2026-2028 жылдарға арналған Ақсуат ауданы Ақсуат ауылдық округінің бюджеті туралы
Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 39/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 91 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсуат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Ақсуат ауданы Ақсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 301 358,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 95 744,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 750,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 200,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 182 664,7 мың теңге;
2) шығындар – 311 563,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 204,3 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 204,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 10 204,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 17.04.2026 № 42/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Ақсуат ауданы Ақсуат ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 145 317,7 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 17.04.2026 № 42/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2026 жылға арналған Ақсуат ауданы Ақсуат ауылдық округ бюджетіне облыстық бюджеттен 37 347,0 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

О бюджете Аксуатского сельского округа района Ақсуат на 2026-2028 годы
Решение маслихата района Ақсуат области Абай от 22 декабря 2025 года № 39/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Ақсуат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа района Ақсуат на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 301 358,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 95 744,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 750,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21 200,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 182 664,7 тысяч тенге;
2) затраты – 311 563,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 204,3 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 204,3 тысяч тенге;
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 204,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Ақсуат области Абай от 17.04.2026 № 42/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете Аксуатского сельского округа района Ақсуат на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 145 317,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата района Ақсуат области Абай от 17.04.2026 № 42/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Учесть, что в бюджете Аксуатского сельского округа района Ақсуат на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 37 347,0 тысяч тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 17.04.2026 № 42/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-1. 10 204,3 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бөлінсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 17.04.2026 № 42/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата района Ақсуат области Абай от 17.04.2026 № 42/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
3-1. Используемые остатки бюджетных средств 10 204,3 тысяч тенге распределить согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата района Ақсуат области Абай от 17.04.2026 № 42/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).

4. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсуат ауданы мәслихатының төрағасының уақытша міндетін атқарушы Д. Рахымбаев
Ақсуат аудандық мәслихатының
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 39/2-VIII шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған Ақсуат ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 17.04.2026 № 42/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санат
Сомасы (мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. КIРICТЕР

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Временно исполняющий обязанности председателя маслихата района Аксуат Д. Рахымбаев
Приложение 1 к решению
маслихата района Ақсуат
от 22 декабря 2025 года
№39/2-VІІІ
Бюджет Аксуатского сельского округа на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Ақсуат области Абай от 17.04.2026 № 42/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ