Ұлытау облыстық мәслихатының VIII сессиясының 2023 жылғы 18 мамырдағы № 26 "Ұлытау облысының қалалары мен елді мекендерінің аумақтарын абаттандырудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы"
Ұлытау облыстық мәслихатының 2025 жылғы 13 маусымдағы № 250 шешімі
Ұлытау облыстық мәслихаты ШЕШМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының VIII сессиясының 2023 жылғы 18 мамырдағы № 26 "Ұлытау облысының қалалары мен елді мекендерінің аумақтарын абаттандырудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
шешімнің қосымшасының 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ұлытау облысының қалалар мен елді мекендердің аумақтарын абаттандырудың қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік басқару және өзін- өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1 тармағы 4-2) тармақшасына және "Қалалар мен елді мекендердің аумақтарын абаттандыру қағидаларын және "Ағаштарды кесуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 235 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10886 болып тіркелген) сәйкес әзірленді және құқықтық мәртебесі мен шаруашылық қызмет нысандарына қарамастан, барлық заңды тұлғалар, жеке тұлғалар, сондай-ақ аула және қоғамдық аумақтарды абаттандыруға жауапты лауазымды адамдар үшін қалалар мен елді мекендердің аумақтарын абаттандыру тәртібін айқындайды.".
мынадай мазмұндағы 176- тармақпен толықтырылсын :
"176. Осы Қағидаларды бұзу Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексімен қарастырылған жауапкершілікке әкеп соғады.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлытау облыстық мәслихатының төрағасы Б.Шингисов

О внесении изменения и дополнения в решение маслихата области Ұлытау от 18 мая 2023 года № 26 "Об утверждении правил благоустройства территорий городов и населенных пунктов области Ұлытау"
Решение маслихата области Ұлытау от 13 июня 2025 года № 250
Маслихат области Ұлытау РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Ұлытау от 18 мая 2023 года № 26 "Об утверждении правил благоустройства территорий городов и населенных пунктов области Ұлытау следующие изменение и дополнение:
пункт 1 приложения к решению изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила благоустройства территорий городов и населенных пунктов области Ұлытау (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4-2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 235 "Об утверждении Типовых правил благоустройства территорий городов и населенных пунктов и Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на вырубку деревьев" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10886) и определяют порядок благоустройства территории населенных пунктов для всех юридических лиц независимо от их правового статуса и форм хозяйственной деятельности, физических лиц, а также должностных лиц, ответственных за благоустройство дворовых и общественных территорий.".
дополнить пунктом 176 следующего содержания:
"176. Нарушение настоящих Правил влечет ответственность, предусмотренную Кодексам Республики Казахстан "Об административных правонарушениях.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата области Ұлытау Б.Шингисов