Жетісу облысы бойынша ауызсу беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен берілген ауызсудың бір текше метрі үшін төлемақы мөлшерін бекіту туралы
Жетісу облыстық мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 33-203 шешімі
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 26 - бабының 2-тармағына және Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 22 тамыздағы № 306 "Ауызсу беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен ауызсу беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 213665 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

Об утверждении размера платы за один кубический метр питьевой воды, поданной из систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимости услуг по подаче питьевой воды которые подлежат субсидированию по области Жетісу
Решение маслихата области Жетісу от 12 декабря 2025 года № 33-203
В соответствии с пунктом 2 статьи 26 Водного кодекса Республики Казахстан и приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 22 августа 2025 года № 306 "Об утверждении Методики расчета размера платы за один кубический метр питьевой воды, поданной из систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 213665) маслихат области Жетісу РЕШИЛ:

1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Жетісу облысында ауызсу беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен берілген ауызсудың бір текше метрі үшін төлемақы мөлшері бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін (келісім бойынша).
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың төрағасы Г. Тойлыбаева

1. Утвердить размер платы за один кубический метр питьевой воды, поданной из систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию в области Жетісу согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на курирующего заместителя акима области (по согласованию).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель областного маслихата Г. Тойлыбаева

83,78
Орта тариф өлшемі
120,16
Төлем мөлшері – 120,16 тг/м³.
Текелі қаласы бойынша күтілетін субсидия көлемін есептеу мысалы: Субсидия көлемі келесі формула бойынша есептеледі:
S= V*T*R, = 162 391 м3*78,34 тг/м3*53,38% = 6 790 849 тг/айына.
V - субсидияланған судың жылдық көлемі = 29 742 (адам)*182л/тәу*30дн = 162 391 м3.
R (субсидия көлемі) = (T-P)/T*100 = (78,34-120,16)/78,34*100 = 53,38%.
Халықтың ауызсу тұтынуы бойынша жылдық субсидиялар қорытындысында сумен жабдықтаушы ұйымға күтілетін қаржыландыру көлемі 81 490 мың теңгені құрайды, бұл көрсеткіш көрсетілетін қызметтердің жылдық шығындарының (228 389 мың теңге болған жағдайда) 35,6% өтемақысы мен азаюын қамтамасыз етеді.

83,78
Итого средний тариф
120,16
Размер платы составляет 120,16 тг/м3
Пример расчета объема ожидаемых субсидии по городу Текели:
Расчет объема субсидии рассчитывается по следующей формуле:
S= V*T*R, = 162 391 м3*78,34 тг/м3*53,38% = 6 790 849 тг/мес.
V - годовой объем субсидированной воды = 29 742 (чел)*182л/сут*30дн = 162 391 м3.
R (размер субсидий) = (T-P)/T*100 = (78,34-120,16)/78,34*100 = 53,38%.
По итогам годовых субсидий согласно потребления питьевой воды населением ожидаемое финансирование водоснабжающей организации составит – 81 490 тыс. тенге, что составит 35,6% возмещения и снижения годовых затрат оказываемых услуг (при 228 389 тыс. тенге годовых затрат).