Қазақтелеком" акционерлік қоғамына жария сервитут белгілеу туралы
Алматы облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 10 қазандағы № 381 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17 бабының 5-1) тармақшасына, 67 бабы, 69 бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31 бабына сәйкес, жер экспликациясы негізінде және "Қазақтелеком" акционерлік қоғамының өтінішін қарай келе Жамбыл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақтелеком" акционерлік қоғамына, Алматы облысы Жамбыл ауданы Қарғалы ауылдық округінің аумағында орналасқан жер учаскелері жер пайдаланушылардан алынбай, алаңы 0,12 гектар жер учаскесіне, байланыс желісін тарту үшін жобалау, құрылыс жүргізу және қызмет көрсету мақсатында жер учаскелерінің меншік иелерімен 15 жыл мерзімге жария сервитут белгіленсін.
2. "Қазақтелеком"акционерлік қоғамы жер учаскелерін нысаналы мақсаты бойынша пайдалануға жарамды күйге келтіру және жер пайдаланушылармен жасасқан шартта шығынды өтеу бойынша міндеттерін және басқа да шарттарды анықтау ұсынылсын.
3. "Жамбыл ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберуді;
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Жамбыл ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Н.Ертас

Об установлении публичного сервитута акционерным обществом "Казахтелеком"
Постановление акимата Жамбылского района Алматинской области от 10 октября 2025 года № 381
В соответствии с подпунктом 5-1) статьи 17, статьи 67, пунктом 4, статьи 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании экспликации земель, согласно заявлении акционерного общества "Казахтелеком" акиматЖамбылского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить акционерному обществу"Казахтелеком"без изъятия земельных участков у землепользователей, публичный сервитут сроком на 15 лет с собственниками земельных участков площадью 0,12 гектара для проектирование линии связи, стройтельство и эксплуататцию линии связи, расположенной Каргалинского сельского округа, Жамбылского района, Алматинскойобласти.
2. Рекомендовать акционерному обществу"Казахтелеком" привести земельные участки в состояние, пригодное для использования по целевому назначению, и определить в договоре с землепользователями обязанности по возмещению убытков и другие условия.
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Жамбылского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Алматинской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акимаЖамбылкого района.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Н. Ертас