"Алматы Құс фабрикасы "Жетысу" жауапкершiлiгi шектеулі серiктестiгiне жария сервитут белгілеу туралы
Алматы облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 434 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17-бабының 5-1) тармақшасына, 67 бабы, 69 бабына, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына сәйкес, жер экспликациясы негізінде және "Алматы Құс фабрикасы "Жетысу" жауапкершiлiгi шектеулі серiктестiгiнің өтінішін қарай келе Жамбыл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении публичного сервитута товариществу с ограниченной ответственностью "Алматинская Птицафабрика "Жетысу"
Постановление акимата Жамбылского района Алматинской области от 17 декабря 2025 года № 434
В соответствии с подпунктом 5-1) статьи 17, статьи 67, статьи 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании экспликации земель, согласно заявлении товарищества с ограниченной ответственностью "Алматинская Птицафабрика "Жетысу" акимат Жамбылского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. "Алматы Құс фабрикасы "Жетысу" жауапкершiлiгi шектеулі серiктестiгiне, Алматы облысы, Жамбыл ауданы, Ақсеңгір ауылдық округінің аумағында орналасқан жер учаскелері, жер экспликациясына сәйкес жер пайдаланушылардан алынбай, алаңы 24,3770 гектар жер учаскелеріне, инженерлік инфрақұрылым жұмыстарын жүргізу үшін, жер учаскелерінің меншік иелерімен 25 жыл мерзімге жария сервитут белгіленсін.
2. "Алматы Құс фабрикасы "Жетысу" жауапкершiлiгi шектеулі серiктестiгiне жер учаскелерін нысаналы мақсаты бойынша пайдалануға жарамды күйге келтіру және жер пайдаланушылармен жасасқан шартта шығынды өтеу бойынша міндеттерін және басқа да шарттарды анықтау ұсынылсын.

1. Установить товариществу с ограниченной ответственностью "Алматинская Птицафабрика "Жетысу" без изъятия земельных участков у землепользователей, согластно экспликации земель, публичный сервитут сроком на 25 лет с собственниками земельных участков площадью 24,3770 гектара для ведение работ инженерных инфраструктуры, расположенной Аксенгерского сельского округа, Жамбылского района, Алматинской области.
2. Рекомендовать товариществу с ограниченной ответственностью "Алматинская Птицафабрика "Жетысу" привести земельные участки в состояние, пригодное для использования по целевому назначению, и определить в договоре с землепользователями обязанности по возмещению убытков и другие условия.

3. "Жамбыл ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберуді;

3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Жамбылского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Алматинской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;