Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау мен біліктілігін арттыру бойынша бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2025 жылғы 27 мамырдағы № 90 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 14-бабының 7-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған бюджеттік қаражатты бөлу бағдарламасы бойынша мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау мен біліктілігін арттыру бойынша қаражатты бөлу ережелері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік қызметті өткеру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Төрағасы
Д. Жазықбай
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
______ "__" __ 2025 жыл
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
Агенттігі Төрағасының
2025 жылғы 27 мамырдағы
№ 90 бұйрығымен бекітілді
Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау мен біліктілігін арттыру бойынша бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау мен біліктілігін арттыру бойынша бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлу қағидалары Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 14-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленген және бюджеттік бағдарламаның әртүрлі әкімшілерінің арасында мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау мен біліктілігін арттыру бойынша бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлу тәртібін айқындайды.
2. Бөлінетін бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі (бұдан әрі – бөлінетін бюджеттік бағдарламаның әкімшісі) болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау мен біліктілігін арттыру бойынша бөлінетін бюджеттік бағдарлама республикалық бюджет есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомствалары мен аумақтық бөлімшелері мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есеп-қисаптары бойынша жұмсалатын шығыстарды қамтиды.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдар болып табылады.

Об утверждении Правил распределения распределяемой бюджетной программы по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 27 мая 2025 года № 90
В соответствии с пунктом 7 статьи 14 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила распределения распределяемой бюджетной программы по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих.
2. Департаменту прохождения государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы. после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
Д. Жазықбай
СОГЛАСОВАНО
Министр финансов
Республики Казахстан
____________
"___" _____ 2025 года
Утверждены приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной
службы
от 27 мая 2025 года № 90
Правила распределения распределяемой бюджетной программы по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила распределения распределяемой бюджетной программы по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 14 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и определяют порядок распределения распределяемой бюджетной программы по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих между различными администраторами бюджетной программы.
2. Администратором распределяемой бюджетной программы является Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – администратор распределяемой бюджетной программы).
3. Распределяемая бюджетная программа по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих включает расходы на переподготовку и повышение квалификации государственных служащих государственных органов, финансируемых за счет республиканского бюджета, их ведомств и территориальных подразделений, согласно расчетам администраторов республиканских бюджетных программ.
Администраторами республиканских бюджетных программ являются центральные исполнительные и иные центральные государственные органы.

2-тарау. Бюджеттік бағдарламалардың әртүрлі әкімшілері арасында бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлу тәртібі
4. Бөлінетін бюджеттік бағдарлама бойынша қаражатты бөлу үшін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінетін бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2025 жылғы 22 сәуірдегі № 185 бұйрығымен бекітілген Бюджеттік сұранымды жасау, ұсыну, қарау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес жасалатын есеп-қисаптарды жолдайды.
5. Бөлінетін бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Қағидаларға сәйкес бөлінетін бюджеттік бағдарлама бойынша есеп-қисаптарды бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға жолдайды.
6. Республикалық бөлінетін бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері арасында бөлуге бөлінетін бюджеттік бағдарлама бойынша республикалық бюджет туралы заңда көзделген бюджеттік қаражаттар жатады.
7. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері арасында бөлінетін бюджеттік бағдарламалардың қаражаттарын бөлу бөлінетін бюджеттік бағдарлама әкімшісінің бұйрығы (бұдан әрі – Бұйрық) негізінде жүзеге асырылады.
8. Бұйрықта республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің атаулары және ағымдағы қаржы жылына бөлінген қаржыландыру сомалары көрсетіледі.
9. Бөлінетін бюджеттік бағдарлама бойынша қаржыландыру көлемдері өзгерген жағдайда Бұйрыққа тиісті өзгерістер енгізіледі.
10. Мемлекеттік қызметтерді қайта даярлау мен біліктілігін арттыру бойынша қаражат қаржылық жыл ішінде пайдаланылмаған немесе жартылай игерілмеген жағдайда республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшілері Қағидаларға сәйкес республикалық бюджет соңғы рет нақтылағанға дейін бөлінетін бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне есеп-қисаптарды жолдайды.
11. Бюджет шығындарына секвестр жасау кезінде бюджеттік бағдарлама қаражатын қысқарту республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің бюджеттік бағдарламалары бойынша жүзеге асырылады.

Глава 2. Порядок распределения распределяемой бюджетной программы между различными администраторами бюджетных программ
4. Для распределения средств по распределяемой бюджетной программе администраторы республиканских бюджетных программ направляют администратору распределяемой бюджетной программы расчеты, составляемые в соответствии с Правилами составления, представления, рассмотрения бюджетного запроса, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2025 года № 185 (далее – Правила).
5. Администратор распределяемой бюджетной программы направляет расчеты по распределяемой бюджетной программе в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в соответствии с Правилами.
6. Распределению между администраторами республиканских бюджетных программ подлежат бюджетные средства, предусмотренные законом о республиканском бюджете по распределяемой бюджетной программе.
7. Распределение средств распределяемой бюджетной программы между администраторами республиканских бюджетных программ осуществляется на основании приказа администратора распределяемой бюджетной программы (далее – Приказ).
8. В Приказе указываются наименования администраторов республиканских бюджетных программ и распределенные суммы финансирования на текущий финансовый год.
9. При изменении объемов финансирования по распределяемой бюджетной программе в Приказ вносятся соответствующие изменения.
10. При неиспользовании или частичном использовании в течение финансового года средств по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих, администраторы республиканских бюджетных программ до последнего уточнения республиканского бюджета направляют администратору распределяемой бюджетной программы расчеты в соответствии с Правилами.
11. При проведении секвестра расходов бюджета сокращение средств бюджетных программ осуществляется по бюджетным программам администраторов республиканских бюджетных программ.
____________________