Шалқар ауданы бойынша арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған тарифтерді бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 29 қыркүйектегі № 223 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінің 142 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Арнаулы әлеуметтік қызметтерге тарифтерді қалыптастыру қағидалары мен әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 281 бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32987 тіркелген) Шалқар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету тарифтері бекітілсін.
2. "Шалқар аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шалқар ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шалқар ауданының әкімі Ж. Жидеханов
Шалқар ауданы әкімдігінің
2025 жылғы "29" қыркүйектегі
№ 223 қаулысына қосымша
1 қызметті алушыға көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтерге жан басына шаққандағы тариф
Мекемелердің түрлері
Қызмет алушылардың түрлері
Күніне 1 қызмет алушының тарифі (теңге)
Кіші түрі
Қызмет алушының жағдайы
1
2
3
4
5
1.
Үйде қызмет көрсету
1) Психоневрологиялық аурулары бар мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсету бөлімі
2) Тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсету бөлімі
3) Қарттар мен мүгедектерге үйде арнаулы қызмет көрсету бөлімі
4) Психоневрологиялық аурулары бар 18 жастан асқан мүгедектерге үйде арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету бөлімі.
1) Ауыр
2) Ауыр

Об утвержении тарифов на оказание специальных социальных услуг по Шалкарскому району
Постановление акимата Шалкарского района Актюбинской области от 29 сентября 2025 года № 223
В соответствии со статьей 142 Социального кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 281 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на специальные социальные услуги" (зарегистрированно в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32987), акимат Шалкарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить тарифы на оказание специальных социальных услуг, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Шалкарский районный отдел занятости и социальных программ" в установленном законодательством порядке обеспечить официальное опубликование настоящего постановления на казахском и русском языках в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Шалкарского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Шалкарского района Ж. Жидеханов
Приложение к постановлению
акимата Шалкарского района
от "29" сентября 2025 года
№ 223
Подушевой тариф на специальные социальные услуги на 1 услугополучателя
Типы учреждений
Виды услугополучателя
Тариф на 1 услугополучателя в день (тенге)
Подтип
Состояние услугополучателя
1
2
3
4
5
1.
Надомное обслуживание
1) Отделение социальной помощи на дому для детей-инвалидов с психоневрологическими заболеваниями
2) Отделение социальной помощи на дому для детей-инвалидов с нарушениями опорно-двигательного аппарата
3) Отделение социальной помощи на дому для престарелых и инвалидов
4) Отделение социальной помощи на дому для инвалидов старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями
1) Тяжелая
2) Тяжелая