Кеңгір селосының кейбір көшелеріне қайта атау беру туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қаласы Кеңгір селосының әкімінің 2025 жылғы 2 қазандағы № 11 шешімі
"Қазақстан Республикасы әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 14 бабына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылдың 1 тамызындағы №211 "Әкімшілік аумақтық бірліктерге, елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру, оларды қайта атау, сондай-ақ олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту кезінде тиісті аумақ халқының пікірін ескеру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №33238 болып тіркелген) сәйкес, село тұрғындарының пікірін ескере отырып, Кеңгір селосының әкімі ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Кеңгір селосындағы:
"Молодежная" көшесі – "Жібек жолы" көшесі
"Мира" көшесі – "Ұлы Дала" көшесі
"Школьная" көшесі – "Ыбырай Алтынсарин" көшесі,-деп қайта аталсын.
2. Осы шешімнің орындалысын бақылауды өзіме қалдырамын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Әкім Есмағанбетов Р. Ш

О переименовании некоторых улиц в селе Кенгир
Решение акима села Кенгир города Жезказган области Ұлытау от 2 октября 2025 года № 11
В соответствии со статьей 14 Законом Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", Приказом министра культуры и спорта Республики Казахстан №211 от 23 августа 2023 года "Об утверждении Правил учета мнения населения соответствующей территории при наименовании, переименовании административно-территориальных единиц, составных частей населенных пунктов, а также уточнении и изменении транскрипции их наименований"(зарегистрирован в Реестре государственных регистрации нормативных правовых актов за №33238), учитывая мнения жителей села, аким села Кенгир РЕШИЛ:
1. Переименовать:
улицу "Молодежная" – "Жібек жолы" көшесі
улицу "Мира" – "Ұлы Дала" көшесі
улицу "Школьная" - "Ыбырай Алтынсарин" көшесі, в селе Кенгир.
2. Контроль за исполнением данного решения оставляю за собой.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Р. Ш Есмаганбетов