Жергілікті маңызы бар "Көкжиде-Құмжарған" мемлекеттік табиғи кешенді қаумалының аумағын кеңейту туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2025 жылғы 29 қыркүйектегі № 205 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына, "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Меншiк иелерi мен жер пайдаланушылардан жерлерін алып қоймастан Ақтөбе облысының Мұғалжар және Темір аудандары аумағындағы жергілікті маңызы бар "Көкжиде-Құмжарған" мемлекеттік табиғи кешенді қаумалының (бұдан әрі – Қаумал) аумағы 30 254 (отыз мың екі жүз елу төрт) гектарға кеңейтілсін.
2. Қаумал аумағының жалпы ауданы 74 082 (жетпіс төрт мың сексен екі) гектар болып белгіленсін.
3. Ақтөбе облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын тиісті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Ақтөбе облысының әкімі А. Шахаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Экология және
табиғи ресурстар министрлігі
Орман шаруашылығы мен жануарлар дүниесі комитеті

О расширении территории государственного природного комплексного заказника местного значения "Кокжиде-Кумжарган"
Постановление акимата Актюбинской области от 29 сентября 2025 года № 205
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4) пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Расширить территорию государственного природного комплексного заказника местного значения "Кокжиде-Кумжарган" (далее - Заказник) расположенного на территории Мугалжарского и Темирского районах Актюбинской области без изъятия земель у собственников и землепользователей на 30 254 (тридцать тысяч двести пятьдесят четыре) гектаров.
2. Установить общую площадь территории Заказника 74 082 (семьдесят четыре тысячи восемьдесят два) гектаров.
3. Управлению природных ресурсов и регулирования природопользования Актюбинской области в установленном законодательством порядке принять соответствующие меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актюбинской области.
Аким Актюбинской области А. Шахаров
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет лесного хозяйства и животного мира
Министерства экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан