2026-2028 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы
Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 35/5-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 88, 91-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 4 702 993,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 220 691,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 685,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 511,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге
трансферттер түсімі – 2 462 106,9 мың теңге;
2)шығындар – 4 527 769,9 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 33 413,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 103 800,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 70 387,0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 13 000,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 13 000,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – 128 811,0 мың теңге;
6)бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 128 811,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 103 800,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 572 493,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 339 882,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 10.04.2026 № 38/11-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне 2026 жылға арналған әлеуметтік салық 1 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз болып орындауға қабылдансын.
3. 2026 жылға облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 1 865 215,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 2026 жылға 400 927,0 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Қарауыл ауылдық округіне –129 322,0 мың теңге;
Қасқабұлақ ауылдық округіне – 39 597,0 мың теңге;

О бюджете Абайского района на 2026-2028 годы
Решение Абайского районного маслихата области Абай от 18 декабря 2025 года № 35/5-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьями 88, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1.Утвердить районный бюджет Абайского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1)доходы – 4 702 993,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 220 691, тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 685,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 511,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 2 462 106,9 тысяч тенге;
2)затраты – 4 527 769,9 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 33 413,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 103 800,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 70 387,0 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 13 000,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 13 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – 128 811,0 тысяч тенге;
6)ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 128 811,0 тысяч тенге;
поступление займов – 103 800,0 тысяч тенге;
погашение займов – 572 493,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 339 882 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Абайского районного маслихата области Абай от 10.04.2026 № 38/11-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Принять к исполнению на 2026 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу 1 процент, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в размере 100 процентов.
3. Учесть в районном бюджете на 2026 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 865 215,0 тысяч тенге.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов на 2026 год в сумме 400 927,0 тысяч тенге, в том числе:
Карауылскому сельскому округу – 129 322,0 тысяч тенге;
Каскабулакскому сельскому округу – 39 597,0 тысяч тенге;

Кеңгірбай Би ауылдық округіне – 32 962,0 мың теңге;
Көкбай ауылдық округіне – 37 572,0 мың теңге;
Құндызды ауылдық округіне – 34 752,0 мың теңге;
Архат ауылдық округіне – 30 901,0 мың теңге;
Саржал ауылдық округіне – 26 743,0 мың теңге;
Медеу ауылдық округіне – 33 570,0 мың теңге;
Тоқтамыс ауылдық округіне – 35 508,0 мың теңге.
5. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 28 703,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

Кенгирбай Бийскому сельскому округу – 32 962,0 тысяч тенге;
Кокбайскому сельскому округу – 37 572,0 тысяч тенге;
Кундыздинскому сельскому округу – 34 752,0 тысяч тенге;
Архатскому сельскому округу – 30 901,0 тысяч тенге;
Саржалскому сельскому округу – 26 743,0 тысяч тенге;
Медеускому сельскому округу – 33 570,0 тысяч тенге;
Токтамысскому сельскому округу – 35 508,0 тысяч тенге;
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 28 703,0 тысяч тенге;

6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көлемі 738 710,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
7. Әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын іске асыру үшін аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер көлемі 103 800,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
8. Аудандық бюджеттен 2026 жылға ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
9. Абай аудандық мәслихатының кейбір шешімдері 5 қосымшаға сәйкес күші жойылды деп танылсын.

6. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 738 710,0 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 103 800,0 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
8. Учесть в районном бюджете распределение целевых трансфертов бюджетам сельских округов на 2026 год согласно приложению 4.
9. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата Абайского района согласно приложению 5.

10. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының төрағасы М. Нұрсұлтанұлы
Абай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 35/5-VIII шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 10.04.2026 № 38/11-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1
2
3
4
5
6
І. КІРІСТЕР

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Абайского района М. Нұрсұлтанұлы
Приложение 1 к решению
маслихата Абайского района
от 18 декабря 2025 года
№ 35/5-VIII
Районный бюджет на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Абайского районного маслихата области Абай от 10.04.2026 № 38/11-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
4
5
6
І. ДОХОДЫ

4 702 993,9
1
Салықтық түсімдер
2 220 691,0
01
Табыс салығы
1 995 458,0
1
Корпоративтік табыс салығы
1 510 690,0
11
Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынаты корпоративтік табыс салығы
1 510 690,0
2
Жеке табыс салығы
484 768,0
01
Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
453 968,0
02
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
30 800,0
05
Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы
0
03
Әлеуметтiк салық
7 243,0
1
Әлеуметтік салық
7 243,0
01
Әлеуметтік салық
7 243,0
04
Меншiкке салынатын салықтар
172 000,0
1
Мүлiкке салынатын салықтар
172 000,0
01
Заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық
172 000,0
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар
34 790,0
2
Акциздер
1 150,0
84
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны
1 150,0
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
32 200,0
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
32 200,0
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
1 440,0
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
529,0
29
Жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым
911,0
34
Қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы
0
08
Заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
11 200,0
1
Мемлекеттік баж
11 200,0
26
Жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж
11 200,0
2
Салықтық емес түсiмдер
19 685,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
10 775,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
10 000,0
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
10 000,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
775,0
06
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
24,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
751,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
760,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
760,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
760,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
1 590,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
1 590,0
14
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен алынатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар

4 702 993,9
1
Налоговые поступления
2 220 691,0
01
Подоходный налог
1 995 458,0
1
Корпоративный подоходный налог
1 510 690,0
11
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организации нефтяного сектора
1 510 690,0
2
Индивидуальный подоходный налог
484 768,0
01
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты
453 968,0
02
Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты
30 800,0
05
Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты
0
03
Социальный налог
7 243,0
1
Социальный налог
7 243,0
01
Социальный налог
7 243,0
04
Hалоги на собственность
172 000,0
1
Hалоги на имущество
172 000,0
01
Налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
172 000,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
34 790,0
2
Акцизы
1 150,0
84
Бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан
1 150,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
32 200,0
15
Плата за пользование земельными участками
32 200,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1 440,0
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
529,0
29
Регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет
911,0
34
Плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности
0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
11 200,0
1
Государственная пошлина
11 200,0
26
Государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет
11 200,0
2
Неналоговые поступления
19 685,0
01
Доходы от государственной собственности
10 775,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
10 000,0
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
10 000,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
775,0
06
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета специализированным организациям
24,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
751,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
760,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
760,0
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
760,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
1 590,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд
1 590,0
14
Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета

1 048 010,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
122 074,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
121 372,5
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
702,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
925 936,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
271 434,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 550,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
652 952,0
02
Қорғаныс
22 500,0
1
Әскери мұқтаждар
18 000,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18 000,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18 000,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4 500,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 500,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
604 305,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
106 399,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
106 399,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
106 399,0
2
Әлеуметтiк көмек
430 821,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
430 821,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
73 871,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
66 434,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 228,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
208 540,1
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

1 048 010,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
122 074,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
121 372,5
015
Капитальные расходы государственного органа
702,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
925 936,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
271 434,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 550,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
652 952,0
02
Оборона
22 500,0
1
Военные нужды
18 000,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 000,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18 000,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4 500,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 500,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
604 305,1
1
Социальное обеспечение
106 399,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
106 399,0
005
Государственная адресная социальная помощь
106 399,0
2
Социальная помощь
430 821,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
430 821,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
73 871,0
006
Оказание жилищной помощи
2 500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
66 434,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 228,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
208 540,1
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

6 228,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
152 203,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
38 048,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
46 171,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 171,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 689,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
482,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
110 100,0
2
Коммуналдық шаруашылық
110 100,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
110 100,0
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
110 100,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
735 263,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
469 900,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
469 900,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
469 900,0
2
Спорт
35 644,0
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
35 644,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорт жарыстарын өткізу
9 598,0
007
Облыстық спорт жарыстарында түрлі спорт түрлері бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командалары мүшелерінің дайындығы және қатысуы
26 046,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
107 802,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
107 802,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16 485,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
90 217,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 100,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
121 917,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
88 014,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

6 228,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
152 203,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
38 048,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
46 171,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 171,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 689,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000,0
021
Капитальные расходы государственного органа
482,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
110 100,0
2
Коммунальное хозяйство
110 100,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
110 100,0
013
Развитие коммунального хозяйства
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
110 100,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
735 263,0
1
Деятельность в области культуры
469 900,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
469 900,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
469 900,0
2
Спорт
35 644,0
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
35 644,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
9 598,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
26 046,0
3
Информационное пространство
107 802,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
107 802,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
16 485,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
90 217,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 100,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма  и информационного пространства
121 917,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
88 014,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры

1. "2025-2027 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 23/3-VIII шешімі;
2. "Мәслихаттың 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 23/3-VІІІ "2025-2027 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай аудандық мәслихаттың 2025 жылғы 2 сәуірдегі № 25/16-VIII шешімі;
3. "Мәслихаттың 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 23/3-VІІІ "2025-2027 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай аудандық мәслихаттың 2025 жылғы 16 мамырдағы № 27/3-VIII шешімі;
4. "Мәслихаттың 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 23/3-VІІІ "2025-2027 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай аудандық мәслихаттың 2025 жылғы 16 шілдедегі № 29/2-VIII шешімі;
5. "Мәслихаттың 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 23/3-VІІІ "2025-2027 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай аудандық мәслихаттың 2025 жылғы 7 қазандағы № 31/13-VIII шешімі;
6. "Мәслихаттың 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 23/3-VІІІ "2025-2027 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай аудандық мәслихаттың 2025 жылғы 26 қарашадағы № 33/2-VIII шешімі.

1. Решение Абайского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 23/3-VIII "О бюджете Абайского района на 2025-2027 годы";
2. Решение Абайского районного маслихата от 2 апреля 2025 года № 25/16-VIII "О внесении изменений в решение маслихата от 23 декабря 2024 года № 23/3-VІІІ "О бюджете Абайского района на 2025-2027 годы";
3. Решение Абайского районного маслихата от 16 мая 2025 года № 27/3-VIII "О внесении изменений в решение маслихата от 23 декабря 2024 года № 23/3-VІІІ "О бюджете Абайского района на 2025-2027 годы";
4. Решение Абайского районного маслихата от 16 июля 2025 года № 29/2-VIII "О внесении изменений в решение маслихата от 23 декабря 2024 года № 23/3-VІІІ "О бюджете Абайского района на 2025-2027 годы";
5. Решение Абайского районного маслихата от 7 октября 2025 года № 31/13-VIII "О внесении изменений в решение маслихата от 23 декабря 2024 года № 23/3-VІІІ "О бюджете Абайского района на 2025-2027 годы";
6. Решение Абайского районного маслихата от 26 ноября 2025 года № 33/2-VIII "О внесении изменений в решение маслихата от 23 декабря 2024 года № 23/3-VІІІ "О бюджете Абайского района на 2025-2027 годы".