Зеренді ауданында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар cанаттарының тізбесін айқындау туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 қыркүйектегі № 34-252 шешімі.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 187 бұйрығына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді ауданында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар cанаттарының тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Зеренді аудандық мәслихатының "Зеренді ауданында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" 2025 жылғы 30 маусымдағы № 31-237 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Р.Ғабдуллина
Зеренді аудандық мәслихатының
2025 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 34-252 шешіміне
қосымша
Зеренді ауданында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі
1. Тұрғын үй сертификатының мөлшері:
1) 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңге әлеуметтік көмек ретінде.
2. Зеренді ауданында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі:
1) мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар;
2) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар;
3) бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар;
4) кәмелетке толғанға дейін ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзімді әскери қызметтен өту мерзіміне ұзартылады.
5) толық емес отбасылар.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 16.02.2026 № 41-299 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в Зерендинском районе
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 19 сентября 2025 года № 34-252.
В соответствии с пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 мая 2025 года № 187 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36186), Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов в Зерендинском районе, согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решение Зерендинского районного маслихата "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в Зерендинском районе" от 30 июня 2025 года № 31-237.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата Р. Габдуллина
Приложение
к решению Зерендинского
районного маслихата от
19 сентября 2025 года
№ 34-252
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов в Зерендинском районе
1. Размер жилищного сертификата:
1) 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге как социальная помощь.
2. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов в Зерендинском районе:
1) семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
2) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи;
3) лица с инвалидностью первой и второй групп;
4) дети–сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы;
5) неполные семьи.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 16.02.2026 № 41-299 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).