Шымкент қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 28 қарашадағы № 6543 бірлескен қаулысы және Шымкент қаласы мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 30/272-VIII шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік–аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 4) тармақшасына сәйкес Шымкент қаласы халқының пікірін ескере отырып, Шымкент қаласының ономастика комиссиясының 2025 жылғы 29 мамырдағы және Республикалық ономастика комиссиясының 2025 жылғы 10 қыркүйектегі қорытындыларының негізінде Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мынадай атаулар берілсін:
Шымкент қаласының Абай ауданы бойынша:
Ақжайық шағын ауданындағы атауы жоқ көшеге – Көкиірім көшесі;
Ынтымақ шағын ауданындағы атауы жоқ көшеге – Төрткөл көшесі;
Ынтымақ шағын ауданындағы атауы жоқ көшеге – Мұқаш Беков көшесі;
Асар-2 шағын ауданындағы атауы жоқ көшеге – Бұхарбай Испанқұлов көшесі;
Ынтымақ-2 шағын ауданындағы атауы жоқ көшеге – Әбдумәлік Бейсеев көшесі;
Шымкент қаласының Әл-Фараби ауданы бойынша:
аудан орталығындағы атауы жоқ аллеяға – Ардагерлер аллеясы;
Шымкент қаласының Қаратау ауданы бойынша:
Сайрам тұрғын алабындағы атауы жоқ көшеге – Асан Әуелбаев көшесі;
Сайрам тұрғын алабындағы атауы жоқ көшеге – Разия Ысқақова көшесі;
Сайрам тұрғын алабындағы атауы жоқ көшеге – Қожамқұл Бердіқұлов көшесі;
Сайрам тұрғын алабындағы атауы жоқ көшеге – Риза Набиев көшесі;
Сайрам тұрғын алабындағы атауы жоқ көшеге – Мамырбек Кемелов көшесі;
Сайрам тұрғын алабындағы атауы жоқ көшеге – Сейсенбек Ималақ көшесі.
2. Мыналар қайта аталсын:
Шымкент қаласының Абай ауданы бойынша:
Қатынкөпір шағын ауданындағы Ирисмет ата көшесі – Төртарал көшесі;
Қатынкөпір шағын ауданындағы Жас Гвардия көшесі – Жаңакөл көшесі;
Тұрлан шағын ауданындағы Вишневая көшесі – Байтемір көшесі;
Тұрлан шағын ауданындағы Цветочная көшесі – Жасыл дала көшесі;
Қызылжар тұрғын алабындағы Ленин көшесі – Диқаншы көшесі;
Жайлау шағын ауданындағы Қажымұқан көшесі – Көкжайлау көшесі;
Шымкент қаласының Еңбекші ауданы бойынша:
Бадам-1 тұрғын алабындағы № 2 Досметов көшесі – Тасауыл көшесі;
Бадам-1 тұрғын алабындағы № 3 Досметов көшесі – Көлтөбе көшесі болып.
3. "Шымкент қаласының мәдениет, тілдерді дамыту және архивтер басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен осы бірлескен Шымкент қаласы әкімдігінің қаулысы мен Шымкент қаласы мәслихатының шешімін жүзеге асыру жөнінде қажетті шаралар қабылдасын.
4. Осы бірлескен Шымкент қаласы әкімдігінің қаулысы мен Шымкент қаласы мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау жетекшілік ететін Шымкент қаласы әкімінің орынбасарына жүктелсін.

О присвоении наименований и переименовании некоторых составных частей города Шымкент
Совместные постановление акимата города Шымкент от 28 ноября 2025 года № 6543 и решение маслихата города Шымкент от 28 ноября 2025 года № 30/272-VIII
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" с учетом мнения населения города Шымкент, на основании заключений ономастической комиссии города Шымкент от 29 мая 2025 года и Республиканской ономастической комиссии от 10 сентября 2025 года, акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования:
по Абайскому району города Шымкент:
улице безымянной в микрорайоне Ақжайық – улица Көкиірім;
улице безымянной в микрорайоне Ынтымақ – улица Төрткөл;
улице безымянной в микрорайоне Ынтымақ – улица Мұқаш Беков;
улице безымянной в микрорайоне Асар-2 – улица Бұхарбай Испанқұлов;
улице безымянной в микрорайоне Ынтымақ-2 – улица Әбдумәлік Бейсеев;
по Аль-Фарабийскому району города Шымкент:
безымянной аллее в центре района – аллея Ардагерлер;
по району Қаратау города Шымкент:
улице безымянной в жилом массиве Сайрам – улица Асан Әуелбаев;
улице безымянной в жилом массиве Сайрам – улица Разия Ысқақова;
улице безымянной в жилом массиве Сайрам – улица Қожамқұл Бердіқұлов;
улице безымянной в жилом массиве Сайрам – улица Риза Набиев;
улице безымянной в жилом массиве Сайрам – улица Мамырбек Кемелов;
улице безымянной в жилом массиве Сайрам – улица Сейсенбек Ималақ.
2. Переименовать:
по Абайскому району города Шымкент:
улицу Ирисмет ата в микрорайоне Катынкопр – в улицу Төртарал;
улицу Жас Гвардия в микрорайоне Катынкопр – в улицу Жаңакөл;
улицу Вишневая в микрорайоне Тұрлан – в улицу Байтемір;
улицу Цветочная в микрорайоне Тұрлан – в улицу Жасыл дала;
улицу Ленинскую в жилом массиве Қызылжар – в улицу Диқаншы;
улицу Қажымұқан в микрорайоне Жайлау – в улицу Көкжайлау;
по району Еңбекші города Шымкент:
улицу № 2 Досметов в жилом массиве Бадам-1 – в улицу Тасауыл;
улицу № 3 Досметов в жилом массиве Бадам-1 – в улицу Көлтөбе.
3. Государственному учреждению "Управление культуры, развития языков и архивов города Шымкент" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, принять необходимые меры по реализации настоящего совместного постановления акимата города Шымкент и решения маслихата города Шымкент.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата города Шымкент и решения маслихата города Шымкент возложить на курирующего заместителя акима города Шымкент.

5. Осы бірлескен қаулы мен шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы әкімінің міндетін
уақытша атқарушы А. Кәрімов
Шымкент қаласы
мәслихатының төрағасы Б. Нарымбетов

5. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима города Шымкента А. Каримов
Председатель маслихата
города Шымкент Б. Нарымбетов