерімен кездесулер (келіссөздер) өткізу туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
531
Шетел азаматтарының Қазақстан Республикасының азаматтары-балаларды асырап алу мәселелері және оларды консулдық есепке қою бойынша құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
532
Дипломатиялық және қызметтік паспорттарды ресімдеу, қайта тіркеу және жою бойынша құжаттар, сонымен қатар, журналдар (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
533
Визаларды ресімдеу, беру және мерзімін ұзарту, жария ету бойынша анықтамалар беру, құжаттарды талап ету бойынша құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
534
Визаларды беруді тіркеу журналдары (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
535
Консультациялар жүргізу, консулдық мәселелер бойынша конвенциялар мен келісімдерге қол қою, бас Консулдарды (Консулдарды) тағайындау, Қазақстан Республикасында аккредиттелген дипломатиялық өкілдіктермен жұмыс бойынша анықтамалар, жазба хаттар, хат алмасу
10 жыл
Электрондық құжаттар*.
536
Аналитикалық ақпарат, бұқаралық ақпарат құралдарына шолулар, сапарлар, аккредиттеу кестелері, , аккредиттелген елдеріндегі Қазақстан Республикасының имидждік қызметі туралы есептер
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
537
Әуе кеңістігін пайдалануға рұқсат беру бойынша құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
538
Азаматтықты, жеке басын растау мәселелері, сот-тергеу істері, қазақ диаспораларымен өзара іс-қимыл, анықтамалар, куәліктер беру, консулдық есепке алу бойынша құжаттар (жеке құжаттар, өтініштер, сұрау салу, шешімдер көшірмелері, хаттамалар, ноталар, хаттар мен басқа да құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
539
Ұйымға халықаралық ұйым өкілдерінің келуін есепке алу журналдары(электрондық деректер базасы), карточкалары
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
8.2. Экономикалық, ғылыми және мәдени байланыстарды жүзеге асыру
540
Экономикалық, ғылыми, мәдени және өзге де байланыстар туралы келісімшарттар, шарттар, ниет келісімдер және олардың құжаттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

527
Документы по организации протокола взаимодействия Республики Казахстан с иностранными государствами
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
528
Документы об организации приема и пребывания представителей международных и казахстанских организаций
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
529
Инструкции (указания, задания, рекомендации) представителям организации по ведению встреч (переговоров)
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
530
Документы о проведении встреч (переговоров) с представителями международных и казахстанских организаций
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
531
Документы по вопросам усыновления (удочерения) иностранными гражданами детей-граждан Республики Казахстан и постановке их на консульский учет
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
532
Документы по оформлению, перерегистрации и уничтожению, а также журналы (электронные базы данных) учета выдачи дипломатических и служебных паспортов
5 лет
Электронные документы*.
533
Документы по оформлению, выдаче и продлению виз, выдаче справок по легализации, истребованию документов
3 года
Электронные документы*.
534
Журналы (электронные базы данных) регистрации выдачи виз
3 года
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем .
535
Справки, записки, переписка по проведению консультаций, подписанию конвенций и соглашений по консульским вопросам, назначению Генеральных консулов (Консулов), по работе с дипломатическими представительствами, аккредитованными в Республике Казахстан
10 лет
Электронные документы*.
536
Аналитическая информация, обзоры средств массовой информации, графики визитов, аккредитация, отчеты об имиджевой деятельности Республики Казахстан в странах аккредитации
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
537
Документы по разрешению на использование воздушного пространства
5 лет
Электронные документы*.
538
Документы по вопросам подтверждения гражданства, личности, судебно-следственных дел, взаимодействия с казахскими диаспорами и выдаче справок, свидетельств, консульского учета (копии личных документов, заявления, прошения, решения, протоколы, ноты, письма и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
539
Журналы (электронные базы данных), карточки учета посещений организации представителями международных организаций
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
8.2. Осуществление экономических, научных и культурных связей
540
Контракты, договоры, соглашения, договоры-намерения об экономических, научных, культурных и иных связях и документы к ним
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

541
Ғылыми және мәдени конференцияларды, семинарлар мен кездесулерді өткізу туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
542
Ғылыми, экономикалық, мәдени және өзге де іс-шараларды ұйымдастыру мен өткізу туралы аудиовизуалды құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
543
Келісімшарттар, шарттар, келісімдер дайындау туралы құжаттар
10 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
544
Ынтымақтастықтың мақсатқа сайлығы туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
545
Ғылыми-техникалық, экономикалық, мәдени және ынтымақтастықтың өзге де түрлері туралы келісімдерді, шарттарды, келісім-шарттарды тіркеу кітаптары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
546
Ғылыми-техникалық, экономикалық, мәдени және ынтымақтастықтың өзге де түрлері туралы бағдарламалар (болжаулар, жоспарлар) және оларды орындау туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
547
Мамандардың халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысуы туралы есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
548
Сыртқы экономикалық қызмет мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
549
Экспорттық-импорттық жеткізілімдер туралы конъюнктуралық шолулар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
550
Экспорттық және импорттық жеткізілімдердің мақсаттылығы туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
551
Ұйымдармен шетелдік іссапарларға баратын делегацияларға қызмет көрсету туралы шарттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
552
Шет елдік мамандарды Қазақстан Республикасында және қазақстандық мамандарды шет елдерде оқыту, тағылымдамадан өткізу туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
9. Ақпараттық қызмет көрсету
9.1. Ақпаратты жинау (алу), тарату, маркетинг, жарнама
553
Ақпараттық қызмет, маркетинг туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
554
Ұйымның негізгі қызмет бағыттары бойынша ақпараттық (талдамалық) шолулары
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
555
Ұйымның негізгі қызмет бағыттарын жариялау бойынша бұқаралық ақпарат құралдарымен хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
556
Ұйымның қызметі туралы пікірлер және жалған мәліметтерді теріске шығару бойынша хат алмасу және оның құжаттары
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
557
Ғылыми-ақпараттық материалдарға қажеттілік туралы құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
558
Шетел әдебиетін аудару туралы хат алмасу
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
559
Ұйымның ақпараттық-анықтамалық қызметін жинақтау және оның жұмысы туралы құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.

541
Документы о проведении научных и культурных конференций, семинаров и встреч
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
542
Аудиовизуальные документы об организации и проведении научных, экономических, культурных и иных мероприятий
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
543
Документы о подготовке контрактов, договоров, соглашений
10 лет ЭПК
Электронные документы*.
544
Документы о целесообразности сотрудничества
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
545
Книги регистрации соглашений, договоров, контрактов о научно-техническом, экономическом, культурном и иных видах сотрудничества
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
546
Программы (прогнозы, планы) об экономическом, научно-техническом, культурном, иных видах сотрудничества и документы по их выполнению
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
547
Отчеты специалистов об участии в работе международных организаций
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
548
Переписка по вопросам внешнеэкономической деятельности
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
549
Конъюнктурные обзоры по экспортно-импортным поставкам
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
550
Переписка о целесообразности экспортных и импортных поставок
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
551
Договоры с организациями об обслуживании делегаций, выезжающих в зарубежные командировки
3 года
Электронные документы*. После истечения срока действия договора.
552
Документы об обучении, стажировке иностранных специалистов в Республике Казахстан и казахстанских специалистов за рубежом
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
9. Информационное обслуживание
9.1. Сбор (получение), распространение информации, маркетинг, реклама
553
Документы об информационной деятельности, маркетинге
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
554
Информационные (аналитические) обзоры по основным направлениям деятельности организации
Постоянно
Электронные документы*.
555
Переписка со средствами массовой информации по освещению основных направлений деятельности организации
5 лет
Электронные документы*.
556
Переписка по отзывам и опровержениям недостоверных сведений о деятельности организации и документы к ним
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
557
Документы о потребности в научно-информационных материалах
3 года
Электронные документы*.
558
Переписка о переводе иностранной литературы
1 год
Электронные документы*.
559
Документы о комплектовании и работе справочно-информационных служб организации
3 года
Электронные документы*.

560
Ұйымның анықтамалық-ақпараттық қызметтерін тексеру актілері
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Келесі тексерістен кейін.
561
Кітаптар мен мерзімді басылымдарды есептен шығару актілері
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Тексеріс өткізілгеннен кейін.
562
Ұйымның анықтамалық-ақпараттық қызметтерінің материалдарын есепке алу кітаптары, картотекалары, каталогтары
Қажеттілігі өткенге дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
563
Ақпараттық қызмет көрсету, ауыстыру туралы шарттар, келісімдер
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың (келісімнің) мерзімі өткеннен кейін.
564
Ғылыми-техникалық ақпаратты пайдалануды есепке алу туралы құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
565
Ақпараттық басылымдар
Қажеттілігі өткенге дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
566
Ұйымның қызметін сипаттайтын мақалалар, телерадио бағдарламалардың мәтіндері, кітапшалар, бағдарламалар, фотофоноқұжаттар, бейнеқұжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
567
Ұйымның көрмелерге, жәрменкелерге, тұсаукесерлерге, кездесулерге қатысуы туралы құжаттар
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
568
Көрмелер бойынша экскурсиялар өткізуді есепке алу журналы (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
569
Баспалармен және баспаханалармен баспа өнімдерін шығару және басылымның тираждары жөнінде хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
570
Белгілі қоғамдық-саяси қайраткерлердің, әдебиет, өнер, мәдениет, ғылым, техника, өндіріс қайраткерлерінің, сондай-ақ қоғамға танылған және сыйлықтарға ие болған қайраткерлердің қолжазбалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
9.2. Ақпараттандыру
571
Веб-сайттарды (web-site), Веб-порталдарды (web-portal), өзге де интернет-ресурстарды жасау және қолдау бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
572
Ақпараттық жүйелерді дамыту мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
573
Нысаналы бағдарламалар, ақпараттандыру тұжырымдамалары
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
574
Нысаналы бағдарламаларға, ақпараттандыру тұжырымдамаларына құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
575
Ұйымның ақпараттандыру паспорттары
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
576
Автоматтандырылған жүйелерді және бағдарламалық өнімдерді жобалау, әзірлеу, енгізу, пайдалану, сүйемелдеу, жетілдіру туралы шарттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
577
Электрондық цифрлық қолтаңбаның сәйкестігін растайтын тіркеу куәліктері туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.

560
Акты проверки справочно-информационных служб организации
3 год
Электронные документы*. После следующей проверки.
561
Акты списания книг и периодических изданий
3 года
Электронные документы*. После проведения проверки.
562
Книги, картотеки, каталоги учета материалов справочно-информационных служб организации
До минования надобности
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
563
Договоры, соглашения об информационном обслуживании, обмене
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора (соглашения).
564
Документы об учете использования научно-технической информации
3 года
Электронные документы*.
565
Информационные издания
До минования надобности
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
566
Статьи, тексты телерадиопередач, брошюры, диаграммы, фотофонодокументы, видеодокументы, освещающие деятельность организации
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
567
Документы об участии организации в выставках, ярмарках, презентациях, встречах
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
568
Журналы (электронные базы данных) учета проведения экскурсий по выставкам
3 года
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
569
Переписка с издательствами и типографиями о производстве печатной продукции и тираже издания
3 года
Электронные документы*.
570
Рукописи известных общественно-политических деятелей, деятелей литературы, искусства, культуры, науки, техники, производства, а также получившие общественное признание и удостоенные премий
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
9.2. Информатизация
571
Документы по разработке и поддержке Веб-сайтов (web-site), Веб-порталов (web-portal), прочих интернет-ресурсов
5 лет ЭПК
Электронные документы* .
572
Переписка по вопросам развития информационных систем
5 лет ЭПК
Электронные документ*.
573
Целевые программы, концепции информатизации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
574
Документы к целевым программам, концепциям информатизации
Постоянно
Электронные документы*.
575
Паспорта информатизации организации
Постоянно
Электронные документы*.
576
Договоры о проектировании, разработке, внедрении, эксплуатации, сопровождении, совершенствованию автоматизированных систем и программных продуктов
5 лет ЭПК
Электронные документы*. После истечения срока действия договора.
577
Переписка о регистрационных свидетельствах, подтверждающих соответствие электронной цифровой подписи
5 лет
Электронные документы*.

578
Электрондық цифрлық қолтаңбаның сәйкестігін растайтын тіркеу куәліктері құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
579
Электрондық цифрлық қолтаңба құралдары бар автоматтандырылған жұмыс орнын пайдалануға беру актілері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
580
Электрондық цифрлық қолтаңба құралдары жиынтығын күйге келтіру және орнату бойынша жұмыстың орындалуы туралы актілер
15 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
581
Ақпараттық алмасу туралы шарттар, келісімдер
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Шарттың, келісімнің қолдану мерзімі өткеннен кейін.
582
Ғылыми-техникалық ақпаратты пайдалануды есепке алу туралы құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
583
Ақпараттандыру саласы мәселелері бойынша құжаттар
10 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
584
Ақпараттандырудың сервистік моделін сүйемелдеу мәселелері бойынша құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
585
Ақпараттық жүйелердің ақпараттық қуіпсіздік талаптарына сәйкестігі мәселелері бойынша құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
10. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу, қызметті материалдық-техникалық қамтамасыз ету
10.1. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу
586
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетінген қызметтерді сатып алудың жылдық жоспарлары және оларға өзгерістер мен толықтырулар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді ерекше тәртіпті қолдана отырып жүзеге асыратын ұйымдарда – 5 жыл СТК.
587
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың алдын ала жылдық жоспарлары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
588
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарларын орындау туралы жылдық есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
589
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілген қызметтерді сатып алу бойынша конкурстарға (тендерлерге, аукциондарға) өтінімдер дайындау және қатысу үшін үлгілік конкурстық (тендерлік, аукциондық) құжаттама (техникалық ерекшелік, біліктілік туралы мәліметтер, өтінімдер, үлгілік шарттар және басқалар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді ерекше тәртіпті қолдана отырып жүзеге асыратын ұйымдарда – 5 жыл СТК.
590
Конкурсты (тендерді, аукционды) ұйымдастырушы тауарларды, жұмыстарды және көрсетілген қызметтерді сатып алу бойынша конкурсқа (тендерге, аукционға) қатысу үшін әлеуетті өнім берушілерге ұсынатын конкурстық (тендерлік, аукциондық) құжаттама:

578
Документы о регистрационных свидетельствах, подтверждающих соответствие электронной цифровой подписи
Постоянно
Электронные документы*.
579
Акты сдачи в эксплуатацию автоматизированных рабочих мест со средствами электронной цифровой подписи
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
580
Акты о выполнении работы по установке и настройке комплектов средств электронной цифровой подписи
15 лет ЭПК
Электронные документы*.
581
Договоры, соглашения об информационном обмене
5 лет
Электронные документы*. После истечения срока действия договора, соглашения.
582
Документы об учете использования научно-технической информации
3 года
Электронные документы* .
583
Документы по вопросам в сфере информатизации
10 лет ЭПК
Электронные документы*.
584
Документы по вопросам сопровождения сервисной модели информатизации
5 лет
Электронные документы*.
585
Документы по вопросам соответствия требованиям информационной безопасности информационных систем
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
10. Закупка товаров, работ и услуг, материально-техническое обеспечение деятельности
10.1. Закупка товаров, работ и услуг
586
Годовые планы закупок товаров, работ и услуг, изменения и дополнения к ним
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. В организациях, осуществляющих закупку товаров, работ и услуг с применением особого порядка – 5 лет ЭПК.
587
Предварительные годовые планы закупок товаров, работ и услуг
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
588
Годовые отчеты о выполнении планов закупок товаров, работ и услуг
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
589
Типовая конкурсная (тендерная, аукционная) документация (технические спецификации, сведения о квалификации, заявки, типовые договоры и другие) для подготовки заявок и участия в конкурсах (тендерах, аукционах) по закупкам товаров, работ и услуг
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы. В организациях, осуществляющих закупку товаров, работ и услуг с применением особого порядка – 5 лет ЭПК.
590
Конкурсная (тендерная, аукционная) документация, предоставляемая организатором конкурса (тендера, аукциона) потенциальным поставщикам для участия в конкурсе (тендере, аукционе) по закупкам товаров, работ и услуг (техническая спецификация или проектно-сметная документация):

1) конкурсты (тендерді, аукционды) ұйымдастырушы ұйымда;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
2) конкурстың (тендердің, аукционның) жеңімпазы болған ұйымда;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
3) конкурсқа (тендерге, аукционға) қатысушы өзге ұйымдарда
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
591
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасымен анықталған бұзушылықтарды жою және бұзушылықтарға жол берген лауазымды тұлғаларға жауапкершілік шараларын қолдану туралы ұйғарымдар, қаулылар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
592
Әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптары бойынша анық емес ақпарат беру фактілері туралы хабарламалар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
593
Әлеуетті өнім берушінің Қазақстан Республикасының тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы заңнамасының талаптарын бұзу фактісінің анықталуы туралы хабарламалар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
594
Конкурстық құжаттаманың жобасрына ескертулер
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
595
Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру жөніндегі сұрау салулар және оларды қарау жөніндегі құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
596
Конкурстық (тендерлік, аукциондық) құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамалары және олардың құжаттары
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
597
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілген қызметтерді конкурс тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамалар және олардың құжаттары
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
598
Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілген қызметтердің техникалық ерекшелікке сәйкес келуі туралы сараптамалық қорытындылар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
599
Сатып алуды, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтердің әлеуетті өнім берушілерінің біліктілік таңдауын жүргізу бойынша құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
600
Тіркеу журналдары (электрондық деректер базасы):
1) конкурстық құжаттаманы алған адамдарды;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тиісті электрондық жүйе бар болған жағдайда.
2) конкурсқа қатысуға өтінімдерді;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
3) конкурстық баға ұсыныстарын;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
4) баға ұсыныстарының келіп түсуін;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
5) тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің әлеуетті жеткізушілерінің өтінімдерін конкурстық, сараптау комиссиясына (сарапшыға) уақытша беруді
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
601
Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің әлеуетті өнім берушілерінің біліктілік таңдауын жүргізу бойынша конкурстық комиссия отырыстарының хаттамалары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.

1) в организации – организаторе конкурса (тендера, аукциона);
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
2) в организации – победителе конкурса (тендера, аукциона);
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
3) в других организациях – участниках конкурса (тендера, аукциона)
3 года
Электронные документы*.
591
Предписания, постановления об устранении выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан о закупках товаров, работ и услуг и принятии мер ответственности к должностным лицам, допустившим нарушения
3 года
Электронные документы*.
592
Уведомления о фактах предоставления потенциальным поставщиком недостоверной информации по квалификационным требованиям
3 года
Электронные документы*.
593
Уведомления об установлении факта нарушения потенциальным поставщиком требований законодательства Республики Казахстан о закупках товаров, работ и услуг
3 года
Электронные документы*.
594
Замечания к проекту конкурсной документации
3 года
Электронные документы*.
595
Запросы о разъяснении положений конкурсной документации и документы по их рассмотрению
3 года
Электронные документы*.
596
Протоколы предварительного обсуждения проекта конкурсной (тендерной, аукционной) документации и документы к ним
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
597
Протоколы об итогах закупок товаров, работ и услуг способом конкурса и документы к ним
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
598
Экспертные заключения о соответствии товаров, работ и услуг технической спецификации
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
599
Документы по осуществлению закупок, проведению квалификационного отбора потенциальных поставщиков товаров, работ и услуг
5 лет
Электронные документы*.
600
Журналы (электронные базы данных) регистрации:
1) лиц, получивших конкурсную документацию;
5 лет
Электронные документы*.
При наличии соответствующих информационных систем.
2) заявок на участие в конкурсе;
5 лет
Электронные документы*.
3) конкурсных ценовых предложений;
5 лет
Электронные документы*.
4) поступления ценовых предложений;
5 лет
Электронные документы*.
5) временной передачи заявок потенциальных поставщиков товаров, работ и услуг конкурсной комиссии, экспертной комиссии (эксперту)
5 лет
Электронные документы*.
601
Протоколы заседаний конкурсной комиссии по проведению квалификационного отбора потенциальных поставщиков товаров, работ и услуг
5 лет
Электронные документы*.

602
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу конкурсына (тендерінде) қатысушы әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері, өтініштері:
1) конкурстың жеңімпазы болған ұйымның;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
2) конкурсқа қатысқан ұйымдардың;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
3) конкурстық (тендерлік) комиссия қайтарлғандардың
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
603
Әлеуетті өнім берушілердің тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу конкурсына (тендеріне) қатысу өтінімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы өтініштері:
1) конкурстың жеңімпазы болған ұйымның;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
2) конкурсқа қатысқан ұйымдардың;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
3) конкурстық (тендерлік) комиссия қайтарғандардың
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
604
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуға әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстары:
1) сатып алудың жеңімпазы болған ұйымның;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
2) сатып алуға немесе баға ұсыныстарын салыстыруға қатысқан ұйымдардың;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
3) конкурстық (тендерлік) комиссия, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастырушылар қайтарғандардың;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
4) сатып алуға қатысуға рұқсат беру туралы хаттамада белгіленген уақыт өтіп кеткеннен кейін ұсынылғандар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
605
Әлеуетті өнім берушілердің тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу конкурсына (тендеріне) қатысуға өтінімдерін кері қайтарып алу туралы өтініштері, хабарламалары
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
606
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асырудан бас тарту туралы хабарламалар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
607
Конкурстық (тендерлік) комиссия мүшелерінің, комиссия хатшысының және конкурстық (тендерлік) комиссия құрамына өзгерістер енгізу, комиссия хатшысын ауыстыру туралы шешімнің болмауы жөніндегі ескертулер
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
608
Сатып алу туралы шарттардың орындалуын қамтамасыз ету туралы банктік кепілдіктер
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Шарт мерзімі өткеннен кейін.
609
Конкурстың жеңімпазы болған ұйым туралы ескертулер (хабарландырулар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
610
Бір көзден алу (тікелей сатып алудың) тәсілімен тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың нәтижесі туралы ақпараттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
611
Әлеуетті жеткізушіні тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп тану туралы талап арыздар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
612
Әлеуетті өнім берушілердің бір көзден сатып алу тәсілімен тауарларды жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге өтінімдері
3 жыл
Электрондық құжаттар*.

602
Заявки, заявления потенциальных поставщиков на участие в конкурсе (тендере) закупок товаров, работ и услуг:
1) организации-победителя конкурса;
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
2) организаций, принявших участие в конкурсе;
3 года
Электронные документы*.
3) отклоненные конкурсной (тендерной) комиссией
3 года
Электронные документы*.
603
Заявления потенциальных поставщиков о внесении изменений и дополнений в заявку на участие в конкурсе (тендере) закупок товаров, работ и услуг:
1) организации-победителя конкурса;
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
2) организаций, принявших участие в конкурсе;
5 лет
Электронные документы*.
3) отклоненные конкурсной (тендерной) комиссией
5 лет
Электронные документы*.
604
Ценовые предложения потенциальных поставщиков закупок товаров, работ и услуг:
1) организации-победителя закупок;
5 лет
Электронные документы*.
2) организаций, принявших участие в закупках или сопоставлении ценовых предложений;
3 года
Электронные документы*.
3) отклоненные конкурсной (тендерной) комиссией, организатором закупок товаров, работ и услуг;
3 года
Электронные документы*.
4) предоставленные по истечении времени, установленного в протоколе о допуске к участию в закупках
3 года
Электронные документы*.
605
Заявления, уведомления потенциальных поставщиков об отзыве заявки на участие в конкурсе (тендере) закупок товаров, работ и услуг
3 года
Электронные документы*.
606
Извещения об отказе в осуществлении закупок товаров, работ и услуг
3 года
Электронные документы*.
607
Уведомления об отсутствии членов конкурсной (тендерной) комиссии, секретаря комиссии и решения о внесении изменений в состав конкурсной (тендерной) комиссии, смене секретаря комиссии
3 года
Электронные документы*.
608
Банковские гарантии обеспечения исполнения договоров о закупках
5 лет
Электронные документы*. После истечения срока договора.
609
Уведомления (объявления) об организации-победителе конкурса
3 года
Электронные документы*.
610
Информации об итогах закупок товаров, работ и услуг способом из одного источника (прямых закупок)
3 года
Электронные документы*.
611
Исковые заявления о признании потенциального поставщика недобросовестным участником закупок товаров, работ и услуг
3 года
Электронные документы*.
612
Заявки потенциальных поставщиков на поставку товаров, выполнение работ и оказание услуг способом из одного источника
3 года
Электронные документы*.

613
Бір көзден сатып алу (тікелей сатып алу) тәсілімен тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың қорытындылары туралы хаттамалар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
614
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарттар:
1) конкурс тәсілімен;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
2) баға ұсыныстарына сұрау-салу тәсілімен;
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
3) бір көзден сатып алу (тікелей сатып алу) тәсілімен
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
615
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтердің білікті әлеуетті өнім берушілерінің тізбелері, отандық тауар өндірушілердің тізілімі
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*.
616
Электрондық сатып алуды ұйымдастырушылардың, тапсырыс берушілердің электрондық сатып алу жүйесінде тіркелуге өтініштері
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
617
Әлеуетті өнім берушілердің электрондық сатып алу жүйесінде тіркелуге өтініші-тіркеу карточкалары
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
618
Әлеуетті өнім берушілерді электрондық сатып алудың ақпараттық жүйесінде тіркеу туралы шарттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
619
Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
10.2. Қызметті жабдықтау
620
Өнімдер мен материалдарды (шикізатты) жеткізудің ерекше жағдайлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
621
Материалдарды (шикізаттарды), жабдықтарды, материалдық-техникалық қамтамасыз ету мәселелері бойынша өнімдерді қажет ету (жеткізу) туралы құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
622
Келісімшарт жасасу шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
623
Өнімді, материалдарды (шикізаттарды), жабдықтарды тиеуге және жөнелтуге ерекшеліктер
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Импорттық жабдықтарға – пайдаланылуы аяқталғанға дейін.
624
Кедендік декларациялар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тексеріс (ревизия) өткізілген жағдайда.
625
Тұтынушыларға жөнелтілетін материалдарды (шикізаттарды), өнімдер мен жабдықтарды есепке алу журналдары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
626
Келіп түсетін (жөнелтілетін) материалдардың (шикізаттардың), өнімдердің, жабдықтардың сапасы туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
627
Өнімдерге, техникаларға, жабдықтарға кепілдік талондары
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Кепілдік мерзімі өткеннен кейін.

613
Протоколы об итогах закупок товаров, работ и услуг способом из одного источника (прямых закупок)
5 лет
Электронные документы*.
614
Договоры о закупках товаров, работ и услуг:
1) способом конкурса;
5 лет ЭПК
Электронные документы*. После истечения срока действия договора.
2) способом запроса ценовых предложений;
5 лет
Электронные документы*. После истечения срока действия договора.
3) способом из одного источника (прямых закупок)
5 лет
Электронные документы*. После истечения срока действия договора.
615
Перечни квалифицированных потенциальных поставщиков товаров, работ и услуг, реестр отечественных товаропроизводителей
До минования надобности
Электронные документы*.
616
Заявления заказчиков, организаторов электронных закупок на регистрацию в системе электронных закупок
3 года
Электронные документы*.
617
Регистрационные карточки-заявления потенциальных поставщиков на регистрацию в системе электронных закупок
3 года
Электронные документы*.
618
Договоры о регистрации потенциальных поставщиков в информационной системе электронных закупок
5 лет
Электронные документы*. После истечения срока действия договора.
619
Переписка по закупкам товаров, работ и услуг
5 лет
Электронные документы*.
10.2. Снабжение деятельности
620
Особые условия поставки продукции и материалов (сырья)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
621
Документы о потребности (поставке) в материалах (сырье), оборудовании, продукции по вопросам материально-технического обеспечения деятельности
5 лет
Электронные документы*.
622
Договоры контрактации
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
623
Спецификации на отгрузку и отправку продукции, материалов (сырья), оборудования
5 лет
Электронные документы*. Импортного оборудования – до окончания эксплуатации.
624
Таможенные декларации
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При условии проведения проверки (ревизии).
625
Журналы (электронные базы данных) учета материалов (сырья), продукции и оборудования, отправляемых потребителям
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
626
Документы о качестве поступающих (отправляемых) материалов (сырья), продукции, оборудования
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
627
Гарантийные талоны на продукцию, технику, оборудование
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока гарантии.

628
Материалдардың (шикізаттардың), өнімдердің, жабдықтардың қалдықтары, түсуі және шығыны туралы есептер
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
629
Қоймалардан тауарларды босату және өнімдерді тиеу туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тексеріс (ревизия) өткізілген жағдайда
10.3. Материалдық-мүліктік құндылықтарды сақтауды ұйымдастыру
630
Қойма қорларының нормативтері
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін.
631
Сақтау шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
632
Қоймалардағы, базалардағы қалған материалдардың (шикізаттың), өнімдердің, жабдықтардың кірісін, шығысын, толықтығын есепке алу туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Материалдық-мүліктік құндылықтарды (жылжымалы мүлікті) есептен шығарғаннан кейін. Тексеріс (ревизия) өткізілген жағдайда.
633
Материалдық-мүліктік құндылықтарды (жылжымалы мүлікті) қоймада сақтау туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тексеріс (ревизия) өткізілген жағдайда.
634
Тауарлар мен өнімдерді қоймадан босатуға өкімдерді есепке алу кітаптары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
635
Ыдыстарды есепке алу және есептен шығару кітаптары (электрондық деректер базасы)
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
636
Табиғи кему, өнімдер қалдықтарының нормалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
637
Материалдық-мүліктік құндылықтарды (жылжымалы мүлікті) сақтауды ұйымдастыру туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
638
Тауарлар мен материалдарды (шикізатты) шығаруға (әкелуге) рұқсаттамалар
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
11. Әкімшілік-шаруашылық мәселелер
11.1. Ішкі тәртіп қағидаларын сақтау
639
Ішкі тәртіп қағидаларын бұзу туралы құжаттар
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
640
Куәліктерді, рұқсаттамаларды, сәйкестендіру карталарын беру, жоғалту туралы құжаттар
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
641
Куәліктерді, рұқсаттамаларды және сәйкестендіру карталарын тіркеу (берілуін есепке алу) кітаптары (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
642
Куәліктер, рұқсаттамалар, сәйкестендіру карталарының бланкілерін қабылдау актілері, куәліктерді, рұқсаттамаларды, олардың түбіртектерін жоюдың шығыс актілері
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

628
Отчеты об остатках, поступлении и расходовании материалов (сырья), продукции, оборудования
5 лет
Электронные документы*.
629
Документы об отпуске товаров и отгрузке продукции со складов
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При условии проведения проверки (ревизии).
10.3. Организация хранения материально-имущественных ценностей
630
Нормативы складских запасов
3 года
Электронные документы*. После замены новыми.
631
Договоры хранения
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
632
Документы об учете прихода, расхода, наличия остатков материалов (сырья), продукции, оборудования на складах, базах
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После списания материально-имущественных ценностей (движимого имущества). При условии проведения проверки (ревизии).
633
Документы о складском хранении материально-имущественных ценностей (движимого имущества)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При условии проведения проверки (ревизии).
634
Книги (электронные базы данных) учета распоряжений на отпуск товаров и продукции со складов
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
635
Книги (электронные базы данных) учета и списания тары
1 год
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
636
Нормы естественной убыли, отходов продуктов
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
637
Переписка об организации хранения материально-имущественных ценностей (движимого имущества)
3 года
Электронные документы*.
638
Пропуска на вывоз (ввоз) товаров и материалов (сырья)
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
11. Административно-хозяйственные вопросы
11.1. Соблюдение правил внутреннего распорядка
639
Документы о нарушении правил внутреннего распорядка
1 год
Электронные документы*.
640
Документы о выдаче, утрате удостоверений, пропусков, идентификационных карт
1 год
Электронные документы*.
641
Книги (электронные базы данных) регистрации (учета выдачи) удостоверений, пропусков, идентификационных карт
3 года
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
642
Приемные акты на бланки удостоверений, пропусков, идентификационных карт, расходные акты уничтожения удостоверений, пропусков, корешков к ним
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

643
Қызмет ғимараттарына кіруге және материалдық құндылықтарды шығаруға біржолғы рұқсаттамалар, рұқсаттамалардың түбіртектері
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
644
Қызметтік үй-жайларға жұмыстан тыс уақытта және демалыс күндері кіруге рұқсат туралы құжаттар
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
11.2. Ғимараттарды, үй-жайларды пайдалану
645
Мәдени мұра объектiлерiн қорғау мәселелері бойынша құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
646
Ғимараттар мен үй-жайларды түгендеу туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
647
Ғимараттар мен құрылыстарды паспорттау туралы мемлекеттік сәулет құрылыс инспекцияларымен хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
648
Ғимараттарды, құрылыстарды сақтандыру туралы шарттар және оларға құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
649
Ұйымды орналастыру жоспарлары
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін.
650
Ұйымға үй-жайлар беру туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
651
Ұйым орналасқан ғимараттар мен үй-жайлардың жағдайы, күрделі және ағымдағы жөндеу жүргізу қажеттілігі туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
652
Басқарушы компанияларды сайлау бойынша құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Басқарушы компанияны қайта сайлағаннан кейін.
653
Ұйымдардың қоршаған ортаны ластауы туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
654
Энергиямен жабдықтау шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
655
Отын-энергетикалық қорлар және сумен жабдықтау туралы құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
656
Ғимараттарды, құрылыстарды жылу маусымына дайындау және дүлей апаттардың алдын алу шаралары туралы құжаттар
3 жыл
электрондық құжаттар.
657
Үй-жайлардың, ғимараттардың, құрылыстардың техникалық жабдықтарын пайдалану кезіндегі ақауларды есепке алу журналдары (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
11.3. Көлік қызметін көрсету, ішкі байланыс
658
Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру және автосақтандыру шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.

643
Разовые пропуска, корешки пропусков в служебные здания и на вынос материальных ценностей
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
644
Документы о допуске в служебные помещения в нерабочее время и выходные дни
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
11.2. Эксплуатация зданий, помещений
645
Документы по вопросам охраны объектов культурного наследия
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
646
Документы об инвентаризации зданий и строений
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
647
Переписка с государственными архитектурно-строительными инспекциями о паспортизации зданий и сооружений
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
648
Договоры о страховании зданий, сооружений и документы к ним
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
649
Планы размещения организации
3 года
Электронные документы*. После замены новыми.
650
Переписка о предоставлении помещений организации
5 лет
Электронные документы*.
651
Документы о состоянии зданий и помещений, занимаемых организацией, необходимости проведения капитального и текущего ремонта
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
652
Документы о выборе управляющих компаний
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После перевыборов управляющей компании.
653
Документы о загрязнении окружающей среды организациями
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
654
Договоры энергоснабжения
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора .
655
Документы о топливно-энергетических ресурсах и водоснабжении
3 года
Электронные документы*.
656
Документы о подготовке зданий, сооружений к отопительному сезону и предупредительных мерах от стихийных бедствий
3 года
Электронные документы*.
657
Журналы (электронные базы данных) учета неполадок при эксплуатации технического оборудования помещений, зданий, сооружений
3 года
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
11.3. Транспортное обслуживание, внутренняя связь
658
Договоры обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств и по автострахованию
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.

659
Түрлі көлік түрлерін ұйымдастыру, дамыту, жай-күйі және пайдалану туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
660
Ұйымдарға және лауазымды адамдарға автокөлікті беру және бекіту туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
661
Автокөлікті материалдық жауаптыадамға және ұйымға беру жөніндегі шарттар
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
662
Ұйымның көлік құралдарына мұқтаждығын анықтау туралы құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
663
Жүктерді тасымалдау және көлік құралдарын жалға алу туралы шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
664
Жүктерді тасымалдау туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
665
Жүктерді тасымалдауға өтінімдер
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
666
Жүктерді тасымалдау шарттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
667
Түрлі көлік түрлері қозғалысының қауіпсіздігі бойынша құжаттар
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
668
Жол-көлік оқиғаларын есепке алу журналдары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
669
Көлік құралдарының техникалық сипаттамалары
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Көлік құралдарын есептен шығарғаннан кейін.
670
Көлік құралдарының техникалық паспорттары
Көлік құралдарын есептен шығарғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
671
Көлік құралдарының техникалық жағдайы және көлік құралдарын есептен шығару туралы құжаттар
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Көлік құралдарын есептен шығарғаннан кейін.
672
Көлік құралдарын жөндеу туралы құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
673
Көлік құралдарын жөндеуге және профилактикалық қарауға өтінімдерді есеп алу журналдары (электрондық деректер базасы)
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тиісті электрондық жүйе бар болған жағдайда.
674
Бензиннің, жанар-жағармай материалдарының және қосалқы бөлшектердің шығыны туралы құжаттар
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тексеріс (ревизия) өткізілгеннен кейін.
675
Автомобильдердің желіге шығуы туралы құжаттар
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Тексеріс (ревизия) өткізілгеннен кейін.
676
Жол-сапар парақтары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тексеріс (ревизия) өткізілген жағдайда.
677
Диспетчерлік журналдар (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар* Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.

659
Документы об организации, развитии, состоянии и эксплуатации различных видов транспорта
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
660
Переписка о выделении и закреплении автотранспорта за организациями и должностными лицами
3 года
Электронные документы*.
661
Договоры о передаче автотранспорта материально ответственному лицу и организации
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
662
Документы об определении потребности организации в транспортных средствах
3 года
Электронные документы*.
663
Договоры о перевозке грузов и аренде транспортных средств
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
664
Переписка о перевозке грузов
3 года
Электронные документы*.
665
Заявки на перевозку грузов
1 год
Электронные документы*.
666
Условия по перевозке грузов
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
667
Документы по безопасности движения различных видов транспорта
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
668
Журналы (электронные базы данных) учета дорожно-транспортных происшествий
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
669
Технические характеристики транспортных средств
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После списания транспортных средств.
670
Технические паспорта транспортных средств
До списания транспортных средств
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
671
Документы о техническом состоянии и списании транспортных средств
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После списания транспортных средств.
672
Документы о ремонте транспортных средств
3 года
Электронные документы*.
673
Журналы (электронные базы данных) учета заявок на проведение ремонта и профилактического осмотра транспортных средств
1 год
Электронные документы*.
При наличии соответствующих информационных систем.
674
Документы о расходе бензина, горюче-смазочных материалов и запчастей
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После проведения проверки (ревизии).
675
Документы о выходе автомобилей на линию
1 год
Электронные документы*. После проведения проверки (ревизии).
676
Путевые листы
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. При условии проведения проверки (ревизии).
677
Журналы (электронные базы данных) диспетчерские
3 года
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.

678
Жол-сапар парақтарын есепке алу кітаптары, журналдары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
679
Байланыс құралдарын дамыту және оларды пайдалану туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
680
Телекоммуникациялық арналарды және байланыс желілерін қорғауды ұйымдастыру бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
681
Ішкі байланыстың жай-күйі туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
682
Байланыс құралдарын орнатуға және пайдалануға берілген рұқсат қағаздары
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
683
Ішкі байланысты ұйымдастыру, пайдалану, жалға беру және жөндеу туралы шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
684
Телефон, радио, дабыл соғу жабдықтарын қою және ұйымның ішкі байланысын пайдалану бойынша жұмыстарды жүргізу туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
685
Ұйымның ішкі байланыс желісінің сызбалары
Жаңаларымен ауыстырылғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
686
Байланыс желілерін пайдалануға беру актілері
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Байланыс желілері алынғаннан.
687
Байланыс құралдарының ақауларын, техникалық қаралуын және жөнделуін есепке алу туралы құжаттар
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Ақаулар жойылғаннан кейін.
688
Байланыс және дабыл соғу жабдықтарын ағымдағы және күрделі жөндеуден өткеннен кейін қабылдау актілері
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Жөндеу жүргізілгеннен кейін.
689
Байланыс құралдарының бұзылуы туралы өтініштерді есепке алу журналдары (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
690
Байланыс құралдарын есепке алу кітаптары, картотекалары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
11.4. Ұйымның қауіпсіздігін қамтамасыз ету
691
Ұйымның жалпы және өртке қарсы қорғанысын ұйымдастыру туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
692
Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар бойынша жұмысты ұйымдастыру туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
693
Объектінің азаматтық қорғаныс басшысының бұйрықтары
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
694
Жұмылдыру жарияланған кезде запастағы азаматтарды хабардар ету жоспарлары
Жаңаларымен ауыстырылғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

678
Книги, журналы (электронные базы данных) учета путевых листов
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
679
Документы о развитии средств связи и их эксплуатации
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
680
Документы по организации защиты телекоммуникационных каналов и сетей связи
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
681
Переписка о состоянии внутренней связи
5 лет
Электронные документы*.
682
Разрешения на установку и использование средств связи
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
683
Договоры об организации, эксплуатации, аренде и ремонте внутренней связи
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
684
Переписка о проведении работ по телефонизации, радиофикации, сигнализации и эксплуатации внутренней связи организации
3 года
Электронные документы*.
685
Схемы линий внутренней связи организации
До замены новыми
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
686
Акты ввода в эксплуатацию линий связи
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После снятия линий связи.
687
Документы об учете повреждений, технического осмотра и ремонта средств связи
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После устранения неполадок.
688
Акты приемки средств связи и сигнализации после текущего и капитального ремонта
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После проведения ремонта.
689
Журналы (электронные базы данных) учета заявлений о повреждении средств связи
3 года
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
690
Картотеки, книги (электронные базы данных) учета средств связи
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
11.4. Обеспечение безопасности организации
691
Документы об организации общей и противопожарной охраны режимных организаций
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
692
Документы об организации работы по гражданской обороне и чрезвычайным ситуациям
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
693
Приказы начальника гражданской обороны объекта
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
694
Планы оповещения граждан, пребывающих в запасе, при объявлении мобилизации
До замены новыми
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

695
режимдік ғимараттарды, аттестаттау Ғимараттарда пайдаланылатын электрондық-есептеу техникасы құралдарын, актілері
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Қайта аттестаттаудан немесе пайдалану аяқталғаннан кейін.
696
Қауіпті заттардың, өндіріс және тұтыну қалдықтарының, жекелеген өнім түрлерінің тізбесі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
697
Өрт қауіпсіздігі бойынша нұсқаулықты тіркеу журналдары
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
698
Өрттің шығу себептерін анықтау туралы құжаттар (хат алмасу, актілер )
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
Адам зардаптары барлары – тұрақты.
699
Дүлей зілзалалар, төтенше жағдайлардағы алдын алу іс-шаралары туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
700
Төтенше жағдайлар кезінде адамдарды және материалдық құндылықтарды эвакуациялау жоспар-сызбасы
Жаңаларымен ауыстырылғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
701
Апаттар болған жағдайда жабдықтар мен материалдар қорларының нормалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
702
Ғимараттарды күзеткен, өрт шыққан, құндылықтарды тасымалдаған кездегі төтенше жағдайларды тергеу туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
703
Азаматтық қорғанысты есепке алу журналдары (электрондық деректер базасы), құрылымдардың тізімдері
1 жыл
Электрондық құжаттар* Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
704
Азаматтық қорғаныс бөлімшелерінің мүлкін есепке алу кітаптары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар* Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
705
Өртке қарсы жабдықтар мен керек-жарақтарды сатып алу туралы құжаттар (хат алмасу, тізімдер)
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тізімдер үшін – Жаңамен ауыстырғаннан кейін
706
Ұйымдар бойынша кезекшілердің тізімдері, кестелері
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
707
Ұйымның техникалық және өртке қарсы бекінісін жақсарту, техникалық жабдықтардың орналасуы мен пайдаланылуы туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
708
Режимдік үй-жайларды, арнайы қоймаларды, сейфтерді (металл шкафтарды) және олардың кілттерін күзетке қабылдауды (тапсыруды), үй-жайларға мөр басуды, кезекшілікті қабылдау-тапсыруды есепке алу кітаптары, журналдары, (электрондық деректер базасы)
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
709
Күзет қызметі туралы шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.

695
Акты аттестации режимных помещений, средств электронно-вычислительной техники, используемой в помещениях
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После переаттестации или окончания эксплуатации.
696
Перечень опасных веществ, отходов производства и потребления, отдельных видов продукции
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
697
Журналы регистрации инструктажа по пожарной безопасности
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
698
Документы (переписка, акты) о выявлении причин пожаров
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
С человеческими жертвами – постоянно.
699
Переписка о предупредительных мероприятиях на случай стихийных бедствий, чрезвычайных ситуаций
5 лет
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
700
План-схемы эвакуации людей и материальных ценностей в случае чрезвычайных ситуаций
До замены новыми
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
701
Нормы запасов оборудования и материалов на случай аварий
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
702
Документы о расследовании чрезвычайных происшествий при охране зданий, возникновении пожаров, перевозке ценностей
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
703
Журналы (электронные базы данных) учета, списки формирований гражданской обороны
1 год
Электронные документы*.
При наличии соответствующих информационных систем.
704
Книги (электронные базы данных) учета имущества подразделений гражданской обороны
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
705
Документы (переписка, списки) о приобретении противопожарного оборудования и инвентаря
3 года
Электронные документы*.
Для списков – после замены новыми
706
Списки, графики дежурных по организациям
1 год
Электронные документы*
707
Документы об улучшении технической и противопожарной укрепленности организации, об устройстве и эксплуатации технических средств (планы, отчеты, акты и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
708
Книги, журналы (электронные базы данных) приема (сдачи) под охрану режимных помещений, специальных хранилищ, сейфов (металлических шкафов) и ключей от них, учета опечатывания помещений, приема-сдачи дежурств
1 год
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
709
Договоры об охранной деятельности
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.

710
Күзет бекеттерінің орналасуы туралы құжаттар (схема, ұйымның өткізу және объектішілік режимі мәселелері бойынша хат алмасу)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Күзет бекеттерінің орналасу схемасы жыл сайын жаңартылалады
711
Қарудың, оқ-дәрілердің және арнайы құралдардың бар болуын, қозғалысын және жай-күйінің сапасын есепке алу кітаптары, карточкалары, актілері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
712
Қаруды сақтау және алып жүру құқығына рұқсаттарды ресімдеу туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
713
Ұйым күзетінің жедел мәселелері бойынша құжаттар
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
12. Әлеуметтік-тұрғын-үй мәселелері
12.1. Әлеуметтік мәселелер
714
Халықты әлеуметтік қорғаудың кешенді бағдарламалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
715
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
716
Жұмыскерлерді жазатайым оқиғалардан сақтандыру шарттары
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
717
Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіби зейнетақы жарналарын аудару бойынша жеке тұлғалардың (жұмыскерлердің) тізімдері мен төлем тапсырмалары (төлем шоттары)
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
718
Міндетті әлеуметтік төлемдерді аудару бойынша жеке тұлғалардың (жұмыскерлердің) тізімдері мен төлем тапсырмалары (төлем шоттары)
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
719
Міндетті медициналық сақтандыру жарналарын аудару бойынша жеке тұлғалардың (жұмыскерлердің) тізімдері мен төлем тапсырмалары (төлем шоттары)
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
720
Жинақтаушы зейнетақы қорына, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіби зейнетақы жарналарын аударуды есепке алу жөніндегі есепке алу карточкалары, ведомостері (деректер базасы)
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тиісті электрондық жүйе бар болған жағдайда.
721
Міндетті әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі есепке алу карточкалары, ведомостері (деректер базасы)
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тиісті электрондық жүйе бар болған жағдайда.
722
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарын есепке алу жөніндегі есепке алу карточкалары, ведомостері (деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.

710
Документы по дислокации постов охраны (схема, переписка по вопросам пропускного и внутриобъектового режима организации)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Схемы дислокации постов охраны обновляются ежегодно
711
Книги, карточки, акты учета наличия, движения и качественного состояния оружия, боеприпасов и спецсредств
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
712
Переписка об оформлении разрешений на право хранения и ношения оружия
5 лет
Электронные документы*.
713
Документы по оперативным вопросам охраны организации
1 год
Электронные документы*.
12. Социально-жилищные вопросы
12.1. Социальные вопросы
714
Комплексные программы социальной защиты населения
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
715
Переписка по вопросам государственного социального страхования
5 лет
Электронные документы*.
716
Договоры страхования работников от несчастных случаев
5 лет
Электронные документы*. После истечения срока действия договора.
717
Списки физических лиц (работников) и платежные поручения (счета к оплате) по перечислению обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
718
Списки физических лиц (работников) и платежные поручения (счета к оплате) по перечислению обязательных социальных отчислений
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
719
Списки физических лиц (работников) и платежные поручения (счета к оплате) по перечислению взносов по обязательному медицинскому страхованию
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
720
Карточки учета, ведомости (базы данных) по учету обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды, единый накопительный пенсионный фонд
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При наличии соответствующих информационных систем.
721
Карточки учета, ведомости (базы данных) по учету обязательных социальных отчислений
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При наличии соответствующих информационных систем.
722
Карточки учета, ведомости (базы данных) по учету взносов по обязательному социальному медицинскому страхованию
5 лет
Электронные документы*.
При наличии соответствующих информационных систем.

723
Жұмыскерлерді әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша құжаттар (анықтамалар, өтініштер, шешімдер, хат алмасу және басқа да құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
724
Жұмыскерлерге міндетті медициналық қызмет көрсету бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары және осы шарттардың өзгеруіне әсер ететін құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
725
Еңбекке жарамсыздық парақтары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
726
Еңбекке жарамсыздық парақтарын тіркеу кітаптары, журналдары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
727
Жұмыскерлердің құжаттарын дайындау және зейнетақыны тағайындау бойынша қағидалар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
728
Жеңілдік жағдайларында зейнеткерлікке шығатын жұмыскерлердің тізімдері (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
729
Қосымша төлемдерге (атаулы әлеуметтік көмекке) құқығы бар адамдардың тізімі
Жаңаларымен ауыстырылғанға дейін
Электрондық құжаттар*.
730
Берілген медициналық сақтандыру полистерін, ақталған азаматтардың куәліктерін есепке алу журналдары, кітаптары (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
731
Медициналық сақтандыру ұйымдарымен шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
732
Жұмыскерлерге медициналық және санаторлық-курорттық қызмет көрсету туралы құжаттар (шарттар, хат алмасу, жолдамалар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
733
Балалар сауықтыру лагерлеріне жолдамалар алу туралы хат алмасу
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
734
Қайырымдылық қызмет туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
735
Қайырымдылықпен айналысатын жеке тұлғалардың, ұйымдардың тізімдері
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
12.2. Баспана-тұрмыс мәселелері
736
Тұрғын үй қорын тіркеу журналдары (электрондық деректер базасы)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
737
Тұрғын үй комиссиялары отырыстарының хаттамалары және олардың құжаттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
738
Ұйымдардың тұрғын үй алаңына мұқтаж жұмыскерлерді есепке алу кітаптары (электрондық деректер базасы)
10 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
Тұрғын үй алаңы берілгеннен кейін.

723
Документы по вопросам социальной защиты работников (справки, заявления, решения, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
724
Договоры страхования (перестрахования) по обязательному медицинскому обслуживанию работников и документы, влияющие на изменения данных договоров
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
725
Листки нетрудоспособности
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
726
Книги, журналы (электронные базы данных) регистрации листков нетрудоспособности
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
727
Правила по подготовке документов и назначению пенсий работникам
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
728
Списки (электронные базы данных) работников, уходящих на льготную пенсию
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем После выхода на пенсию.
729
Списки лиц, имеющих право на дополнительные выплаты (адресную социальную помощь)
До замены новыми
Электронные документы*.
730
Журналы, книги (электронные базы данных) учета выданных полисов медицинского страхования, удостоверений реабилитированным гражданам
3 года
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
731
Договоры с медицинскими страховыми организациями
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
732
Документы (договора, переписка, путевки) о медицинском и санаторно-курортном обслуживании работников
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Для договоров – после истечения срока действия договора
733
Переписка о приобретении путевок в детские оздоровительные лагеря
1 год
Электронные документы*.
734
Документы о благотворительной деятельности
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
735
Списки физических лиц, организаций-объектов благотворительности
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
12.2. Жилищно-бытовые вопросы
736
Журналы (электронные базы данных) регистрации жилого фонда
Постоянно
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
737
Протоколы заседаний жилищных комиссий и документы к ним
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
738
Книги (электронные базы данных) учета работников организаций, нуждающихся в жилой площади
10 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем После предоставления жилой площади.

739
Атқаратын қызметі және еңбекақы көлемі туралы жұмыс орнынан берілген анықтамаларды есепке алу кітаптары, журналдары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
740
Жұмыскерлердің тұрғын-үй-тұрмыстық жағдайларын тексеру туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тұрғын үй алаңы берілгеннен кейін.
741
Тұрғын үй алаңын пайдалану (жалдау), тұрғын үй-жайларды жалдау және ауыстыру құқығы туралы шарттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
742
Тұрғын үй-жайларды азаматтардың меншігіне беру және жекешелендірілген тұрғын үй алаңын есепке алу бойынша құжаттарды тіркеу кітабы (электрондық деректер базасы)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
743
Тіркеу кітаптары, журналдары (электрондық деректер базасы) (деректер базасы):
1) тұрғын үйді жекешелендіру өтініштерін;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
2) тұрғын үйді жекешелендіру шарттарын;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
3) тұрғын үйді жекешелендіру шарттарын беруді
Тұрақты
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
744
Қоныстандыру, шығару және тұрғын үй алаңдарын пайдалану мерзімдерін ұзарту туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
745
Тұрғын үй алаңын брондау туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Брондау аяқталғаннан кейін.
746
Тұрғын үйді жекешелендіруге құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
747
Кәмелетке толмағандардың тұрғын үй алаңын иеліктен шығару жөніндегі құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
748
Кәмелетке толмаған балаларға тұрғын үй алаңдарын бекітуді есепке алу карточкалары
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Кәмелетке толғаннан кейін.
749
Тұрғын үй-жайларды ұйым жұмыскерлеріне сату-сатып алу, сыйға тарту шарттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
750
Уақытша болмаған жалдаушының тұрғын үй алаңын пайдалану құқығын сақтау туралы шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Бронь алынғаннан кейін.
751
Уақытша болмаған жалдаушының тұрғын үй алаңын пайдалану құқығын сақтау туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Жалдаушы қайтіп оралғаннан кейін.

739
Книги, журналы (электронные базы данных) учета выданных справок с места работы о занимаемой должности и размере заработной платы
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
740
Документы об обследовании жилищно-бытовых условий работников
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После предоставления жилой площади.
741
Договоры о праве пользования (найма) жилой площадью, аренде и обмене жилых помещений
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
742
Книги (электронные базы данных) регистрации документов по передаче жилых помещений в собственность граждан и учета приватизированной жилой площади
Постоянно
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
743
Книги, журналы (электронные базы данных) регистрации:
1) заявлений на приватизацию жилья;
Постоянно
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
2) договоров на приватизацию жилья;
Постоянно
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
3) выдачи договоров на приватизацию жилья
Постоянно
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем
744
Переписка о вселении, выселении и продлении сроков пользования жилой площадью
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
745
Документы о бронировании жилой площади
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После окончания бронирования.
746
Документы на приватизацию жилья
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
747
Документы по отчуждению жилой площади несовершеннолетних
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
748
Карточки учета закрепления жилой площади за несовершеннолетними детьми
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После достижения совершеннолетия.
749
Договоры купли-продажи, дарения жилых помещений работникам организации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
750
Договоры о сохранении права пользования за временно отсутствующим нанимателем жилой площади
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После снятия брони.
751
Документы по сохранению права пользования за временно отсутствующим нанимателем жилой площади
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После возвращения нанимателя.

752
Өмір бойы асырау шарттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
753
Тұрғын үй-жайларды ұйым жұмыскерлеріне жалға беру,сыйға тарту, мұра ету, сату-сатып алу туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
754
Азаматтарды қызметтік, өз бетінше қоныстанған үй-жайлардан және апаттық болып танылған үй-жайлардан шығару туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*. Үй-жайларды босатқаннан кейін.
755
Азаматтарды тіркеу деректер базасы
Тұрақты
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
756
Пәтер иелері кооперативтері басқармалары отырыстарының хаттамалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
757
Пәтерлерді жалға алушылардың есеп шоттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін.
758
Ұйымның меншігіндегі тұрғын үйлерге қызмет көрсету шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
759
Ғимараттарды, іргелес жатқан аумақтарды, үй-жайларды тиісті техникалық және санитарлық-гигиеналық жағдайда ұстау мәселелері бойынша құжаттар
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
760
Ұйымның меншігіндегі тұрғын үй алаңдарына коммуналдық қызмет көрсету туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
761
Пәтер ақысы туралы құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
762
Ұжымдық бау шаруашылығы мен бақша шаруашылығы туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
763
Бақшалық серіктестіктер басқармалары отырыстарының хаттамалары және оларға қатысты құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
13. Бастауыш кәсіподақтың және өзге қоғамдық бірлестіктердің қызметі
764
Жалпы есептік-сайлау конференцияларды, жиналыстарды өткізу туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
765
Есептік-сайлау кампанияларын, қоғамдық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
766
Бастауыш кәсіподақ ұйымдарының (қоғамдық бірлестіктердің) жетекші органдарын сайлау туралы құжаттар
Өкілеттік мерзімі ішінде
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
767
Бастауыш кәсіподақ ұйымы (қоғамдық бірлестік) атына жасалған сын ескертулер мен ұсыныстарды іске +++асыру жоспарлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

752
Договоры пожизненного содержания с иждивением
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
753
Документы об аренде, дарении, завещании, купле-продаже жилых помещений работникам организации
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
754
Переписка о выселении граждан из служебных, самовольно занятых помещений и помещений, признанных аварийными
5 лет
Электронные документы*. После освобождения жилой площади.
755
База данных регистрации граждан
Постоянно
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
756
Протоколы заседаний правлений кооперативов собственников квартир
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
757
Лицевые счета квартиросъемщиков
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После замены новыми
758
Договоры на обслуживание жилых помещений, находящихся в собственности организации
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. После истечения срока действия договора.
759
Документы по вопросам содержания зданий, прилегающих территорий, помещений в надлежащем техническом и санитарно-гигиеническом состоянии
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
760
Переписка о коммунальном обслуживании жилой площади, находящейся в собственности организации
3 года
Электронные документы*.
761
Документы о квартирной плате
5 лет
Электронные документы*.
762
Документы о коллективном садоводстве и огородничестве
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
763
Протоколы заседаний правлений садоводческих товариществ, документы к ним
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
13. Деятельность первичных профсоюзных и иных общественных объединений
764
Документы о проведении общих, отчетно-выборных конференций, собраний
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
765
Документы об организации и проведении отчетно-выборных кампаний, общественных мероприятий
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
766
Документы о выборах руководящих органов первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
В течение срока полномочий
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
767
Планы реализации критических замечаний и предложений, высказанных в адрес первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

768
Бастауыш кәсіподақ ұйымына (қоғамдық бірлестікке) мүшелікке қабылдау, мүшелік жарналарды аудару, материалдық көмек көрсету, алу, мүшелік билеттердің күшін жою туралы құжаттар
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
769
Мүшелік жарналарды және садақаларды есепке алу ведомостері
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
770
Кәсіподақ (қоғамдық) ұйымдардың мемлекеттік субсидияларды алуы және жұмсауы туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
771
Борыш, мүшелік жарна төлеудің тәртібі және бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктің) қаражатын жұмсау туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
772
Бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктің) мүшелерін есепке алу карточкалары
Есептен алынғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
773
Бастауыш кәсіподақ ұйымы (қоғамдық бірлестік) бойынша қызметінен босатылғандар тізбесі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
774
Бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктің) босатылған жұмыскерлерінің тізімдері мен есептік карточкалары
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
775
Мүшелік билеттер мен есептік карточкаларды беруді есепке алу кітаптары, журналдары (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
776
Мүшелік билеттердің үлгілері, нышандар мен белгілердің эскиздері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
777
Алынған және жұмсалған билеттер бланкілерінің саны туралы есептер
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
778
Бастауыш кәсіподақ ұйымы (қоғамдық бірлестіктер) қызметінің негізгі бағыттарын жүзеге асыру туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
779
Бастауыш кәсіподақ ұйымдарының (қоғамдық бірлестіктердің) қоғамдық бастауларды жүзеге асыру бойынша бірлескен іс-қимыл жоспарлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
780
Ұйым жұмыскерлерінің жалпы республикалық және жергілікті деңгейдегі ерікті құрылымдарға (экологиялық бақылау бекеттері, ерікті құтқару қызметтері, мәдениет ескерткіштерін қалпына келтіру жөніндегі топтар) қатысуы жөніндегі құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

768
Документы о приеме в члены первичной профсоюзной организации (общественного объединения), перечисления членских взносов, оказании материальной помощи, получении, аннулировании членских билетов
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
769
Ведомости учета членских взносов и пожертвований
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
770
Документы о получении и расходовании государственных субсидий профсоюзных (общественных) организаций
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
771
Переписка о задолженности, порядке уплаты членских взносов и расходовании средств первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
3 года
Электронные документы*.
772
Учетные карточки членов первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
До снятия с учета
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
773
Перечень освобожденных должностей по первичной профсоюзной организации (общественному объединению)
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
774
Списки и карточки учета освобожденных работников первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
775
Книги, журналы (электронные базы данных) учета выдачи членских билетов и учетных карточек
3 года
Электронные документы*. При наличии соответствующих информационных систем.
776
Образцы членских билетов, эскизы символики и атрибутики
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
777
Отчеты о количестве полученных и израсходованных бланков билетов
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
778
Документы об осуществлении основных направлений деятельности первичной профсоюзной организации (общественного объединения) (программы, регламенты, протоколы и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
779
Планы совместных действий первичных профсоюзных организаций (общественных объединений) по реализации общественных начинаний
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
780
Документы по участию работников организации в добровольных формированиях (постах экологического контроля, добровольной службы спасения, группах по реставрации памятников культуры) общереспубликанского и местного уровня
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

781
Митингтер, шерулер, ереуілдер және басқа да қоғамдық іс-шараларды өткізу туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
782
Бастауыш кәсіподақ ұйымы мен жұмыс берушінің ұйымдағы әлеуметтік-еңбек қатынастарын реттеу туралы бірлескен шешімдері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
783
Бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктің) республикалық және жергілікті сайлаулар, референдумдар, жауап алулар өткізуге қатысуы туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
784
Халықтан әлеуметтік жауап алу бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
785
Жасалған келісімдер, ұжымдық шарттар талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру, жұмыс берушілер мен лауазымды тұлғалардың еңбек туралы заңнаманы сақтауы, сақтандыру жарналары есебінен қалыптасатын қорлардың қаражаттарын пайдалану туралы құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
786
Бастауыш кәсіподақ ұйымдарының (қоғамдық бірлестіктердің) жетекші органдары – комитеттердің, кеңестердің, бюролардың, басқармалардың, секциялардың, топтардың құжаттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.

781
Документы о проведении митингов, демонстраций, забастовок и других общественных мероприятий
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
782
Совместные решения первичной профсоюзной организации и работодателя о регулировании социально-трудовых отношений в организации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
783
Документы об участии первичной профсоюзной организации (общественного объединения) в проведении республиканских и местных выборов, референдумов, опросов
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
784
Документы по социологическим опросам населения
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
785
Документы об осуществлении контроля за исполнением условий заключенных соглашений, коллективных договоров, соблюдением работодателями, должностными лицами законодательства о труде, использованием средств фондов, формируемых за счет страховых взносов
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
786
Документы руководящих органов первичной профсоюзной организации (общественного объединения) – комитетов, советов, бюро, правлений, секций, групп
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.

787
Бастауыш кәсіподақ ұйымдары (қоғамдық бірлестіктер) мүшелеріне республикалық, халықаралық форумдарға өкілеттік беру туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
788
Бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктің) қаржылық-шаруашылық қызметі туралы хат алмасу
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжаттар.
Ескертпелер:
*Электрондық құжат айналымы жүйесі болмаған жағдайда қағаз жеткізгіштегі құжат ресімделеді.
Мәлімет және жұмыста басшылыққа алу үшін жолданған құжаттар қажеттілігі өткенге дейін сақталады.
"Қажеттілігі өткенге дейін" белгісі құжаттаманың практикалық мәні ғана бар екендігін білдіреді. Олардың сақтау мерзімін ұйымның өзі айқындайды, бірақ бір жылдан кем болмауы қажет.
"СТК" – сараптау-тексеру комиссиясы белгісі, мұндай құжаттардың бір бөлігінің ғылыми-тарихи мәні бар екендігін және мемлекеттік архивке берілуі немесе жиынтықтау көзі болып табылмайтын ұйымдарда сақталуы мүмкін екендігін білдіреді. Соңғы жағдайда істер номенклатурасында "СТК" белгісінің орнына "СК" – сараптау комиссиясы, "ОСК" – орталық сараптау комиссиясы белгілері қолданылады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық архив қорының толықтыру көздері болып табылмайтын ұйымдарда сақтау мерзімі "Тұрақты" құжаттар ұйым таратылғанға дейін сақталады.

787
Документы о делегировании членов первичной профсоюзной организации (общественного объединения) на республиканские, международные форумы
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
788
Переписка о финансово-хозяйственной деятельности первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
5 лет
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронные документы.
Примечания:
*При отсутствии системы электронного документооборота документы оформляются на бумажном носителе.
Документы, направленные для сведения и руководства в работе, хранятся до минования надобности.
Отметка "До минования надобности" означает, что документация имеет только практическое значение. Срок их хранения определяется самой организацией, но не может быть менее одного года.
Отметка "ЭПК" – экспертно-проверочная комиссия означает, что часть таких документов может иметь научно-историческое значение и может передаваться в государственные архивы или храниться в организациях, не являющихся источниками комплектования. В последнем случае в номенклатурах дел вместо отметки "ЭПК" применяется отметка "ЭК" – экспертная комиссия, "ЦЭК" – центральная экспертная комиссия.
В организациях, не являющихся источниками комплектования Национального архивного фонда Республики Казахстан, документы со сроком хранения "Постоянно" хранятся до ликвидации организации.