Абай облысы Мақаншы ауданының азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Абай облысы Мақаншы ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 22 қыркүйектегі № 104 қаулысы
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 18-бабының 2) тармақшасына, 139-бабының 9-тармағына, Қазақстан Ресаубликасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 2-тармағына сәйкес, Мақаншы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Абай облысы Мақаншы ауданының азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Мақаншы ауданы әкімінің орынбасары Р. Абдрахмановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға қолданылсын.
Мақаншы ауданының әкімі Д. Койгельдин
КЕЛІСІЛДІ:
Мақаншы ауданы мәслихатының
төрағасы Б. Биболов
Мақаншы ауданы әкімдігінің
2025 жылғы "22" қыркүйек
№_104_қаулысына
қосымша
Абай облысы Мақаншы ауданының азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандарының лауазымдары:
1) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығының басшысы, директоры мен орынбасары;
2) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығының қызмет көрсету бөлімшесінің меңгерушісі;
3) арнаулы әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант;
4) психолог;
5) әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
6) қарттар мен мүгедектігі бар адамды күту жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
7) психоневрологиялық аурулары бар балаларды және 18 жастан асқан мүгедектігі бар адамдарды күту жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
8) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
2. Мәдениет cаласы мамандарының лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы (директоры);
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның көркемдік жетекшісі;
3) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның кітапханасының меңгерушісі (басшысы);
4) мекеме меңгерушілері;
5) барлық атаудағы әртістер;
6) кітапханашы;
7) дирижер;
8) әдіскер;
9) музыка жетекшісі;
10) режиссер;
11) барлық атаулардағы суретшілер (негізгі қызметтер);

Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения и культуры являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности района Мақаншы области Абай
Постановление акимата района Мақаншы области Абай от 22 сентября 2025 года № 104
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18, пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат района Мақаншы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области социального обеспечения и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности района Мақаншы области Абай согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Мақаншы Р. Абдрахманову.
3. Применить настоящее постановление к отношениям, возникшим с 1 января 2025 года.
Аким района Мақаншы Д. Койгельдин
СОГЛАСОВАНО:
Председатель маслихата
района Мақаншы Б. Биболов
Приложение к постановлению
акимата района Мақаншы
от "22" сентября 2025 года
№ _104_
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения и культуры являющихся гражданскими служащими и работающими в сельской местности района Мақаншы области Абай
1. Должности специалистов в области социального обеспечения:
1) руководитель, директор и заместитель центра оказания специальных социальных услуг;
2) заведующий отделем центра оказания специальных социальных услуг;
3) консультант по социальной работе;
4) психолог;
5) специалист по социальной работе;
6) социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью;
7) социальный работник по уходу за детьми с инвалидностью и лицами старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями;
8) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
2. Должности специалистов в области культуры:
1) руководитель (директор) государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
2) художественный руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
3) заведующий (руководитель) библиотекой государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
4) заведующие организаций;
5) артист всех наименований;
6) библиотекарь;
7) дирижер;
8) методист;
9) музыкальный руководитель;
10) режиссер;
11) художники всех наименований (основных служб);

12) ұжым (үйірме)басшысы;
13) хореограф;
14) статист;
15) дизайнер;
16) барлық атаудағы менеджер;
17) жарық аппаратурасының операторы;
18) дыбыс және бейнежазба операторы.

12) руководитель коллектива (кружка);
13) хореограф;
14)статист;
15) дизайнер;
16) менеджер всех наименований;
17) оператор световой аппаратуры;
18) оператор звукозаписи и видео.