"Семей қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 38/195-VIII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2025 жылғы 16 шілдедегі № 46/247-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Семей қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 38/195-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1 - қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 102 434 630,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 73 107 154,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 325 367,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 780 809,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 18 221 300,9 мың теңге;
2) шығындар – 112 063 196,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -455 161,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 455 161,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 173 404,5 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 25 декабря 2024 года № 38/195 - VІII "О бюджете города Семей на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 16 июля 2025 года № 46/247-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей "О бюджете города Семей на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 38/195 – VІII, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложению 1, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 102 434 630,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 73 107 154,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 325 367,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 780 809,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 221 300,9 тысяч тенге;
2) затраты – 112 063 196,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -455 161,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 455 161,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 173 404,5 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 173 404,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11 499 045,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 554 163 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 228 522,5 мың теңге;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы мәслихаты төрағасының міндетін уақытша атқарушы К. Шапатов

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 173 404,5 тысяч тенге:
поступление займов – 11 499 045,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 554 163,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 228 522,5 тысяч тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Временно исполняющий обязанности председателя маслихата города Семей К. Шапатов
Приложение к решению

2 962 191,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
224 800,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
395 000,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
395 000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 201 331,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
851 331,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
324 955,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 500,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28 120,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
210 106,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
181 363,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
96 287,2
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
350 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
350 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
47 178 881,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
27 882 286,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
16 143 455,4
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
13 132 967,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 370 793,7
025
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алу
1 639 693,8
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
1 353 848,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
415 070,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
53 519,2
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
885 259,1
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 384 982,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
260 638,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
251 500,0
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру

2 962 191,0
02
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
224 800,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
395 000,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
395 000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 201 331,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
851 331,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
324 955,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 500,0
021
Капитальные расходы государственного органа
28 120,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
210 106,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
181 363,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
96 287,2
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
350 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
350 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
47 178 881,4
1
Жилищное хозяйство
27 882 286,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
16 143 455,4
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
13 132 967,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 370 793,7
025
Приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 639 693,8
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
1 353 848,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
415 070,4
003
Капитальные расходы государственного органа
53 519,2
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
885 259,1
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 384 982,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
260 638,3
003
Капитальные расходы государственного органа
251 500,0
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества