"Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түскен ақша өз иелігінде қалатын тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 6 мамырдағы № 219 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 қазандағы № 639 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түскен ақша өз иелігінде қалатын тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 6 мамырдағы № 219 бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түскен ақша өз иелігінде қалатын тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышында:
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесі көрсететін қызметтер" бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесі көрсететін қызметтер
РБ
04
5
107
002

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 мая 2025 года № 219 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 октября 2025 года № 639
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 мая 2025 года № 219 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении" следующее изменение:
в Классификаторе перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении, утвержденном указанным приказом:
раздел "Услуги, предоставляемые Республиканским государственным учреждением "Академией правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"
Услуги, предоставляемые Республиканским государственным учреждением "Академия правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан"
РБ
04
5
107
002

100
A05
Қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыру
1) оқу және материалдық-техникалық базаны нығайту;
2) ақылы көрсетілетін қызметтер мен жұмыстарды өткізуге қатысатын профессорлық-оқытушы құрамның, мамандар мен қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу;
3) профессорлық-оқытушылық құрамның, мамандардың қызметкерлердің біліктілігін арттыру;
4) форумдар, семинарлар, конференциялар, оқыту тренингтері, дөңгелек үстелдер және имидждік іс-шаралар өткізуге көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу;

100
A05
Реализация дополнительных образовательных программ
1) укрепление учебной и материально-технической базы;
2) оплата труда профессорско-преподавательского состава, специалистов и сотрудников, участвующих в реализации платных услуг и работ;
3) повышение квалификации профессорско-преподавательского состава и специалистов/сотрудников;
4) оплата услуг на проведение форумов, семинаров, конференций, обучающих тренингов, круглых столов и имиджевых мероприятий;

5) ғылыми зерттеулер мен басқа да іс-шараларды жүргізу үшін шығыс материалдарын, жабдықтар мен бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу;
6) зерттеулер бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу, ғылыми зерттеулердің нәтижелерін жариялау, оның ішінде ғылыми еңбектерді, оқу құралдарын редакциялау;
7) оқыту, зерттеулер және онымен байланысты іс-шаралар үшін үй-жайларды, жабдықтарды және техниканы жалдау;
8) конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер, конкурстар, турнирлер, жарыстар аясында кофе-брейктер өткізу, кәдесый өнімдерін, естелік сыйлықтар сатып алу;

5) приобретение расходных материалов, оборудования и программного обеспечения для проведения научных исследований, и других мероприятий;
6) оплата услуг по исследованиям, публикации результатов научных исследований, в том числе редактирование научных трудов, учебных пособий;
7) аренда помещений, оборудования и техники для проведения обучения, исследований и сопутствующих им мероприятий;
8) проведение кофе-брейков, приобретение сувенирной продукции, памятных подарков в рамках конференций, семинаров, круглых столов,
конкурсов, турниров, соревнований;

9) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеулер жүргізуге, ғылыми конференцияларға, семинарларға, көрмелерге және басқа да іс-шараларға қатысуға байланысты іссапарлар;
10) аударма қызметтерін сатып алу;
11) тауарларды (ағымдағы шаруашылық мақсаттарға арналған заттар мен материалдарды, оның ішінде дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы өзге де бұйымдарды сатып алуға, отын, жанар-жағармай материалдарын сатып алуға), жұмыстарды (ғимаратқа қызмет көрсету, ағымдағы жөндеу) және көрсетілетін қызметтерді (коммуналдық қызметтер, байланыс қызметтері, көлік қызметтері, ақпараттандыру саласындағы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу) сатып алуға арналған қосымша шаруашылық шығыстар;

9) командировки, связанные с проведением исследований, участием в научных конференциях, семинарах, выставках и других мероприятиях в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан;
10) приобретение переводческих услуг;
11) дополнительные хозяйственные расходы на приобретение товаров (предметов и материалов для текущих хозяйственных целей, в том числе приобретение лекарственных средств и прочих изделий медицинского назначения, приобретение топлива, горюче-смазочных материалов), работ (обслуживание здания, текущий ремонт) и услуг (коммунальные услуги, услуг связи, транспортные услуги, оплата работ и услуг в сфере информатизации);

12) қызметкерлерге үстемеақылар мен қосымша ақылар белгілеу, сыйлықақы беру, қызметкерлерге әлеуметтік және материалдық көмек көрсету;
13) "Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясын қызметтік автомобильдермен, телефон байланысымен, кеңсе жиһазымен және мемлекеттік мекеменің аппаратын орналастыруға арналған алаңдармен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сот Кеңесі Төрағасының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 1-9/68 өкімімен бекітілген заттай нормаларға көлік құралдарын сатып алу;

12) установление надбавок и доплат, премирование работников, оказание социальной и материальной помощи работникам;
13) приобретение транспортных средств в соответствии
с натуральными нормами, утвержденными распоряжением Секретаря Высшего Судебного Совета Республики Казахстан –руководителя аппарата от 19 декабря 2024года №1-9/68 "Об утверждении натуральных норм обеспечения Академии правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан служебными автомобилями, телефонной связью, офисной мебелью и площадями для размещения аппарата государственного учреждения";

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев