"Premium Cement" жауапкершiлiгi шектеулі серiктестiгiне жария сервитут белгілеу туралы
Алматы облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 367 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексін 17-бабының 1-1 тармақшасына, 71-1 бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына сәйкес, 2024 жылғы 19 қазандағы №2899-EL Қатты пайдалы қазбаларды барлауға арналған лицензия негізінде және 2025 жылғы 21 тамыздағы № ЗТ-2025-02879909 "Premium Cement" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің өтінішін қарай келе Жамбыл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Premium Cement" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне, Алматы облысы Жамбыл ауданы Талап ауылдық округінің аумағында орналасқан жер учаскелері жер пайдаланушылардан алынбай, алаңы 2922,3 гектар жер учаскесінде қатты пайдалы қазбаларды барлау жұмыстарын жүргізу үшін 2030 жылдың 19 қазан айына дейінгі мерзімге жария сервитут белгіленсін.

Об установлении публичного сервитута товариществу с ограниченной ответственностью "Premium Cement"
Постановление акимата Жамбылского района Алматинской области от 18 сентября 2025 года № 367
В соответствии с подпунктом 1-1, статьи 17, пунктом 2 статьи 71-1 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании лицензии на разведку твердо полездьных ископаемых №2899-EL от 19 октября 2024 года, согласно заявлении от 21 августа 2025 года №ЗТ-2025-02879909 товариществу с ограниченной ответственностью "Premium Cement" акимат Жамбылского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить товариществу с ограниченной ответственностью "Premium Cement" без изъятия земельных участков у землепользователей публичный сервитут сроком до 19 октября 2030 года для проведения разведку твердо полездьных ископаемых на земельном участке 2922,3 гектара, расположенном на территории Талапского сельского округа Жамбылского района Алматинской области.

2. "Premium Cement" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жер учаскелерін нысаналы мақсаты бойынша пайдалануға жарамды күйге келтіру және жер пайдаланушылармен жасасқан шартта шығынды өтеу бойынша міндеттерін және басқа да шарттарды анықтау ұсынылсын.
3. "Жамбыл ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберуді;

2. Рекомендовать товариществу с ограниченной ответственностью "Premium Cement" привести земельные участки в состояние, пригодное для использования по целевому назначению, и определить в договоре с землепользователями обязанности по возмещению убытков и другие условия.
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Жамбылского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Алматинской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;