"Кәсіби мерекелердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 258 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 2025 жылғы 30 шiлдедегi № 232 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кәсіби мерекелердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 258 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32924 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кәсіби мерекелердің тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің міндетін атқарушы
А. Ертаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сот әкімшілігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2023 жылғы 29 маусымдағы
№ 258 бұйрығымен
бекітілген
Кәсіби мерекелердің тізбесі
1.
Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы күні
– 10 қаңтар
2.
Қаржылық мониторинг органдары күні
– 28 қаңтар
3.
Қазақстан Республикасының азаматтық авиация жұмыскерлері күні
– 1 ақпан
4.
Жерге орналастыру, геодезия және картография күні
– наурыздың екінші сенбісі
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету саласындағы жұмыскерлер күні
– 7 сәуір
6.
Геолог күні
– сәуірдің бірінші жексенбісі
7.
Ғылым жұмыскерлері күні
– 12 сәуір
8.
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласының жұмыскерлері күні
– 16 сәуір
9.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі күні
– 21 сәуір
10.
Байланыс жұмыскерлері күні
– 17 мамыр
11.
Метрология жұмыскерлері күні
– 20 мамыр
12.
Мәдениет және өнер жұмыскерлері күні
– 21 мамыр
13.
Химия өнеркәсібі жұмыскерлері күні
– мамырдың соңғы жексенбісі
14.
Эколог күні
– 5 маусым
15.
Монополияға қарсы орган жұмыскерлерінің күні
– 7 маусым
16.
Мемлекеттік органдардың арнайы мақсаттағы бөлімшелері әскери қызметшісінің және қызметкерінің күні
– 9 маусым
17.
Жеңіл өнеркәсіп жұмыскерлері күні
– маусымның екінші жексенбісі
18.
Малшылар күні
– маусымның екінші жексенбісі
19.
Медицина жұмыскері күні
– маусымның үшінші жексенбісі
20.
Полиция күні
– 23 маусым
21.
Мемлекеттік қызметші күні
– 23 маусым
22.
Судья және сот жұмыскері күні
– 24 маусым
23.
Бұқаралық ақпарат құралдары жұмыскерлері күні
– 28 маусым
24.
Дипломатиялық қызмет күні
– 2 шілде
25.
Қазақстанның қолөнершілер күні
– 7 шілде
26.
Су шаруашылығы жұмыскерлері күні
– 9 шілде
27.
Табиғи монополиялар саласы жұмыскерлерінің күні
– 9 шілде
28.
Ветеринариялық жұмыскер күні
– 10 шілде
29.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік органдарының күні
– 13 шілде
30.
Нотариат күні
– 14 шілде
31.
Теңіз және өзен көлігі жұмыскерлерінің күні
– шілденің бірінші жексенбісі
32.
Балық шаруашылығы жұмыскерлері күні
– шілденің екінші жексенбісі
33.
Металлург күні
– шілденің үшінші жексенбісі
34.
Сауда жұмыскерлері күні
– шілденің төртінші жексенбісі
35.
Теміржол көлігі жұмыскерлері күні
– тамыздың бірінші жексенбісі
36.
Құрылысшы күні
– тамыздың екінші жексенбісі
37.
Шекарашылар күні
– 18 тамыз
38.
Шахтер күні
– тамыздың соңғы жексенбісі
39.
Аңшылық шаруашылығы жұмыскерінің күні
– қыркүйектің бірінші сенбісі
40.
Мұнай-газ кешені жұмыскерлері күні
– қыркүйектің бірінші жексенбісі
41.
Бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматика саласы жұмыскерлері күні
– қыркүйектің екінші жексенбісі
42.
Санитариялық-эпидемиологиялық қызмет жұмыскерінің күні
–15 қыркүйек
43.
Атом саласы жұмыскерлері күні
– 28 қыркүйек
44.
Әділет органдары қызметкерлері күні
– 30 қыркүйек
45.
Машина жасаушы күні
– қыркүйектің соңғы жексенбісі
46.
Қазақстан Республикасының Жоғары білім жұмыскерлері күні
– 1 қазан
47.
Қазақстан Республикасының техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру жұмыскерлері күні
– 2 қазан
48.
Мұғалім күні
– 5 қазан
49.
Қорғаныс өнеркәсібі жұмыскерлері күні
– 6 қазан
50.
Қазақстан кәсіптік одақтарының күні
– 10 қазан
51.
Стандарттау жұмыскерлерінің күні
– 14 қазан
52.
Құтқарушы күні
– 19 қазан
53.
Қоғамдық тамақтандыру саласының жұмыскері күні
– 20 қазан
54.
Орман шаруашылығы жұмыскері күні
– қазанның үшінші жексенбісі
55.
Кітапханашы күні
– 24 қазан
56.
Әлеуметтік қорғау жүйесі жұмыскерлері
күні
– қазанның соңғы жексенбісі
57.
Автомобиль көлігі жұмыскерлері күні
– қазан айының соңғы жексенбісі
58.
Автожол саласы жұмыскерлерінің күні
– қазан айының соңғы жексенбісі
59.
Күзет ұйымдарының жұмыскерлері күні
– 29 қазан
60.
Қазақстанның кәсіпкерлері күні
– 29 қазан
61.
Сыртқы барлау күні
– 5 қараша
62.
Статистика күні
– 8 қараша
63.
Цифрландыру және ақпараттық технологиялар жұмыскерлері күні
– 10 қараша
64.
Бухгалтерлік есеп және аудит саласы жұмыскерлері күні
– 10 қараша
65.
Қазақстан Республикасының қаржы саласы жұмыскерлерінің күні
– 15 қараша
66.
Бұрғылаушы күні
– қарашаның үшінші сенбісі
67.
Ауыл шаруашылығы, тамақ және өңдеу өнеркәсібі жұмыскерлері күні
– қарашаның үшінші жексенбісі
68.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет органдарының күні
– 18 қараша
69.
Адвокатура күні
– 5 желтоқсан
70.
Прокуратура күні
– 6 желтоқсан
71.
Қылмыстық-атқару жүйесі жұмыскерлері күні
– 13 желтоқсан
72.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі күні
– 20 желтоқсан
73.
Энергетик күні
– 22 желтоқсан
74.
Архивші күні
– 22 желтоқсан

О внесении изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 258 "Об утверждении перечня профессиональных праздников"
Приказ и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июля 2025 года № 232
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 258 "Об утверждении перечня профессиональных праздников" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32924) следующее изменение:
Перечень профессиональных праздников, утверждҰнный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту труда и социального партнерства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официальной публикации;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
А. Ертаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и
высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Судебная администрация
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет Национальной Безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство юстиции
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Утвержден приказом
Заместителя Премьер-Министра
- Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 29 июня 2023 года № 258
Перечень профессиональных праздников
1.
День Национальной гвардии Республики Казахстан
– 10 января
2.
День органов по финансовому мониторингу
– 28 января
3.
День работников гражданской авиации Республики Казахстан
– 1 февраля
4.
День землеустройства, геодезии и картографии
– вторая суббота марта
5.
День работников в сфере оказания государственных услуг
– 7 апреля
6.
День геолога
– первое воскресенье апреля
7.
День работников науки
– 12 апреля
8.
День работников сферы жилищно-коммунального хозяйства
– 16 апреля
9.
День Службы государственной охраны Республики Казахстан
– 21 апреля
10.
День работников связи
– 17 мая
11.
День работников метрологии
– 20 мая
12.
День работников культуры и искусства
– 21 мая
13.
День работников химической промышленности
– последнее воскресенье мая
14.
День эколога
– 5 июня
15.
День работников антимонопольного органа
– 7 июня
16.
День военнослужащего и сотрудника подразделений специального назначения государственных органов
– 9 июня
17.
День работников легкой промышленности
– второе воскресенье июня
18.
День животноводов
– второе воскресенье июня
19.
День медицинского работника
– третье воскресенье июня
20.
День полиции
– 23 июня
21.
День государственного служащего
– 23 июня
22.
День судьи и работника суда
– 24 июня
23.
День работников средств массовой информации
– 28 июня
24.
День дипломатической службы
– 2 июля
25.
День ремесленников Казахстана
– 7 июля
26.
День работников водного хозяйства
– 9 июля
27.
День работников сферы естественных монополий
– 9 июля
28.
День ветеринарного работника
– 10 июля
29
День органов национальной безопасности Республики Казахстан
– 13 июля
30.
День нотариата
– 14 июля
31.
День работников морского и речного транспорта
– первое воскресенье июля
32.
День работников рыбного хозяйства
– второе воскресенье июля
33.
День металлурга
– третье воскресенье июля
34.
День работников торговли
– четвертое воскресенье июля
35.
День работников железнодорожного транспорта
– первое воскресенье августа
36.
День строителя
– второе воскресенье августа
37.
День пограничника
– 18 августа
38.
День шахтера
– последнее воскресенье августа
39.
День работника охотничьего хозяйства
– первая суббота сентября
40.
День работников нефтегазового комплекса
– первое воскресенье сентября
41.
День работников в сфере контрольно-измерительных приборов и автоматики
– второе воскресенье сентября
42.
День работника санитарно-эпидемиологической службы
– 15 сентября
43.
День работников атомной отрасли
– 28 сентября
44.
День работников органов юстиции
– 30 сентября
45.
День машиностроителя
– последнее воскресенье сентября
46.
День работников высшего образования Республики Казахстан
– 1 октября
47.
День работников технического и профессионального, послесреднего образования Республики Казахстан
– 2 октября
48.
День учителя
– 5 октября
49.
День работников оборонной промышленности
– 6 октября
50.
День профессиональных союзов Казахстана
– 10 октября
51.
День работников стандартизации
– 14 октября
52.
День спасателя
– 19 октября
53.
День работника сферы общественного питания
– 20 октября
54.
День работника лесного хозяйства
– третье воскресенье октября
55.
День библиотекаря
– 24 октября
56.
День работников системы социальной защиты
– последнее воскресенье октября
57.
День работников автомобильного транспорта
– последнее воскресенье октября
58.
День работников автодорожной отрасли
– последнее воскресенье октября
59.
День работников охранных организаций
– 29 октября
60.
День предпринимателей Казахстана
– 29 октября
61.
День внешней разведки
– 5 ноября
62.
День статистика
– 8 ноября
63.
День работников цифровизации и информационных технологий
– 10 ноября
64.
День работников сферы бухгалтерского учета и аудита
– 10 ноября
65.
День работников финансовой системы Республики Казахстан
– 15 ноября
66.
День буровика
– третья суббота ноября
67.
День работников сельского хозяйства, пищевой и перерабатывающей промышленности
– третье воскресенье ноября
68.
День органов антикоррупционной службы
– 18 ноября
69.
День адвокатуры
– 5 декабря
70.
День прокуратуры
– 6 декабря
71.
День работников уголовно-исполнительной системы
– 13 декабря
72.
День Государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан
– 20 декабря
73.
День энергетика
– 22 декабря
74.
День архивиста
– 22 декабря