"West Espe Gold" жауапкершiлiгi шектеулі серiктестiгiне жария сервитут белгілеу туралы
Алматы облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 2 қазандағы № 375 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексін 17-бабының 1-1 тармақшасына, 71-1 бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына сәйкес, 2025 жылғы 28 маусымдағы №3419-EL Қатты пайдалы қазбаларды барлауға арналған лицензия негізінде және 2025 жылғы 26 тамыздағы № ЗТ-2025-02932601"West Espe Gold" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің өтінішін қарай келе Жамбыл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "West Espe Gold" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне, Алматы облысы Жамбыл ауданы Мәтібұлақ ауылдық округінің аумағында орналасқан жер учаскелері жер пайдаланушылардан алынбай, жер экспликациясына сәйкес, алаңы 243,6 гектар жер учаскесінде қатты пайдалы қазбаларды барлау жұмыстарын жүргізу үшін 2031 жылдың 28 тамыз айына дейінгі мерзімге жария сервитут белгіленсін.
2. "West Espe Gold" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жер учаскелерін нысаналы мақсаты бойынша пайдалануға жарамды күйге келтіру және жер пайдаланушылармен жасасқан шартта шығынды өтеу бойынша міндеттерін және басқа да шарттарды анықтау ұсынылсын.
3. "Жамбыл ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберуді;
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Жамбыл ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Н.Ертас

Об установлении публичного сервитута товариществу с ограниченной ответственностью "West Espe Gold"
Постановление акимата Жамбылского района Алматинской области от 2 октября 2025 года № 375
В соответствии с подпунктом 1-1, статьи 17, пунктом 2 статьи 71-1 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании лицензии на разведку твердо полездьных ископаемых №3419-EL от 28июьня 2025 года, согласно заявлении от 26 августа 2025 года №ЗТ-2025-02932601 товариществу с ограниченной ответственностью "West Espe Gold"акиматЖамбылскогорайона ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить товариществу с ограниченной ответственностью "West Espe Gold" без изъятия земельных участков у землепользователей публичный сервитут сроком до 28 июнья 2031 года для проведения разведку твердо полездьных ископаемыхсогласьноэкспикации на земельном участке 243,6 гектара, расположенном на территории Матибулакского сельского округа,Жамбылского района,Алматинской области.
2. Рекомендовать товариществу с ограниченной ответственностью "West Espe Gold" привести земельные участки в состояние, пригодное для использования по целевому назначению, и определить в договоре с землепользователями обязанности по возмещению убытков и другие условия.
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Жамбылского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Алматинской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акимаЖамбылкого района.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Н. Ертас