"Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланын автоматтандыру техникасымен және мүлікімен жабдықтау нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 9 қазандағы № 829 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 637 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланын автоматтандыру техникасымен және мүлікімен жабдықтау нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 9 қазандағы № 829 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеуінде 12277 нөмірімен тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланын автоматтандыру техникасымен және мүлікімен жабдықтау заттай нормаларын бекіту туралы";
преамбула мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 70-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланын автоматтандыру техникасымен және мүлікімен жабдықтау заттай нормалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланын автоматтандыру техникасымен және мүлкімен жабдықтау нормаларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланын автоматтандыру техникасымен және мүлкімен жабдықтау заттай нормалары";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Есептеу және ұйымдастыру техникасы құралдарымен жабдықтау заттай нормасы";
"
р/с
Мүліктің атауы
Өлшем бірлігі
Норма бойынша тиесілі
Пайдалану мерзімі
Жабдықтау нормаларының таралу саласы
Жабдықтау нормаларының анықтамасы мен қолданылуын нақтылайтын сипаттамалары
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
р/с
Мүліктің атауы
Өлшем бірлігі
Норма бойынша тиесілі
Пайдалану мерзімі
Жабдықтау заттай нормаларының таралу саласы
Жабдықтау заттай нормаларының анықтамасы мен қолданылуын нақтылайтын сипаттамалары
";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Серверлік жабдықтармен және бағдарламалық қамтыммен жабдықтау заттай нормасы";
"
р/с №
Мүліктің атауы
Өлшем бірлігі
Пайдаланылу мерзімі
ҰҰБҚ (қамтамасыз ету бөлімшесі)
ӨңҚ (қамтамасыз ету бөлімшесі)
Бригада\ құрама
ә/б
ӘОО
Оқу бригадасы/ құрамасы/ әскери бөлімі
ӘММ
ЖОБ
Жабдықтау нормаларының анықтамасы мен қолданылуын нақтылайтын сипаттамалары
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
р/с №
Мүліктің атауы
Өлшем бірлігі
Пайдаланылу мерзімі
ҰҰБҚ (қамтамасыз ету бөлімшесі)
ӨңҚ (қамтамасыз ету бөлімшесі)
Бригада\ құрама
ә/б
ӘОО
Оқу бригадасы/ құрамасы/ әскери бөлімі
ӘММ
ЖОБ
Жабдықтау заттай нормаларының анықтамасы мен қолданылуын нақтылайтын сипаттамалары
";
ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе: жабдықтау заттай нормаларында қолданылатын негізгі терминдер:

О внесений изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 октября 2015 года № 829 "Об утверждении норм снабжения техникой и имуществом автоматизации Национальной гвардии Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 августа 2025 года № 637
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 октября 2015 года № 829 "Об утверждении норм снабжения техникой и имуществом автоматизации Национальной гвардии Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 12277) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении натуральных норм снабжения техникой и имуществом автоматизации Национальной гвардии Республики Казахстан";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы снабжения техникой и имуществом автоматизации Национальной гвардии Республики Казахстан.";
в нормах снабжения техникой и имуществом автоматизации Национальной гвардии Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Натуральные нормы снабжения техникой и имуществом автоматизации Национальной гвардии Республики Казахстан";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Натуральные нормы снабжения средствами вычислительной и организационной техникой";
строку
"
№ п/п
Наименование имущества
Единица измерения
Положено по норме
Срок эксплуатации
Область распространения норм снабжения
Характеристики, конкретизирующие определение и применение норм снабжения
";
изложить в следующей редакции:
"
№ п/п
Наименование имущества
Единица измерения
Положено по норме
Срок эксплуатации
Область распространения натуральных норм снабжения
Характеристики, конкретизирующие определение и применение натуральных норм снабжения
";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Натуральные нормы снабжения серверным оборудованием и программным обеспечением";
строку
"
№ п/п
Наименование имущества
Единица измерения
Срок эксплуатации
ГКНГ (подразделение обеспечения)
РгК (подразделение обеспечения)
Бригады\соединение
в/ч
ВУЗ
Учебной бригады/ соединения/ в/ч
ВМУ
ОДП
Характеристики, конкретизирующие определение и применение норм снабжения
";
изложить в следующей редакции:
"
№ п/п
Наименование имущества
Единица измерения
Срок эксплуатации
ГКНГ (подразделение обеспечения)
РгК (подразделение обеспечения)
Бригады\соединение
в/ч
ВУЗ
Учебной бригады/ соединения/ в/ч
ВМУ
ОДП
Характеристики, конкретизирующие определение и применение натуральных норм снабжения
";
примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание: основные термины, применяемые в натуральных нормах снабжения:

1. Ғимарат – кемінде 15 жұмыс станциясы орналасқан құрылыс;
2. Қосалқы бөлшек – қондырғыны құрылғыға орнату аяқталғаннан кейін есептен шығарылады;
3. Құрылғы – ЕТҚ жататын белсенді құрылғы, перифериялық және серверлік жабдық және олардың бөлшектері;
4. Шығындау материалдары – тікелей шығынмен есептен шығарылады;".
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-лейтенанты
Е. Саденов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі

1. Здание – сооружение, где расположены не менее 15 рабочих станций.
2. Запасные части – списываются по завершению установки в устройства.
3. Устройство – активное оборудование, к которым относятся СВТ, периферийного и серверного оборудования и их комплектующие.
4. Расходные материалы – списываются прямым расходом.".
2. Главному командованию Национальной гвардии Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-лейтенант полиции
Е. Саденов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан